Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο και στο τελος συγκηνιτικο !!! Ειχα επηρεαστει απο αυτα που διαβαζα εδω. Οπως και να 'χει, ευτυχως που η Θεοπουλα ειναι ok... Οι ατακες δεν παιζονται...!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α ξεχασα να πω, ακουσα καπου οτι την επομενη Δευτερα θα εχει επαναληψη. Δεν ειμαι σιγουρη ομως, αν γνωριζει καποιος... please tell me... :(
Link to comment
Share on other sites

είμαι σίγουρος ότι τα φρένα τα χάλασε ο παλιός κακός, δεν συμφωνείτε?? ;)

 

ωραίο το επεισόδιο αλλά με τόσα που διάβασα εδω μέσα δεν το απόλαυσα!

μία σκηνή που δε μου άρεσε καθόλου ήταν όταν πηγαιναν τη Θεοπούλα στο δωμάτιο δεμένη και αυτή είχε βάλει τα κλάματα, σα κοριτσάκι έκανε.

Για πολύ δράμα όμως το επεισόδιο...

 

κορυφαία σκηνή ήταν στο λιμάνι που η Ντάλια είχε κάτσει πάνω στα 20 εκατομύρια!!! :p

Και φυσικά η σκηνή με την αναγνώριση...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

killing_you2!!! δεν είμαι σίγουρη οτι στα φρένα έβαλε τα χεράκια του ο κακός, αρκετά έτοιμο στα δικά μας μάτια θα ήτανε,

 

πάντως όσον αφορά για την θεοπούλα που πήγαινε κλαίγονταν στο δωμάτιο, αν παρατήρησες καλά τα λόγια της σόφης ήτανε οτι έχει χάσει τα μυαλά της από μία προσωπικ΄ητης τραγωδία, και η μοναδική παρέα ήτανε με την σόφη. αυτό τα δικαιολογεί όλα, αν συμπεριλάβεις οτι είναι και μία γριούλα, ακόμη περισσότερο

friends until death!.

Link to comment
Share on other sites

Τον αστυνομικο που του κολλαγε η Αγγελα τον αναγνωρισατε; Επαιζε τον Αλβανο περυσι στο 504 χλμ.

:lol: ναι ναι! αυτος ηταν!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

killing_you2!!! δεν είμαι σίγουρη οτι στα φρένα έβαλε τα χεράκια του ο κακός, αρκετά έτοιμο στα δικά μας μάτια θα ήτανε

 

Αυτος το εκανε. Ειμαι σιγουρος. αφου του ειπε ο φιλος του απο το εξωτερικο "ξερεις τι πρεπει να κανεις" ή κατι τετοιο!

 

Και το ονομα μυθος ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ !!!! χαχαχαχαχχααχ!!!!:lol: :lol: :lol:

Νταλια: Αμα το Καραγιοζης σημαινει Μαυρο ματι, τον Μανωλη Μαυροματη, γιατι δεν τον λενε Μανωλη Καραγκιοζη ????????:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήταν καταπληκτικό επεισόδιο. Στο τέλος συγκινήθηκα ιδιαίτερα όταν χτύπησε η πόρτα και αγκαλιάστηκαν οι 2 γιαγιάδες.

 

Όσο για την επόμενη Δευτέρα κι εμένα κάτι μου λέει δυστυχώς ότι θα είναι επανάληψη. 2 ενδείξεις υπάρχουν: Δεν υπάρχει στο σάιτ του μέγκα περίληψη του επόμενου επεισοδίου και δεν έχουν παίξει ακόμα τρέηλερ.

 

Βέβαια είναι ακόμα νωρίς για να κάνουμε ασφαλείς προβλέψεις αλλά εγώ τέτοια αίσθηση έχω.

