Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω δεν είχα θέμα ουτε με το 4αρι αλλά ούτε και με το 5αρι αναφορικά με το gpay.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

11 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που αναφέρεις καθώς είμαι κάτοχος του watch 4 classic το οποίο είναι ουσιαστικά το 5αρι απλά έχει και το περιστροφικό δακτυλίδι για να το ελέγχεις. Στον ένα χρόνο σχεδόν που το έχω ποτέ δεν είχα θέμα με τις πληρωμές! Έχω να κυκλοφορήσω με μετρητά πάνω μου μήνες για να καταλάβεις! Σίγουρα δεν έχει κάποιο πρόβλημα το ρολόι;;;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φαντάζομαι το γνωρίζεται όσοι έχετε πρόβλημα με τις πληρωμές, πως δεν γυρνάμε την οθόνη του ρολογιού προς το pos γιατί απλά κλειδώνει το ρολόι. το κρατάμε όρθιο, δηλ να "κοιτάει" η οθόνη τον ουρανό και απλά πλησιάζοντας το χέρι μας στο pos, γίνεται η πληρωμή γιατί έχει μεγάλη ακτίνα δράσης, σε σχέση με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που αναφέρεις καθώς είμαι κάτοχος του watch 4 classic το οποίο είναι ουσιαστικά το 5αρι απλά έχει και το περιστροφικό δακτυλίδι για να το ελέγχεις. Στον ένα χρόνο σχεδόν που το έχω ποτέ δεν είχα θέμα με τις πληρωμές! Έχω να κυκλοφορήσω με μετρητά πάνω μου μήνες για να καταλάβεις! Σίγουρα δεν έχει κάποιο πρόβλημα το ρολόι;;;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και εγώ με μετρητά δεν κυκλοφορώ πλέον από το 2020 με το garmin και τώρα με το watch 5 pro.

δε φταίει το ρολόι, το software του wallet είναι για τα μπάζα καρατσεκαρισμένο. Έχω ανοίξει τικετ, έκαναν διορθώση, έφτιαξε πριν μερικούς μήνες και μετά από κάθε νέο version γίνεται χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 2:40 ΜΜ, guy_fawkes said:

έχει κανένας θέμα με το κουμπί ( το κάτω)? Οταν το πατάω για να πάει πίσω, δεν λειτουργεί.

Σημ: την ενημέρωση την έλανα σήμερα, είχα να το χρησιμοποιησω 2 εβδομάδες το ρολόι!

Moλις διαπιστωσα το ιδιο πραγμα! Τι φαση...

Ειναι σιγουρα software issue παντως, διοτι αν πας στο key remap και το θεσεις να σου δειχνει τα Recent Apps, λειτουργει κανονικοτατα. Επισης διαβαζω πως το update σε καποιους κρασαρε το να ανοιγει η οθονη με το σηκωμα του καρπου, ευτυχως εμενα λειτουργει μια χαρα

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prattein_Aloga said:

Moλις διαπιστωσα το ιδιο πραγμα! Τι φαση...

Ειναι σιγουρα software issue παντως, διοτι αν πας στο key remap και το θεσεις να σου δειχνει τα Recent Apps, λειτουργει κανονικοτατα. Επισης διαβαζω πως το update σε καποιους κρασαρε το να ανοιγει η οθονη με το σηκωμα του καρπου, ευτυχως εμενα λειτουργει μια χαρα

είπα και εγώ μόνο εγώ το έχω...τα έχει κάνει σκατά η Samsung με το update!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, guy_fawkes said:

είπα και εγώ μόνο εγώ το έχω...τα έχει κάνει σκατά η Samsung με το update!

Τελικα διορθώνεται με μια επανεκκίνηση. Ενταξει, ουτε πηγε το μυαλο μου :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Prattein_Aloga said:

Τελικα διορθώνεται με μια επανεκκίνηση. Ενταξει, ουτε πηγε το μυαλο μου :lol:

Σήμερα λειτουργεί μια χαρά η αλήθεια είναι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και γω στην ομάδα σας μιας και έκανα την παραγγελία του 5 pro BT μαύρο στα 297 και περιμένω να έρθει. Πάω για λουράκια και προστατευτικά από το aliexpress!

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση σε 5 Pro. Ελπίζω να διορθώνει το θέμα με το γύρισμα του καρπού..

Screenshot_20230209_090509_Galaxy Watch5 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στο απλό watch 5 ήρθε ενημέρωση.

edit : δείχνει να λύθηκε το πρόβλημα με το σβήσιμο της οθόνης στο γύρισμα του καρπού. Αντε να βρούμε τώρα τι χάλασαν :)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, efbill said:

Και στο απλό watch 5 ήρθε ενημέρωση.

edit : δείχνει να λύθηκε το πρόβλημα με το σβήσιμο της οθόνης στο γύρισμα του καρπού. Αντε να βρούμε τώρα τι χάλασαν :)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Εντάξει μέχρι τώρα δεν βλέπω να έχουν χαλάσει κάτι άλλο..😁😁

Link to comment
Share on other sites

Οντως, μεχρι στιγμης λειτουργούν ολα ύποπτα καλα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

τι λάθος έχω κάνει και δεν λαμβάνω στο ρολόι ειδοποιήσεις για sms?

Ακούω το κινητό και πάω στο app του sms να δω το μηνυμα, ενώ παλιά ερχότανε ειδοποίηση κανονικά!

Τι έχω κάνει λάθος?

