Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή τυχαίνει να δουλεύω σε μεγάλο σούπερ μάρκετ delivery και πάω σε πάνω από 10-15 σπίτια καθημερινά το καλύτερο που βλέπω είναι αυτό που σου ανοίγουν από πάνω και ανοίγει κανονικά η πόρτα ενώ είναι κλειδωμένη, μπαίνεις και κλειδώνει αυτόματα ξανά. Και βγαίνεις πατώντας από μέσα κουμπί. Ούτε κλειδιά ούτε τίποτα. Σε περίπτωση ατυχήματος αντε να σκεφτεί να πάρει ο άλλος κλειδιά μαζί και να σκεφτεί ότι ο παππούς του τρίτου κλειδώνει γιατί φοβάται. Το ότι κλειδώνουν στις 11 πόσο με νευριάζει..... Στις 11-12 το βράδυ να το καταλάβω δε θα μπει βγει κάποιος εύκολα. Αλλά στις 11 το πρωί; θα ανοίξει 500 φορές η πόρτα. Ανούσιο να κλείνεις και ενοχλείς πχ εμένα που κουβαλάω αγκαλιά μωρό και πράγματα για να μπω πρέπει αντί για μια φορά να γυρνάω το κλειδί 10 φορές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη αλλά έχω μια απορία. Μένω σε διαμέρισμα το οποίο νοικιάζω μαζί με μια θέση αυτοκινήτου στην πυλωτή. Τον προηγούμενο μήνα χάλασε ο μηχανισμός της πόρτας και τον αντικατέστησαν. Το έξοδο το έβαλαν στα δικά μου κοινόχρηστα. Είναι σωστό ή έπρεπε να μπουν στα έξοδα του ιδιοκτήτη; Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για το τι ισχύει σε αυτη την περίπτωση θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη αλλά έχω μια απορία. Μένω σε διαμέρισμα το οποίο νοικιάζω μαζί με μια θέση αυτοκινήτου στην πυλωτή. Τον προηγούμενο μήνα χάλασε ο μηχανισμός της πόρτας και τον αντικατέστησαν. Το έξοδο το έβαλαν στα δικά μου κοινόχρηστα. Είναι σωστό ή έπρεπε να μπουν στα έξοδα του ιδιοκτήτη; Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για το τι ισχύει σε αυτη την περίπτωση θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Αυτό που χάλασε είναι πάγιο περιουσιακό στοιχείο του διαμερίσματος άρα το χρεώνεται ο ιδιοκτήτης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, κάτι ακόμα που δεν ανέφερα είναι ότι δεν έχω μπει καθόλου μέσα, ήταν για να μπω στις 7 Σεπτεμβρίου.
Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι ότι έχεις 14 ημέρες δικαίωμα υπαναχώρησης από την υπογραφή. Όλα τα άλλα είναι υπέρ του ιδιοκτήτη και αναλόγως τον χαρακτήρα του θα σου απαντήσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι ότι έχεις 14 ημέρες δικαίωμα υπαναχώρησης από την υπογραφή. Όλα τα άλλα είναι υπέρ του ιδιοκτήτη και αναλόγως τον χαρακτήρα του θα σου απαντήσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου διαφευγει κατι? Δεν αγορασε σκουπα, ουτε εκανε συνδεση στην cosmote. Δεν εφαρμοζεται ο νομος προστασιας καταναλωτη στις μισθωσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου διαφευγει κατι? Δεν αγορασε σκουπα, ουτε εκανε συνδεση στην cosmote. Δεν εφαρμοζεται ο νομος προστασιας καταναλωτη στις μισθωσεις.
Ακόμα χειρότερα..... Είχα την εντύπωση που έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών από κάθε είδους συμβόλαιο....

Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε ddr2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα χειρότερα..... Είχα την εντύπωση που έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών από κάθε είδους συμβόλαιο....

Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε ddr2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι φιλε. δεν δεν ισχυει κατι τετοιο στις μισθωσεις, μονο οταν συμβαλλεσαι ως καταναλωτης ( αγοραζεις δλδ ενα προιον ή υπηρεσια) και μονο σε περιπτωση που η συμβαση γινεται εκτος καταστηματος, μεσω internet δηλαδη ή τηλεφωνικα. Ειναι ο γνωστος νομος για την προστασια του καταναλωτη. :)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα η κοπέλα μου νοίκιασε ένα σπίτι μαζί με την αδελφή της σε πολυκατοικία που ανοικει εξ ολοκλήρου σε ιδιώτη. Η πολυκατοικία αυτή έχει από κάτω μια μακρόστενη εισοδο που χρησιμοποιείται και για πάρκινγκ 2 αυτοκινητων. Τις θέσεις αυτές ο μεσίτης και διαχειριστής της πολυκατοικίας τους την πλασαρε σαν θεσεις όλων των ενοίκων. Πρόσφατα όμως επέστρεψε η ιδιοκτήτρια της πολυκατοικίας και απαγόρευσε σε όλους τους μισθωτές την στάθμευση καθώς την ήθελε για δική της χρήση. Μάλιστα σήμερα προχωρησε και σε τοποθέτηση κλειδαριάς καθώς "για λόγους ασφαλείας" δε θα τους επιτρέπει από εδώ και στο εξής τη στάθμευση. Ερώτηση: πέρα από το προφανές ελάττωμα λόγω πλάνης, που θα έλεγα ότι αφορά ένα αρκετά ουσιώδες κομμάτι της σύμβασης (αυτό της δυνατότητας στάθμευσης), ποια είναι η φύση του χώρου πάρκινγκ; Έχει παρακολουθηματικό χαρακτήρα των διαμερισμάτων η ανοικει εξολοκλήρου στη μια και μοναδική ιδιοκτήτρια η οποία μπορεί να κάνει και ότι θέλει επαυτης; Δε θα έπρεπε να έχει γίνει ξεχωριστή σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας και επί των θέσεων στάθμευσης ώστε να της ανοικουν; Η μπορεί να ισχυριστεί πως εκμισθωσε μεν τα διαμερίσματα αλλά χωρίς χώρο στάθμευσης; Σημειωτεον ο κανονισμός της πολυκατοικίας δεν έχει φανεί κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,.. .

 

Μπορεις να το δεις, Στον κανονισμό της πολυκατοικίας ή σε συμβολαιά τους αν εχουν ερθει στην κατοχή τους σε μετέπειτα χρόνο

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα η κοπέλα μου νοίκιασε ένα σπίτι μαζί με την αδελφή της σε πολυκατοικία που ανοικει εξ ολοκλήρου σε ιδιώτη. Η πολυκατοικία αυτή έχει από κάτω μια μακρόστενη εισοδο που χρησιμοποιείται και για πάρκινγκ 2 αυτοκινητων. Τις θέσεις αυτές ο μεσίτης και διαχειριστής της πολυκατοικίας τους την πλασαρε σαν θεσεις όλων των ενοίκων. Πρόσφατα όμως επέστρεψε η ιδιοκτήτρια της πολυκατοικίας και απαγόρευσε σε όλους τους μισθωτές την στάθμευση καθώς την ήθελε για δική της χρήση. Μάλιστα σήμερα προχωρησε και σε τοποθέτηση κλειδαριάς καθώς "για λόγους ασφαλείας" δε θα τους επιτρέπει από εδώ και στο εξής τη στάθμευση. Ερώτηση: πέρα από το προφανές ελάττωμα λόγω πλάνης, που θα έλεγα ότι αφορά ένα αρκετά ουσιώδες κομμάτι της σύμβασης (αυτό της δυνατότητας στάθμευσης), ποια είναι η φύση του χώρου πάρκινγκ; Έχει παρακολουθηματικό χαρακτήρα των διαμερισμάτων η ανοικει εξολοκλήρου στη μια και μοναδική ιδιοκτήτρια η οποία μπορεί να κάνει και ότι θέλει επαυτης; Δε θα έπρεπε να έχει γίνει ξεχωριστή σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας και επί των θέσεων στάθμευσης ώστε να της ανοικουν; Η μπορεί να ισχυριστεί πως εκμισθωσε μεν τα διαμερίσματα αλλά χωρίς χώρο στάθμευσης; Σημειωτεον ο κανονισμός της πολυκατοικίας δεν έχει φανεί κάπου.

