Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 3/7/2024 at 7:31 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος στη συσκευή να δούμε υγεία μπαταρίας και κύκλους φόρτισης; Αν ναι, πως; Αν όχι, υπάρχει κάποια εφαρμογή; 

Προσωπικά χρησιμοποιώ αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery 

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Σε 7αρια ναι. 

Σε 8αρια όχι. 

Και στην τελευταία Android 15 beta?

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 9:31 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος στη συσκευή να δούμε υγεία μπαταρίας και κύκλους φόρτισης; Αν ναι, πως; Αν όχι, υπάρχει κάποια εφαρμογή; 

Ενώ είχαν πει ότι θα το βάλουν και μάλιστα είχε εμφανιστεί σε beta:
https://9to5google.com/2024/03/09/android-14-qpr2-pixel-battery-information/

Στη συνέχεια το εξαφάνισαν και πιθανώς να βρίσκεται στο νεκροταφείο της Google. Ίσως ασχολούνται φανατικά με το τρομερό και φοβερό Gemini που δεν μπορεί να ακούσει απλές εντολές για να κλείνεις τα φώτα στο σπίτι.

Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή σου είναι το Accubattery που αναφέρθηκε, απλώς δεν γνωρίζω πόσο έγκυρα είναι τα νούμερά του.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gi_viper said:

Προσωπικά χρησιμοποιώ αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery 

Και στην τελευταία Android 15 beta?

Δε ξέρω προσωπικά για beta. Έχω βγει εδώ και καιρό. Άλλοι που έχουν έχουν πει ότι στη 15 εμφανίζεται πάλι το 5g. Δεν έχει όμως η cosmote ακόμα μαμά wificalling. 

Τελικά για μπαταρία έβαλα το abattery (εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=me.linshen.abattery

Με το Shizuku του δίνεις και πρόσβαση στην υγεία της μπαταρίας. Λέει και τους κύκλους φόρτισης. Δε ξέρω αν αξίζει και δε ξέρω αν τα νούμερα ισχύουν. Εμένα μου λέει 481 κύκλους φόρτισης και 97% χωρητικότητα μπαταρίας. Το εχω παραπάνω από ενάμιση χρόνο το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι άσχετο.Πως γυρνάμε την αρχική οθόνη από κάθετη σε οριζόντια;;;;Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα?Σε 6 Pro γίνεται,εδώ δεν γυρνάει..

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, jimlost said:

Κάτι άσχετο.Πως γυρνάμε την αρχική οθόνη από κάθετη σε οριζόντια;;;;Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα?Σε 6 Pro γίνεται,εδώ δεν γυρνάει..

Από τα home settings πατώντας παρατεταμένα επάνω στην αρχική οθόνη σε κάποιο κενό σημείο.

Αυτό δεν λες;

Screenshot_20240720-103046~2.png

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, baiosss said:

Από τα home settings πατώντας παρατεταμένα επάνω στην αρχική οθόνη σε κάποιο κενό σημείο.

Αυτό δεν λες;

Screenshot_20240720-103046~2.png

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οπότε καλό φθινόπωρο και 5G NSA (non stand alone) επιτέλους αποκτήσαμε!

Με το 5G+ ή αλλιώς SA (stand alone) ξέρει κανείς τι γίνεται?

Edited by gi_viper
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αναβάθμιση στο Android 15 και επιτέλους 5G και wifi calling στην Cosmote για τα 7αρια!

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, elightme said:

Αναβάθμιση στο Android 15 και επιτέλους 5G και wifi calling στην Cosmote για τα 7αρια!

Εγώ συνεχίζω να βλέπω LTE και όχι 5g. Pixel 7 απλό. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vagzard said:

Εγώ συνεχίζω να βλέπω LTE και όχι 5g. Pixel 7 απλό. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

Δύο είναι τα δεδομένα. Ή δεν έχεις ενεργό το 5g από τη πλευρά της εταιρίας (που αν έχεις κοσμοτε θα πρέπει να βάλεις τη σιμ σε συμβατή συσκευή ώστε να στειλεις το λεκτικό και να ενεργοποιηθεί) ή δεν έχει στη γειτονιά σου σήμα 5g. Τα 7αρια καναπιανουν 5g κανονικά. Όπως και έχουν σωστό wifi calling δοκιμασμένο, ακόμα και με fly mode. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Δύο είναι τα δεδομένα. Ή δεν έχεις ενεργό το 5g από τη πλευρά της εταιρίας (που αν έχεις κοσμοτε θα πρέπει να βάλεις τη σιμ σε συμβατή συσκευή ώστε να στειλεις το λεκτικό και να ενεργοποιηθεί) ή δεν έχει στη γειτονιά σου σήμα 5g. Τα 7αρια καναπιανουν 5g κανονικά. Όπως και έχουν σωστό wifi calling δοκιμασμένο, ακόμα και με fly mode. 

Λογικά δεν είναι ενεργοποιημένο το 5g. Πριν 2 μήνες μεταφέρθηκα στην cosmote  κι επειδή ήξερα ότι τα 7ρια δεν έχουν 5g, δεν έκανα ενεργοποίηση. WiFi calling έχω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vagzard said:

Λογικά δεν είναι ενεργοποιημένο το 5g. Πριν 2 μήνες μεταφέρθηκα στην cosmote  κι επειδή ήξερα ότι τα 7ρια δεν έχουν 5g, δεν έκανα ενεργοποίηση. WiFi calling έχω κανονικά.

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις τη SIM σε άλλη συσκευή. Μπορείς και από το online chat της cosmote να ζητήσεις 5G και wifi calling.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jorjo v said:

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις τη SIM σε άλλη συσκευή. Μπορείς και από το online chat της cosmote να ζητήσεις 5G και wifi calling.

Η αλήθεια είναι πως μόλις μεταφέρθηκα στην cosmote το καλοκαίρι κατευθείαν μόλις έβαλα την κάρτα sim στο τηλέφωνο, μου ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε το wifi calling παρά το ότι η συσκευή δεν είναι πιστοποιημένη από την cosmote. Τώρα γιατί δεν ενεργοποιήθηκε αυτόματα και το 5g δεν ξέρω. Επίσης δεν ήξερα ότι μέσω του chat της cosmote μπορείς να τα ενεργοποιήσεις ασχέτως αν έχεις πιστοποιημένη συσκευή. Ευχαριστώ για την πληροφορία. Τελικά έβαλα την sim σε πιστοποιημένη συσκευή και ενεργοποίησα το 5g. Πλέον τα pixel είναι πλήρως λειτουργικά σ' όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα. Ελπίζω να μην κάνουν καμιά μαλακία πάλι σε καμία αναβάθμιση.

Edited by vagzard
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jorjo v said:

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις τη SIM σε άλλη συσκευή. Μπορείς και από το online chat της cosmote να ζητήσεις 5G και wifi calling.

Αλήθεια, το άλλαξαν αυτό; Επιτέλους. Καλύτερα να γίνεται μέσω chat. Ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, _NikitaS_ said:

Αλήθεια, το άλλαξαν αυτό; Επιτέλους. Καλύτερα να γίνεται μέσω chat. Ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Μα όσοι έχουμε esim μόνο έτσι μπορούμε νά το κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...