Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Vene said:

 

Κυριως λογω μπαταριας… και το ios το προτιμω απο android μετα απο τοσα χρονια χρησης android ολα ειναι πιο smooth και γρηγορα και φανταζομαι θα παραμεινουν μετα απο 2-3 χρονια οταν το android θα αρχισει να κολλαει.. τωρα καμερα δεν εχω συγκρινει αλλα νομιζω κ εκει το iphone 14pro υπερτερει. Επισης το face id καλυτερο τουλαχιστον απο το fingerprint οπως το εχω δουλεψει στο s10+.. + το iphone κραταει τιμη + δεν εχει curve οθονη (s7+ και s10+ μου ειχαν σπασει)

 

ενταξει ειναι καποια λιγα που μου λειπουν/ειχα συνηθισει απο το S10+ αλλα οκ

Στο θέμα μπαταρίας τα Samsung ήταν πάντα τελευταία 

Το Face ID δεν βολεύει σε όλους αλλά ναι είναι καλύτερο από τις άλλες μεθόδους 

Η curve οθόνη ναι σε περίπτωση πτώσης σπάει πιο εύκολα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έρχομαι από pixel 5 και 13 χρόνια με android. Δεν έχω παράπονο απο τις επιδόσεις του κινητού αλλά το πληκτρολόγιο το θεωρώ τραγικό και δε μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Finn said:

Εγώ έρχομαι από pixel 5 και 13 χρόνια με android. Δεν έχω παράπονο απο τις επιδόσεις του κινητού αλλά το πληκτρολόγιο το θεωρώ τραγικό και δε μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θέλει λίγο χρόνο ναι 

Το ίδιο κι εμείς όταν πιάνουμε android 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έρχομαι από pixel 5 και 13 χρόνια με android. Δεν έχω παράπονο απο τις επιδόσεις του κινητού αλλά το πληκτρολόγιο το θεωρώ τραγικό και δε μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κι εγώ το ίδιο πακέτο έφαγα..
Εν τω μεταξύ στο ipad το πληκτρολόγιο είναι πάρα πολύ καλό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το βάζουν και στο iOS..
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, agpol07 said:


Κι εγώ το ίδιο πακέτο έφαγα..
Εν τω μεταξύ στο ipad το πληκτρολόγιο είναι πάρα πολύ καλό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το βάζουν και στο iOS..

Έχουν διαφορετικό πληκτρολόγιο πλέον τα iPad? 
Σε πιο παλιάς γενιάς iPad που είχα στην κατοχή μου ήταν ίδιο το πληκτρολόγιο γι αυτό ρωτάω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα τώρα κατάλαβα 

Ναι σε αυτό το σημείο είναι διαφορετικά 

Οι περισσότεροι έχουν θέμα στο iPhone με την έλλειψη αυτόματης διόρθωσης στα ελληνικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι εμένα με χαλάει ότι για να γράψω αριθμό πρέπει να πατάω το "123" και μετά πάλι "ABC". Ειδικά σε κωδικούς είναι πολύ σπαστικό.. Έχω βάλει το SwiftKey, αλλά κι αυτό καμία σχέση με πως είναι σε Android. Anyway μια συνήθεια είναι όλα..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, agpol07 said:

Όχι εμένα με χαλάει ότι για να γράψω αριθμό πρέπει να πατάω το "123" και μετά πάλι "ABC". Ειδικά σε κωδικούς είναι πολύ σπαστικό.. Έχω βάλει το SwiftKey, αλλά κι αυτό καμία σχέση με πως είναι σε Android. Anyway μια συνήθεια είναι όλα..

εγώ και στο android χρησιμοποιω το gboard στο οποιο δεν εχω επανω να φαινονται οι αριθμοι γιατι δεν θελω να ειναι πολυ μεγαλο το πληκτρολογιο και μου πιανει χωρο απο την οθονη

αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι καθαρά τι βολεύει στον καθένα απλά εδώ στο iPhone δεν έχουμε πολλες επιλογες

ότι αποφασίσει η apple με αυτό αναγκαστικά πρέπει να πορευτούμε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι μετά απο χρονια να κανω απόπειρα αλλαγης απο android σε ios. Εχω χαζεψει λιγο το κινητο σε καταστηματα και παλιοτερα μοντελα σε φίλους.

Ρε παιδιά η basic δυνατοτητα οταν πας να κάνεις κληση να πατας τους αριθμούς και να προτείνει επαφές (με βαση ονομα ή αριθμο) δεν υπαρχει? Βολευει αφανταστα οταν ειναι συνδεδεμενο στο αμαξι ειδικα

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mobrol said:

Καλημέρα! Σκέφτομαι μετά απο χρονια να κανω απόπειρα αλλαγης απο android σε ios. Εχω χαζεψει λιγο το κινητο σε καταστηματα και παλιοτερα μοντελα σε φίλους.

