Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 4/1/2024 at 9:33 ΠΜ, kalitexnis_g said:

Είδες τι σου είναι το δίσεκτο; τέλος όλα τα 2%..

Ε, το είχαν πει ότι η προσφορά του 2% θα λήξει 2/1/24 (τουλάχιστον κάπου το είχε πάρει το μάτι μου).

Πάλι καλά να λέμε, με κάτι σέρβις αυτοκινήτου, ασφάλεια, δώρα για τις γιορτές και εξόδους μια χαρά μας έκατσε το επιπλέον 1%!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος, πρόβλημα στην φόρτιση σήμερα;

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

Εγώ έκανα φόρτιση σήμερα χωρίς πρόβλημα, αλλά νωρίτερα μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stefan_city said:

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

Εγώ έκανα φόρτιση σήμερα χωρίς πρόβλημα, αλλά νωρίτερα μέσα στη μέρα.

Με την κάρτα της alpha bank, δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Με Πειραιώς, όλα οκ. Δοκίμασα κι από το κινητό της γυναίκας, φόρτισε κανονικά. Τι να φταίει τώρα γμτ...( Θα μας τα φάει η γυναίκα αλλιώς!)

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε με τα coins σας;

Τα μαζεύετε ή τα εξαργυρώνετε άμεσα;
Έχει κανένα νόημα να τα μαζεύουμε;

Υπάρχει περίπτωση να βγει καμία προσφορά που να δίνει bonus;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, user_one said:

Τι κάνετε με τα coins σας;

Τα μαζεύετε ή τα εξαργυρώνετε άμεσα;
Έχει κανένα νόημα να τα μαζεύουμε;

Υπάρχει περίπτωση να βγει καμία προσφορά που να δίνει bonus;

Εγώ άμεσα.. δεν βρίσκω νόημα να τα μαζέψει κανείς.. 

10 minutes ago, sou_d said:

Με την κάρτα της alpha bank, δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Με Πειραιώς, όλα οκ. Δοκίμασα κι από το κινητό της γυναίκας, φόρτισε κανονικά. Τι να φταίει τώρα γμτ...( Θα μας τα φάει η γυναίκα αλλιώς!)

Επικοινώνησε με την alpha και πες τους το πρόβλημα. Από αυτούς κόβεται για κάποιο λόγο. Δεν φταίει η payzy.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, sou_d said:

Με την κάρτα της alpha bank, δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Με Πειραιώς, όλα οκ. Δοκίμασα κι από το κινητό της γυναίκας, φόρτισε κανονικά. Τι να φταίει τώρα γμτ...( Θα μας τα φάει η γυναίκα αλλιώς!)

Όπως αναφέρει κι ο kalitexnis_g, εφόσον με κάρτα άλλης τράπεζας ολοκληρώθηκε η διαδικασία, προφανώς είναι πρόβλημα της Alpha.

Έλεγξε ότι δεν έχεις ορίσει κάποιο περιορισμό στην κάρτα, πχ αποκλεισμό online συναλλαγών, και επικοινώνησε μαζί τους μήπως αυτόματα μπλόκαραν τη συναλλαγή ως ύποπτη.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stefan_city said:

Έλεγξε ότι δεν έχεις ορίσει κάποιο περιορισμό στην κάρτα, πχ αποκλεισμό online συναλλαγών, και επικοινώνησε μαζί τους μήπως αυτόματα μπλόκαραν τη συναλλαγή ως ύποπτη.

