Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

Δεν έχω δει εκπομπή του στον Alpha (ευτυχώς).

 

Από ότι λέγεται στη δημοσιογραφική πιάτσα όμως, πάντα τα ρεπορτάζ της συγκεκριμένης εκπομπής θα χτυπάνε εταιρίες μέχρι να πάρουν από αυτές διαφήμιση ως κανάλι. Μετά σιωπή και πάμε για την επόμενη αποκάλυψη...

(medianews.gr για τα παραπάνω)

 

Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά..συνήθως..για αυτό ας μην είμαστε τόσο εύπιστοι ότι όλα γίνονται για το δημόσιο καλό..αν αυτο δε συνοδεύεται και από χρήμα στην τσέπη μας, δε γίνεται τπτ.

Ποιες εταιρειες θα χτυπανε?Τα παρακμιακα εστιατορια ή παιδικους σταθμους? :blink: Απ'αυτα & να περιμενουν διαφημισεις δε νομιζω πως θα τις εχουν... ;) σιγουρα ο Ευαγγελατος ωφελειται πολυ απ'τις εκπομπες του(θεαματικοτητα γαρ),αλλα τουλαχιστον εχει τα κοτσια να παρουσιασει πραγματα που ενω ολοι ολοι τα ξερουμε,δε τα βγαζουμε στη φορα ποτε... :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πιστεύω ότι οι διμοσιογράφοι τα παραφουσκώνουν λίγο τα πράγματα.Σαφώς όλα αυτά που έγιναν στους παιδικούς σταθμούς ήταν τραγικά αλλά για παράδειγμα να φωνάξει λίγο ο παιδαγωγός στο παιδί δεν νομίζω να είναι και τόσο τραγικό.Μην ξεχνάτε πως δεν έχει να κάνει μόνο με ένα παιδί αλλά με 20 ίσως και περισσότερα πιτσιρίκια που δεν είναι όλα τουςς "αγγελουδάκια".Φυσικά σε normal έπίπεδο να κάνεις παρατήρηση στο παιδάκι.Όχι σαν εκείνη την "χοντρή"που ήταν ο φόβος και ο τρόμος των παιδιών.Εκενευρίστικα πολύ με την διευθύντρια του παιδικού σταθμού που έδινε στα 3χρονα μουχλιασμένο σκέτο ψωμί.Συγγνώμη άλλα τι θα της στίχιζαν 10 καρβέλια ψωμί την ημέρα;;;;Δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν τόσο ηλίθιοι άνθρωποι στο κόσμο και μάλιστα σε τόσοσ σημαντικές θέσεις, όπως αυτή του παιδαγωγού. :cry: :w00t: :w00t: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νεος κυκλος αηδιας απ'τον αγαπητο Νικο... :p :cry: καλα κανει βεβαια & τα δειχνει,αρκει να μην εισαι φρεσκοφαγωμενος... :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Tι δειχνει?ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να το δω!

 

την προηγουμενη εκπομπη δεν μπορεσα να τη δω με επιασαν τα κλαματα.

να μεγαλωνεις παιδι με χιλιους κοπους να πpοσπαθεις να εισαι ηρεμος να του δειξεις τη σωστη συμπεριφορα και να το πηγαινεις εκει και να στο κανουν κανιβαλο. :mad: :mad:

αφηστε το αλλο με το ξυλο :mad: :mad:

δεν εχω παιδια αλλα αμα ητανε δικο μου το παιδακι θα την εκανα μαυρη στο ξυλο(βεβαια ειμαι το 1/3 απο τη χοντρη)

βρηκε το απροστατευτο πλασματακι η σκυλα

μπορει ο Ευαγγελατος να μην χτυπαει μεγαλα κεφαλια(για αυτο υπαρχει ο Μακης )αλλα ειναι θεματα που μας αγκιζουν ολους .

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχει δειξει ντολμαδακια κονσερβας που τα πασαρουν για σπιτικα,κρεατα σκοπιων & ολλανδιας(!) που τα σερβιρουν για...τρικαλων & το πιο αηδιαστικο,τα οργια που γινονται στα τυροκομεια των σουπερ-μαρκετ:οτι δηλαδη το τριμμενο τυρι που πουλανε ειναι υπολειμματα σαπιων,μουχλιασμενων,ληγμενων τυριων & οτι βγαζουν τις πρασιναδες(μουχλες) απ'τα ολοκληρα κομματια ξυνοντας τις!!! :cry: :w00t: :mad: Και επεται και συνεχεια...