Link to comment
Share on other sites

Και μια on-topic φωτογραφία (ή μήπως να τη βάλω στο Βρες την Ταινία; )

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/poseidon-2.jpg

 

...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω χτες εβαλα κανονικα τα κλαμματα!παντως τωρα καθε φορα που θα ακουω μια αστεια ατακα της θεοπουλας,δε θα μπορω να γελαω οπως πριν...θα μου ερχονται στο μυαλο ολα αυτα που εχει περασει:(

ο καπουτζιδης για μια ακομη φορα εδειξε το ταλεντο του.:)

η αναγνωριση ηταν ολα τα λεφτα!

και η ζουμπουλια εκει που ειπε στον αστυνομικο:δωσε το φακελο χοντρε!:lol:

η σκηνη που αγκαλιαστηκαν οι 2 γιαγιαδες απλα κορυφη:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήταν καταπληκτικό επεισόδιο. Στο τέλος συγκινήθηκα ιδιαίτερα όταν χτύπησε η πόρτα και αγκαλιάστηκαν οι 2 γιαγιάδες.

 

Όσο για την επόμενη Δευτέρα κι εμένα κάτι μου λέει δυστυχώς ότι θα είναι επανάληψη. 2 ενδείξεις υπάρχουν: Δεν υπάρχει στο σάιτ του μέγκα περίληψη του επόμενου επεισοδίου και δεν έχουν παίξει ακόμα τρέηλερ.

 

Βέβαια είναι ακόμα νωρίς για να κάνουμε ασφαλείς προβλέψεις αλλά εγώ τέτοια αίσθηση έχω.

Και στους τιτλους τελουσ δεν ακουσαμε "για νεες περιπετειες"την αλλη δευτερα

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Εκει με την Αγγελα παρα ηταν υπερβολικο και παλι κρατησε αρκετα για μενα..

Η αναζητηση της θεοπουλας ειχε την πλακα της και κυριως.."αστην παιδακι μου τρελη ειναι"

 

Μηπως δεν ημουν στην καταληλη διαθεση μετα απο 4ωρες εργαστηριο???:cry: :cry:

 

Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται οτι αυτή η σκηνή με το "αστην παιδάκι μου τρελή είναι" δεν ήταν κωμική καθόλου. και δεν το πήγαινε για εκεί ο Καπουτζίδης. Φαντάσου να έχεις ψιλοχάσει το μυαλό σου, να μην ξέρεις που είσαι και πως να πας σπίτι σου, και οι άνθρωποι γύρω σου να σε περνάνε για τρελό/ή και να σε αποφεύγουν...

 

Μάλλπν δεν ήσουν στην κατάλληλη διάθεση JiKL. Δεν εξηγείται αλλιώς οτι γέλασες με τις δραματικές και σε κούρασαν οι κωμικές σκηνές! :p :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το χθεσινο επεισοδιο ηταν καταπληκτικο!!!!Ολα ηταν καταπληκτικα.....

Οι ατακες φοβερες!!!!!!Η Νταλια και η Αγγέλα με τρελαναν......

παρα πολυ χαρηκα που σκοτωθηκε ο κακος ειχε πλησιασει επικινδυνα και ηταν πολυ καλος τροπος να βγει απο τη μεση (μαλλον ο αλλος ο κακος τους εφαγε)....

Αλλη μια ανατροπη!!!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται οτι αυτή η σκηνή με το "αστην παιδάκι μου τρελή είναι" δεν ήταν κωμική καθόλου. και δεν το πήγαινε για εκεί ο Καπουτζίδης. Φαντάσου να έχεις ψιλοχάσει το μυαλό σου, να μην ξέρεις που είσαι και πως να πας σπίτι σου, και οι άνθρωποι γύρω σου να σε περνάνε για τρελό/ή και να σε αποφεύγουν...

 

Μάλλπν δεν ήσουν στην κατάλληλη διάθεση JiKL. Δεν εξηγείται αλλιώς οτι γέλασες με τις δραματικές και σε κούρασαν οι κωμικές σκηνές! :p :lol: :lol:

 

Μαλλον εχεις δικιο..Μου κανει ακομα τρομερη εντυπωση που σε ολους αρεσε τοσο πολυ..

