Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, athanaso77 said:

Η μπαταρία του 14 Pro σε σχέση με το 13 Pro.

iPhone 14 Pro – 3200 mAh
iPhone 13 Pro – 3095 mAh

Για το Μαξ καμία πληροφορία;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Dimitris_w said:

Για το Μαξ καμία πληροφορία;;;

Για όλα έχω ανεβάσει στο αντίστοιχο topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του 14 Pro σε σχέση με το 13 Pro.
iPhone 14 Pro – 3200 mAh
iPhone 13 Pro – 3095 mAh

Τα 100mah παραπάνω είναι πολύ μικρή αύξηση. Ουσιαστικά ελάχιστοι θα παρατηρήσουν διαφορά από 13 Pro σε 14 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bill_viper said:


Τα 100mah παραπάνω είναι πολύ μικρή αύξηση. Ουσιαστικά ελάχιστοι θα παρατηρήσουν διαφορά από 13 Pro σε 14 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

105 μην κλέβεις. 
Τα 5 επιπλέον mah είναι 17 δευτερόλεπτα!!!!🤪🤪🤪

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι!

Και εγω προβληματιζομαι για το μεγεθος για πρωτη φορα, μιας και τοσα χρονια ειμαι στο pro κα σκεφτομαι μηπως για πρωτη φορα παω στο max. Αλλα μαλλον θα μεινω σταθερος γιατι το θεμα "κουβαληματος" ειναι βασανο για μας τους αντρες.

ισχυει τελικα οντως οτι προπαραγγελιες ανοιγουν 16/09 και πρωτες παραλαβες 23/09;

 

ΥΓ: Το 14ρι Pro 0,03 ιντσες μεγαλυτερο απο το 13 pro. Ισα ισα να αναγκαζομαστε να αγοραζουμε και καινουριες θηκες-τζαμακια 

Edited by costasmarkoglou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, costasmarkoglou said:

ισχυει τελικα οντως οτι προπαραγγελιες ανοιγουν 16/09 και πρωτες παραλαβες 23/09;

Θεωρητικά ναι. Θα το δούμε και στη πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites


Τα 100mah παραπάνω είναι πολύ μικρή αύξηση. Ουσιαστικά ελάχιστοι θα παρατηρήσουν διαφορά από 13 Pro σε 14 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όλο το παιχνίδι θα παιχτεί στον επεξεργαστή...η διαχείριση του Α16 λένε θα είναι απίστευτη...

Δεν έχει να κάνει μόνο με την χωρητικότητα της μπαταρίας το εαν κάποιος θα δει διάφορες...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, redcom7 said:

η διαχείριση του Α16 λένε θα είναι απίστευτη...

Μένει να το δούμε και αυτό στην πράξη. Ο A16 με την αρχιτεκτονική των 4nm, σίγουρα είναι πολλά υποσχόμενος στον τομέα της κατανάλωσης και όχι μόνο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο με πηρε σημερα για προπαραγγελία με παράδοση 26/09 , ειχα εκδηλωσει ενδιαφερον πρωτη μερα το μεσημέρι. Το 14 προ κινείται μου ειπε το μαξ εχει λιγη παραπάνω ζητηση αλλα σε λογικά πλαισια. Φευγουν μαυρο κυριως και μετα μωβ

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, marlboro man said:

Εχουν ερθει θηκες & screen protectors στην Ελλαδα;

Οποίος βιάζεται… Amazon. Ωστόσο και Ελλάδα έχουν έρθει αρκετά πράγματα και συνεχίζουν να έρχονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vatan said:

Τέλειο το Μωβ. Τσίμπησα σήμερα το 14 Pro (στη Μ.Βρετανια).

 

IMG_9754.jpeg

Μόνο μαύρα να παίρνετε 

Σε δυο χρόνια που θα έρθει η σειρά μας να αγοράσουμε το 14 μεταχειρισμένο από εσάς το θελουμε μαύρο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, vatan said:

Τέλειο το Μωβ. Τσίμπησα σήμερα το 14 Pro (στη Μ.Βρετανια).

 

IMG_9754.jpeg

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις. Σε τι τιμή σου βγήκε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις. Σε τι τιμή σου βγήκε;

ευχαριστω.

από το Apple store το πηρα στην επισημη τιμη των £1209 για το 256GB. Πουλησα το 13 Pro για £740, οποτε η διαφορα ειναι λιγο κατω απο 500.

 

εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες. προσοχή στις φωτογραφίες RAW 48 MP. πήρα μερικές και η κάθε μια είναι 75ΜΒ, όποτε οι χωρητικότητες θέλουν προσοχή....

