Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το οδοντιατρείο που πηγαίνω. Πριν ένα μήνα έβγαλα εκεί και έναν φρονιμίτη. Μόλις το είδα άρχισα να πονάω..ωχχχχ....

 

Η Ζουμπουλία ξάπλωσε στην ίδια καρέκλα με μένα... ααχχ :love:

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

poio psulh pantos apo thn theopoula einai gelio me thn konthtida etina po gia to h auth polaplasiazete theopoula rulez a kai o kakkos polu lamogio

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ηθοποιός που κάνει την "κοντή" μου φαίνεται ότι έχει παίξει σε μερικά επεισόδια του SafeSex και κάνει την Ταμίλλα (μια ρωσίδα οικιακή βοηθό). Επίσης, η ίδια ηθοποιός που έκανε την Ταμίλλα, έκανε και κάποια ραδιοφωνικά σποτ με τον Κοντογιαννίδη για το Becel Proactiv πριν από ένα περίπου χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Να αποτολμήσω κάποια θεωρία για το τι θα γίνει στη συνέχεια:

 

Πέρα από την περίπτωση να ξαναεμφανιστεί η Αμαλία και να σώσει την κατάσταση - οπότε οι θεωρίες περί 'θεϊκής επέμβασης' θα γίνουν πιο ισχυρές - πιστεύω ότι οι Πέντε θα τηλεφωνήσουν στον παλιό Κακό και αυτός θα είναι που θα τους βοηθήσει να ξελασπώσουν... Ο νέος Κακός θα πέσει θύμα του μοναδικού του ελαττώματος, της απληστείας του...

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

αρκετα αστειο το χτεσινο επεισοδιο...ωραιος ο διαλογος στην αρχη μεταξυ αγγελας και νταλιας!η κοντη μου φανηκε κανονικη προς ψηλη:lol:

αυτο που με προβληματισε στα τελευταια επεισοδια,ειναι το οτι ενω η νταλια καποια στιγμη αρχισε να εχει συναισθηση της αξιας των χρηματων(απο τοτε που επαιζε μονοπολι)και να κανει τις πραξεις σε χρονο dt,αλλα και να εχει λογικες ενστασεις σε προτασεις του αλεξη,τωρα παλι αρχισε τα ιδια αφελη σχολια(ποσα μωβ την ωρα παιρνει ενας κομπαρσος????:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κοντή.Καλά εκεί με τα τακούνια γέλασα πάρα πολύ:lol: :lol:.Πάντως πολύ μικρά τα επεισόδια βρε παιδάκι μου.Μόλις αρχίζει τελειώνει.Όσο αναφορα την Αμαλία-Άγγελό,παιδιά μην τρελαθούμε,δεν στέκει:blink:Δεν κολλάω τόσο στο οτι θα βάλει έναν άγγελο στην σειρά όσο στο χαρακτήρα που δίνει σε αυτόν.Δηλαδή είναι δυνατόν ένας άγγελος να μην μπορεί να πει το νι-λι, να μπαίνει το γιούκα στο μάτι του,να χρειάζεται εγχείρηση και να έχει μία φίλη που την λένε Νικολέτα για να κοτσομπολεύουν για τις συλικόνες τις αλληνής;Άντε ένα φίλο Άγιο Νικόλα ναι...αλλά Νικολέτα δεν λέει:blink: Πέρα απο αυτό για κάποιο διάστημα η Αμαλία έμενε με την γιαγιά της(πάνω απο του Σπύρου)Εάν ήταν άγγελος δεν θα έπρεπε να την βλέπεουν μόνο συγκεκριμένα πρόσωπα;Τέλως πάντων,εμένα πάντως δεν μου στέκει και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να είναι άγγελος:wacko: :)
Link to comment
Share on other sites

Να αποτολμήσω κάποια θεωρία για το τι θα γίνει στη συνέχεια:

 

Πέρα από την περίπτωση να ξαναεμφανιστεί η Αμαλία και να σώσει την κατάσταση - οπότε οι θεωρίες περί 'θεϊκής επέμβασης' θα γίνουν πιο ισχυρές - πιστεύω ότι οι Πέντε θα τηλεφωνήσουν στον παλιό Κακό και αυτός θα είναι που θα τους βοηθήσει να ξελασπώσουν... Ο νέος Κακός θα πέσει θύμα του μοναδικού του ελαττώματος, της απληστείας του...

