Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε χρόνο κοντεύουμε Χριστούγεννα μέχρι να έρθει η νέα έκδοση σε πολύ καλά επίπεδα 

Οχι σε όλες τις συσκευές αλλά γενικά μέχρι τότε πιστεύω θα έχουμε προβλήματα 

Εγω φυσικά δεν αναβάθμισα ακόμα και δεν έχω και σκοπό άμεσα να το κάνω 

Σε ένα δυο μήνες ίσως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tasos19s said:

Κάθε χρόνο κοντεύουμε Χριστούγεννα μέχρι να έρθει η νέα έκδοση σε πολύ καλά επίπεδα 

Οχι σε όλες τις συσκευές αλλά γενικά μέχρι τότε πιστεύω θα έχουμε προβλήματα 

Εγω φυσικά δεν αναβάθμισα ακόμα και δεν έχω και σκοπό άμεσα να το κάνω 

Σε ένα δυο μήνες ίσως 

Από την μια έχεις ένα δίκιο στον τρόπο σκέψης σου, από την άλλη όμως είναι και τα θέματα ασφαλείας για τα οποία πρέπει να αναβαθμίζουμε. Ή όχι;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Από την μια έχεις ένα δίκιο στον τρόπο σκέψης σου, από την άλλη όμως είναι και τα θέματα ασφαλείας για τα οποία πρέπει να αναβαθμίζουμε. Ή όχι;

Εγώ δεν έχω θέμα με τέτοια 

Δεν φοβάμαι 

Οποιος φοβάται καλά κάνει και αναβαθμίζει εντάξει 

Στο my phone που μπαίνεις το θεωρείς ασφαλές; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

To 13 Pro Max έχει μεγαλύτερη αυτονομία από το 14 Pro Max.

Δεν έχουν διαφορές μεγάλες, Μαξ 30 λεπτά περισσότερη οθόνη όπως τα ίδια είναι και το 15PMax σε σχέση με το 14PMax από ότι διαβάζω, 30 λεπτά περισσότερο sot.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Tasos19s said:

Εγώ δεν έχω θέμα με τέτοια 

Δεν φοβάμαι 

Οποιος φοβάται καλά κάνει και αναβαθμίζει εντάξει 

Στο my phone που μπαίνεις το θεωρείς ασφαλές; 

Η ασφάλεια των iPhone  είναι ένα σημαντικό selling point σε σχέση με τα android. Εγώ να σου πω επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και για αγορές με ενδιαφέρει η ασφάλεια. Είναι και ο λόγος που χρησιμοποιώ όλες τος native εφαρμογές της συσκευής με όλα τα πιθανά μειονεκτήματα που έχουν σε σχέση με τον ανταγωνισμό. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, panoszavra said:

Η ασφάλεια των iPhone  είναι ένα σημαντικό selling point σε σχέση με τα android. Εγώ να σου πω επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και για αγορές με ενδιαφέρει η ασφάλεια. Είναι και ο λόγος που χρησιμοποιώ όλες τος native εφαρμογές της συσκευής με όλα τα πιθανά μειονεκτήματα που έχουν σε σχέση με τον ανταγωνισμό. 

Και με iOS 15 να είσαι δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα σε αυτά 

Ετσι κι αλλιώς αν γίνεις στόχος είτε προσεχείς είτε όχι θα βρουνε τον τρόπο να σε γελάσουν 

Εται πιστεύω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας

Απο 12 pro αποφάσισα ν αλλάξω 

Υπάρχει κάποιος λόγος να παω σε 15pm αντί για 14 pm  που το προτιμώ λογω lightning και φυσικού κουμπιου mute

Δεν μ απασχολεί η φωτογραφία ούτε αν ειναι 0.05 sec το 15  pm  πιο γρήγορο από   to 14pm και δεν θ3λω τιτανιο η κοβαλτιο στο πλαίσιο.... (σπάει κι εύκολα απ. Οσο διαβασα) 

Υπάρχει αλλος λογος να δωσω τα έξτρα 300ε που κάνει το 15pm έναντι του 14pm???

Το βαρος ειναι το μονο μειον.. Υπάρχει κατι αλλο καλύτερο επι της ουσίας στο 15pm????

Ευχαριστώ 

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, giokosta said:

Παιδια γεια σας

Απο 12 pro αποφάσισα ν αλλάξω 

Υπάρχει κάποιος λόγος να παω σε 15pm αντί για 14 pm  που το προτιμώ λογω lightning και φυσικού κουμπιου mute

Δεν μ απασχολεί η φωτογραφία ούτε αν ειναι 0.05 sec το 15  pm  πιο γρήγορο από   to 14pm και δεν θ3λω τιτανιο η κοβαλτιο στο πλαίσιο.... (σπάει κι εύκολα απ. Οσο διαβασα) 

Υπάρχει αλλος λογος να δωσω τα έξτρα 300ε που κάνει το 15pm έναντι του 14pm???