Link to comment
Share on other sites

Μωβ μεχρι στιγμης μου φαινεται το χειροτερο «ανορθοδοξο» χρωμα που εχει βγαλει η apple περα απο τα κλασσικα της.

Στα «ανορθοδοξα» της μου αρεσε το μπλε του 12αριου κ το πρασσινο στο 13pro


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, fenderiarhs said:

Μωβ μεχρι στιγμης μου φαινεται το χειροτερο «ανορθοδοξο» χρωμα που εχει βγαλει η apple περα απο τα κλασσικα της.

Υποθέτω ότι θα πουλήσει λιγότερο από τα υπόλοιπα «ανορθόδοξα» όπως τα αποκαλείς χρώματα αν και οι πρώτες εντυπώσεις λένε ότι από κοντά είναι πιο ωραίο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με κέρδισε περισσότερο από όλα το μωβ! Μένει να το δούμε και από κοντά.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amazon εγγύηση.. Παραγγελία 9/9 και παραλαβή χτες το μεσημέρι από UPS.

Μετά από 15 χρόνια με όλες τι συσκευές της Samsung αυτά που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι το Face ID και ο τρόπος που όλα κυλάνε ομαλά (animations κτλ)

20220919_152509.png

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και να το κατά ευχαριστηθείς. Πολλοί κάναμε αυτή την κίνηση μετά από πολλά χρόνια με ναυαρχίδας Samsung και τώρα έχουμε καταλήξει με iPhone μέσα στην οικογένεια,  WATCH, iPad Pro, AirPods, HomePod Mini, τηλεόραση με Airplay κτλ.
Αν επενδύσεις στο οικοσύστημα θα σε ανταμοίψει και με το παραπάνω.
Δεν πρόκειται να σου λείψει το Android γιατί πλέον όλα θα τα κάνεις πιο γρήγορα, με απίστευτη μπαταρία, χωρίς να ψάχνεις τι σου τρώει τη μπαταρία, ποια αναβάθμιση δεν έκατσε καλά κτλ.
Συν ότι μιλάμε για το καλύτερο UI που υπάρχει στην αγορά από θέμα fluidity, animations, etc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, equi said:

Amazon εγγύηση.. Παραγγελία 9/9 και παραλαβή χτες το μεσημέρι από UPS.

Μετά από 15 χρόνια με όλες τι συσκευές της Samsung αυτά που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι το Face ID και ο τρόπος που όλα κυλάνε ομαλά (animations κτλ)

20220919_152509.png

Καλως ήρθες στο IOS και καλοριζικο το θηριακι!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, equi said:

Amazon εγγύηση.. Παραγγελία 9/9 και παραλαβή χτες το μεσημέρι από UPS.

Μετά από 15 χρόνια με όλες τι συσκευές της Samsung αυτά που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι το Face ID και ο τρόπος που όλα κυλάνε ομαλά (animations κτλ)

20220919_152509.png

Καλορίζικο. Αυτό το smoothness σε όλα τα animations είναι κατά την γνώμη μου μακράν το σημαντικότερο key feature των iPhone. Τόσο που κάνει όλα τα υπόλοιπα smartphone να μοιάζουν ότι lagάρουν.

Ακόμη και γώ, όντας υπέρμαχος την ελευθερίας που παρέχει το Android  και της πληθώρας των επιλογών παραμετροποίησης που σου δίνει, δεν κρύβω ότι ερωτεύτηκα αυτή την ομαλότητα σε τέτοιο βαθμό που πλέον ανέχομαι με ευκολία τις οποίες ελλείψεις έχει σε σχέση με τις ευκολίες του Android.

Να το χαρείς φίλε μου. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου η ομαλότητα αυτή δίνει προβάδισμα σε παλιά iPhone με ρυθμό ανανέωσης 60hz έναντι νέων android με 90 και 120hz 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Tasos19s said:

Σκέψου η ομαλότητα αυτή δίνει προβάδισμα σε παλιά iPhone με ρυθμό ανανέωσης 60hz έναντι νέων android με 90 και 120hz 

 

Ακριβώς. Το αστείο είναι ότι εάν την απενεργοποιήσεις (υπάρχει η δυνατότητα) , νομίζεις ότι χάλασε η συσκευή. Η αίσθηση είναι απαίσια. Το iOS ξαφνικά χάνει την όποια αίγλη έχει. 
 Το δοκίμασα και εξεπλάγην αρνητικά εννοείται. Από αυτό και μόνο κατάλαβα το ποσό σημαντικό όπλο για το iOS είναι αυτή η ομαλότητα.  Δίχως αυτήν πραγματικά είναι πολύ χειρότερο από το Android. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...