Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 ώρες πριν, Tasos19s said:

μήπως θεωρείς ότι πρέπει να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία σε 5g και τελικά δεν είναι το πρόβλημα σου αυτό? σε wifi μόνο η σε 4g τα πηγαίνει καλά η συσκευή σου?

Καλημέρα Τάσο, καλή εβδομάδα. Είναι ευρέως γνωστό το πρόβλημα με το modem των 14 Pro, και τη τεράστια κατανάλωση που έχουν. Σε 4G μόνο δε το έχω δοκιμάσει. Θα κάνω τη σημερινή αναβάθμιση (όταν έρθει) θα το δουλέψω μερικές μέρες να δω πως πάει, και αν πάλι ρουφάει τη μπαταρία με δεδομένα θα το γυρίσω σε 4G. 

Αν και υπάρχει και η επιλογή να διαλέγει αυτόματα τη σύνδεση όταν υπάρχει "ρούφηγμα" της μπαταρίας.

Σε WiFi δεν υπάρχει τρομερό πρόβλημα, μπορεί να πιάσει και 7ωρο SOT. Έχω ανεβάσει screenshot πιο πάνω από χρήση του Σαββάτου με 95% WiFi.

IMG_4016.jpeg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bill_viper said:

Καλημέρα Τάσο, καλή εβδομάδα. Είναι ευρέως γνωστό το πρόβλημα με το modem των 14 Pro, και τη τεράστια κατανάλωση που έχουν. Σε 4G μόνο δε το έχω δοκιμάσει. Θα κάνω τη σημερινή αναβάθμιση (όταν έρθει) θα το δουλέψω μερικές μέρες να δω πως πάει, και αν πάλι ρουφάει τη μπαταρία με δεδομένα θα το γυρίσω σε 4G. 

Αν και υπάρχει και η επιλογή να διαλέγει αυτόματα τη σύνδεση όταν υπάρχει "ρούφηγμα" της μπαταρίας.

Σε WiFi δεν υπάρχει τρομερό πρόβλημα, μπορεί να πιάσει και 7ωρο SOT. Έχω ανεβάσει screenshot πιο πάνω από χρήση του Σαββάτου με 95% WiFi.

IMG_4016.jpeg

Βάλε στο αυτόματο τότε ή στο 4g πριν κανείς την αναβάθμιση να δεις αποτελέσματα 

Να δούμε κι εμείς 

Δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα σε αυτό που λες δεν παρακολουθώ ξένες σελίδες επειδή δεν με πολύ αφορά κιόλας το πρόβλημα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δειτε battery drain απο τις 12 βραδυ εως το πρωι στις 9 περιπου. Το κινητο ηταν πανω στο γραφειο, χωρις ΑOD, σε περιοχη με πολυ καλο σημα, συνδεδεμενο σε wifi.

807.png

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, marlboro man said:

Δειτε battery drain απο τις 12 βραδυ εως το πρωι στις 9 περιπου. Το κινητο ηταν πανω στο γραφειο, χωρις ΑOD, σε περιοχη με πολυ καλο σημα, συνδεδεμενο σε wifi.

807.png

Αυτά όλα τα ανοιχτό μπλε τα έχεις δει μήπως κάτι δουλεύει στο παρασκήνιο χωρίς να το θες; 
Ακους μουσική ή κάτι τέτοιο μήπως; 

Εχεις ένα drain 12% σε 9 ώρες 

Δεν είναι τραγικό αλλά θα έπρεπε να είναι το μισό περίπου 

Ενταξει σίγουρα το iOS δεν δουλεύει σωστά ακόμα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακουγα μουσικη, αλλα πριν τις 12 το βραδυ, μετα τιποτα. Εκει γυρω στις 07:00 μπηκε προγραμματισμενα το AOD γιαυτο δειχνει να υπαρχει καποια δραστηριοτητα στην οθονη, χωρις ομως να ακουμπησω το κινητο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κι εγώ με wifi και χωρίς AOD το κινητό βγάζει τη μέρα άνετα και μου μένει ένα 60% σίγουρα. Με δεδομένα 4G (δεν έχω 5G στην Q για κάποιο λόγο) και roaming στην Ισπανία, έφτανα προς το τέλος της ημέρας με περίπου 20% όταν το 13 pro και το 12 pro είχαν ήδη πει το ποίημα. Η χρήση ήταν αρκετό Instagram φωτογραφία και βίντεο


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Finn said:

Να επιβεβαιώσω κι εγώ με wifi και χωρίς AOD το κινητό βγάζει τη μέρα άνετα και μου μένει ένα 60% σίγουρα. Με δεδομένα 4G (δεν έχω 5G στην Q για κάποιο λόγο) και roaming στην Ισπανία, έφτανα προς το τέλος της ημέρας με περίπου 20% όταν το 13 pro και το 12 pro είχαν ήδη πει το ποίημα. Η χρήση ήταν αρκετό Instagram φωτογραφία και βίντεο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το εντελώς αντίθετο άρα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 16.1 στο 14 pro και στο ipad pro
Για να δούμε για το 14αρι εάν έφτιαξε η τραγική αυτονομία του ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, bujinkan said:

Μπήκε η 16.1 στο 14 pro και στο ipad pro
Για να δούμε για το 14αρι εάν έφτιαξε η τραγική αυτονομία του 

Πάντως το smoothness βελτιώθηκε παντού,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

ειδα μια χρεωση στην χρεωστικη καρτα APPLE.COM/BILL 1.99 EURO ενω δεν θυμαμαι να εκανα κατι .τι μπορει να ειναι ?

