Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τον Ευαγγελατο περιμεναμε για να μας τα δειξει..

 

Το τραγικοτερο ολων ηταν οι συνδικαλιστες που ηταν στην εκπομπη που με τον ενα ή με τον αλλο τροπο προσπαθουσαν να μας πουν οτι αυτα που βλεπουμε δεν ειναι ετσι. Καραγκιοζηδες τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Παναγια μου...αρχισε κι αποψε με πρωτο βιντεο απο εργαστηριο παρασκευης ντονατς...υποψιαζομαι πως προκειται για τα γνωστα Ντανκιν... :cry: το ειπε τωρα,προκειται για αμερικανικη αλυσιδα! :mad: :!:
Link to comment
Share on other sites

Ωχ Παναγια μου...αρχισε κι αποψε με πρωτο βιντεο απο εργαστηριο παρασκευης ντονατς...υποψιαζομαι πως προκειται για τα γνωστα Ντανκιν... :cry: το ειπε τωρα,προκειται για αμερικανικη αλυσιδα! :mad: :!:

 

Ωιμε γι’αυτο ειναι τοσο νοστιμο το ντονατ βανιλια που ηταν το αγαπημενο μου? Ληγμενη βανιλια+ληγμενο αλευρι+ληγμενη μαγια ΩΙΜΕΕΕΕΕ :cry: :cry: :cry:

 

Τα Ντανκιν ειναι σιγουρα εχει λυσσαξει να το λεει ...πολυ μεγαλη αμερικανικη αλυσιδα ντονατς σαν να λεμε τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια. :blink:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ασε κι εγω τρωω αρκετα συχνα απ'τα Ντανκιν,αλλα μετα τα σημερινα θα το σκεφτω πολυ για να παρω εστω 1 φορα το μηνα... :mad: αντε να δουμε τι θα δειξει στη συνεχεια(προβλεπω οτι δε θα ξαναπαρω τυροπιτες,κρουασαν κλπ μετα τα επομενα βιντεο :p ).

 

edit:ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!!ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠ'ΤΑ ΝΤΑΝΚΙΝ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ!!! :cry: ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΑΣ...ΚΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΕΕΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ... :cry: Να δω αν θα ξαναπατησει κανεις μετα απ'αυτο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ασε κι εγω τρωω αρκετα συχνα απ'τα Ντανκιν,αλλα μετα τα σημερινα θα το σκεφτω πολυ για να παρω εστω 1 φορα το μηνα... :mad: αντε να δουμε τι θα δειξει στη συνεχεια(προβλεπω οτι δε θα ξαναπαρω τυροπιτες,κρουασαν κλπ μετα τα επομενα βιντεο :p ).

 

Εγω παλι καλα λεω που δεν ειχα Ντανκιν κοντα και δεν ετρωγα και συχνα. Τωρα ουτε απεξω δε θα περναω...κι οχι τιποτα αλλο γμτ αλλα καταστηματα ντονατ με τοση ποικιλια δε βρισκεις ευκολα :mad:

 

Εν τω μεταξυ λεω να μην ξαναφαω απο Γρηγορη και Εβερεστ παραυτα γιατι τις βλεπω απο τωρα τις επομενες εκπομπες του Ευαγγελατου να μπαινουν κι εκει κι αλιμονο τι θα δουν τα ματια μας!! :wacko: :cry:

 

EDIT: Α τελεια τωρα εσκασαν μυτη τα σκουληκοσοκολατακια... :w00t: :cry:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Πω πω αηδια... :cry: ανακατευουν την κοκκαλωμενη μπεσαμελ με ζεστο νερο & τη σερβιρουν σα φρεσκια! :cry: :w00t: Ελεος,τοσο γυφτοι ειναι πια? :mad: Τους χρειαζεται να μην ξαναπαει κανεις να φαει εξω για να κλεισουν ολοι!

