Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, H2SO4 said:

Θα απογοητευτείς...

Εγώ είμαι αισιόδοξος θα Είναι η πιο γρήγορη σε edge 🤣

Εντωμεταξύ νομίζουν ότι μας περνάνε για χαζούς ότι δεν έχουμε καταλάβει τα περισσότερα μέλη του φόρουμ  πόσοι fake λογαριασμοί κάνουν υπερπροσπάθεια να τη βγάλουν λάδι αλλά πετυχαίνουν ακριβώς το αντίθετο 🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mixtri said:

ένα Hi5 στη Vodafone που προσπαθεί 

Εκανε μεγάλα βήματα βελτίωσης, όχι μόνο στο data, κυρίως voice. 

Το ίδιο και η cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Δεν είναι. Στην πλειοψηφία είναι πρώτη 

Εξαρτάτε την περιοχή ακόμα και μέσα στην Αθήνα αν δεν είσαι σε πολύ κεντρικό σημείο. Γενικά το πίστευε και μην ερεύνα δεν ισχύει πια. Δοκιμάζεις και μετά δεσμεύεσαι σε συμβόλαιο αν το βρεις καλύτερη τιμή.

Αξίζει να πάρει κάποιος μια κάρτα να δοκιμάσει και μετά τα προχωρήσει. Τα λίγα χρήματα για καρτοκινητο και μέτρηση στα σημεία που βρίσκεται πιο συχνά έχουν πολύ μικρότερο κόστος από το να κόψεις συμβόλαιο και να πληρώσεις ρήτρα. 

Στο μόνο που μπορείς να το κάνεις άφοβα είναι στο ΝΕΟ και εύχομαι και οι άλλοι πάροχοι να φέρουν αντίστοιχα προγράμματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, CamuCamu said:

Η Cosmote θελει εγκατασταση κεραιων οχι micro σε περιοχες με πυκνη κτηριακη δομηση πηγα Παλαιο Φαληρο προχθες σε εναν φιλο μου και επιανα εξαιρετικα απο τον τουμπανιαρικο ιστο με eNb 100209-200209 και οι ταχυτητες που ειχα ηταν γυρω στα 200+ mbps με 4G+.

Απο την αλλη γυρνας στον Πειραια και αμα φυγεις απο τους κεντρικους δρομους το σημα εξασθενει αρκετα ενω ας μην μιλησω για την ενδειξη EDGE οταν εκατσα λιγο στο Battlenet Πειραια και δεν το πιστευα κοιταζοντας το Netmonster. 

Ετζ παουερ εγγυησις

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Εξαρτάτε την περιοχή ακόμα και μέσα στην Αθήνα αν δεν είσαι σε πολύ κεντρικό σημείο. Γενικά το πίστευε και μην ερεύνα δεν ισχύει πια. Δοκιμάζεις και μετά δεσμεύεσαι σε συμβόλαιο αν το βρεις καλύτερη τιμή.

Αξίζει να πάρει κάποιος μια κάρτα να δοκιμάσει και μετά τα προχωρήσει. Τα λίγα χρήματα για καρτοκινητο και μέτρηση στα σημεία που βρίσκεται πιο συχνά έχουν πολύ μικρότερο κόστος από το να κόψεις συμβόλαιο και να πληρώσεις ρήτρα. 

Στο μόνο που μπορείς να το κάνεις άφοβα είναι στο ΝΕΟ και εύχομαι και οι άλλοι πάροχοι να φέρουν αντίστοιχα προγράμματα.

Συμφωνώ μαζί σου, δοκιμάζεις με ένα καρτοκινητό και μετά πας με φορητότητα το κύριο νούμερο σου. 

2 ώρες πριν, H2SO4 said:

Εκανε μεγάλα βήματα βελτίωσης, όχι μόνο στο data, κυρίως voice. 

Το ίδιο και η cosmote. 

Γενικά η Vodafone άκουσε τα «παραπονα» του κόσμου και βελτιώθηκε αρκετά, είναι κάτι που θα συμφωνήσω. 
Εγω προσωπικά το σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω με σταθερό και κινητό από το να μείνω στη Nova λόγω χρεώσεων περιαγωγής και καλύτερη αναλογία τιμών-παροχών. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στον αυτοκινητόδρομο Ε65 η κάλυψη την παροχών πώς είναι έχει κυρίως 4G/5G στο μεγαλύτερο μέρος;; Για ταχύτητες δεν ρωτάω γιατί είναι κυμαινόμενες.

https://www.thessaliatv.gr/news/160878/me-ton-e-65-grigorotera-apo-larisa-gia-athina--autos-einai-o-neos-dromos-pou-adeiazei-tin-ethniki-odo-athinon-thessalonikis/