Για κοίταξε εάν έχεις κάνει επέκταση στο iCloud γιατί αυτή η τιμή κάτι τέτοιο μου θυμίζει. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ilka71 said:

ειδα μια χρεωση στην χρεωστικη καρτα APPLE.COM/BILL 1.99 EURO ενω δεν θυμαμαι να εκανα κατι .τι μπορει να ειναι ?

Το πιο πιθανό είναι iCloud 

Μετά κάποια εφαρμογή 

Μετα κάποια άλλη συνδρομή όπως πχ το Apple TV αλλά σε τόσο μικρό ποσό μάλλον είναι iCloud 

Πήγαινε στο κινητό Ρυθμίσεις/Πάνω πάνω στο όνομα σου iCloud/Συνδρομές 

Εκει θα δεις ότι χρειάζεσαι 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,τελικα μαλλον ηταν απο την μηνιαια συνδρομη του google one οχι του icloud.1.99 εχει τα 100 γιγα η google.πιθανον αυτο ειναι γιατι δεν εχω συνδρομη στο icloud

Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:

ευχαριστω,τελικα μαλλον ηταν απο την μηνιαια συνδρομη του google one οχι του icloud.1.99 εχει τα 100 γιγα η google.πιθανον αυτο ειναι γιατι δεν εχω συνδρομη στο icloud

Πηγές εκεί που σου είπα να δεις τι είναι; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, ilka71 said:

ευχαριστω,τελικα μαλλον ηταν απο την μηνιαια συνδρομη του google one οχι του icloud.1.99 εχει τα 100 γιγα η google.πιθανον αυτο ειναι γιατι δεν εχω συνδρομη στο icloud

Αν είναι για τη google, γιατί η χρέωση είναι στην Apple;

6 ώρες πριν, ilka71 said:

ειδα μια χρεωση στην χρεωστικη καρτα APPLE.COM/BILL 1.99 EURO ενω δεν θυμαμαι να εκανα κατι .τι μπορει να ειναι ?

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 
αυτή η χρέωση έγινε την μέρα που άλλαξα κινητό από 13pm σε 14pm. δεν ξέρω εάν έχει σχέση. γιατί 1.99 δεν βλέπω κάτι να χρεώνει η apple
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, athanaso77 said:
 

αυτή η χρέωση έγινε την μέρα που άλλαξα κινητό από 13pm σε 14pm. δεν ξέρω εάν έχει σχέση. γιατί 1.99 δεν βλέπω κάτι να χρεώνει η apple

δες πρώτα αυτό που σου είπα μην συζητάμε άδικα των αδίκων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αν είναι για τη google, γιατί η χρέωση είναι στην Apple;

 

τελικα για την google ηταν.

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

δες πρώτα αυτό που σου είπα μην συζητάμε άδικα των αδίκων 

τελικα για την google ηταν.storage

Link to comment
Share on other sites

Mε την 16.1 φαινεται να υπαρχει βελτιωση στη μπαταρια. Θα γραψω περισσοτερα σε 1-2 μερες

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, marlboro man said:

Mε την 16.1 φαινεται να υπαρχει βελτιωση στη μπαταρια. Θα γραψω περισσοτερα σε 1-2 μερες

Ας ελπίσουμε γιατί υπάρχει μια γενικότερη γκρίνια τους τελευταίους μήνες για το θέμα αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαγη απο Samsung Galaxy S10+ αν και fun Samsung
πρωτη φορα ios και iphone κυριως επειδη στην κατηγορια των 800+ και flagship  η σειρα S22 ειναι μάπα..

 

πηγα στο 14pro day one χρηση και το κινητο τα σπαει!
 

ηθελα μικροτερο μεγεθος οθονης απο το s10+ και νομιζω το μεγεθος του pro ειναι ιδανικο.

Πολυ ευχαριστημενος ειδικα με το iod 16.1 βλεπω και καλυτερη συμπεριφορα μπαταριας πλεον

 

congrats apple ηρθα για να μεινω

Edited by Vene
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vene said:

Παιδια αλλαγη απο Samsung Galaxy S10+ αν και fun Samsung
πρωτη φορα ios και iphone κυριως επειδη στην κατηγορια των 800+ και flagship  η σειρα S22 ειναι μάπα..

 

πηγα στο 14pro day one χρηση και το κινητο τα σπαει!
 

ηθελα μικροτερο μεγεθος οθονης απο το s10+ και νομιζω το μεγεθος του pro ειναι ιδανικο.

Πολυ ευχαριστημενος ειδικα με το iod 16.1 βλεπω και καλυτερη συμπεριφορα μπαταριας πλεον

 

congrats apple ηρθα για να μεινω

Γιατί θεωρείς μάπα το s22? 
Σαν συσκευή είναι παρόμοια απλά οι διάφορες είναι μεταξύ iOS και android 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Tasos19s said:

Γιατί θεωρείς μάπα το s22? 
Σαν συσκευή είναι παρόμοια απλά οι διάφορες είναι μεταξύ iOS και android 

Κυριως λογω μπαταριας… και το ios το προτιμω απο android μετα απο τοσα χρονια χρησης android ολα ειναι πιο smooth και γρηγορα και φανταζομαι θα παραμεινουν μετα απο 2-3 χρονια οταν το android θα αρχισει να κολλαει.. τωρα καμερα δεν εχω συγκρινει αλλα νομιζω κ εκει το iphone 14pro υπερτερει. Επισης το face id καλυτερο τουλαχιστον απο το fingerprint οπως το εχω δουλεψει στο s10+.. + το iphone κραταει τιμη + δεν εχει curve οθονη (s7+ και s10+ μου ειχαν σπασει)

 

ενταξει ειναι καποια λιγα που μου λειπουν/ειχα συνηθισει απο το S10+ αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...