Πρεπει να διαβασω τη συσταση και το μισθωτηριο για να σου λυσω τις αποριες, επισης, αν τυχον υπηρχε αγγελια για το διαμερισμα, αυτη τι ελεγε? Ανεφερε παρκιγκ? Κρατηστε μια κοπια, αν αυτο ειναι δυνατον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση σχετικά με μισθωτήριο,

 

έστω ότι νοικιάζω σε κάποιον ένα ακίνητο (για ~20 χρόνια).

Αν νοικιάσω αυτό το ακίνητο σε κάποιον άλλον (π.χ. τον πατέρα μου) και μετά αυτός με τη σειρά του το νοικιάσει στον ίδιον που ήταν πριν μέσα (χωρίς να υπάρξει κάποιο κενό στις ημερομηνίες). Ισχύει εκ νέου η 3ετία γι αυτόν που είναι μέσα στο ακίνητο;

 

Είναι περισσότερο εγκυκλοπαιδική η ερώτηση μιας και δεν υπάρχει λόγος (προς το παρόν) για να γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ενοικιάσεις πχ στον πατέρα σου, ΧΩΡΙΣ να φύγει ο ενοικιαστής ??

Και πως θα γίνει αυτό ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να το πούμε αλλιώς:

Ενοικιάσεις σε κάποιον 20 χρόνια και μετά φεύγει.

Αλλά σε 6 πχ μήνες του το ξαναενοικιαζεις, θεωρείται ΝΕΑ μίσθωση και ισχύει νέα 3ετια.

Link to comment
Share on other sites

Θα ενοικιάσεις πχ στον πατέρα σου, ΧΩΡΙΣ να φύγει ο ενοικιαστής ??

Και πως θα γίνει αυτό ?

 

Ο λόγος ενοικίασης προς τον πατέρα μου θα είναι για εκμετάλευση και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι οριακα στο να νοικιασω ενα σπιτι. Τη βοηθεια σας! Ο ιδιοκτητης δεν ηθελε να κανει το κλασσικο ιδιωτικο συμφωνητικο που του προτεινα αλλα κατευθειαν να το περασει ηλεκτρονικα και εγω να το αποδεχτω. Ηθελα να ρωτησω εχω εγω καποιο θεμα με αυτον τον τροπο;; κατοχυρωνομαι πληρως χωρις ιδιωτικο συμφωνητικο; επισης πριν πατησω αποδοχη στο taxisnet, εχω επιλογη να δω το συμβολαιο; αν εχουν μπει προσθετοι οροι κλπ. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι οριακα στο να νοικιασω ενα σπιτι. Τη βοηθεια σας! Ο ιδιοκτητης δεν ηθελε να κανει το κλασσικο ιδιωτικο συμφωνητικο που του προτεινα αλλα κατευθειαν να το περασει ηλεκτρονικα και εγω να το αποδεχτω. Ηθελα να ρωτησω εχω εγω καποιο θεμα με αυτον τον τροπο;; κατοχυρωνομαι πληρως χωρις ιδιωτικο συμφωνητικο; επισης πριν πατησω αποδοχη στο taxisnet, εχω επιλογη να δω το συμβολαιο; αν εχουν μπει προσθετοι οροι κλπ. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Η μη υπατ ιδιωτικόυ συμφωνητικόυ δεν σε ζημειωνει σε κάτι.

Στο ηλεκτρονικό, ΒΕΒΑΙΩΣ, θα δεις αν υπάρχουν extra όροι πριν κάνεις αποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Με ηλεκτρονικό συμφωνητικό θεωρώ ότι είσαι πλήρως καλυμμένος με ιδιωτικό όχι. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Ο γαμπρός μου άλλαξε σπίτι με την αδερφή μου και έκαναν ιδιωτικό συμφωνητικό. Δε τον ενδιέφερε ότι και να κάνουν. Ελα όμως που η volterra και η Cosmote δε το δέχονται και θέλουν όπως και δηποτε ηλεκτρονικό μισθωτήριο!
Link to comment
Share on other sites

Με ηλεκτρονικό συμφωνητικό θεωρώ ότι είσαι πλήρως καλυμμένος με ιδιωτικό όχι. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Ο γαμπρός μου άλλαξε σπίτι με την αδερφή μου και έκαναν ιδιωτικό συμφωνητικό. Δε τον ενδιέφερε ότι και να κάνουν. Ελα όμως που η volterra και η Cosmote δε το δέχονται και θέλουν όπως και δηποτε ηλεκτρονικό μισθωτήριο!