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Καλημέρα! Στον αυτοκινητόδρομο Ε65 η κάλυψη την παροχών πώς είναι έχει κυρίως 4G/5G στο μεγαλύτερο μέρος;; Για ταχύτητες δεν ρωτάω γιατί είναι κυμαινόμενες.

https://www.thessaliatv.gr/news/160878/me-ton-e-65-grigorotera-apo-larisa-gia-athina--autos-einai-o-neos-dromos-pou-adeiazei-tin-ethniki-odo-athinon-thessalonikis/

Έχει σίγουρα καλή κάλυψη με edge sa+ η μια από τις τρεις πάντως εκεί 🤣🤣🤣

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2024 at 10:59 ΜΜ, Chrischal1908 said:

Ο Νεμπής θα το απογειώσει. Είναι πιστό σκυλάκι των Γερμανών. Ο Τσαμάζ έβαζε ΒΕΤΟ σε πολλά.

Εννοείς ότι ο Τσαμαζ έβαζε βετο σε θέματα επέκτασης δικτύου και ότι τώρα οι αναβαθμίσεις θα τρέξουν πιο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες, εκκαθαριστικος λογαριασμός στον ΟΤΕ;;;;;

Οι πίπες, καλό είναι να γίνονται και όχι να λέγονται 😝

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ξεχάσει να βάλω πάγια εντολή σε νέα σταθερή σύνδεση cosmote και το κατάλαβα στον επόμενο λογαριασμό που είχε απλήρωτο το ποσό του προηγούμενου λογαριασμού.

Ούτε το ίντερνετ έκοψαν, ούτε με χρέωσαν τέλος επανασύνδεσης.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, olympios1 said:

Καλοί άνθρωποι.

Το Edge SA Network all rights reserved @@@,σε αφήνει στα κρύα του λουτρού χωρίς τηλέφωνο και ακόμα μέχρι και σήμερα σου χρεώνει τέλη επανασύνδεσης... Τζαμάτο ε; 😏

On 8/5/2024 at 6:08 ΜΜ, CamuCamu said:

Η Cosmote θελει εγκατασταση κεραιων οχι micro σε περιοχες με πυκνη κτηριακη δομηση πηγα Παλαιο Φαληρο προχθες σε εναν φιλο μου και επιανα εξαιρετικα απο τον τουμπανιαρικο ιστο με eNb 100209-200209 και οι ταχυτητες που ειχα ηταν γυρω στα 200+ mbps με 4G+.

Απο την αλλη γυρνας στον Πειραια και αμα φυγεις απο τους κεντρικους δρομους το σημα εξασθενει αρκετα ενω ας μην μιλησω για την ενδειξη EDGE οταν εκατσα λιγο στο Battlenet Πειραια και δεν το πιστευα κοιταζοντας το Netmonster. 

Αυτός ο σταθμός είναι από πέρυσι τον Νοέμβριο αναβαθμισμένος, τούμπανος απλά 💪🏻. Εσωτερικός χώρος μια μέτρηση από αυτόν. Πειραιά δράμα απλά εκεί που λες. Και στον Προφήτη Ηλία θα ήθελα λίγο καλύτερο σήμα μιας και το πιάσαμε 😏

Screenshot_20240509_195202_Speedtest.jpg

Screenshot_20240509_195139_NetMonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dasnowy said:

Εγώ είχα ξεχάσει να βάλω πάγια εντολή σε νέα σταθερή σύνδεση cosmote και το κατάλαβα στον επόμενο λογαριασμό που είχε απλήρωτο το ποσό του προηγούμενου λογαριασμού.

Ούτε το ίντερνετ έκοψαν, ούτε με χρέωσαν τέλος επανασύνδεσης.

Και εγώ από βλακεία είχα ξεχάσει να πληρώσω το δίμηνο του σταθερού. Και ήταν πάνω από 100€ γιατί είχε μέσα και ίντερνετ και τηλεόραση.

Δεν μου το έκοψαν ποτέ, απλά ήρθε ο επόμενος λογαριασμός και το είδα.

Ενώ θα μπορούσαν, μετά το πέρας των 15 ημερών να το κόψουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MIKU said:

Και εγώ από βλακεία είχα ξεχάσει να πληρώσω το δίμηνο του σταθερού. Και ήταν πάνω από 100€ γιατί είχε μέσα και ίντερνετ και τηλεόραση.

Δεν μου το έκοψαν ποτέ, απλά ήρθε ο επόμενος λογαριασμός και το είδα.

Ενώ θα μπορούσαν, μετά το πέρας των 15 ημερών να το κόψουν.