Είναι η κάρτα με την οποία φορτίζω κατά κύριο λόγο. Σε άλλο κινητό φόρτισε κανονικά. Κάποιο σκάλωμα έφαγε

54 minutes ago, kalitexnis_g said:

Επικοινώνησε με την alpha και πες τους το πρόβλημα. Από αυτούς κόβεται για κάποιο λόγο

Στο κινητό της γυναίκας φόρτισε κανονικά, κάτι άλλο πέιζι 😂. Θα δω πως θα πάει και αύριο και μπορεί να κάνω clear cashe kτλ

Link to comment
Share on other sites

Με την κάρτα της alpha bank, δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Με Πειραιώς, όλα οκ. Δοκίμασα κι από το κινητό της γυναίκας, φόρτισε κανονικά. Τι να φταίει τώρα γμτ...( Θα μας τα φάει η γυναίκα αλλιώς!)
Εμένα προχθές το μεσημέρι με πιστωτική Alpha κόλαγε και δεν συνέχιζε για 15 λεπτά πού προσπαθούσα, την επόμενη μέρα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την payzy σε Android smartwatch (Ticwatch) και είχα κάνει και μερικές πληρωμές. Πρόσφατα χρειάστηκε να κάνω format στο ρολόι και πλέον δεν μπορώ να περάσω την κάρτα ξανά στο wallet του ρολογιού. Εμφανίζεται μήνυμα ότι απέτυχε η διαδικασία και να επικοινωνήσω με τον πάροχο της κάρτας - το έκανα ήδη και περιμένω απάντηση

Η Payzy είναι κανονικά περασμένη στο Google Wallet του κινητού, ενώ στο ρολόι έχω περάσει κανονικά άλλη κάρτα, της Εθνικής την ώρα που η Payzy δεν μπαίνει να τίποτα. Αναβαθμίσεις δεν υπάρχουν στο ρολόι.

Έχει τύχει σε άλλον και παρόμοιο; Καμιά ιδέα;

 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2024 at 12:59 ΜΜ, geoponer said:

Είχα περάσει την payzy σε Android smartwatch (Ticwatch) και είχα κάνει και μερικές πληρωμές. Πρόσφατα χρειάστηκε να κάνω format στο ρολόι και πλέον δεν μπορώ να περάσω την κάρτα ξανά στο wallet του ρολογιού. Εμφανίζεται μήνυμα ότι απέτυχε η διαδικασία και να επικοινωνήσω με τον πάροχο της κάρτας - το έκανα ήδη και περιμένω απάντηση

Η Payzy είναι κανονικά περασμένη στο Google Wallet του κινητού, ενώ στο ρολόι έχω περάσει κανονικά άλλη κάρτα, της Εθνικής την ώρα που η Payzy δεν μπαίνει να τίποτα. Αναβαθμίσεις δεν υπάρχουν στο ρολόι.

Έχει τύχει σε άλλον και παρόμοιο; Καμιά ιδέα;

 

Τελικά μου απάντησαν πολύ γρήγορα από το support: το πρόβλημα ήταν ότι η κάρτα είχε χρησιμοποιηθεί/αποθηκευθεί (tokens?) σε πολλά sites. 

Μου διέγραψαν μερικά και σε 2 λεπτά είχα περάσει κανονικά την κάρτα στο ρολόι. Για μια ακόμη φορά ήταν εξαιρετικό το support της payzy!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έκανα στο Σκλαβενίτη μία συναλλαγή χθες 75€ και ενώ είναι δεσμευμένο το ποσό δεν μου τη δείχνει καθόλου τη συναλλαγή στο app. Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mol said:

Δε το εμφανίζει προς εκκαθάριση?

Όχι.. λείπει απλώς από το συνολικό ποσό. Φυσικά στο πορτοφόλι του κινητού είναι κανονικά καταγεγραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια σχετική ερώτηση στο support μέσα από το  payzy app, λειτουργεί 24/7 και απαντάνε άμεσα. Ίσως είναι κάποιο glitch που θα λυθεί μέσα στις επόμενες ημέρες.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geoponer said:

Κάνε μια σχετική ερώτηση στο support μέσα από το  payzy app, λειτουργεί 24/7 και απαντάνε άμεσα. Ίσως είναι κάποιο glitch που θα λυθεί μέσα στις επόμενες ημέρες.

