Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, p_k said:

Η πάναφον τι κάνει εκεί; 

Τα ίδια χαλια μπαντ 20 ονλι

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nickchris36 said:

Τα ίδια χαλια μπαντ 20 ονλι

Πάντως βγάζει και 80 mbps η vodafone  το space mobile network εκεί έστω με β20 από όσο ξέρω. Η νοντ πατάς το κουμπί σήμερα και κάνει 10 δευτερόλεπτα να φορτώσει τη σελίδα 🤣🤣🤣🤣🤣

12 minutes ago, p_k said:

Η πάναφον τι κάνει εκεί; 

Ξέρεις τώρα που τη λες παναφον στεναχωρηθήκαμε άλλη δουλειά δεν είχαμε 🤣🤣🤣🤣🤣

Σαν την nond καμία όμως 🤣

Ότι και να κάνουμε ότι και να πούμε η νοντ ενοικιαστής είναι στις θέσεις της vodafone 🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Πάντως βγάζει και 80 mbps η vodafone  το space mobile network εκεί έστω με β20 από όσο ξέρω. Η νοντ πατάς το κουμπί σήμερα και κάνει 10 δευτερόλεπτα να φορτώσει τη σελίδα 🤣🤣🤣🤣🤣

Ξέρεις τώρα που τη λες παναφον στεναχωρηθήκαμε άλλη δουλειά δεν είχαμε 🤣🤣🤣🤣🤣

Σαν την nond καμία όμως 🤣

Ότι και να κάνουμε ότι και να πούμε η νοντ ενοικιαστής είναι στις θέσεις της vodafone 🤣🤣🤣🤣

Εγώ χρησιμοποιώ υπαρκτό όνομα, το nond δεν υπάρχει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Εγώ χρησιμοποιώ υπαρκτό όνομα, το nond δεν υπάρχει. 

Ούτε το space mobile υπάρχει έτσι λέω την άλλη  και Γερμανίδα την κόσμοτε η πράσινη  εκείνα όμως δεν σε πειράζουν 🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, p_k said:

Εγώ πάλι έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση πελατών της Nova. Συγκεκριμένα, προ ολίγων μηνών ο γιος μου έγινε κάτοχος ενός κινητού IPhone, το οποίο έχει τη λειτουργία του να μην εμφανίζει το εικονίδιο του 5g πάντοτε, παρά μόνο όταν απαιτείται μεγάλος όγκος δεδομένων (ή κάπως έτσι τελος πάντων). Είναι μία από τις ιδιοτροπίες των iPhone... Μην επεκταθούμε τώρα σε αυτό.

Μη βλέποντας λοιπόν το εικονίδιο του 5g, θεώρησα ότι μπορεί να έχει κάποια βλάβη η κεραία ή κάποιο πρόβλημα το κινητό.

Ετσι, επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, όπου μου εξήγησαν τα πάντα και μάλιστα με πήραν τηλέφωνο δύο φορές λίγη ώρα μετά που το έκλεισα για να δουν αν όλα πήγαν καλά. 

Και δεν είναι βέβαια η μοναδική περίπτωση που με εξυπηρέτησαν σωστά. 

Κι εγώ έχει τύχει να τους πω ότι είμαι ο @p_k από το myphone και μου δώσανε και απεριόριστα για έναν μήνα αλλά δεν κατάλαβα το λόγο.. 😉

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κι εγώ έχει τύχει να τους πω ότι είμαι ο @p_k από το myphone και μου δώσανε και απεριόριστα για έναν μήνα αλλά δεν κατάλαβα το λόγο.. 😉

Να πάμε και εμείς να τους το πούμε τότε 😂😂😂😂 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Κι εγώ έχει τύχει να τους πω ότι είμαι ο @p_k από το myphone και μου δώσανε και απεριόριστα για έναν μήνα αλλά δεν κατάλαβα το λόγο.. 😉

Υποκλίνομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Κι εγώ έχει τύχει να τους πω ότι είμαι ο @p_k από το myphone και μου δώσανε και απεριόριστα για έναν μήνα αλλά δεν κατάλαβα το λόγο.. 😉

Είστε πολύ πίσω.

Δοκιμάστε online συμβόλαιο μέσα από το site της Filmnet, και στο πεδίο που λέει Coupon Code (Κωδικός Κουπονιού) γράφετε "p_k-offer2023".

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, memoriesradio said:

Είστε πολύ πίσω.

Δοκιμάστε online συμβόλαιο μέσα από το site της Filmnet, και στο πεδίο που λέει Coupon Code (Κωδικός Κουπονιού) γράφετε "p_k-offer2023".

multichoice.gr/kiniti/syndeseis/p_k--offer2023

Σωστά;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

multichoice.gr/kiniti/syndeseis/p_k--offer2023

Σωστά;

Έχεις βάλει μία παραπάνω παύλα.
Το σωστό url είναι: https://multichoise.gr/kiniti/syndeseis/specialoffers/p_k-offer2023/cart
Παράκληση να μην γίνει βούκινο ο κωδικός και μας τον κόψουν...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, memoriesradio said:

Έχεις βάλει μία παραπάνω παύλα.

Κι αναρωτιόμουν γιατί δεν ανοίγει..

