Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώτσος ζητάει προκαταβολή για την προπαραγγελία και amazon μου έστειλε για παράδοση 19/9 και ακόμα τα χρήματα δεν τα έχει τραβήξει.. Τι να συζητάμε

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, equi said:

Κώτσος ζητάει προκαταβολή για την προπαραγγελία και amazon μου έστειλε για παράδοση 19/9 και ακόμα τα χρήματα δεν τα έχει τραβήξει.. Τι να συζητάμε

Βρήκαν τα θύματα περυσι

Φετος ακόμα χειρότερα κοιτάνε να τα αρπάξουν και ο κόσμος ας περιμένει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο πληροφοριες φιλου μου που δουλευει σε μαγαζι κινητης, περισυ ειχε 5 φορες μεγαλυτερη λιστα για αγορα iPhone (σαν μαγαζι). Φετος, ψοφια πραγματα με αυτες τις τιμες.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λογικο να ειναι μειωμενη η ζητηση φετος. Αυξημενες τιμες & αβεβαιος ακριβος χειμωνας μπροστα μας.

Μεγαλη προσοχη, εγω δεν θα εδινα (μη επιστρεπτεα) προκαταβολη με αγνωστη ημερομηνια παραδοσης.

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα, περιμενεις και οταν ερθουν στα καταστηματα λογικα θα βρεις πιο ευκολα απο περισυ. Δεν θα πρεπει να περιμενεις και 3-4 μηνες.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, marlboro man said:

Λογικο να ειναι μειωμενη η ζητηση φετος. Αυξημενες τιμες & αβεβαιος ακριβος χειμωνας μπροστα μας.

Μεγαλη προσοχη, εγω δεν θα εδινα (μη επιστρεπτεα) προκαταβολη με αγνωστη ημερομηνια παραδοσης.

Το ΜΗ επιστρέψιμη προκαταβολή απλά ΔΕΝ ισχύει και μην ακούτε τις μπαρούφες των (μεγαλο) καταστημάτων!
Πρώτα απ' όλα ακόμα και στους όρους του συγκεκριμένου καταστήματος (όπως το ίδιο και σε όλα) αναγράφει ρητά πως μπορείς να επιστρέψεις εντός 14 ημερών το προϊόν που αγόρασες χωρίς καν να αιτιολογήσεις το γιατί! (υπαναχώρηση) Εννοείται παίρνεις πίσω τα λεφτά σου με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που πλήρωσες (μετρητά / πιστωτική) --> https://www.kotsovolos.gr/politiki-epistrofon

Στο θέμα της προκαταβολής δεν είναι ξεκάθαρο τι γίνεται, ΑΛΛΑ στην τελική αν πάνε να στην φέρουν περιμένεις κάνα μήνα να σου έρθει το κινητό, το πληρώνεις και χρησιμοποιείς άμεσα το ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ της υπαναχώρησης που είναι και ευρωπαϊκή οδηγία και παίρνεις πίσω τα χρήματά σου εντώς δεκατεσσάρων (14) εργασίμων ημερών!
Καλό είναι να γνωρίζουμε όλοι τα δικαιώματά μας σαν καταναλωτές και να μην ακούμε τις μας λέει ο Κώτσος και ο κάθε Κώτσος! Ας λένε ότι θέλουν αυτοί ..

 

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Σημερα με καλεσαν απο άλλο καταστημα για την προπαραγγελια. 

Υποτιθεται ξεκινουν τις παραδοσεις στις 23/9. Για να δουμε.  

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ή στο είπαν?
Φαντάζομαι Πλαισιο ή Public έτσι? Δεν είναι κακό να πεις για να γνωρίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 5:35 ΜΜ, marlboro man said:

Πλαισιο, ετσι μου ειπαν.

Για προπαραγγελια από istorm χθες βράδυ 12:10 το 14 pro max 128gb χρυσό πότε λέτε να παραλάβω;;;

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 6:39 ΠΜ, doganos said:

Παντως απο πληροφοριες φιλου μου που δουλευει σε μαγαζι κινητης, περισυ ειχε 5 φορες μεγαλυτερη λιστα για αγορα iPhone (σαν μαγαζι). Φετος, ψοφια πραγματα με αυτες τις τιμες.... 

