Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερό τζαμάκι η torras δε φαίνεται καν ότι φοράει τζαμάκι το κινητό, αλλά τις χάλασα και τις δυο στη μια μπήκε χνουδακι και στην άλλη σκόνη με φούσκαλίτσα οποτε βάλε βγάλε στη προσπάθεια μου για τέλειο αποτέλεσμα έγιναν κ@λ€ς. 

Πηγα istorm και μου έβαλαν από εκεί. στην πρώτη τους φορά είχε φουσκάλα και το αλλαξαν με 2ο. Μου είπαν ότι έχει εγγύηση 3 μήνες αν βγει φουσκάλα και επίσης καλύπτει λίγα χιλιοστά και το ακουστικό (τι μ@λ@κια?)... δεν έχει δλδ εγκοπουλα για ακουστικό.....

Απο την εμπειρία μου πάντως την επόμενη μόνο spigen αυτή που τραβας από πίσω το αυτοκόλλητο, αν και με κενό περιμετρικά και ασχημούλα είχε κάτσει αμέσως και η οθόνη ήταν αψεγάδιαστη...

 

 

Edited by tricker
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tricker said:

Φοβερό τζαμάκι η torras δε φαίνεται καν ότι φοράει τζαμάκι το κινητό, αλλά τις χάλασα και τις δυο στη μια μπήκε χνουδακι και στην άλλη σκόνη με φούσκαλίτσα οποτε βάλε βγάλε στη προσπάθεια μου για τέλειο αποτέλεσμα έγιναν κ@λ€ς. 

Πηγα istorm και μου έβαλαν belkin (μόνο αυτή την εταιρεία τοποθετούν οι ίδιοι) στην πρώτη τους φορά είχε φουσκάλα και το αλλαξαν με 2ο. Μου είπαν ότι έχει εγγύηση 3 μήνες αν βγει φουσκάλα και επίσης καλύπτει λίγα χιλιοστά και το ακουστικό (τι μ@λ@κια?)... δεν έχει δλδ εγκοπουλα για ακουστικό.....

Απο την εμπειρία μου πάντως την επόμενη μόνο spigen αυτή που τραβας από πίσω το αυτοκόλλητο, αν και με κενό περιμετρικά και ασχημούλα είχε κάτσει αμέσως και η οθόνη ήταν αψεγάδιαστη...

 

 

Το κενό είναι τόσο όσο για να μην βρίσκει στη θήκη. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vastegial_74 said:

Το κενό είναι τόσο όσο για να μην βρίσκει στη θήκη. 

αυτό το κενό φταίει και είχα βγάλει τη spigen, νόμιζα οι άλλες δεν είχαν. Στη torras παντωσ είναι μικρότερο το κενό και επειδή έχει μαύρο πλαίσιο δεν φαίνεται καθόλου ότι φοράει τζαμάκι 

ασε να δούμε ποσό θα κρατήσει του istorm και την επόμενη θα είμαι πιο προσεκτικός. θα πάρω την torras με το αυτοκόλλητο, βλέπω την έχει στο site τους με αυτή τη διαδικασία εγώ είχα πάρει αυτή με το πορτοκαλί πλαίσιο 

 

Edited by tricker
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 1:57 ΜΜ, tricker said:

Φοβερό τζαμάκι η torras δε φαίνεται καν ότι φοράει τζαμάκι το κινητό, αλλά τις χάλασα και τις δυο στη μια μπήκε χνουδακι και στην άλλη σκόνη με φούσκαλίτσα οποτε βάλε βγάλε στη προσπάθεια μου για τέλειο αποτέλεσμα έγιναν κ@λ€ς. 

Πηγα istorm και μου έβαλαν από εκεί. στην πρώτη τους φορά είχε φουσκάλα και το αλλαξαν με 2ο. Μου είπαν ότι έχει εγγύηση 3 μήνες αν βγει φουσκάλα και επίσης καλύπτει λίγα χιλιοστά και το ακουστικό (τι μ@λ@κια?)... δεν έχει δλδ εγκοπουλα για ακουστικό.....