Κέντρο Χανίων στο στάδιο. Vodafone 6 MBps Cosmote 600. Χαιρετίσματα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Κι αναρωτιόμουν γιατί δεν ανοίγει..

Κέντρο Χανίων στο στάδιο. Vodafone 6 MBps Cosmote 600. Χαιρετίσματα.

Δώσε και ένα από NOVA ρε καλλιτέχνη;

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ, στην Ακτή Πειραιώς(νυχτερινό κέντρο είναι για οσους δεν το ξέρουν) μου έκανε νερά η Vodafone με τα SMS. 2 αποτυχημένες προσπάθειες έκανα, στην 3η στάλθηκε. Απ ό,τι ειδα είχε σημα και μου έκανε εντύπωση αυτό που συνέβη. Με την Cosmote δεν πρόσεξα τι γινόταν από άποψη λειτουργικότητας, αν και την είχα κυρια κάρτα. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε ο γνωστός-άγνωστος του CellMapper, να είχε πρόσβαση (διαγραφή) και στο nPerf τί είχε να γίνει;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Κι αναρωτιόμουν γιατί δεν ανοίγει..
Κέντρο Χανίων στο στάδιο. Vodafone 6 MBps Cosmote 600. Χαιρετίσματα.

Τραβήξου προς Δημοτική αγορά να δείς φώς

Goodys εντός.
6820be7ceefc2d6ba4e950132ac6ca28.jpg


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zerokill said:


Τραβήξου προς Δημοτική αγορά να δείς φώς emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Goodys εντός.
6820be7ceefc2d6ba4e950132ac6ca28.jpg


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Η αλήθεια είναι πως δεν με ενδιαφέρουν οι τρελές ταχύτητες. Μπορεί να έχει 30-50 παντού;; Αυτή η ανομαλία όμως δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο whatsup μπορείς να κάνεις speedtest χωρίς mb; Σκέφτομαι να πάρω μια κάρτα να δοκιμάζω το δίκτυο σε περίπτωση που πάω cosmote. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dasnowy said:

Στο whatsup μπορείς να κάνεις speedtest χωρίς mb; Σκέφτομαι να πάρω μια κάρτα να δοκιμάζω το δίκτυο σε περίπτωση που πάω cosmote. 

Χωρίς MB μπορείς μόνο το app να ανοίξεις. Ο μόνος τρόπος για πολλές δοκιμές με το speedtest είναι να βάλεις απεριόριστα ή έστω πολλά δεδομένα καθώς ειδικά στο 5G φεύγουν GB όχι MB.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kalitexnis_g said:

Χωρίς MB μπορείς μόνο το app να ανοίξεις. Ο μόνος τρόπος για πολλές δοκιμές με το speedtest είναι να βάλεις απεριόριστα ή έστω πολλά δεδομένα καθώς ειδικά στο 5G φεύγουν GB όχι MB.

Πριν λίγα χρόνια γινόταν στο server της cosmote για αυτό έλεγα μήπως γίνεται ακόμα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dasnowy said:

Πριν λίγα χρόνια γινόταν στο server της cosmote για αυτό έλεγα μήπως γίνεται ακόμα. 

Δεν το ξέρω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dasnowy said:

Πριν λίγα χρόνια γινόταν στο server της cosmote για αυτό έλεγα μήπως γίνεται ακόμα. 

Αρκεί να έχεις mb γενικής χρήσης. Μετά μπαίνεις στο speedtest app και επιλέγοντας server Cosmote κάνεις τα τεστ χωρίς να σου τρώει από τα MB που έχεις 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αρκεί να έχεις mb γενικής χρήσης. Μετά μπαίνεις στο speedtest app και επιλέγοντας server Cosmote κάνεις τα τεστ χωρίς να σου τρώει από τα MB που έχεις 

Αυτό ισχύει σε όλους τους server της cosmote ή μόνο σε συγκεκριμένους; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Μόλις "ανακάλυψα" κάτι. Αν βάλεις το Xiaomi κινητό στην εξοικονόμηση μπαταρίας, κλείνει το 5G

Αυτός ήταν ένας από τους λόγους που στα πρόσφατα ταξίδια μου προς Βόρεια Ελλάδα, δεν έβλεπα 5G σε πολλά σημεία του αυτοκινητοδρομου. Βέβαια, η Nova (που χρησιμοποίησα περισσότερο) έχει πολλές κεραίες ακόμα με σκέτο B20, οπότε κλάιν. 😅

Screenshot_2023-10-21-13-49-25-932_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-10-21-13-49-47-861_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Μόλις "ανακάλυψα" κάτι. Αν βάλεις το Xiaomi κινητό στην εξοικονόμηση μπαταρίας, κλείνει το 5G

Αυτός ήταν ένας από τους λόγους που στα πρόσφατα ταξίδια μου προς Βόρεια Ελλάδα, δεν έβλεπα 5G σε πολλά σημεία του αυτοκινητοδρομου. Βέβαια, η Nova (που χρησιμοποίησα περισσότερο) έχει πολλές κεραίες ακόμα με σκέτο B20, οπότε κλάιν. 😅

Screenshot_2023-10-21-13-49-25-932_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-10-21-13-49-47-861_cz.mroczis.netmonster.jpg

Είχε ευρεία κάλυψη 5G η NOVA;; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...