 

πιστεύω ότι οι Πέντε θα τηλεφωνήσουν στον παλιό Κακό και αυτός θα είναι που θα τους βοηθήσει να ξελασπώσουν...

 

Μα ηδη έχει αναφερθεί οτι θα γίνει αυτό στα επόμενα επεισόδια.Ασε που και απο τα προηγούμενα έχουμε δει οτι

γνωρίζουν ηδη το τηλέφωνο του παλιού κακού.

 

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

-Η καθαρήστριες δεν πάνε με το ελικόπτερο στην δουλειά:mad:

-Με τι πάνε:confused:

-Με τιν σκούπα τους:cool:

-Όχι,οι μάγισσες πάνε με την σκούπα τους:p :X :X :blink: :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κοντή.Καλά εκεί με τα τακούνια γέλασα πάρα πολύ:lol: :lol:.Πάντως πολύ μικρά τα επεισόδια βρε παιδάκι μου.Μόλις αρχίζει τελειώνει.Όσο αναφορα την Αμαλία-Άγγελό,παιδιά μην τρελαθούμε,δεν στέκει:blink:Δεν κολλάω τόσο στο οτι θα βάλει έναν άγγελο στην σειρά όσο στο χαρακτήρα που δίνει σε αυτόν.Δηλαδή είναι δυνατόν ένας άγγελος να μην μπορεί να πει το νι-λι, να μπαίνει το γιούκα στο μάτι του,να χρειάζεται εγχείρηση και να έχει μία φίλη που την λένε Νικολέτα για να κοτσομπολεύουν για τις συλικόνες τις αλληνής;Άντε ένα φίλο Άγιο Νικόλα ναι...αλλά Νικολέτα δεν λέει:blink: Πέρα απο αυτό για κάποιο διάστημα η Αμαλία έμενε με την γιαγιά της(πάνω απο του Σπύρου)Εάν ήταν άγγελος δεν θα έπρεπε να την βλέπεουν μόνο συγκεκριμένα πρόσωπα;Τέλως πάντων,εμένα πάντως δεν μου στέκει και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να είναι άγγελος:wacko: :)

Δηλαδη αν ειναι οντως αγγελος τι περιμενες? Να παει στο νοσοκομειο και να πει στη Ζουμπουλια "ηρθα να σε σωσω"? Δε ξερω τι τρεχει, περιμενω απλα να δω ομως υπαρχει μεγαλο μυστηριο γυρω απ'το χαρακτηρα της, ο ολος τροπος με τον οποιο εμφανιζεται και εξαφανιζεται ειναι πολυ υποπτος. Ειναι και τα λογια που χε πει στο 12ο επισοδειο οτι "εκανα καποτε ενα ταξιδι που αλλαξε εντελως τη ζωη μου".

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κοντή.Καλά εκεί με τα τακούνια γέλασα πάρα πολύ:lol: :lol:

 

εμενα παλι δε μου φανηκε καθολου κοντη.ηταν αρκετα πιο ψηλη απο τη δασκαλα και τη θεοπουλα.φορουσε βεβαια τακουνια,αλλα και παλι κοντη δε θεωρειται:blink:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο επεισοδιο!χορτασαμε θεοπουλα και με το παραπανω...

ειχε ΤΙΣ ατακες...

η κοντη δεν μου φανηκε πολυ κοντη(φορουσε τακουνια βεβαια) αλλα και ψηλη δεν τη λες!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλο επεισοδειο.με αρκετα γελια.

ατακα θεοπουλας την στιγμη που ζαλιζεται η 'κοντη'(ειναι κοντη)

<<τιποτα δεν εχει, βαλτει να σβησει και τα ψηλα>>

πραγματικα ειχε χθες πολλες ατακες.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς λέμε να τη διώξουμε και αυτή πολλαπλασιάζεται!