Απο την εμπειρία μου πάντως την επόμενη μόνο spigen αυτή που τραβας από πίσω το αυτοκόλλητο, αν και με κενό περιμετρικά και ασχημούλα είχε κάτσει αμέσως και η οθόνη ήταν αψεγάδιαστη...

 

φιλε μου οτι καλυτερο υπαρχει!!!

https://www.skroutz.gr/s/38113728/Spigen-EZ-FIT-GLAS-tR-Tempered-Glass-2τμχ-iPhone-14-Pro-Max.html

 

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update έχει βελτιωθεί και σε standby η μπαταρία του κάτι που μου έκανε εντύπωση πήγα να δω το s 23 ultra παρατήρησα ότι η οθόνη του iPhone ήταν καλύτερη .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2023 at 11:54 ΠΜ, Evagelos_ said:

Μετά το τελευταίο update έχει βελτιωθεί και σε standby η μπαταρία του κάτι που μου έκανε εντύπωση πήγα να δω το s 23 ultra παρατήρησα ότι η οθόνη του iPhone ήταν καλύτερη .

Μα είναι καλύτερη!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω στο Apple pay άλλες κάρτες εκτός τραπεζών? Προσπάθησα να περάσω vαπο σούπερ μάρκετ κ δεν βρήκα επιλογή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, barcelonistas said:

Μπορώ να περάσω στο Apple pay άλλες κάρτες εκτός τραπεζών? Προσπάθησα να περάσω vαπο σούπερ μάρκετ κ δεν βρήκα επιλογή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορείς μεσω δευτερευουσας εφαρμογής να περάσεις κάρτες που θα φαίνεται σαν εικόνα το barcode προφανως. Με τη μαμα εφαρμογή δεν γίνεται. Δοκίμασε αν θελεις τη Pass2U

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

 Μετά την αγορά της συσκευής  (Δεκέμβριο η έκδοση 256Gb ήταν στα 1690€ ) … έχουμε συνολικά ,  χασούρα   400€. 
Από το ίδιο κατάστημα που είχε γίνει η παραγγελία …(σήμερα 1290€/+ δώρο ένα power bank 💁)

 Είναι κανείς εδώ μέσα με μεγαλύτερη πτώση τιμής από την αρχική που το αγόρασε  ..
 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, xabos said:

Σήμερα … μετά από την αγορά της συσκευής  (256Gb /Δεκέμβριο) … έχουμε συνολικά ,  χασούρα   400€. 
Από το ίδιο κατάστημα που είχε γίνει η παραγγελία (+ δώρο τώρα /power bank 💁)

 Είναι κάποιοι εδώ μέσα με μεγαλύτερη ??
 

Δεν κατάλαβα. Για τι χασουρα μιλάς;  🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Μετά την αγορά της συσκευής  (Δεκέμβριο η έκδοση 256Gb ήταν στα 1690€ ) … έχουμε συνολικά ,  χασούρα   400€. 
Από το ίδιο κατάστημα που είχε γίνει η παραγγελία …(σήμερα 1290€/+ δώρο ένα power bank )

 Είναι κανείς εδώ μέσα με μεγαλύτερη πτώση τιμής από την αρχική που το αγόρασε  ..
 

Η τιμή στους επισήμους διαύλους δεν έχει πέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γίνεται να έχω στον ήχο ξυπνητηριού αυξανόμενη ένταση κ να μην ξεκινάει κατευθείαν τέρμα ένταση;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dafly7 said:

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γίνεται να έχω στον ήχο ξυπνητηριού αυξανόμενη ένταση κ να μην ξεκινάει κατευθείαν τέρμα ένταση;

Από ότι ξέρω όχι , αλλά και μεταξύ μας έτσι δεν θα λεγότανε ξυπνητήρι αλλά νανούρισμα!!😜

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dafly7 said:

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γίνεται να έχω στον ήχο ξυπνητηριού αυξανόμενη ένταση κ να μην ξεκινάει κατευθείαν τέρμα ένταση;