Έκανα ήδη θα με ενημερώσουν είπαν.. εντάξει δεν είναι θέμα να με αγχώσει προφανώς απλά πιο πολύ για να το διορθώσουν ως bug το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω να εξαργυρώσω την δωροεπιταγή των 40€ (για αγορές από τα καταστήματα Γερμανός) και λαμβάνω το μήνυμα "Το κουπόνι δεν είναι ακόμα ενεργό, δοκιμάστε αργότερα"

Το SMS γράφει ότι είναι ενεργό έως 31/01

Έχει συμβεί και σε άλλον;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, user_one said:

Δοκιμάζω να εξαργυρώσω την δωροεπιταγή των 40€ (για αγορές από τα καταστήματα Γερμανός) και λαμβάνω το μήνυμα "Το κουπόνι δεν είναι ακόμα ενεργό, δοκιμάστε αργότερα"

Το SMS γράφει ότι είναι ενεργό έως 31/01

Έχει συμβεί και σε άλλον;

Ωχ! Θέλω να το χρησιμοποιήσω τη Δευτέρα. Λες να αντιμετωπίσω πρόβλημα???

 

Btw σε κατάστημα μόνο εξαργυρώνεται απ' όσο ξέρω. 

Προσπαθείς μέσω internet???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχες δίκιο, μόνο από κατάστημα εξαργυρώνεται..

Αν βάλω παραγγελία στο web και παραλαβή & πληρωμή σε κατάστημα, θα μου το περάσουν;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, user_one said:

Τελικά είχες δίκιο, μόνο από κατάστημα εξαργυρώνεται..

Αν βάλω παραγγελία στο web και παραλαβή & πληρωμή σε κατάστημα, θα μου το περάσουν;

Νομίζω πως δε γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό. 

 

Προσωπικά θα πάρω κάτι που υπάρχει ήδη σε κατάστημα (μπορείς να το τσεκαρεις απ' το site αν ειναι άμεσα διαθέσιμο κάποιο προϊόν) 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, user_one said:

Τελικά είχες δίκιο, μόνο από κατάστημα εξαργυρώνεται..

Αν βάλω παραγγελία στο web και παραλαβή & πληρωμή σε κατάστημα, θα μου το περάσουν;

Βρε σατανά. Έχει βουήξει ο τόπος σχετικά με αυτό. Το λέει και στους όρους. Και όχι δεν γίνεται να το παραγγείλεις online και να το πληρώσεις μετά. Πρέπει να γίνουν στο κατάστημα όλα

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί πάω να πάρω κάτι που έβαλα στο μάτι. Αν δε το βρω (έχω δεύτερη εναλλακτική) θα επιλέξω ότι βρω μπροστά μου :lol: 

 

Επειδή δεν ασχολήθηκα και πολύ με την παυζυ, βγάζει ανά τακτά χρονικά διαστήματα επιστροφή με αγορές σε καταστήματα?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mol said:

Αύριο πρωί πάω να πάρω κάτι που έβαλα στο μάτι. Αν δε το βρω (έχω δεύτερη εναλλακτική) θα επιλέξω ότι βρω μπροστά μου :lol: 

 

Επειδή δεν ασχολήθηκα και πολύ με την παυζυ, βγάζει ανά τακτά χρονικά διαστήματα επιστροφή με αγορές σε καταστήματα?

Βγάζει, κυρίως στον Γερμανό, αλλά δυστυχώς, όχι τόσο συχνά

Link to comment
Share on other sites

"την πάτησα"

Πήγα να πάρω κατι που το έδειχνε διαθέσιμο σε ένα κατάστημα. Τζάμπα έφαγα κίνηση και πόση ώρα να βρω πάρκινγκ. Επίσης άλλη πόση ώρα στην ουρά...... 

Για να με ενημερώσουν ότι δεν ισχύει η διαθεσιμότητα που βλέπω στο σάιτ. 

Εν τέλη πήγα σε άλλο κατάστη και πήρα κάτι που είχα σαν δεύτερη επιλογη

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...