 

edit:εδειξε & "φρεσκα" μανιταρια 3 ετων!!! :cry: :w00t: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα για λιαστές ντομάτες. Αγόραζαν την κονσέρβα 2 Ευρώ, και τα πωλούσαν 30 Ευρώ επειδή -έλεγαν- ότι είναι από δικό τους παραγωγό που παράγει μικρή και εκλεκτή ποσότητα.

 

 

Από την άλλη, ο μαγαζάτορας έφταιγε που η κάθε Κατίνα από το Κολωνάκι δεν μπορούσε να καταλάβει ότι οι ντολμάδες ήταν κονσέρβα διετίας; Είναι λίγο γελοίο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχει δειξει ντολμαδακια κονσερβας που τα πασαρουν για σπιτικα,κρεατα σκοπιων & ολλανδιας(!) που τα σερβιρουν για...τρικαλων & το πιο αηδιαστικο,τα οργια που γινονται στα τυροκομεια των σουπερ-μαρκετ:οτι δηλαδη το τριμμενο τυρι που πουλανε ειναι υπολειμματα σαπιων,μουχλιασμενων,ληγμενων τυριων & οτι βγαζουν τις πρασιναδες(μουχλες) απ'τα ολοκληρα κομματια ξυνοντας τις!!! :cry: :w00t: :mad: Και επεται και συνεχεια...

 

edit:εδειξε & "φρεσκα" μανιταρια 3 ετων!!! :cry: :w00t: :alien:

Αν εσύ έχεις ένα μεγάλο κομμάτι τυρί, το οποίο έχει πάρει λίγο πρασινάδα στη γωνία, θα το πετάξεις όλο ή θα κόψεις το συγκεκριμένο σημείο και θα κρατήσεις το υπόλοιπο;

Ξέρω πολλούς σε μαγαζιά που κάνουν το συγκεκριμένο και πιστεύω πως είναι θεμιτό, μέχρι ενός σημείου φυσικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει με την εκπομπή είναι ότι προβάλλεται αδικαιολόγητα αργά (όπως και πολλές άλλες). Υποτίθεται το target audience είναι ο μέσος εργαζόμενος ενήλικας, τώρα πώς μπορούμε να την βλέπουμε και να μην σερνόμαστε το πρωΐ στη δουλειά είναι μυστήριο.

 

Στην χθεσινή εκπομπή τώρα: Αίσχος!!! για τα super market εννοώ. Κι όχι γι' αυτά που προβλήθηκαν μόνο. Τους τελευταίους μήνες έχω αγοράσει αλλοιωμένα νερά, ληγμένα φαγητά, υπερτιμημένα προϊόντα από πολύ γνωστές αλυσίδες. Ευτυχώς που έγινε αυτή η εκπομπή γιατί νόμιζα ότι ήταν δική μου υπερβολή το να θεωρώ επικίνδυνη την τακτική τους να μας σερβίρουν όλη τη σαβούρα. Προφανώς κι άλλοι θα την έχουν πατήσει, γιατί για να γίνει εκπομπή θα πήραν πολλές καταγγελίες. Πάντως αηδίασα με το τριμμένο τυρί. Θεέ μου! Σκέψου πόσες φορές φάγαμε μούχλα στο σπίτι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ έχεις ένα μεγάλο κομμάτι τυρί, το οποίο έχει πάρει λίγο πρασινάδα στη γωνία, θα το πετάξεις όλο ή θα κόψεις το συγκεκριμένο σημείο και θα κρατήσεις το υπόλοιπο;

Ξέρω πολλούς σε μαγαζιά που κάνουν το συγκεκριμένο και πιστεύω πως είναι θεμιτό, μέχρι ενός σημείου φυσικά πάντα.

Αν εχει παρει "λιγο πρασιναδα στη γωνια" σημαινει πως ειναι κοντα στην ημερομηνια ληξεως ή εχει ηδη ληξει.Αν η...πρασιναδα ειναι πιο μεγαλη(οπως στα χτεσινα ρεπορταζ)απλα σημαινει πως εχει ληξει εδω & πολυ καιρο(για την ακριβεια,1 χρονο(!)αφου τοσο ειπε μια υπαλληλος πως "κρατανε" τα τυρια :wacko: ).Και υποψην,δεν εκοβαν τη μουχλα ωστε να φυγει κι απ'το υπολοιπο κομματι,αλλα απλα την "εξυναν" ωστε να μη φαινεται στην επιφανεια... :mad: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πάρει λίγο πρασινάδα στη γωνία σημαίνει πως απλά δεν σφραγιστικε καλά (με σελοφάν ή οτι αλλο χρησιμοποιούν) μέσα στη βιτρίνα-ψυγείο και πήρε λίγο αέρα με αποτέλεσμα να αρχίσει να χαλάει τοπικά.