Με κουρασαν πολυ οι συγκινητικες στιγμες..ημουν πτωμα και το μονο που χρειαζομουν ηταν να γελασω το εκανα στην αρχη αλλα μετα..

Οσο για την σκηνη που λες δεν μου αρεσε τοσο πολυ απο αποψη γελιου...(δεν θυμαμαι αν γελασα) αλλα ηταν πραγματικα πολυ ρεαλιστικη..Μου αρεσε δηλαδη ετσι οπως το παρουσιασε..Ολη εχουμε μια βαρια κουβεντα ετοιμη στο στομα χωρις να πολυ σκεφτομαστε λιγο βαθυτερα..

Τεσπα...οσο για την σκηνη της αναγνωρισης εκτος απο μερικες ατακες ειμαι σχεδον σιγουρος οτι και στην επαναληψη θα την βαρεθω :X

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό το χθεσινό επεισόδιο.Πράγματι δεν είχε πολύ γέλιο αλλά ήταν γαμάτω.Επιτέλους ήταν ένα επεισόδιο που σε καθήλωνε απο το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο:) Είχε να συμβεί πολλές βδομάδες αυτό.Εκεί που γέλασα πάρα πολύ είναι που προσπαθούσαν οι πέντε να πάρουν τον φάκελο απο τον ’χοντρό’.

Ζουμπουλία:(τραβάει τον φάκελο)Δώσε τον φάκελο χοντρέ:mad:

ή όταν ο χοντρός νευρίασε:

Χοντρός:ΓΙΑ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ...ΑΑΑΑ

Ζουμπουλία:Σιγά καλέ θα μας μείνεις στα χέρια

Ντάλια:και θα πρέπει να σε αναγνωρίσουμε μετά:blink:

και οι αντιδράσεις του Φώτη μου άρεσαν πάρα πολύ:

Φώτης:(Βλέπει το δεύτερο πτώμα)Ααα,συγγνώμη που θα το πω παιδιά αλλά αυτός είναι:cool:

Γενικά όλη η σκηνή με την αναγνώριση ήταν κορυφαία:D

Δεν υπήρχε περίπτωση να πεθάνει η Θεοπούλα.Και καλό θα ήταν μερικοί να μην μας πουλάνε φούμαρα εδώ μέσα:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου κάνει εντύπωση που στους περισσότερους άρεσε.

Ίσως ήταν το πιο χλιαρό επεισόδιο απο όλα μέχρι τώρα.

Τι να πώ... είτε γούστα είναι αυτά είτε το κόλλημα που έχουμε όλοι σ'αυτό το thread με την σειρά εμποδίζει μερικούς να είναι πιο αντικειμενικοί.

 

Μήπως το επεισόδιο αυτό ήταν την περίοδο προετοιμασίας του καπουτζίδη για τον τελικό επιλογής τραγουδιού της γιουροβίζιον και το έκανε άρπα κόλλλλλλα; Γιατί στον τελικό ήταν πολύ καλά προετοιμασμένος!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οχι απλά μου άρεσε αλλά το θεωρώ ένα απο τα καλήτερα επεισόδια της σειράς:D Και για να μην νομίζεται οτι είμαι τόσο funατικός της σειράς που δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά σας πληροφορώ ότι τα προηγούμενα τρία-τέσσερα επεισόδια μου φάνηκαν αρκετά χάλια.Είχαμε καιρό να δούμε τέτοιο επεισόδιο:) Μάλλον ο Καπουτζίδης ετοίμασε το επεισόδιο μετά το τραγούδι επιλογής της Eurovision που ήταν ξεκούραστος και χαλαρός γιατί το επεισόδιο ήταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κορυφαίο:p :D :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οχι απλά μου άρεσε αλλά το θεωρώ ένα απο τα καλήτερα επεισόδια της σειράς:D Και για να μην νομίζεται οτι είμαι τόσο funατικός της σειράς που δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά σας πληροφορώ ότι τα προηγούμενα τρία-τέσσερα επεισόδια μου φάνηκαν αρκετά χάλια.Είχαμε καιρό να δούμε τέτοιο επεισόδιο:) Μάλλον ο Καπουτζίδης ετοίμασε το επεισόδιο μετά το τραγούδι επιλογής της Eurovision που ήταν ξεκούραστος και χαλαρός γιατί το επεισόδιο ήταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κορυφαίο:p :D :)

