Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, barcelonistas said:

Επανέρχομαι στο πρόβλημα μου. Όπως προείπα, δεν έχω. Dark mode στο Facebook. Έβαλα της γυναίκας μου και είχε κανονικά. Δοκίμασα σε άλλο κινητό (1+ 10 προ) στο δικό μου λογαριασμό και έχω κανονικά εκεί. Τι διαολο τελικά ρε παίδες?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δοκίμασε να μιλησεις με το support του facebook και πες τους να ενεργοποιήσουν το dark mode για το λογαριασμό σου στην εφαρμογή για ios. Είναι θέμα του Facebook...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήθελα να κάνω μια ερώτηση , υπάρχει τρόπος να μην κλείνει μια εφαρμογή και όταν κανείς σκρολ για να κλείσει ! Θέλω να μην κλείνει η εφαρμογή ροής garming  ποτέ ! Ξεχνιέμαι και την κλείνω και σταματάει ο συγχρονισμός 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikosz75013 said:

Παιδιά καλησπέρα ήθελα να κάνω μια ερώτηση , υπάρχει τρόπος να μην κλείνει μια εφαρμογή και όταν κανείς σκρολ για να κλείσει ! Θέλω να μην κλείνει η εφαρμογή ροής garming  ποτέ ! Ξεχνιέμαι και την κλείνω και σταματάει ο συγχρονισμός 

γιατί πρέπει να κλείνεις τις άλλες εφαρμογές?

εκείνη η δυνατότητα που βλέπεις είναι για να πας από παράθυρο σε παράθυρο πιο γρηγορα

μόνο σε περίπτωση που κάποια εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται ΤΟΤΕ μόνο την κλείνεις από εκεί 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, nikosz75013 said:

Παιδιά καλησπέρα ήθελα να κάνω μια ερώτηση , υπάρχει τρόπος να μην κλείνει μια εφαρμογή και όταν κανείς σκρολ για να κλείσει ! Θέλω να μην κλείνει η εφαρμογή ροής garming  ποτέ ! Ξεχνιέμαι και την κλείνω και σταματάει ο συγχρονισμός 

Μη κλείνεις καμία εφαρμογή και θα λυθεί το πρόβλημα σου. Εξάλλου αυτό ενδείκνυται να κάνεις ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, tricker said:

Η Flolab έχει τελωνείο; Σε πόσες μέρες στέλνει Ελλάδα;

Το αγοράζεις από amazon.de και δεν πληρώνεις τελωνείο. Στέλνουν αμέσως αν υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα και μετά κάνεις λίγο υπομονή μέχρι να έρθουν Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, athanaso77 said:

Το αγοράζεις από amazon.de και δεν πληρώνεις τελωνείο. Στέλνουν αμέσως αν υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα και μετά κάνεις λίγο υπομονή μέχρι να έρθουν Ελλάδα.

Δε τη βρήκα στο Amazon.de... Πάω να ξανά ψάξω 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, tricker said:

Δε τη βρήκα στο Amazon.de... Πάω να ξανά ψάξω 

Δες και αυτό... https://www.amazon.de/-/en/iPhone-Pro-Max-Unbreakable-Shatterproof/dp/B0B5XGWVDX/ref=sr_1_3?keywords=flolab+iphone+14+pro+max&qid=1675062507&sprefix=flolab+%2Caps%2C127&sr=8-3

Είναι καλύτερο όλων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην οθόνη κλειδώματος (AOD), μπορώ να έχω το Google calendar? Μόνο το δικό του ημερολόγιο μου επιτρέπει να βάλω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην οθόνη κλειδώματος (AOD), μπορώ να έχω το Google calendar? Μόνο το δικό του ημερολόγιο μου επιτρέπει να βάλω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
off topic
ξέρεις σε Android πως γίνεται; με ενδιαφέρει!
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ilka71 said:

off topic
ξέρεις σε Android πως γίνεται; με ενδιαφέρει!

Στην AOD εκεί που επιλέγεις τη μορφή του ρολογιού σου έχει επιλογή να εμφανίζεται το ημερολόγιο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι..καινούργιο κοσκινακι και προσπαθώντας να αφαιρέσω ένα widget από την αρχική οθόνη που δεν μου άρεσε πάτησα κάτι κατά λάθος κάτι και χάθηκαν όλα πλην του widget.απο την αρχική οθονη συμπεριλαμβανομένου και του apple store.Οι υπόλοιπες σελίδες παρεμειναν οι ιδιες...την βοήθεια σας παρακαλώ για να τα επαναφέρω εάν γίνεται καθότι πρώτη φορά σε iphoneευχαριστω εκ των προτέρων 

 

1 ώρα πριν, stigun said:

Καλησπέρα κύριοι..καινούργιο κοσκινακι και προσπαθώντας να αφαιρέσω ένα widget από την αρχική οθόνη που δεν μου άρεσε πάτησα κάτι κατά λάθος κάτι και χάθηκαν όλα πλην του widget.απο την αρχική οθονη συμπεριλαμβανομένου και του apple store.Οι υπόλοιπες σελίδες παρεμειναν οι ιδιες...την βοήθεια σας παρακαλώ για να τα επαναφέρω εάν γίνεται καθότι πρώτη φορά σε iphoneευχαριστω εκ των προτέρων 

 

Ευχαριστώ πολύ τον φίλο για την βοήθεια στην επαναφορά.