Βασικά δεν είδα την εκπομπή για να ξέρω ακριβώς τι και πως, απλα μια παρατήρηση έκανα μιας και το έχω δει αρκετές φορές αυτό που αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Dimitris79, έχει αγοράσει ποτέ γραβιέρα Κρήτης? Γιατί γραβιέρα έδειχνε. Η γραβιέρα λοιπόν μέσα στο ψυγείο σου μετά από 7-10 μέρες , πιάνει μούχλα απ'έξω την οποία και καθαρίζεις. Το τυρί δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δεν λήγει το τυρί... :lol: Το ροκφόρ φαντάσου πόσο ληγμένο είναι με τόση μούχλα πάνω. :p :D

Απλά στο θέμα αυτό ο Ευαγγελάτος ήταν ως συνήθως υπερβολικός...

 

Στο θέμα του dellicatessen , καλά να πάθουν οι επώνυμοι και οι δημοσιογράφοι που ετους έπιαναν λαμάκες και τους πουλούσαν κονσέρβα λιαστή ντομάτα προς 30 ευρώ :lol: :lol: και ντολμαδάκια "σπιτικά" από κονσέρβα. :alien: :lol:

 

;) :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία όσον αφορά τα "σπιτικά ντολμαδάκια" της "κυρά Μαρίας"... Aυτοί που τα πέρνανε από τo ντελικατέσεν, είχαν φάει ποτέ σπιτικά ντολμαδάκια? Γιατί όσες φορές έχω φάει από κοσέρβα, δεν μπορούν να συγκριθούν με τίποτα με σπιτικά μαγειρεμένα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι το τυρί δεν χαλάει όλο από τη μούχλα, και ότι αν την αφαιρέσεις το υπόλοιπο μέρος παραμένει φρέσκο. Ωστόσο αυτό είναι κάτι που δεν γνωρίζουν όλοι, ή που δεν θέλουν/μπορούν κάποιοι να κάνουν (να καθαρίζουν το τυρί). Και αυτά πρέπει να συμβαίνουν αφού έχεις πάρει το τυράκι στο σπίτι σου και κάνεις το κουμάντο σου από κει και πέρα.

 

Τη στιγμή που αγοράζεις το τυρί εννοείται ότι θα πρέπει να είναι άψογο. Γιατί; Επειδή πληρώνεις κάτι παραπάνω ακρίβώς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αλλιώς θα πηγαίναμε απ' ευθείας στον παραγωγό ή θα το φτιάχναμε μόνοι μας. Όταν αγοράζεις 10 φέτες ή ένα κεφαλάκι από το μαγαζί, φυσικά και πρέπει να έχεις την απαίτηση να μην έχει πιάσει μούχλα πριν. Αλλιώς ας έχει μία ταμπέλα δίπλα στο προϊόν που να προειδοποιεί τον πελάτη. Και να μην ξεχνάμε ότι κάθε μαγαζί οφείλει να παίρνει τα μέτρα του (π.χ. θερμοκρασία ψυγείων, μεταφορά κτλ.), ώστε το τρόφιμο να μην αλλοιώνεται. Κι ότι υπάρχουν νόμοι που ορίζουν ότι σε κάθε υποψία αλλοίωσης του τροφίμου θα πρέπει να πετιέται. Όποιος έχει πάθει ποτέ δηλητηρίαση ποτέ καταλαβαίνει γιατί. Δεν θέλεις να πάρεις το ρίσκο να την ξαναπατήσεις.

 

 

 

Dimitris79, έχει αγοράσει ποτέ γραβιέρα Κρήτης? Γιατί γραβιέρα έδειχνε. Η γραβιέρα λοιπόν μέσα στο ψυγείο σου μετά από 7-10 μέρες , πιάνει μούχλα απ'έξω την οποία και καθαρίζεις. Το τυρί δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δεν λήγει το τυρί... :lol: Το ροκφόρ φαντάσου πόσο ληγμένο είναι με τόση μούχλα πάνω. :p :D

Απλά στο θέμα αυτό ο Ευαγγελάτος ήταν ως συνήθως υπερβολικός...