Όχι, δεν δίνει τέτοια επιλογή.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γίνεται να έχω στον ήχο ξυπνητηριού αυξανόμενη ένταση κ να μην ξεκινάει κατευθείαν τέρμα ένταση;

Μπορείς μέσα από το health ->sleep ->bedtime όπου ορίζεις χρονο ύπνου και εχει διαφορετικά ξυπνητήρια με αυξανόμενη ένταση.
Βέβαια δεν θυμάμαι αν έχεις επιλογή να έχεις τον δικό σου ήχο ή μόνο τους προεπιλεγμενους.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά έχεις δίκιο μπορεί να ήταν κ νανούρισμα αλλά κ έτσι πετάγομαι στον αέρα θα ψάξω αυτό με τους ήχους ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,  στο θεμα της σιγασης του κινητου διαπιστωσα οτι και το χερι να περασεις απο πανω σταματαει. Σημερα χτυπησε και περνουσα το χερι μου απο πανω, κρατωντας μια σφραγιδα να φτιαξω ενα χαρτι που ηθελα και σιγησε ακριβως οταν περασε το χερι. Επισης χθες το ειχα στο καθισμα του αυτοκινητου οπου πηγαινα σκουπιδια στην ανακυκλωση και ενω χτυπησε, καπως κουνηθηκε γιατι ηταν πανω σε καποιο αντικειμενο και γλιστρησε, με αποτελεσμα να σιγησει. Τελος παντων, δεν εχασα καποια κληση αλλα διαπιστωσα οτι ειναι πολυ ευαισθητο και σταματαει με το που αντιληφθει οτι εισαι εκει, εσυ ή καποιος αλλος. αυτο απλα για τη συζητηση, δεν μου κανει θετικα ή αρνητικα, ειναι θεμα προσαρμογης του καθενος στο πως λειτουργει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Νέος και εγώ στην παρέα με IPhone 14 Pro Max προερχόμενος από Samsung S21 Ultra. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν συνδέω το τηλέφωνο με Bluetooth στο αυτοκίνητο σε κεντρική μονάδα της Kenwood. Συγκεκριμένα ο ήχος ακούγεται παραμορφωμένος. Φανταστείτε σαν ένα σταθμό στο ραδιόφωνο που δεν πιάνει καλά…Κανένα πρόβλημα δεν είχα με την προηγούμενη συσκευή. Έχει κάποιος κάποια λύση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zbutlr said:

Παιδιά καλημέρα

Νέος και εγώ στην παρέα με IPhone 14 Pro Max προερχόμενος από Samsung S21 Ultra. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν συνδέω το τηλέφωνο με Bluetooth στο αυτοκίνητο σε κεντρική μονάδα της Kenwood. Συγκεκριμένα ο ήχος ακούγεται παραμορφωμένος. Φανταστείτε σαν ένα σταθμό στο ραδιόφωνο που δεν πιάνει καλά…Κανένα πρόβλημα δεν είχα με την προηγούμενη συσκευή. Έχει κάποιος κάποια λύση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σβήσε την συσκευή από την λίστα και ξανά κάνε pair

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zbutlr said:


Το έκανα πολλές φορές


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάποια ασυμβατότητα ίσως παίζει τότε με την συσκευή σου 

Με αλλά κινητά δεν είχες θέμα Ε; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Νέος και εγώ στην παρέα με IPhone 14 Pro Max προερχόμενος από Samsung S21 Ultra. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν συνδέω το τηλέφωνο με Bluetooth στο αυτοκίνητο σε κεντρική μονάδα της Kenwood. Συγκεκριμένα ο ήχος ακούγεται παραμορφωμένος. Φανταστείτε σαν ένα σταθμό στο ραδιόφωνο που δεν πιάνει καλά…Κανένα πρόβλημα δεν είχα με την προηγούμενη συσκευή. Έχει κάποιος κάποια λύση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς της μονάδας του αυτοκινήτου,ίσως βοηθούσε.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...