Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

Κάνω copy από άλλο forum:

 

"H υπόθεση της περιβόητης "παγκόσμιας αποκλειστικότητας" του ρεπορτάζ στο Αφγανιστάν που είχε όμως γυρισθεί στο...Πακιστάν, κρίθηκε και δικαστικά. Μετά από μήνυση του Στέλιου Κούλογλου, το πρωτοδικείο της Αθήνας καταδίκασε τους Τατιάνα Στεφανίδου, Νίκο Γεωργιάδη, Βασίλη Καβαθά, καθώς και το κανάλι ΤΕΜΠΟ, αποδεχόμενο ότι ο σχολιασμός της υπόθεσης στο Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα "περί κατάφωρης παραβιάσεως της δημοσιοφραγικής δεοντολογίας, παραπλανήσεως του κοινού και δημοσιογραφικής απάτης στοιχειοθετείται πλήρως".

 

Υπενθυμίζεται ότι την επομένη της προβολής του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα που είχε αποκαλύψει την υπόθεση, οι καταδικασθέντες πρωτοστάτησαν σε μια χωρίς προηγούμενο υβριστική και συκοφαντική επίθεση εναντίον του Σ. Κούλογλου μέσα από τις εκπομπές και τα δελτία ειδήσεων του σταθμού, η οποία διήρκησε επί τρεις ημέρες. Σταμάτησε όταν το ΔΣ της ΕΣΗΕΑ καταδίκασε την παγκόσμια αποκλειστικότητα ως "προϊόν κιτρινισμού" και το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο τιμώρησε με χρηματικό πρόστιμο τους υπεύθυνους του σταθμού. Για την ίδια υπόθεση, ο Νίκος Ευαγγελάτος διεγράφη για ένα χρόνο από την ΕΣΗΕΑ."

 

Μπραβο, τωρα το θυμηθηκα! Καλα, υπαρχουν ακομα ατομα που παιρνουν σοβαρα τις εκπομπες αυτου του τσαρλατανου; Αν θυμαμαι καλα, ενα απο τα λαθη του δηθεν ρεπορταζ απο το Αφγανισταν ηταν οτι οδηγουσαν στην αριστερη πλευρα του δρομου (οπως στο Πακισταν)! :lol:

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν εχετε καταλαβει την αποψη μου!

Δεν υποστιριζω τον ευαγγελατο τον ιδιο και την πορεια του,αλλα την συγκεκριμενη εκπομπη και τα ρεπαρταζ σαν καθε αυτου γεγονοτα οπως και να παρουσιαζονται,διοτι οσα εχει παρουσιασει μεχρι στιγμης ειναι αδιανοητο να

''στειθουν''σαν ρεπορταζ... οταν συμβαινει αυτο οπως αναφερατε στο παραδειγμα του αφγανισταν θα επεμβει η ΕΣΗΕΑ και θα κρινει αν ειναι αληθινα γεγονοτα,και μεχρι στιγμης δεν εχει συμβει κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε καταλαβει την αποψη μου!

Δεν υποστιριζω τον ευαγγελατο τον ιδιο και την πορεια του,αλλα την συγκεκριμενη εκπομπη και τα ρεπαρταζ σαν καθε αυτου γεγονοτα οπως και να παρουσιαζονται,διοτι οσα εχει παρουσιασει μεχρι στιγμης ειναι αδιανοητο να

''στειθουν''σαν ρεπορταζ... οταν συμβαινει αυτο οπως αναφερατε στο παραδειγμα του αφγανισταν θα επεμβει η ΕΣΗΕΑ και θα κρινει αν ειναι αληθινα γεγονοτα,και μεχρι στιγμης δεν εχει συμβει κατι τετοιο!

 

Τι λες τώρα πάλι;

Αυτού του είδους τα ρεπορτάζ είναι πολύ πιο εύκολο να στηθούν. Παίρνεις ένα περιστατικό ή ένα φαινόμενο βάζεις σάλτσα(παπλώματα, τροφές) , το αλλάζεις όπου χρειάζεται λίγο (όργια μαθητών), γενικεύεις επικίνδυνα (υποκλοπές τηλεφώνων) και πουλάς τον πανικό που λέγαμε και πιο πάνω.

Εσύ στα πρώτα μηνύματά σου, έσκιζες τα ρούχα σου σου για την αλήθεια των ρεπορτάζ του Εισαγγελάτου.