 

Στο θέμα του dellicatessen , καλά να πάθουν οι επώνυμοι και οι δημοσιογράφοι που ετους έπιαναν λαμάκες και τους πουλούσαν κονσέρβα λιαστή ντομάτα προς 30 ευρώ :lol: :lol: και ντολμαδάκια "σπιτικά" από κονσέρβα. :alien: :lol:

 

;) :)

Link to comment
Share on other sites

Oso gia to thema to pedikon stathmon itan arketa trabigmena polla apo osa ipothikan.Den ine toso tragiko kai fobero na ktipisi ke na tou bali tis fones mia nipiagogos sena pedaki gia na katsi fronima,ine mesa sta problepomena plesia,min ginomaste lipon grafiki.
Link to comment
Share on other sites

Dimitris79, έχει αγοράσει ποτέ γραβιέρα Κρήτης? Γιατί γραβιέρα έδειχνε. Η γραβιέρα λοιπόν μέσα στο ψυγείο σου μετά από 7-10 μέρες , πιάνει μούχλα απ'έξω την οποία και καθαρίζεις. Το τυρί δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δεν λήγει το τυρί... :lol: Το ροκφόρ φαντάσου πόσο ληγμένο είναι με τόση μούχλα πάνω. :p :D

Απλά στο θέμα αυτό ο Ευαγγελάτος ήταν ως συνήθως υπερβολικός...

Και γραβιερα Κρητης τρωω & ολα τα καλα τυρια... :D Φυσικα & ληγει το τυρι,αφου αν δεν καταναλωθει μετα απο 1 μηνα το πολυ,οσο κι αν το καθαρισεις,χανει τη γευση του,βρωμαει κλπ(ειδικα η φετα κιτρινιζει).Επισης αλλο να το καθαριζεις εσυ μονος σου & να ξερεις τι κανεις κι αλλο να το κανει ο καθε υπαλληλος που εχει παρει εντολη απ'το αφεντικο "να μην πεταχτει τιποτα"... ;)

Το ροκφορ παραμενει ενα μυστηριο... :p

 

Dataman,εσυ θα εμπιστευοσουν τα παιδια σου σε καποιον που "θα τους εδινε ενα χερακι"?Αυτο δεν ειναι παιδαγωγικη μεθοδος του 2005,αλλα του 1905... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Dataman,εσυ θα εμπιστευοσουν τα παιδια σου σε καποιον που "θα τους εδινε ενα χερακι"?Αυτο δεν ειναι παιδαγωγικη μεθοδος του 2005,αλλα του 1905... :rolleyes:

Εγώ πάντως όχι. Θα προτιμούσα το «χεράκι» να τους το έδινα εγώ, και σίγουρα θα το κανα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ke bebea tha empisteuomouna ta pedia mou se mia tetia nipiagogo me tin proipothesi na min litourgi san paragontas o ponos alla i kinisi pou ginete.

Πως θα μπορούσες να το ελέγξεις όμως αυτό;

Σε τέτοιες περιπτώσεις, νομίζω ότι ισχύει το «φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά»...

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...ολα τα περιμενα,αλλα να δω να βγαζουν τη γλιτσα(!) απ'τη γραβιερα με συρμα πιατων,δε το περιμενα! :wacko: :blink: :alien: Απιστευτη αηδια... :mad: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μετά από αυτές τις δύο εκπομπές για sm και delicatessen, όλοι θα'μαστε πιο προσεκτικοί στις επιλογές μας όταν κυρίως πρόκειται για τρόφιμα! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ti εγινε??? Κανεις δεν ειδε χτες Ευαγγελατο να μας κανει ενα report? Τιεδειξε παιδες????

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Χτες δεν ειχε πολυ ενδιαφερον η εκπομπη...εδειχνε για το αραλικι στο δημοσιο,πηγαιναν δημοσιογραφοι που το επαιζαν χαρτοριχτρες,πλασιε κλπ σε υπαλληλους υπουργειων(Εξωτερικων,Γεωργιας κλπ)& τους απασχολουσαν απ'τη "δουλεια" τους...λες & δεν τα ξερουμε... :mad: παντως την επομενη Τεταρτη επανερχεται στο θεμα του "τι τρωμε" :p με εικονες μεσα απο εργαστηρια παρασκευης τυροπιτων κλπ που εφοδιαζουν κυλικεια...
Link to comment
Share on other sites

exthes ixe poli gelio pedia edixne oti ixane kopsei ena thermosifwna sti mesi kai ton ixane kanei psistaria kai psinane stin avli tou ipourgiou kopsidia trelo gelio

Σε ποιο υπουργείο?

Μήπως στου υπουργού κ.Κοψίδια? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...