Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 16/11/2022 at 6:47 ΜΜ, djivo said:

Δηλαδή όταν είσαι σε LTE δε γυρνάει σε 2g ή 3g όταν δέχεσαι κλήση;

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις την κάρτα σου σε συμβατή συσκευή; Ίσως έτσι να δουλέψει και το voWiFi. Καλά νέα πάντως, θα σπάσω ρεκόρ φορητότητας, σε μια βδομάδα 3 εταιρείες..

 

On 16/11/2022 at 8:21 ΜΜ, jimlost said:

Δηλαδή τι εννοείς έχεις VOLTE??

Όταν μιλάς έχεις LTE,και στις ρυθμίσεις σου έχει το VOLTE???

Γιατί και εγώ κατά καιρούς όταν μιλάω,μπορώ να κάνω και πλοήγηση,η να ανοίξω e mails αλλά δεν σημαίνει ότι έχω VOLTE...

Στο iohone που έχω σαν δεύτερη σύσκευη πολλές φορές κατά την κλήση δεν μπορώ να κάνω χρήση δεδομένων,μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατόν κατά την κλήση και έχω κανονικά ενεργό το VOLTE...Κάτι άλλο είναι μερικές φορές και μπορείς ταυτόχρονα με την κλήση να έχεις και ίντερνετ...

Συγγνωμη, οντως γυρναει σε H, H+ οταν καλω ενω ειναι σε LTE.

Το παρατηρησα μετα απο τα σχολια σας. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι σίγουρο, σε άλλες χώρες έχουν κλείσει και 2g και 3g

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Το 2G θα μας συντροφεύει για χρόνια ακόμα στην Ελλάδα. Αυτό είναι σίγουρο.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Το 2G θα μας συντροφεύει για χρόνια ακόμα στην Ελλάδα. Αυτό είναι σίγουρο.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Έτσι θα γίνει.θα παραμείνει πολύ καιρό σύμφωνα με την Vodafone 

Σήμερα ξαναπαραγγειλα το 7 pro.Θα το έχω την Τετάρτη.Ελπιζω να δουλεύει καλά.Πηγα στην Vodafone και μου είπαν ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα η SIM μου αλλά είναι λίγο παλιά και ελαφριά σπασμένη,6ετιας,και μου έδωσαν μια καινούργια.Για να δω την τύχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα γίνει.θα παραμείνει πολύ καιρό σύμφωνα με την Vodafone 
Σήμερα ξαναπαραγγειλα το 7 pro.Θα το έχω την Τετάρτη.Ελπιζω να δουλεύει καλά.Πηγα στην Vodafone και μου είπαν ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα η SIM μου αλλά είναι λίγο παλιά και ελαφριά σπασμένη,6ετιας,και μου έδωσαν μια καινούργια.Για να δω την τύχη μου.

Θα ρουταρεις και θα περάσεις τα ανάλογα mods ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Finn said:


Θα ρουταρεις και θα περάσεις τα ανάλογα mods ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι θα το αφήσω stock.Αν έχω θέματα θα περιμένω την ενημέρωση Δεκεμβρίου και Ιανουαρίου.Αν δεν φτιάξει θα το γυρίσω για επιστροφή χρημάτων.Εχω δικαίωμα μέχρι 31 Ιανουαρίου.Μετα θα ξαναγυρίσω στο pixel 3xl που είναι 4ετιας και είναι τέλειο.Θα ξαναδοκιμάσω την τύχη μου στο 8pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Johnny_Johnny said:

αυτοί που θα κάνουν root θα χουν θέματα μετά την κατάργηση του 3g απ την Vodafone? 

Όχι δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Johnny_Johnny said:

αυτοί που θα κάνουν root θα χουν θέματα μετά την κατάργηση του 3g απ την Vodafone? 

Λογικά όσοι κάνουν ρουτ θα λύσουν πολλά από τα προβλήματα...

 

Link to comment
Share on other sites

 Βγήκε ένα global update στην SIM manager που λύνει όλα τα θέματα με τις κλήσεις.Βγαινει σε διάφορες φάσεις νομίζω Ελλάδα ήρθε.Το γράφει ένας Έλληνας στο φόρουμ της Google 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των κλήσεων, σε εμένα τουλάχιστον, διορθώθηκε με το τελευταίο update της 9ης Νοεμβρίου. Έκτοτε όλα δουλεύουν ρολόι.
Ο διαχειριστής sim που λες, ενημερώθηκε τελευταία φορά πριν από λίγες μερες με την έκδοση D.2.1.473171966.


Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jimteo said:

Το θέμα των κλήσεων, σε εμένα τουλάχιστον, διορθώθηκε με το τελευταίο update της 9ης Νοεμβρίου. Έκτοτε όλα δουλεύουν ρολόι.
Ο διαχειριστής sim που λες, ενημερώθηκε τελευταία φορά πριν από λίγες μερες με την έκδοση D.2.1.473171966.


Sent from my Pixel 7 Pro
Αυτό πρέπει να είναι αν δεν έχεις κανένα θέμα με τις κλήσεις.Πας στο apkmirror,που δεν ξέρω τι είναι, και πρέπει να έχει ενημερωθει Οκτωβρίου 22.Την Τετάρτη παραλαμβάνω το δεύτερο 7 πρό και θα το τσεκαρω .Είναι πάντως ξεχωριστό  SIM manager update που έγινε πριν λίγες μέρες.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση με την έκδοση που ανέφερα πιο πάνω, είναι στις 10 Νοεμβρίου.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, spyridon70 said:

Jim είσαι με φυσική sim σε κοσμοτε;

εγώ ναι πάντως!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimteo said:

Ναι φίλε

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Οκ.ευχαριστω.Εγώ πήγα και πήρα μια καινούργια SIM Vodafone γιατί η δική μου ήταν παλιά.Την έχω βάλει στο s22 της συζύγου μου και δουλεύει εξαιρετικα.Αν δω ότι έχω θέματα στο καινούργιο θα αλλάξω σε κοσμοτε.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,όσο και αν το έχω ψάξει δεν το έχω βρει...

Πώς αλλάζω το φόντο στην εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας από άσπρο σε μαύρο;;;

Ούτε από την εφαρμογή μπορώ,ούτε όμως από τις ρυθμίσεις -nbg mobile έχει επιλογή...

Στο Pixel μου είναι λευκό το φόντο,και κατά τύχη έριξα μια ματιά στο Redmi της γυναίκας μου και είναι σκούρο...

Δεν μπορώ με τπτ να βρω πως αλλάζει το άσπρο σε μαύρο...

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις: 1) Σας κάνει και εσάς η ενημέρωση που είναι 26mb και κάτι ψιλά να κατεβαίνει τόσο αργά?

2) Γιατί δεν έχω ενημέρωση απο την συσκευή για νέα ενημέρωση και απλά το βρίσκω τυχαία?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την πρώτη ενημέρωση του Οκτωβρίου την έκανε πολύ αργά.Ηταν 72mb και την έκανε σε μια ώρα.Οι ενημερώσεις εμφανίζονται κάποια στιγμή μόνες τους μετά από 1 μέρα από όταν είναι διαθέσιμες.Αλλα επειδή την περιμένεις και κοιτάς 2-3 φορές την μέρα,την βρίσκεις πρώτος.Αν σου έδωσε τώρα ενημέρωση δεν είναι η κλασσική κάθε μήνα.Πρεπει να είναι bug διορθώσεις 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, spyridon70 said:

..............Αν σου έδωσε τώρα ενημέρωση δεν είναι η κλασσική κάθε μήνα.Πρεπει να είναι bug διορθώσεις 

Ναι αυτό είναι σίγουρο. Την Νοεμβρίου μου την έδωσε την πρώτη εβδομάδα.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποια συντόμευση για στιγμιότυπο οθόνης???

Επίσης πως ενεργοποιώ το διπλό tap για ενεργοποίηση οθόνης??

Το κινητό είναι απλά εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δεύτερο pixel 7 pro.Θα το ανοίξω το μεσημέρι για σεταρισμα.Ελπιζω να είμαι τυχερός αυτή την φορά.Θα γράψω ενημέρωση αργότερα 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια συντόμευση για στιγμιότυπο οθόνης???
Επίσης πως ενεργοποιώ το διπλό tap για ενεργοποίηση οθόνης??
Το κινητό είναι απλά εξαιρετικό.
Το πιο εύκολο στιγμιότυπο έχουν τα pixel.
Ούτε συνδυασμός κουμπιών, ούτε κατεβασμα κουρτίνας, ούτε τίποτα.
Κατευθείαν δεξί πλήκτρο και στιγμιότυπο οθόνης ή αν χρησιμοποιείς haptics σύρσιμο προς τα πάνω και κρατάς για λίγο το δάχτυλο στην οθόνη.

Δεν υπάρχει double tap στα pixel. Single tap μόνο και το ενεργοποιείς από ρυθμίσεις - σύστημα - κινήσεις

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...