Για να μην σχολιάσω το ότι από τα 12 μηνύματά σου στο φόρουμ, τα 11 τα έκανες για να υποστηρίξεις τις "αποδείξεις". Άδικο είχα που σε ρώτησα στο θέμα των παρακολουθήσεων, μπας και είσαι ο ίδιος ο Ευαγγελάτος;:)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, τωρα το θυμηθηκα! Καλα, υπαρχουν ακομα ατομα που παιρνουν σοβαρα τις εκπομπες αυτου του τσαρλατανου; Αν θυμαμαι καλα, ενα απο τα λαθη του δηθεν ρεπορταζ απο το Αφγανισταν ηταν οτι οδηγουσαν στην αριστερη πλευρα του δρομου (οπως στο Πακισταν)! :lol:

 

Καλά θυμήθηκες. Ο Κούλογλου κατάλαβε την απάτη από την λωρίδα που οδηγούσαν στα βίντεο, από τις πινακίδες στους δρόμους των ρεπορτάζ και από τις διαφημιστικές αφίσες στις πόλεις.

Link to comment
Share on other sites

iparhei akoma aftos o kindinologos;

den ton varethike o kosmos na ton timorisei pia;

 

alitheia, kati ehi akoustei oti peripoietai ti mpezentakou... to ehete akousi afto ;

αφού έχει τη τατιάνα τι να τη κάνει τη μπεζαντάκου??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

αφού έχει τη τατιάνα τι να τη κάνει τη μπεζαντάκου??

 

Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης φυσικα! :rolleyes:

 

Δε μπορω να φανταστω οτι ο Νικολακης ειναι τοσο αλανι... αλλα και κακογουστος ωστε να ασχολειται με την Μπεζαντακου!:p

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια σας ευχαριστω πολυ για την ενημερωση περι Αφγανισταν.Σιγουρα το εχασα το επισοδειο,μια και ολα αυτα με τρελαναν.Αλλα απο καθηγητες δημοσιογραφιας καποιων :lol::lol::lol: σχολων τι να περιμενει κανεις! Αν ειχε κ..ο θα πηγαινε τωρα παλι εκει να κανει ερευνα για τον 7πλασιασμο παραγωγης παπαρουνας μετα την εισβολη αγγλοαμερικανων,η θα μας ελεγε οτι ειναι κρατικο μυστικο (της αμερικης φυσικα) ???

Οσο για την ΕΣΗΕΑ που ανεφερε ο φιλος μας terakos,ε,οκ ευτυχως δεν καταντησε ακομη σαν το ΕΣΡ.Βλεπεις περισσοτερη δυναμη εχουν οι εργοδοτες τους,οποτε πρεπει και αυτοι να προσεχουν που χτυπανε.Ενω το ΕΣΡ !!!!

Και συμφωνω με τον DJ_THO οτι οσο και να μην τον παω και`γω(Χριστοδουλικο), οπως και καποιους αλλους φωστηρες της δημοσιογραφιας,σιγουρα δεν τον κατατασσω στους σαβουροσπρωχτες.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που θα βρουμε το προγραμμα που λεει ο ευαγγελατος...για να στελνουμε μηνυματα με αριθμο καποιου αλλου??????

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε παλι, αυτο το κολπο με τον αποστολεα γινετε μεσω καποιου site στο νετ!

 

Και τα motorola παντα στο προσκυνειο:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ έχω βολευτεί με πίτσα & μπύρα και ...απολαμβάνω το show !!!

Τέτοιες κωμωδίες δεν παίζονται κάθε μέρα στην τηλεόραση :lol:

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε παλι, αυτο το κολπο με τον αποστολεα γινετε μεσω καποιου site στο νετ!

 

Και τα motorola παντα στο προσκυνειο:D

nai entaksei ektos apo to site!!!lew mpas kai iparxei kai kati allo!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα εισαι!

Και ο τιτλος της εκπομπης "Καταρεει ο μυθος των κινητων" Πολυ :lol:

 

Για την καφετιερα σιγα θα χωσαν κανενα κινητο στη θηκη που μαζευει το καλωδιο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε παλι, αυτο το κολπο με τον αποστολεα γινετε μεσω καποιου site στο νετ!

 

Και τα motorola παντα στο προσκυνειο

 

τότε στείλε URL μην πετάς αερολογιες σαν το Ευαγγελάτο!!!!!!!!

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ έχω βολευτεί με πίτσα & μπύρα και ...απολαμβάνω το show !!!

Τέτοιες κωμωδίες δεν παίζονται κάθε μέρα στην τηλεόραση :lol:

 

nixx

 

tin pio kali doulia kaneis;)

etsi opos ta les den pezonte kathe mera teties komodies:)

Link to comment
Share on other sites

Aνίνεται από καποιο site (που γίνεται) τότε στείλε URL μην πετάς αερολογιες σαν το Ευαγγελάτο!!!!!!!!

den petaksa egw aerologies file moy!!!o drillgr to anafere rota ekeinon

Link to comment
Share on other sites

Το site εχει αναφερθει εδω στο myphone, δεν το εχω προχειρο το ink;)
Link to comment
Share on other sites

Με το voipbuster, έχοντας αγοράσει credits και έχοντας κάνει validate τον αριθμό του κινητού σου, μπορείς να στειλεις SMS σε κάποιον και ο παραλήπτης να βλέπει ως αποστολέα τον αριθμό σου.