 

Ασε τον αλλο με τις τριχες που μονο αυτες απ'το π@υλι του δεν εβαλε μεσα στις τυροπιτες... :rolleyes: :lol: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βλέπετε τέτοιες εκπομπές ρε παιδιά;Αφού μόλις κοπάσει ο ντόρος και το ξεχάσετε πάλι θα τρώτε(τρώμε) στα ίδια μαγαζιά.. :what:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βλέπετε τέτοιες εκπομπές ρε παιδιά;Αφού μόλις κοπάσει ο ντόρος και το ξεχάσετε πάλι θα τρώτε(τρώμε) στα ίδια μαγαζιά.. :what:

Αυτη ειναι η λυση δηλαδη?Να μην τις βλεπουμε? :worry: Μη νομιζεις πως ειναι θεμα "ντορου",αφου ξερω πολλους που αποφευγουν πλεον οσο μπορουν να τρωνε απ'εξω,ακομα & το παραμικρο... ;)

 

Τελικα επιβεβαιωθηκε πως το λουκανικο περιεχει ο,τι χειροτερο απο κρεας(τη "φυρα" που ειπε κι ο χασαπης στο ρεπορταζ :p )...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η λυση δηλαδη?Να μην τις βλεπουμε? :worry: Μη νομιζεις πως ειναι θεμα "ντορου",αφου ξερω πολλους που αποφευγουν πλεον οσο μπορουν να τρωνε απ'εξω,ακομα & το παραμικρο... ;)

 

Αυτήν την λύση προτείνεις Δημήτρη;Να μην τρώμε απο τα συγκεκριμένα μαγαζιά που "δείχνει" ο Ευαγγελάτος;

 

Αν δεν αναλάβουν τα αρμόδια όργανα που υπάρχουν γι αυτόν τον σκοπό,τότε ούτε εμείς ούτε κανένας Ευαγγελάτος δεν έχει την δύναμη να καθαρίσει -κυριολεκτικά και μεταφορικά- τον χώρο..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει και μεις σαν καταναλώτές ν'αναλάβουμε κάποια δράση!

Όχι να τρώμε ό,τι μας σερβίρουν και να το χρυσοπληρώνουμε κιόλας!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ λεω να μην ξαναφαω απο Γρηγορη και Εβερεστ παραυτα γιατι τις βλεπω απο τωρα τις επομενες εκπομπες του Ευαγγελατου να μπαινουν κι εκει κι αλιμονο τι θα δουν τα ματια μας!! :wacko: :cry:

Αχ αυτά τα everest. Είχα πάει να πάρω τοστ και είδα μια κατσαριδούλα να κάνει βόλτα :wacko: :wacko: στην τοστιέρα. Ε αυτό ήταν! Δεν ξαναπήγα και δεν έχω σκοπό να το κάνω!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aksiepainh einai h prospatheia poy kanei o N.Eyaggelatos kai oi synergates toy.H ekpomph exei kataferei na diathrei ena poly ypshlo epipedo,eno ta reportaz kai ta video einai tis perissoteres fores sygklonistika.

Eilikrina pote den pisteya oti lhgmena tyria kai zampon xrhsimopoioyntan se pitses poy prosferontai se pelates.

 

Ti akrivos provlhthhke gia ta donuts;Den parakoloythhsa to proto meros ths ekpomphs.

Link to comment
Share on other sites

Ti akrivos provlhthhke gia ta donuts;Den parakoloythhsa to proto meros ths ekpomphs.

Βασικα τα Ντανκιν εχουν & τυροπιτες,κρουασαν κλπ.Αυτα εδειχνε πως χρησιμοποιουσαν ληγμενα & μονο κατεψυγμενα για να τα φτιαξουν,δεν ειπε κατι για τα ντονατς(χωρις αυτο βεβαια να σημαινει πως αυτα ειναι φρεσκα & υγιεινα :p ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα λίγο χθες (όσο περίμενα να αρχίσει τοΒερντερ-Ουντινέζε, έλεος με τις διαφημίσεις το ΜΕΓΚΑ) και ντάξει δεν είδα και τπτ φοβερό.

Πέτυχα τον χοντρό που έκανε τυρόπιτες και δεν φορούσε φανέλα και γάντια, ο Ευαγγελάτος βέβαια το μόνο που δεν μας είπε είναι ότι εβαζε το χέρι στο σώβρακο του για να βγάλει τρίχες και να τις βάλει στις τυρόπιτες...

Επίσης είδα τα σοκολατάκια, τίποτα φοβερό, και τη μπεσαμέλ, μία από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

To χασαπικο που εδειξε ειναι διπλα στο σπιτι μου!!

Τραγικο μαγαζι!Εχει κλεισει και εχει ενα χαρτακι που λεει ''σε ενα μηνα παλι μαζι σας"!

Εμεις ψωνιζαμε απο εκει μεχρι που πηραμε κατι συκωτακια που δεν τρωγοντουσαν...Μυριζαν απο χιλιομετρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα λίγο χθες (όσο περίμενα να αρχίσει τοΒερντερ-Ουντινέζε, έλεος με τις διαφημίσεις το ΜΕΓΚΑ) και ντάξει δεν είδα και τπτ φοβερό.