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τι λάθος έχω κάνει και δεν λαμβάνω στο ρολόι ειδοποιήσεις για sms?
Ακούω το κινητό και πάω στο app του sms να δω το μηνυμα, ενώ παλιά ερχότανε ειδοποίηση κανονικά!
Τι έχω κάνει λάθος?
Μηπως έσβησες απο το wearable να σε ειδοποιεί για σμσ?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, coulis said:

Μηπως έσβησες απο το wearable να σε ειδοποιεί για σμσ?


Tapa
 

στις ειδοποιήσεις πάω στο wearable?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιήσεις πάω στο wearable?
 
Nai. Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις κ του βάζεις απο ποιες εφαρμογές θελεις να χτυπαει το ρολοι


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 Smartwatch Cover For Samsung galaxy watch 5 pro + 1 bezel ring + 2 Tempered glass screen protector film + 4 Magnetic Folding Buckle Silicone Watch Strap έρχονται για το εντυπωσιακό ρολογάκι. Εκτός από την διάρκεια της μπαταρίας (2-3 μέρες) όλα τα υπόλοιπα είναι στα θετικά του και συνδυασμένο με το S23 ultra, εντυπωσιάζουν! Μπράβο sammy!

Υ.Γ. Πως φεύγει το samble της ορειβασίας για να αντικατασταθεί με ένα ρεαλιστικό δείγμα ορειβασίας?

2) Μπορώ να φοράω στο κολυμβητήριο για μετρήσεις? Το έχει δοκιμάσεις κανείς ή καλύτερα να το αποφύγω?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν σας λέω για την καταπληκτική εμπειρία με το Watch 5 pro στην ορειβασία....έπαθα σοκ στην κυριολεξία! Το samble φεύγει μόλις το gps βρει μια νέα τοποθεσία και εκεί αρχίζουν τα ωραία...

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είπα και εγώ να δοκιμάσω το νέο Watch 5 Pro. Προέρχομαι από το πολύ καλό Galaxy Watch (2) και από το επίσης πολύ καλό Huawei Watch 3 Pro. 

Μέχρι στιγμής είμαι πολύ χαρούμενος που έχω ξανά Samsung. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθηση θερμοκρασίας με τα Samsung Galaxy Watch 5 και στην Ελλάδα

https://techmaniacs.gr/parakoloythisi-thermokrasias-me-ta-samsung-galaxy-watch-5-kai-stin-ellada/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spiros1001 said:

Παρακολούθηση θερμοκρασίας με τα Samsung Galaxy Watch 5 και στην Ελλάδα

 

https://techmaniacs.gr/parakoloythisi-thermokrasias-me-ta-samsung-galaxy-watch-5-kai-stin-ellada/

Για περίοδο είναι η θερμοκρασία. Δεν νομίζω να την δείχνει χύμα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μιας και θα πάω σε ένα μαγαζί να κάνω αλλαγή κάτι αξεσουάρ λέω να πάρω έναν φορτιστή για το ρολόι μας. Βλέπω ότι η Samsung προτείνει από 2.0 (15w έως και 45w). Εγώ στο μαγαζί που θα πάω έχω λίγες επιλογές για να διαλέξω αλλά βρήκα έναν φορτιστή με τεχνικά χαρακτηριστικά:

Dudao Φορτιστής USB Type C Power Quick Charge 3.0 3A 22.5W. Λογικά δεν θα έχει θέμα σωστά?

Αυτόν τον Dudao που λογικά είναι κινέζικος η καλύτερα λέτε έναν Samsung original 2.0 15W και τέλος?? 

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Bezel styling. Watch 5 44mm. 4f729e14a93c4a70c270139518f60942.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καλησπέρα παιδιά. Μιας και θα πάω σε ένα μαγαζί να κάνω αλλαγή κάτι αξεσουάρ λέω να πάρω έναν φορτιστή για το ρολόι μας. Βλέπω ότι η Samsung προτείνει από 2.0 (15w έως και 45w). Εγώ στο μαγαζί που θα πάω έχω λίγες επιλογές για να διαλέξω αλλά βρήκα έναν φορτιστή με τεχνικά χαρακτηριστικά:
Dudao Φορτιστής USB Type C Power Quick Charge 3.0 3A 22.5W. Λογικά δεν θα έχει θέμα σωστά?
Αυτόν τον Dudao που λογικά είναι κινέζικος η καλύτερα λέτε έναν Samsung original 2.0 15W και τέλος?? 


Την μάρκα που λες δεν την ξέρω. Έχω άλλον κινέζικο με τα ίδια χαρακτηριστικά. Στα 25 w και δεν έχω πρόβλημα με την φόρτιση. Το καλώδιο που δίνει η Samsung με το ρολόι νομιζω πως δίνει το ανώτερο 10 w. Πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, efbill said:

Bezel styling. Watch 5 44mm. 4f729e14a93c4a70c270139518f60942.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 


 

 


Την μάρκα που λες δεν την ξέρω. Έχω άλλον κινέζικο με τα ίδια χαρακτηριστικά. Στα 25 w και δεν έχω πρόβλημα με την φόρτιση. Το καλώδιο που δίνει η Samsung με το ρολόι νομιζω πως δίνει το ανώτερο 10 w. Πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Ωραιοτατο, το σκεφτομουν κι εγω, αλλα δεν ημουν σιγουρος για την σταθεροτητα του. Ειναι οντως σταθερο?

Εγω κατεληξα στο inner bezel styling

Watch5 Pro

watch.jpg

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...