 

EDIT: Επίσης όλοι εσείς που λατρεύετε τον μαλέα ψάξτε στο google για sms spoof sender και δειτε το πρώτο αποτέλεσμα. ΤΕΛΟΣ. Να καεί στην κόλαση ο εισαγγελάτος και τα «ρεπορτάζ» του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που θα βρουμε το προγραμμα που λεει ο ευαγγελατος...για να στελνουμε μηνυματα με αριθμο καποιου αλλου??????

 

Κι εγώ πίτσα, μπύρα και πολύ γέλιο..:lol: :lol: :lol:

 

Το κόλπο με το μήνυμα είναι πολύ παλιό και χρησιμοποιείται κυρίως από εταιρίες για να στέλνουν διαφημιστικα SMS. Το είχα κάνει παλιότερα. Αγοράζεις έναν αριθμό SMS (πχ. 1000) και στη συνέχεια με ενα PHP interface στελνεις (υποτίθεται) διαφημιστικα. Σαν αποστολέα μπορείς να βάλεις ή νούμερο ή γράμματα. Τώρα για site δεν ξέρω αλλά προφανώς υπάρχει...

 

Πως γινεται το κινητό ... ντούπλεξ!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]...I' m a weirdo in your bedroom....
Link to comment
Share on other sites

Με το voipbuster, έχοντας αγοράσει credits και έχοντας κάνει validate τον αριθμό του κινητού σου, μπορείς να στειλεις SMS σε κάποιον και ο παραλήπτης να βλέπει ως αποστολέα τον αριθμό σου.

 

EDIT ψάξτε στο google για sms spoof sender και δειτε το πρώτο αποτέλεσμα. ΤΕΛΟΣ. Να καεί στην κόλαση ο ευαγγελάτος και τα «ρεπορτάζ» του.

 

Χωρίς να συμφωνώ ότι αυτά που δείχνει ο Ευαγγελάτος είναι έτσι όπως τα λέει (σημ. μέχρι στιγμής σε ό,τι γίνεται χρησιμοποιούνται "δικά" τους κινητά), με το voipbuster δε γίνεται να στείλεις και να φανεί ο αριθμός τρίτου.Όπως λες κι εσύ πρέπει να κάνεις validate τον αριθμό, οπότε δε γίνεται να κάνεις validate κάποιου τρίτου χωρίς να σου δώσει τον αριθμό από το validation.

 

Παρεμπιπτόντως, σωστός ο δικηγόρος που ζήτησε να το δοκιμάσουν με το δικό του αν μπορούν!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ λάθος στο ποστ δεν ήθελα να σας προσβάλλω απλώς νευρίασα με τον ευαγγελάτο ...

 

 

Προτείνω να στείλεί κάποιος ένα κείμενο στο αλ τσαντίρι νιους....

(τα έχωσε για την τελευταία εκπομπή με τα σχολεια στον Ευαγγελάτο διαβάζοντας ενα e-mail)

 

που να εξηγεί όλα όσα γίνοναι (π.χ. το κλειστό κινητό που δεν είναι κλειστό αλλά αποσυνδεμένη η οθόνη και το πληκτρολόγιο με ενεργοποιημλενη την αυτόματη απάντηση όσο και για τα προγράμματα symbian. )

 

 

Mια σημείωση: Ο Μαρακάκης; ερώτηση πως μπορείτε να παγιδεύσετε τώρα το κινητό μου

 

Ο Ευαγγελάτος δεν απαντησε ......... αλλά απάντησε σε μια άλλη άσχετη ερώτηση ενος άσχετου

 

ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΟ ΚΡΙΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 !!!!!!

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Mια σημείωση: Ο Μαρακάκης; ερώτηση πως μπορείτε να παγιδεύσετε τώρα το κινητό μου

 

Ο Ευαγγελάτος δεν απαντησε ......... αλλά απάντησε σε μια άλλη άσχετη ερώτηση ενος άσχετου

 

Μα εννοείται ! Ότι δεν μας συμφέρει, ή κάνουμε ότι δεν το ακούσαμε, ή περνάμε επειγόντως στο επόμενο φλέγον και τρομακτικής σημασίας "πείραμα", κλπ...

 

Πάντως εγώ πολύ το απολαμβάνω... Highlights μέχρι στιγμής : Ο μαχητικός και εγκυρότατος δημοσιογράφος/διασκεδαστής, κατηγορεί δυναμικά τις αρμόδιες αρχές για... ψέμματα !!! :lol:

 

Κι εγώ πίτσα, μπύρα και πολύ γέλιο...

 

Στην υγειά μας (και του καραγκιόζη) !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...