Συμφωνώ απόλυτα, ένα από τα καλύτερα επεισόδια μέχρι τώρα. Βέβαια ο χαρακτηρισμός "χάλια" για τα προηγούμενα επεισόδια είναι λίγο υπερβολικός, απλά η σειρά είχε αρχίσει να κάνει κάποια κοιλιά. Χτες όμως αδυνάτισε απότομα...:p

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται οτι αυτή η σκηνή με το "αστην παιδάκι μου τρελή είναι" δεν ήταν κωμική καθόλου. και δεν το πήγαινε για εκεί ο Καπουτζίδης. Φαντάσου να έχεις ψιλοχάσει το μυαλό σου, να μην ξέρεις που είσαι και πως να πας σπίτι σου, και οι άνθρωποι γύρω σου να σε περνάνε για τρελό/ή και να σε αποφεύγουν...

 

Μάλλπν δεν ήσουν στην κατάλληλη διάθεση JiKL. Δεν εξηγείται αλλιώς οτι γέλασες με τις δραματικές και σε κούρασαν οι κωμικές σκηνές! :p :lol: :lol:

 

μα όπως ήταν με τα χέρια μας τα αίματα, να τριγυρνάει γυρω γύρω χαμένη σαν τη Μυδία ήταν :lol:

κατευθείαν για επίδαυρο πάει :p

 

πάντως εμένα δεν μου άρεσε η σκηνή με το κοριτσάκι...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου αρεσε πολυ το χθεσινο επεισοδιο!

Ωραια ατακα ηταν εκει που λιποθυμησε η ζουμπουλια και λεει η Νταλια

-Αηδιες..

 

Φοβερη η σκηνη της αναγνωρισης και εκει οπου η Νταλια στο λιμανι εκατσε πανω στη βαλιτσα (το ανεφερε και καποιος αλλος αυτο)

 

Μου αρεσε και η εκφραση της Θεοπούλας οταν ακουσε στο τηλεφωνο την κοντη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι γιαγιαδες παντως εδωσαν ρεσιταλ....μας συγκινησαν οι ατιμες! :cry:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

1)Πιθανον τα φρενα να τα εκοψε ο παλιος κακος διοτι ακολουθουσε με το αυτοκινητο του και ειδε το ατυχημα!

2)Με λιγα λογια η Θεοπουλα εκανε παρεα με τη Σοφια της ειχε διηγηθει την ιστορια για το χαμο της κορης της,μετα η Θεοπουλα επαθε εγκεφαλικο την επισκευτηκαν οι υπολοιπες στο νοσοκομιο,για ενα διαστημα ηταν στα χαμενα και τη απεφευγαν οι υπολοιπες της παρεας μαζι και η Σοφη,ωσπου μια μερα την πλησιασε η Θεοπουλα και της ειπε πολυ στεναχωρηθηκα για την κορη σου!

Ετσι η Σοφη αισθανθηκε ασχημα για ολο το διαστημα που την απεφευγε και την αποκαλουσε τρελη και απο τοτε την ειχε υπο την προστασια της και η κατασταση της βελτιωθηκε!!!!Ουφ τα ειπα... και αν καταλαβες χαιρομαι πολυ!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...