Πέτυχα τον χοντρό που έκανε τυρόπιτες και δεν φορούσε φανέλα και γάντια, ο Ευαγγελάτος βέβαια το μόνο που δεν μας είπε είναι ότι εβαζε το χέρι στο σώβρακο του για να βγάλει τρίχες και να τις βάλει στις τυρόπιτες...

Επίσης είδα τα σοκολατάκια, τίποτα φοβερό, και τη μπεσαμέλ, μία από τα ίδια...

Ε οχι και τιποτα το φοβερο... :w00t: εκτος αν εχεις(εχουμε) συνηθισει τοσο πολυ τα βρωμικα που δε μας πειραζει λιγη...μουχλα ή μερικα ληγμενα ζαμπνακια/τυρακια... :X

Ειδικα αυτο με τη μπεσαμελ ηταν ανατριχιαστικο... :cry: οπως & το αλλο με τα ακαθαρτα εντερα που φτιαχνανε κοκορετσι... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και τιποτα το φοβερο... :w00t: εκτος αν εχεις(εχουμε) συνηθισει τοσο πολυ τα βρωμικα που δε μας πειραζει λιγη...μουχλα ή μερικα ληγμενα ζαμπνακια/τυρακια... :X

Ειδικα αυτο με τη μπεσαμελ ηταν ανατριχιαστικο... :cry: οπως & το αλλο με τα ακαθαρτα εντερα που φτιαχνανε κοκορετσι... :alien:

Μπα δεν εχω συνηθίσει τα βρώμικα.

Έχω φάει μουχλιασμένα τυριά και σαλάμια πάμπολες φορές στο σπίτι. Όχι ληγμένα, μουχλιασμένα.

Εχω φάει ληγμένα γιαούρτια και γάλατα. Και ποιος δεν έχει φάει άλλωστε...

 

Με τη μπεσαμέλ δεν μου φάνηκε τπτ ιδιαίτερο. Στο ψυγείο την είχαν οι άνθρωποι. Μιας μέρας ήταν και της έβαλαν λίγο γάλα-νερο και την ξαναέβαλαν στα κολοκυθάκια...

Πρόσεχε, δεν σχολιάζω την κίνηση και την αντιμετώπιση του πελάτη, που είναι κατακριτέα πέραν κάθε αμφιβολίας. Απλά λέω ότι πχ τα σαπισμένα κρέατα και η μεταφορά τους χύμα στο πορτ-μπαγκαζ που έδειχνε πριν κάποιο καιρό ήταν πολύ χειρότερο από υγεινομικής άποψης από την ξαναζεσταμένη μπεσαμέλ.

 

Καλά για το κοκορέτσι πλάκα κάνεις. Ειναι κοινό μυστικό ότι το άντερο σε όλα τα κοκορέτσια που φτιάχνονται στο εμπόριο και πωλούνται στα κρεοπωλεία και στα ψητάδικα δεν είναι και τα καθαρότερα.

Βρίσκεις την κακαράτζα ακέραια μέσα.

Και όχι δεν είναι πιο νόστιμο το κοκορέτσι αν «κρατάει λίγο». :mad:

Γι αυτό κάθε χρόνο το φτιάχνω μόνος μου με τον πατέρα μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα Ντανκιν εχουν & τυροπιτες,κρουασαν κλπ.Αυτα εδειχνε πως χρησιμοποιουσαν ληγμενα & μονο κατεψυγμενα για να τα φτιαξουν,δεν ειπε κατι για τα ντονατς(χωρις αυτο βεβαια να σημαινει πως αυτα ειναι φρεσκα & υγιεινα :p ).

 

Εδειξε πως δεν εδειξε και για τα ντονατς... Εδειξε κουτια με ληγμενη βανιλια, ληγμενο αλευρι, ληγμενη μαγια, ληγμενη μαρμελαδα φραουλα κλπ :blink:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπεσαμέλ δεν μου φάνηκε τπτ ιδιαίτερο. Στο ψυγείο την είχαν οι άνθρωποι. Μιας μέρας ήταν και της έβαλαν λίγο γάλα-νερο και την ξαναέβαλαν στα κολοκυθάκια...

Πρόσεχε, δεν σχολιάζω την κίνηση και την αντιμετώπιση του πελάτη, που είναι κατακριτέα πέραν κάθε αμφιβολίας. Απλά λέω ότι πχ τα σαπισμένα κρέατα και η μεταφορά τους χύμα στο πορτ-μπαγκαζ που έδειχνε πριν κάποιο καιρό ήταν πολύ χειρότερο από υγεινομικής άποψης από την ξαναζεσταμένη μπεσαμέλ.