 

Είναι υποχρεωτικό το ηλεκτρονικό! Για το φορολογικό κομμάτι, γι αυτό και το ζητάνε και οι εταιρίες ως έγκυρο δικαιολογητικό!

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Κατι αλλο, σαν ενοικιαστης εχω δικαιωμα ν αλλαξω την κλειδαρια; εφοσον υπηρξαν και αλλοι ενοικιαστες στο παρελθον με το ενδεχομενο να εχουν κρατησει κλειδι, φανταζομαι πως μπορω.. Μπορει να στηριχτει καπου ο ιδιοκτητης και να αρνηθει την αλλαγη κλειδαριας;; Εννοειται πως με δικα μου εξοδα θα γινει, οπως επισης με δικα μου εξοδα θα επανατοποθετηθει η κλειδαρια του ιδιοκτητη οταν φυγω.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Κατι αλλο, σαν ενοικιαστης εχω δικαιωμα ν αλλαξω την κλειδαρια; εφοσον υπηρξαν και αλλοι ενοικιαστες στο παρελθον με το ενδεχομενο να εχουν κρατησει κλειδι, φανταζομαι πως μπορω.. Μπορει να στηριχτει καπου ο ιδιοκτητης και να αρνηθει την αλλαγη κλειδαριας;; Εννοειται πως με δικα μου εξοδα θα γινει, οπως επισης με δικα μου εξοδα θα επανατοποθετηθει η κλειδαρια του ιδιοκτητη οταν φυγω.

 

Εγώ την άλλαξα. Έβαλα μια ακριβή Cisa rs3 με γραναζωτό μηχανισμό. Δεν ενημέρωσα το σπιτονοικοκύρη αφού δεν είχα αξίωση να μου την πληρώσει. Όταν θα φύγω θα τοποθετήσω την παλιά και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Κατι αλλο, σαν ενοικιαστης εχω δικαιωμα ν αλλαξω την κλειδαρια; εφοσον υπηρξαν και αλλοι ενοικιαστες στο παρελθον με το ενδεχομενο να εχουν κρατησει κλειδι, φανταζομαι πως μπορω.. Μπορει να στηριχτει καπου ο ιδιοκτητης και να αρνηθει την αλλαγη κλειδαριας;; Εννοειται πως με δικα μου εξοδα θα γινει, οπως επισης με δικα μου εξοδα θα επανατοποθετηθει η κλειδαρια του ιδιοκτητη οταν φυγω.

 

Βάζεις με δικά σου έξοδα κλειδαριά ή αφαλό (ή και τα δυο) που θα σου προτείνουν (να το ψάξεις καλά και να ρωτήσεις γιατί παίζει πολύ κοροϊδία). Κρατάς τα παλιά, και πριν φύγεις τα περνάς πάλι.

Αν δεν τρυπήσει η πόρτα και μπορούν να μπουν τα παλιά χωρίς θέματα μέτα, τότε δε χρειάζεται να ρωτήσεις τον ιδιοκτήτη. Προσωπική άποψη, καλό είναι να του το πεις για να υπάρχει και μια σωστή/καλή επικοινωνία καθ' όλη τη διάρκεια που νοικιάζεις.

 

Εκτός θέματος:

Αν η κλειδαριά που έχει τώρα είναι γραναζωτή (και με defender), τότε αλλαγή μονο τον αφαλό και ίσως και defender.

cisa rs3 πολύ καλός, όπως επίσης mottura c48, evva 4ks, mauer nw5. Κάνε ερώτηση σε έτοιμο θέμα σε γειτονικό forum.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και μόνο. Το 90% των παραβιάσεων γίνεται από την πόρτα. Εάν έχεις κλειδαριά τύπου χρηματοκιβωτίου άλλαξε αμέσως. Αυτές ξεκλειδώνουν γελοία εύκολα. Όπως είπε και το παιδί παραπάνω επένδυσε σε κάποιο καλό συνδυασμό ώστε να μην έχεις κανένα θέμα. Μη βιαστείς για την τιμή πάρε από όλους για να μάθεις τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει το συμβόλαιο στο taxis από 31 Αυγούστου. Έχω κάνει τροποποιητικό που να είναι σε ισχύ από 1 Σεπτεμβρίου, αλλά ο ενοικιαστής δεν έχει κάνει ακόμα αποδοχή.