ψόφια όντως 

Σήμερα ήταν να παραλάβω αλλά μάλλον αύριο τελικά !! Είδη έχουν παραλάβει 4 άτομα που γνωρίζω Γερμανία !!! Ένα εκατομμύριο κομμάτια μόνο με την o2 σώθηκαν με της προπαραγγελίες !! Σε μια βδομάδα !! Από εκεί και πέρα έμαθα θα περιμένουν 3 4 βδομαδες όλοι οι άλλοι !! Πέτυχα έναν που το πουλάει σφραγισμένο με καπέλα 150 ευρώ !! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, doganos said:

Καλό είναι να γράφουμε και κάποιο σχόλιο περί τίνος πρόκειται γιατί ένα ξερό link, δεν είναι πολύ forum friendly.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, athanaso77 said:

Καλό είναι να γράφουμε και κάποιο σχόλιο περί τίνος πρόκειται γιατί ένα ξερό link, δεν είναι πολύ forum friendly.

Αν ανοίξεις το βίντεο και δεις τον τίτλο θα καταλάβεις. Όπως επίσης δεν είναι και forum friendly να προσπαθείς να βάλεις βίντεο και να σου βγάζει μήνυμα ασφαλείας πως δεν γίνεται να το βάλεις... Και πολλά άλλα γνωστά προβλήματα που τα είπαμε και ακόμα... Λύνονται. 

Τεσπα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, doganos said:

Αν ανοίξεις το βίντεο και δεις τον τίτλο θα καταλάβεις. Όπως επίσης δεν είναι και forum friendly να προσπαθείς να βάλεις βίντεο και να σου βγάζει μήνυμα ασφαλείας πως δεν γίνεται να το βάλεις... Και πολλά άλλα γνωστά προβλήματα που τα είπαμε και ακόμα... Λύνονται. 

To forum έχει τα θέματα του, ότι δεν περνάει από το χέρι μας δυστυχώς δεν μπορούμε να το βελτιώσουμε. Τα post μας όμως είναι δίκη μας υπόθεση.

Και γιατί το λέω αυτό… γιατί αν δεν εξηγήσεις ότι το πρόβλημα στην κάμερα εμφανίζεται μόνο μέσω συγκεκριμένων εφαρμογών και όχι στην ίδια εφαρμογή της κάμερας, πολλοί θα παρανοήσουν αυτό που θα δουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, vtag said:

Πολύ όμορφο το έκανε η Apple το Notch....Μοιάζει σαν ένα usb type c στην οθόνη 😂😂

IMG_20220920_102314.jpg

Δεν μπορούμε παρά να παραδεχτούμε ότι η Apple καταφέρνει με ένα μαγικό τρόπο να μετατρέπει τις οποίες αδυναμίες της σε προτερήματα. Στην προκειμένη περίπτωση το ξεπερασμένο notch (δυναμικό νησί) σε key selling feature. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panoszavra said:

Δεν μπορούμε παρά να παραδεχτούμε ότι η Apple καταφέρνει με ένα μαγικό τρόπο να μετατρέπει τις οποίες αδυναμίες της σε προτερήματα. Στην προκειμένη περίπτωση το ξεπερασμένο notch (δυναμικό νησί) σε key selling feature. 

Αυτό είναι ένα φαινόμενο που δεν μπορεί να το αντιγράψει κανείς. 

Η ικανότητα που έχει αυτή η εταιρεία να μετατρέπει την "μπούρδα" ή την "αδυναμία", σε κάτι το οποίο το κοιτάς και μένεις με ανοιχτό το στόμα, είναι ανεπανάληπτη.