Edited by stigun
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Τον τηλέφωνο μου λέει ότι είχα 6 ώρες screen active έως τώρα που είμαι 55% αλλά αν μετρήσω τις μπάρες μια μια βγαίνουν περιπου 5 ώρες.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο? Παίζει να υπάρχει bug που γράφει το browsing η κάτι άλλο ως screen active? Μιλούσα με google meet 1.5 ώρα με την οθόνη ενεργή λόγω βίντεο κάποιο διάστημα και χωρίς βίντεο (δηλαδή κλειστή) κάποιο σημαντικό διαστημα. Ίσως σχετίζεται?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Vzoun said:

Καλησπέρα παιδιά

Τον τηλέφωνο μου λέει ότι είχα 6 ώρες screen active έως τώρα που είμαι 55% αλλά αν μετρήσω τις μπάρες μια μια βγαίνουν περιπου 5 ώρες.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο? Παίζει να υπάρχει bug που γράφει το browsing η κάτι άλλο ως screen active? Μιλούσα με google meet 1.5 ώρα με την οθόνη ενεργή λόγω βίντεο κάποιο διάστημα και χωρίς βίντεο (δηλαδή κλειστή) κάποιο σημαντικό διαστημα. Ίσως σχετίζεται?

Πλάκα κάνεις τώρα ότι κάθεσαι και ασχολείσαι με  αυτά τα πράγματα. 6 χρόνια έχω iphone και πότε δεν έχω δει το screen time!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, athanaso77 said:

Το τσίμπησα. Δεν αφήνει το κενό που έχει η spigen περιμετρικά έτσι;

Edited by tricker
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μετά την αναβάθμιση σε 16.3 στην εφαρμογή mail του κινητού κάποια εισερχόμενα μου έρχονται χώρος να μπορώ να τα διαβάσω είναι όλο ερωτηματικά όπως κ τα mail του φόρουμ εδώ συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, koutsis said:

Πλάκα κάνεις τώρα ότι κάθεσαι και ασχολείσαι με  αυτά τα πράγματα. 6 χρόνια έχω iphone και πότε δεν έχω δει το screen time!

Το screen time duration ήταν ο μοναδικός λόγος για να πάρω iphone μαζί με το car play. Γενικά δε μαρεσει πολύ σαν συσκευή μέχρι τώρα αλλά με εξυπηρετεί στη δουλειά μου.

Οπότε, έχετε κάποιο insight για το παραπάνω? Γράφει λάθος κάποια συγκεκριμένα apps κατά την εμπειρία σας?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vzoun said:

Το screen time duration ήταν ο μοναδικός λόγος για να πάρω iphone μαζί με το car play. Γενικά δε μαρεσει πολύ σαν συσκευή μέχρι τώρα αλλά με εξυπηρετεί στη δουλειά μου.

Οπότε, έχετε κάποιο insight για το παραπάνω? Γράφει λάθος κάποια συγκεκριμένα apps κατά την εμπειρία σας?

Ευχαριστώ!

Δεν τα μέτρησες σωστά 

Ή λίγο λίγο κάθε μπάρα αν δεν είναι ακριβώς τα λεπτά μπορεί να βγάλεις διαφορετικό αποτέλεσμα 

Σιγά τα αυγά δηλαδή τώρα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Vzoun said:

Καλησπέρα παιδιά

Τον τηλέφωνο μου λέει ότι είχα 6 ώρες screen active έως τώρα που είμαι 55% αλλά αν μετρήσω τις μπάρες μια μια βγαίνουν περιπου 5 ώρες.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο? Παίζει να υπάρχει bug που γράφει το browsing η κάτι άλλο ως screen active? Μιλούσα με google meet 1.5 ώρα με την οθόνη ενεργή λόγω βίντεο κάποιο διάστημα και χωρίς βίντεο (δηλαδή κλειστή) κάποιο σημαντικό διαστημα. Ίσως σχετίζεται?

Άλλο το να βλέπεις το SOT στην πρώτη καρτέλα που σου δείχνει το 24ωρο και άλλο στην καρτέλα που δείχνει τις ημέρες ξεχωριστά.

6 ώρες SOT (γιατί αυτό είναι το σωστό και όχι αυτό που μετράς εσύ) με 55% μπαταρία υπόλοιπο είναι τρομερά καλός χρόνος!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, tricker said:

Το τσίμπησα. Δεν αφήνει το κενό που έχει η spigen περιμετρικά έτσι;

Όχι, έχει κενό τόσο όσο χρειάζεται για να μη το πετάνε οι θήκες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Στην οθόνη κλειδώματος, όταν το τηλέφωνο είνια κλειδωμένο, δεν μου εμφανίζει το επόμενο task. Αν ξεκλειδώσω το τηλ, μου το εμφανίζει κανονικά. Προφανώς κάποια ρύθμιση θα είναι. Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, fotgold said:

Καλημέρα,

Στην οθόνη κλειδώματος, όταν το τηλέφωνο είνια κλειδωμένο, δεν μου εμφανίζει το επόμενο task. Αν ξεκλειδώσω το τηλ, μου το εμφανίζει κανονικά. Προφανώς κάποια ρύθμιση θα είναι. Ξέρει κανείς;

Settings/notifications/show previews

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο 'πάντα' το έχω αλλά εξακολουθεί να μην το δείνει

Δες τις παρακάτω ρυθμίσεις που έχεις βάλει, στοκ είναι όλα on αν θυμάμαι καλά.
Ρυθμίσεις - Face IDIMG_1500.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...