 

Τί γίνεται σε περίπτωση που δεν κάνει αποδοχή;

 

Υ.Γ. Εννοείται ότι έχουμε μιλήσει και δεν είχε κάποιο σκοπό να φύγει (ή τουλάχιστον δε μου είπε κάτι τέτοιο). Επίσης ξέρει ότι του έχω κάνει ανανέωση.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους.. θα ήθελα τη βοήθειά σας παρακαλώ πολύ.. εγώ μένω στον 5ο όροφο πολυκατοικίας από πάνω μου στον έκτο γίνεται μία ανακαίνιση σπιτιού. Όλα okay μέχρι εδώ εγώ έλειπα μία μέρα από το σπίτι μου και γυρνάω βλέπω μία κάρτα κάτω από την πόρτα μου παρακαλώ καλέστε με στο τάδε νούμερο βγαίνω στο μπαλκόνι και βλέπω μία σωλήνα περασμένη από πάνω η οποία έχει εγκατασταθεί στον τοίχο του μπαλκονιού μου της βεράντας και περνάει και μέσα από τη βεράντα μου και βγαίνει και κατεβαίνει στον 4ο όροφο κάνει ζιγκ-ζαγκ δηλαδή είναι μέσα στη βεράντα μου δεν είναι έξω στην πρόσοψη της πολυκατοικίας η σωλήνα είναι νόμιμη εγκατάσταση?? Μην σχολιάσω το γεγονός ότι προφανώς πήδηξε από διπλανό διαμέρισμα για να κάνει τη δουλειά του και βρήκα τη βεράντα μου άνω-κάτω τις γλάστρες αλλού ντ'αλλού και εγώ έλειπα από το σπίτι μου σας παρακαλώ την άμεση βοήθεια σας γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. θα ήθελα τη βοήθειά σας παρακαλώ πολύ.. εγώ μένω στον 5ο όροφο πολυκατοικίας από πάνω μου στον έκτο γίνεται μία ανακαίνιση σπιτιού. Όλα okay μέχρι εδώ εγώ έλειπα μία μέρα από το σπίτι μου και γυρνάω βλέπω μία κάρτα κάτω από την πόρτα μου παρακαλώ καλέστε με στο τάδε νούμερο βγαίνω στο μπαλκόνι και βλέπω μία σωλήνα περασμένη από πάνω η οποία έχει εγκατασταθεί στον τοίχο του μπαλκονιού μου της βεράντας και περνάει και μέσα από τη βεράντα μου και βγαίνει και κατεβαίνει στον 4ο όροφο κάνει ζιγκ-ζαγκ δηλαδή είναι μέσα στη βεράντα μου δεν είναι έξω στην πρόσοψη της πολυκατοικίας η σωλήνα είναι νόμιμη εγκατάσταση?? Μην σχολιάσω το γεγονός ότι προφανώς πήδηξε από διπλανό διαμέρισμα για να κάνει τη δουλειά του και βρήκα τη βεράντα μου άνω-κάτω τις γλάστρες αλλού ντ'αλλού και εγώ έλειπα από το σπίτι μου σας παρακαλώ την άμεση βοήθεια σας γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Ευχαριστώ πολύ.

 

Βάλε καμία φωτογραφία να καταλάβουμε

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είναι διαχ/στής τι γίνεται αν προκύψει επισκευή από υδραυλικό,κανα χιλιάρικο δηλαδή,κόβεται απόδειξη κανονική,ή κάπως...ευγενική;...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τους συνιδιοκτήτες.

Στην δικια μου, πλέον κόβουμε απόδειξη με τα πάντα μέσα (ικα φπα μυδιο ξυδια), γιατί αρκετοί κατηγορούσαν ότι τα 'μασούλαγε' ο διαχειριστής και δεν πλήρωναν αν δεν έβλεπαν απόδειξη

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...