- Ήρθα εδώ για τον εγγονό σας...

- Τί; αγόρι είναι; Ετοιμάζει διάδοχο;

 

Θεοπούλα rules!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στην εκπομπη της Τατιανας, ειχε βγει η Ζετα Μακρυπουλια σε ζωντανη συνδεση για να μιλησει και να πει για το σκανδαλο που δημιουργηθηκε με την Eurovision σημερα το μεσημερι που ειπαν πως η κριτικη επιτροπη εχει το 60% για να επιλεξει κομματι και το κοινο 40% ενω δεν γινοταν αυτο παλαιοτερα, και ρωτησαν την Ζετα για τον ρολο της... και ειπε πως δεν χρειαστηκε να εμφανιστει γιατι δεν χρειαζοταν να τους ... σωσει... τι εννοουσε αραγε? αραγε?
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό δεν λέει και πολλά!\

 

Εξ άλλου και ο ίδιος ο Καπουτζίδης είχε αναφέρει πως θα έσωζε την κατάσταση η Αμαλία αλλά και στην "περίληψη" του επεισοδίου, είχε αναφερθεί ως "σωτήρας" η Αμαλία...Δεν νομίζω οτι αυτό μας βοηθάει σε κάτι...;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω παράγραφο από τους Ο.Π.Χ.:

 

Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω γιατι...αλλα η 5αδα παιζει πολυ αμηχανα τελευταια...με αποκορυφωμα τον καπουτζιδη που τα λεει σα να τα διαβαζει απο auto Q!Χαλια ερμηνιες χαλια!!!!

 

Ακριβώς αυτό βλέπω κι εγώ, όχι τόσο στο τελευταίο επεισόδιο που βελτιώθηκε λίγο αλλά περισσότερο στο προηγούμενο. Ίσως είναι δείγμα βιαστικών και πρόχειρων γυρισμάτων γιατί δεν μπορεί να ξέχασαν να παίζουν!

KCB
Link to comment
Share on other sites

http://www.gamebookers.com/cgi-bin/intro.cgi?l=GR

 

Δίχως Επιστροφές.Πιστεύετε ότι θα πεθάνει κάποιος μέχρι το τέλος της σεζόν (09/05 - 06/06);

 

 

Στοιχημα στο gamebookers, ελεος??? :D

 

Αμα ομως η Αμαλια ειναι πεθαμενη ηδη??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βγαίνει direct link ορίστε και οι αποδόσεις από το παραπάνω site.

 

ΠΑΡΑ-ΠΕΝΤΕ

Δίχως Επιστροφές.Πιστεύετε ότι θα πεθάνει κάποιος μέχρι το τέλος της σεζόν (09/05 - 06/06);

 

Σπύρος 5.50

Κανείς 2.00

Φώτης 5.50

Άλλος (Σοφία, Θεοπούλα, Θωμάς, Φρίντα, Μαριλένα, Αμαλία) 3.50

Αγγέλα 11.00

Ντάλια 15.00

Ζουμπουλία 8.50

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια πριν λιγο στον Ομορφο Κοσμο ειχε τον καινουριο "κακο" και επιβεβαιωσε οτι στο επομενο επεισοδιο καποιος πεθαινει!!!

Μαλιστα ο Γρηγορης ειπε οτι αυτη τη στιγμη γυριζουν μια σκηνη με καποιον να βρισκεται σε ενα φερετρο και τους αλλους απο πανω.....

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

 

mporei omos na einai kapoi neo tous sxedio

px na anakalupse o kakos ton pos-ton-lene-me-ta-gyalakia kai gia na glitosoun na skhno8ethsane to 8anato tou:p

 

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν λιγο στον Ομορφο Κοσμο ειχε τον καινουριο "κακο" και επιβεβαιωσε οτι στο επομενο επεισοδιο καποιος πεθαινει!!!

