Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει βάλει κανείς την payzy σε άλλο (δεύτερο) κινητό πέρα από το κύριο;

Προσπάθησα και στη φάση που έπρεπε να έρθει μήνυμα με κωδικό, δεν έρχεται τιποτα.

Edit τελικά ήρθαν κωδικοί μετά από κάνα 10λεπτο...

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Teiresias_ said:

Παιδιά έχει βάλει κανείς την payzy σε άλλο (δεύτερο) κινητό πέρα από το κύριο;

Προσπάθησα και στη φάση που έπρεπε να έρθει μήνυμα με κωδικό, δεν έρχεται τιποτα.

Edit τελικά ήρθαν κωδικοί μετά από κάνα 10λεπτο...

Καμιά φορά χρειάζεται επανεκκίνηση η συσκευή και μετά είναι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γίνεται να διαβάσω 26 σελίδες και μπορεί να άλλαξαν και οι χρεώσεις, μπορεί να μου πει κάποιος τι κόστος έχει η μεταφορά χρημάτων από Εθνική τραπεζα σε payzy;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Επειδή δεν γίνεται να διαβάσω 26 σελίδες και μπορεί να άλλαξαν και οι χρεώσεις, μπορεί να μου πει κάποιος τι κόστος έχει η μεταφορά χρημάτων από Εθνική τραπεζα σε payzy;

Δεν έχει με χρεωστική. Μεταφορά από λογαριασμό δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, leo06 said:

Δεν έχει με χρεωστική. Μεταφορά από λογαριασμό δεν ξέρω. 

Λογικά θα χρεώνεται σαν μεταφορά διατραπεζική όπως για άλλες τράπεζες. Αλλά γιατί να το κάνεις έτσι ενώ με την κάρτα είναι δωρεάν!;

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Επειδή δεν γίνεται να διαβάσω 26 σελίδες και μπορεί να άλλαξαν και οι χρεώσεις, μπορεί να μου πει κάποιος τι κόστος έχει η μεταφορά χρημάτων από Εθνική τραπεζα σε payzy;

Πάντως αν σκέφτεσαι τα προσωπικά δεδομένα, να ξέρεις ότι για να κάνεις payzy θα σε γδύσουν από προσωπικά δεδομένα. (Εκτός κι αν την έχεις ήδη οπότε γνωρίζεις)

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Με χρεωστική είναι δωρεάν 

αλλα σκέφτεσαι να το κανεις με διατραπεζική συναλλαγή? Ποιος ο λόγος ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Με χρεωστική είναι δωρεάν 

αλλα σκέφτεσαι να το κανεις με διατραπεζική συναλλαγή? Ποιος ο λόγος ?

Προφανως εννοει με χρεωστικη καρτα ο φιλος...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2024 at 5:42 ΜΜ, VIPdriver said:

Επειδή δεν γίνεται να διαβάσω 26 σελίδες και μπορεί να άλλαξαν και οι χρεώσεις, μπορεί να μου πει κάποιος τι κόστος έχει η μεταφορά χρημάτων από Εθνική τραπεζα σε payzy;

Από πιστωτική Εθνικής είναι δωρεάν η φόρτιση της Payzy, το κάνω συστηματικά εδώ και μήνες.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

 Νέα κατηγορία Διαγωισμοι 

ερχονται εκπλήξεις ✌️✌️✌️✌️

IMG_1302.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγα για 1η φορά άκυρο σε online αγορά κλιμαστιστικού

Εθνική είχανε. Ενημερώθηκαν από την τράπεζα τους ότι δεν υποστηρίζουν payzy..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, user_one said:

Σήμερα έφαγα για 1η φορά άκυρο σε online αγορά κλιμαστιστικού

Εθνική είχανε. Ενημερώθηκαν από την τράπεζα τους ότι δεν υποστηρίζουν payzy..

Δε μπορούν να κόβουν κάρτα Mastercard / visa ελληνικού φορέα. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. Κι όμως το κάνανε..