Δεν το κόβει η Cosmote "εύκολα", αλλά είναι αναλόγως και πόσα μηνιάτικα έχουν μαζευτεί απ ο, τι έχω καταλάβει. Πχ φίλος είχε μια απλή adsl κάποια στιγμή και είχε ξεπεράσει το 5μηνο απλήρωτο γιατί στο σπίτι που ερχόταν ο λογαριασμός, είχε καιρό να πατήσει και τελικά το έκοψαν στο 6μηνο. Γενικά αυτό ισχύει από παλιά στον ΟΤΕ, αλλά μην το παίρνουμε και στάνταρ ότι έτσι είναι πάντα. Γιατί αυτός είχε μαζέψει γύρω στα 120 ευρώ πες μες στο εξάμηνο, αλλά εσένα με μεγαλύτερο πρόγραμμα, μπορεί στο τρίμηνο να σου το κόψουν. Κάπως έτσι 😏

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Δεν το κόβει η Cosmote "εύκολα", αλλά είναι αναλόγως και πόσα μηνιάτικα έχουν μαζευτεί απ ο, τι έχω καταλάβει. Πχ φίλος είχε μια απλή adsl κάποια στιγμή και είχε ξεπεράσει το 5μηνο απλήρωτο γιατί στο σπίτι που ερχόταν ο λογαριασμός, είχε καιρό να πατήσει και τελικά το έκοψαν στο 6μηνο. Γενικά αυτό ισχύει από παλιά στον ΟΤΕ, αλλά μην το παίρνουμε και στάνταρ ότι έτσι είναι πάντα. Γιατί αυτός είχε μαζέψει γύρω στα 120 ευρώ πες μες στο εξάμηνο, αλλά εσένα με μεγαλύτερο πρόγραμμα, μπορεί στο τρίμηνο να σου το κόψουν. Κάπως έτσι 😏

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ποσό ή το χρονικό διάστημα...

Σε κάθε περίπτωση οι λογαριασμοί εξοφλούνται πάντα στην ώρα τους, αλλά για όσους έχουν πιο σφικτό προϋπολογισμό, οκ είναι κάτι που φαντάζομαι θα τους βοηθήσει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές το έχω αφήσει μήνες απλήρωτο , ποτέ δεν μου το κόψαν. συνήθως το πληρώνω στο δίμηνο

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, georgebad said:

Εγώ πολλές φορές το έχω αφήσει μήνες απλήρωτο , ποτέ δεν μου το κόψαν. συνήθως το πληρώνω στο δίμηνο

Εγώ έχω ένα σταθερό στο δίμηνο να βγαίνει, τα αλλά τα έχω βάλει κάθε μήνα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2024 at 7:41 ΜΜ, johnny_htc said:

Το Edge SA Network all rights reserved @@@,σε αφήνει στα κρύα του λουτρού χωρίς τηλέφωνο και ακόμα μέχρι και σήμερα σου χρεώνει τέλη επανασύνδεσης... Τζαμάτο ε; 😏

Αυτός ο σταθμός είναι από πέρυσι τον Νοέμβριο αναβαθμισμένος, τούμπανος απλά 💪🏻. Εσωτερικός χώρος μια μέτρηση από αυτόν. Πειραιά δράμα απλά εκεί που λες. Και στον Προφήτη Ηλία θα ήθελα λίγο καλύτερο σήμα μιας και το πιάσαμε 😏

Screenshot_20240509_195202_Speedtest.jpg

Screenshot_20240509_195139_NetMonster.jpg

Εχω καιρο να παω Προφητη Ηλια αλλα θυμαμαι οτι Nova και Voda ειναι αξιολογες εκει πανω η Cosmote στον δρομο πριν την στροφη πιανει απο το θηριο του ΟΤΕ αλλα οριακα. 

Περιεργο εννοειται σημειο διοτι εχει θεα τα παντα και ετσι μπορει το κινητο σου να πιασει απο κανενα μακρινο eNb. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:

Σούδα City και εδώ απολαμβάνεις ταχύτητες φωτός.

IMG_4565.thumb.png.b05b857e8442e82935ca79fd9aa482ab.pnghttps://www.speedtest.net/result/i/6100467716

Γαζώνει  🤣🤣🤣🤣🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zerokill said:

Σούδα City και εδώ απολαμβάνεις ταχύτητες φωτός.

IMG_4565.thumb.png.b05b857e8442e82935ca79fd9aa482ab.pnghttps://www.speedtest.net/result/i/6100467716

5G δίνει;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MIKU said:

5G δίνει;

Αν ρίξεις 2 ευρώ στο συντριβάνι στην πλατεία και κάνεις ευχή μόνο.

2 ώρες πριν, cmvr said:

Γαζώνει  🤣🤣🤣🤣🤣 

Singer λέμε.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zerokill said:

Αν ρίξεις 2 ευρώ στο συντριβάνι στην πλατεία και κάνεις ευχή μόνο.

Singer λέμε.

Θεριζειιι🤣🤣🥳🥳

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...