Το βαρος ειναι το μονο μειον.. Υπάρχει κατι αλλο καλύτερο επι της ουσίας στο 15pm????

Ευχαριστώ 

Πήγαινε στο 14pm εννοείται.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες βγάζατε SOT παιδιά και με τι χρήση; 

4h Screen active και 1,5h Screen Idle και είμαι στο 55%.

Μόνο WiFi, και σερφάρισμα στα Social, Tapatalk και να συνχρονιζουν 2 email.

Νομίζω με την 16.7 είχα καλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites


4h Screen active και 1,5h Screen Idle και είμαι στο 55%.

Μόνο WiFi, και σερφάρισμα στα Social, Tapatalk και να συντονίζουν 2 email.

Νομίζω με την 16.7 είχα καλύτερη αυτονομία.

Λίγο καλύτερα νούμερα δίνει το μικρό απλό 15 με παρόμοια χρήση, οπότε σίγουρα έχεις κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikos523 said:


Λίγο καλύτερα νούμερα δίνει το μικρό απλό 15 με παρόμοια χρήση, οπότε σίγουρα έχεις κάποιο θέμα.

Τι εννοείς έχει πρόβλημα; Μια χαρά είναι τα νούμερα που ανέφερε.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έχει πρόβλημα; Μια χαρά είναι τα νούμερα που ανέφερε.

Τα νούμερα που ανέφερε τα βλέπω σε 15 μικρό. Είναι δυνατόν το 14PM να είναι νορμαλ με τέτοια νούμερα;IMG_6456.jpgIMG_6455.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , φίλη από Πολωνία αγόρασε ροουμινγ πριν έρθει Ελλάδα με ip12 και το κινητό της δεν βρίσκει κανένα δίκτυο εδώ.

Δοκίμασα την χειροκίνητη εύρεση αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα ; 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ethnik471 said:

Καλημέρα παιδιά , φίλη από Πολωνία αγόρασε ροουμινγ πριν έρθει Ελλάδα με ip12 και το κινητό της δεν βρίσκει κανένα δίκτυο εδώ.

Δοκίμασα την χειροκίνητη εύρεση αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα ; 

Ευχαριστώ

Μήπως είναι locked σε κάποιο τοπικό δίκτυο; 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ethnik471 said:

Καλημέρα παιδιά , φίλη από Πολωνία αγόρασε ροουμινγ πριν έρθει Ελλάδα με ip12 και το κινητό της δεν βρίσκει κανένα δίκτυο εδώ.

Δοκίμασα την χειροκίνητη εύρεση αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα ; 

Ευχαριστώ

Εννοείς αγόρασε πακετο για περιαγωγή; Θα πρέπει να επικοινωνήσει με τον πάροχο της. Θα έπρεπε όμως να βγάζει δίκτυα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Εννοείς αγόρασε πακετο για περιαγωγή; Θα πρέπει να επικοινωνήσει με τον πάροχο της. Θα έπρεπε όμως να βγάζει δίκτυα 

Ναι... Βασικά στο χειροκίνητο εμφανίζει δίκτυα αλλά δεν λειτουργεί τίποτα... Καν δεν κάνει σύνδεση στο δικτυο

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κι εγώ μπερδεύτηκα 

Νόμιζα ότι πήρε κινητό από άλλη χώρα καινούργιο και ήρθε εδώ βάζοντας ελληνική κάρτα και δεν δουλεύει 

Μηπως ο πάροχος της δεν έχει ενεργή λειτουργία σε άλλες χώρες; 
Παλαιοτερα εδώ στην Ελλάδα έπρεπε να επικοινωνήσουμε με την εταιρεία να μας το κάνουν πριν από το ταξίδι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Α δεν το γνώριζα παιδιά. Θα δοκιμάσουμε να επικοινωνήσουμε με τον πάροχο εκεί. 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.

Είπα μήπως ήταν καμία ρύθμιση αλλά μάλλον έχετε δίκιο.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα πηρα το 14 pm,ακολούθησα της οδηγίες πως να γίνει μεταφορά δεδομένων από το παλιό μου 13αρι pm στο νέο και εδώ και 2 ώρες κάνει ενημέρωση λογισμικού σε 17.0.2. 3.8 gb. Είναι λογικό να κάνει τόση ώρα ή έχει φάει κανένα σκάλωμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...