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, paanos said:

Δε μπορούν να κόβουν κάρτα Mastercard / visa ελληνικού φορέα. 

Ίσως τελικά το cashback της payzy δεν προκύπτει μόνο από την πλευρά της Cosmote.

Αν είναι έτσι, θα το δούμε να κόβεται και από άλλες επιχειρήσεις. Κάτι σαν τη diners.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητά πρόσβαση στα οικονομικά σου στοιχεία κατά την εγγραφή (εισοδήματα, ακίνητα) δεν είναι λίγο ύποπτο;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alnotas said:

Αυτό που ζητά πρόσβαση στα οικονομικά σου στοιχεία κατά την εγγραφή (εισοδήματα, ακίνητα) δεν είναι λίγο ύποπτο;

Ουσιαστικά σαν τράπεζα που είναι και αυτή, ζητάει ό,τι και οι άλλες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Teiresias_ said:

Ουσιαστικά σαν τράπεζα που είναι και αυτή, ζητάει ό,τι και οι άλλες.

Η Revolut και η Ν26 (που όπως και η PayZy συγκαταλέγονται στις λεγόμενες SmartBanks) δεν ζήτησαν ποτέ οικονομικά στοιχεία.

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε ότι ισχύει το GDPR

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, user_one said:

Τι να πω.. Κι όμως το κάνανε..

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά

 

5 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Ίσως τελικά το cashback της payzy δεν προκύπτει μόνο από την πλευρά της Cosmote.

Αν είναι έτσι, θα το δούμε να κόβεται και από άλλες επιχειρήσεις. Κάτι σαν τη diners.

μου φαινεται λιγο κουφο αυτο. Η δεχεσαι visa debit ή δεν τις δεχεσαι ολες, τι εχει να κανει ο εκδοτης; 
Οι Diners ειναι διαφορετικο σχημα οπου παλαιοτερα ειχαν περισσοτερη προμηθεια, πλεον ιδια ειναι για τις καρτες στην ΕΕ ιδιωτων οποτε η ρυθμιση για την μη αποδοχη εχει ξεμεινει απο παλια στους εμπορους που θυμοταν εποχες αλλων προμηθειων. 
νομιζω πως στις καρτες ιδιωτων δεν υπαρχει καμια διαφοροποιηση στις χρεωσεις. Πχ. απο την vivaimage.thumb.png.221a0e1acfc97119e26923dc1dc4de93.png

Εαν η NBG Pay εχει κανει καμια παρατυπια για να τους κανει πολεμο αυτο ειναι παρανομο. Επειδη λες online αγορα μηπως ειχαν καμια παλιοτερη εκδοση συστηματος και γι αυτο δεν περασε;

Σε αλλα νεα, πλεον δεν αποδιδονται coins σε συναλλαγες με Klarna 🙂

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, user_one said:

Τι να πω.. Κι όμως το κάνανε..

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά

Εγώ θα πρότεινα να επικοινωνήσεις με την payzy να τους το αναφέρεις 

εμενα παντού την δέχονται και σε ηλεκτρονικές συνάλλαγες ακόμα και στο Temu 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ANAGNPANA said:

Εγώ θα πρότεινα να επικοινωνήσεις με την payzy να τους το αναφέρεις 

εμενα παντού την δέχονται και σε ηλεκτρονικές συνάλλαγες ακόμα και στο Temu 

Το ίδιο κι εδώ, δε μου έχει τύχει ποτέ απόρριψη συναλλαγής με Payzy και τη χρησιμοποιώ παντού, διαδικτυακά και μή (PayPal, Temu, AliExpress κλπ.)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση παντός ενδιαφερομένου:

Οι συναλλαγές με το efood είναι "εξωτερικού" οπότε να μην κλείσετε από τις ρυθμίσεις τις συναλλαγές εξωτερικού γιατί θα υπάρξει πρόβλημα. Εγώ την πάτησα και έμαθα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...