 

Καλά για το κοκορέτσι πλάκα κάνεις. Ειναι κοινό μυστικό ότι το άντερο σε όλα τα κοκορέτσια που φτιάχνονται στο εμπόριο και πωλούνται στα κρεοπωλεία και στα ψητάδικα δεν είναι και τα καθαρότερα.

Βρίσκεις την κακαράτζα ακέραια μέσα.

Και όχι δεν είναι πιο νόστιμο το κοκορέτσι αν «κρατάει λίγο». :mad:

Γι αυτό κάθε χρόνο το φτιάχνω μόνος μου με τον πατέρα μου. ;)

 

Δυστυχως ετσι γινεται στο κοκορετσι,γι'αυτο μονο απο ταβερνα εμπιστοσυνης ή "χειροποιητο" πρεπει να τρωμε. :!:

 

Οσο για τη μπεσαμελ,εγω ακουσα πως ηταν 3 ημερων & μαλιστα κοκκαλωμενη (φαινοταν καθαρα αυτο) :cry: & οι "κυριες" εκει την ανακατεψαν με ζεστο νερο(προσοχη στην αναλογια:3 κουταλιες νερο & μολις 1 μπεσαμελ-να μην κανουν & οικονομια βρε αδερφε :p :mad: )για να τη σερβιρουν.Εμενα με αηδιασε παρα πολυ γιατι η μπεσαμελ οταν ειναι μπαγιατικη δεν τρωγεται με τιποτα(γι'αυτο αλλωστε αποφευγω μουσακαδες κλπ οταν τρωω εξω). ;)

 

Την επομενη βδομαδα εχουμε σιχαμα απ'τα ψαρια... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδειξε πως δεν εδειξε και για τα ντονατς... Εδειξε κουτια με ληγμενη βανιλια, ληγμενο αλευρι, ληγμενη μαγια, ληγμενη μαρμελαδα φραουλα κλπ :blink:

 

Δεν είδα αυτό το video..τι κρίμα και μου αρέσουν τα συγκεκριμένα ντονατ :worry:

 

Δεν ξέρω για ποιο λόγο κάνει αυτά τα ρεπορταζ ο Ευαγγελάτος αλλά σίγουρα θα βοηθήσουν έστω και λίγο στην αφύπνιση υπαλλήλων και καταναλωτών.

Πλέον είμαστε σίγουροι ότι όλο και κάτι...ληγμένο ή «από το πάτωμα» έχουμε φάει αλλά μπορούμε να το ελαττώσουμε.Γιατί σίγουρα,άλλο να το φαντάζεσαι,άλλο να το βλέπεις..!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι κυρίως "παίζονται" συμφέροντα -Ειδικά για τα Dunkin είχα διαβάσει ότι είχαν κάνει καλύτερη μειοδοτική προσφορά για catering στα επιβατικά καράβια για Κυκλαδες ,για την επόμενη 3ετία ,καλύτερη από άλλες αλυσίδες κλπ.....και ξαφνικά έσκασε αυτό ? -Αλλες πληροφορίες ανάφεραν ότι υπήρχε πρόταση εξαγοράς τους ,και φυσικά μετά τις αποκαλύψεις η τιμή τους θα πέσει σαν επιχείριση.

 

-Προσωπικά επηρεάστικα από το γεγονός ,δεν θα ξαναπατήσω,αλλά η πελατεία τους από ότι έχω δεί δεν νομίζω ότι μειώθηκε,το αντίθετο μάλιστα !

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση,με τόσους επίσημους καλεσμένους όπως νομάρχες στην κάθε εκπομπή ,δεν δραστηριοποιείται κανένας να κλείσει έστω και για τα "μάτια του κόσμου" μια επιχέιριση ,ή τουλάχιστον να πεί ο κάθε Ευαγγελάτος επώνυμα την φίρμα της επιχείρισης στον κόσμο,και όχι με υπονοούμενα -Τι φοβούνται αν έχουν δίκαιο και υπάρχει και το "επ'αυτοφόρω" στο κάθε συμβάν ? (εκτός να προσβλέπουν από την παραγωγή της εκπομπής,μέχρι τους "επίσημους" στο "Λάδωσε με να μην σε κάνω ρόμπα" απευθυνόμενοι στους υπεύθυνους της κάθε "αμαρτωλής" επιχείρησης ....)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...