Ρε παιδιά η basic δυνατοτητα οταν πας να κάνεις κληση να πατας τους αριθμούς και να προτείνει επαφές (με βαση ονομα ή αριθμο) δεν υπαρχει? Βολευει αφανταστα οταν ειναι συνδεδεμενο στο αμαξι ειδικα

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δυστυχώς μόνο όταν γράψεις όλο τον αριθμό σου εμφανίζει αν τον έχεις μέσα αποθηκευμενο

δεν γίνεται όταν γράφεις ένα ένα αριθμό και να σου βγάζει ποιοι έχουν αυτόν τον αριθμό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mobrol said:

Καλημέρα! Σκέφτομαι μετά απο χρονια να κανω απόπειρα αλλαγης απο android σε ios. Εχω χαζεψει λιγο το κινητο σε καταστηματα και παλιοτερα μοντελα σε φίλους.

Ρε παιδιά η basic δυνατοτητα οταν πας να κάνεις κληση να πατας τους αριθμούς και να προτείνει επαφές (με βαση ονομα ή αριθμο) δεν υπαρχει? Βολευει αφανταστα οταν ειναι συνδεδεμενο στο αμαξι ειδικα

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το έχει δυστυχώς κσι είναι πολύ χρήσιμο 🙁

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μόνο όταν γράψεις όλο τον αριθμό σου εμφανίζει αν τον έχεις μέσα αποθηκευμενο
δεν γίνεται όταν γράφεις ένα ένα αριθμό και να σου βγάζει ποιοι έχουν αυτόν τον αριθμό 
Ευχαριστω για την ενημερωση! Κατι ακομα.. εστω οτι σε καλει κάποια επιχείρηση (οχι ερευνες κτλπ), βγαζει απο μονο του το όνομα της επιχείρησης όπως κανει ο google dialer?

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mobrol said:

Ευχαριστω για την ενημερωση! Κατι ακομα.. εστω οτι σε καλει κάποια επιχείρηση (οχι ερευνες κτλπ), βγαζει απο μονο του το όνομα της επιχείρησης όπως κανει ο google dialer?

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

περιοχή βγάζει, όνομα επιχείρησης δεν βγάζει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mobrol said:

Ευχαριστω για την ενημερωση! Κατι ακομα.. εστω οτι σε καλει κάποια επιχείρηση (οχι ερευνες κτλπ), βγαζει απο μονο του το όνομα της επιχείρησης όπως κανει ο google dialer?

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

TrueCaller και τα λύνεις όλα. Free

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, expert said:

TrueCaller και τα λύνεις όλα. Free

υπάρχει και στο iPhone? νόμιζα μόνο στο android γινονται αυτα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Tasos19s said:

υπάρχει και στο iPhone? νόμιζα μόνο στο android γινονται αυτα 

Υπάρχει μια χαρά 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, koutsis said:

Υπάρχει μια χαρά 

Μου φαίνεται απίθανο 

Εντελως αντίθετο με την φιλοσοφία της apple 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Μου φαίνεται απίθανο 

Εντελως αντίθετο με την φιλοσοφία της apple 

 

59D7A940-FC31-4EDC-9D1D-B9EB48AE00ED.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

TrueCaller και τα λύνεις όλα. Free
Πολυ καλη περίπτωση! Πες μου οτι εχει και Τ9 dialer αμα το χρησιμοποιησεις αντι του default dialer

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, koutsis said:

 

59D7A940-FC31-4EDC-9D1D-B9EB48AE00ED.png

σε ευχαριστούμε, ίσων κάποια στιγμή κάνω καμία δοκιμή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν έχω διαπιστώσει βελτίωση στη μπαταρία με την 16.1...συμφωνείτε;   Το αποτέλεσμα πάντως είναι ότι κουβαλώ μαζί φορτιστή (επιστρέφω αργά από τη δουλειά)....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, geob79 said:

Τελικά, δεν έχω διαπιστώσει βελτίωση στη μπαταρία με την 16.1...συμφωνείτε;   Το αποτέλεσμα πάντως είναι ότι κουβαλώ μαζί φορτιστή (επιστρέφω αργά από τη δουλειά)....

πόσες ώρες οθόνης σου βγάζει έχεις δει καμία μέρα? λειτουργούν όλα σωστά η βλέπεις τίποτα παράξενο μέσα στις ρυθμίσεις της μπαταρίας?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...