Ακόμα χαζεύω τα βιντεάκια που δείχνουν το νησί να κάνει τα μαγικά του. Και θα τα χαζεύω και θα τα χαζεύω...Δηλαδή...respect...δεν έχω να πώ κάτι άλλο.
Μετέτρεψε το τεράστιο και κακάσχημο οβάλ πηγάδι, σε όαση...δηλαδή σε κάτι που παρακαλάς να το είχες και εσύ.
Jesus!!!!👏

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ από public το μαύρο 512gb. 23/9 έλεγε ότι θα είναι διαθέσιμο. Ίδωμεν...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cris4524 said:

Παρήγγειλα και εγώ από public το μαύρο 512gb. 23/9 έλεγε ότι θα είναι διαθέσιμο. Ίδωμεν...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άντε με το καλό να το παραλάβεις. Πες μας εντυπώσεις 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε. Πρώτη παρατήρηση όταν βγάζεις φωτογραφία και δεν έχει αρκετό φως Παρότι έχω ενεργοποιήσει το apple raw 48mp Γυρνάει αυτόματα στα 12. Το αναφέρει και μέσα στις ρυθμίσεις. Δεν ήξερα ότι υπάρχει επίσης έκδοση 16.0.1 και μου έβγαλε για αναβάθμιση. Το πρώτο πρόβλημα που συνάντησα ήταν με την εγκατάσταση της esim Μου έβγαζε συνέχεια ότι έχω μήνυμα από τον πάροχο. Τελικά λύθηκε με το να σβήσω την κάρτα και να την ξανά εγκαταστήσω. Η μπαταρία τα πάει περίφημα είχα ξεχάσει πόσο καλή είναι στα max  μοντέλα. Με τα κοινωνικά δίκτυα και το πρόβλημα με την κάμερα δεν έχω κανένα απολύτως λειτουργούν άψογα. Να συμπληρώσω και κάτι ακόμα ότι ένα πράγμα που θα παρατηρήσετε με το κινητό στα χέρια είναι ότι για κάποιο λόγο δεν γλιστράει τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα. Είναι σα να έχει κάποιο υλικό για καλύτερο grip !!

2F8CEAE9-E893-461F-BBC6-16A5685437FB.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε. Πρώτη παρατήρηση όταν βγάζεις φωτογραφία και δεν έχει αρκετό φως Παρότι έχω ενεργοποιήσει το apple raw 48mp Γυρνάει αυτόματα στα 12. Το αναφέρει και μέσα στις ρυθμίσεις. Δεν ήξερα ότι υπάρχει επίσης έκδοση 16.0.1 και μου έβγαλε για αναβάθμιση. Το πρώτο πρόβλημα που συνάντησα ήταν με την εγκατάσταση της esim Μου έβγαζε συνέχεια ότι έχω μήνυμα από τον πάροχο. Τελικά λύθηκε με το να σβήσω την κάρτα και να την ξανά εγκαταστήσω. Η μπαταρία τα πάει περίφημα είχα ξεχάσει πόσο καλή είναι στα max  μοντέλα. Με τα κοινωνικά δίκτυα και το πρόβλημα με την κάμερα δεν έχω κανένα απολύτως λειτουργούν άψογα. Να συμπληρώσω και κάτι ακόμα ότι ένα πράγμα που θα παρατηρήσετε με το κινητό στα χέρια είναι ότι για κάποιο λόγο δεν γλιστράει τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα. Είναι σα να έχει κάποιο υλικό για καλύτερο grip !!
2F8CEAE9-E893-461F-BBC6-16A5685437FB.thumb.jpeg.b9523205df9ec4a187fe394680a628f1.jpeg
Καλορίζικο!! Από πού το πήρες; Ποτέ το παρήγγειλες και ποια έκδοση και χρωμα;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Cris4524 said:

Καλορίζικο!! Από πού το πήρες; Ποτέ το παρήγγειλες και ποια έκδοση και χρωμα;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μένω στην Γερμανία οπότε το πήρα από την O2 Πήρε το 256 λιλά 😅😅😅 Και ναι to έβαλα τζαμάκι από το 12 ΜΑξ 😂😂😂 Και σε λίγες μέρες θα μπήκε η ασφάλεια για το σπάσιμο της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έριξε άκυρο ο Κωτσόβολος το πρωί με μήνυμα στο viber ότι θα καθυστερήσει λόγω του προμηθευτή και θα καταβάλουν κάθε προσπάθεια για το καλύτερο και κτλ...
Iphone 14 pro Max 128GB Black / αγορά 10/9 , πληρωμένο όλο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...