Μαλιστα ο Γρηγορης ειπε οτι αυτη τη στιγμη γυριζουν μια σκηνη με καποιον να βρισκεται σε ενα φερετρο και τους αλλους απο πανω.....

 

 

Ναι, αλλα αυτο που γυριζουν τωρα λογικα θα παιχτει σε 2-3 εβδομαδες, αρα πως ειναι δυνατον να πεθαινει καποιος την επομενη εβδομαδα και τωρα να γυριζουν την σκηνη με το φερετρο... κατι δεν μου καλει σωστα, εκτως εαν γυριζουν το επεισοδιο για την μεθεπομενης εβδομαδας τωρα. Εαν ειναι ετσι, τσιμα τσιμα ειναι...

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν ειναι οντως αγγελος τι περιμενες? Να παει στο νοσοκομειο και να πει στη Ζουμπουλια "ηρθα να σε σωσω"? Δε ξερω τι τρεχει, περιμενω απλα να δω ομως υπαρχει μεγαλο μυστηριο γυρω απ'το χαρακτηρα της, ο ολος τροπος με τον οποιο εμφανιζεται και εξαφανιζεται ειναι πολυ υποπτος. Ειναι και τα λογια που χε πει στο 12ο επισοδειο οτι "εκανα καποτε ενα ταξιδι που αλλαξε εντελως τη ζωη μου".

Καλά για το θέμα της εγχείρησης,συμφωνώ οτι σε περίπτωση που είναι άγγελος,χρησιμοποιήθηκε σαν πρόσχημα.Αλλά γενικώς εμένα μου φαίνεται πολύ...θνητή:blink: για να είναι άγγελος.Τέλος πάντων,θα δείξει ο χρόνος.Ελπίζω μονάχα ο καπουτζίδης έαν το πάει δεύτερη χρονιά να μην σκοτώσει με το τρένο στο τέλος της σεζόν τους 5 και του χρόνου τους φέρει πίσω σαν αγγέλους(Αγία Ζουμπουλία και Αγία Ντάλια.Ουάου!):!: :blink: :lol: :lol: :lol:

εμενα παλι δε μου φανηκε καθολου κοντη.ηταν αρκετα πιο ψηλη απο τη δασκαλα και τη θεοπουλα.φορουσε βεβαια τακουνια,αλλα και παλι κοντη δε θεωρειται

Και εμένα στην αρχή δεν μου φάνηκε κοντή,αλλά μετά που την καλοείδα ήταν κοντή.Γιατί πέρα απο τα τακούνια είχε και ένα φουσκοτό μαλλί που την έκανε να μοιάζει ψηλή.:worry:

Κάτι άλλο τώρα,μήπως ξέρει κανένας να μας πει απο που βγαίνει το Ζουμπουλία ή το Ντάλια:worry: :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το θέμα της εγχείρησης,συμφωνώ οτι σε περίπτωση που είναι άγγελος,χρησιμοποιήθηκε σαν πρόσχημα.Αλλά γενικώς εμένα μου φαίνεται πολύ...θνητή:blink: για να είναι άγγελος.

Θα έκανε μπαμ τότε ;) :happy:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν λιγο στον Ομορφο Κοσμο ειχε τον καινουριο "κακο" και επιβεβαιωσε οτι στο επομενο επεισοδιο καποιος πεθαινει!!!

Εάν υπάρξει κάποιος φόνος, οι πιθανότεροι υποψήφιοι, σύμφωνα με την λογική και όχι με τις φήμες, είναι οι δύο εκτελεστές (ή ο παλιός ή ο καινούργιος-ο φιλοχρήματος). Προσωπικά πιστεύω ότι, για να μην αποκαλυφθεί τόσο νωρίς η ταυτότητα του αρχικακού, πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος να "χαλάσει" η συμφωνία που θα επιχειρήσει ο νέος κακός με την Ντάλια.Έτσι, δεδομένης της απληστίας του καινούργιου, πιστεύω ότι ο πιο όμορφος τρόπος να συμβεί αυτό είναι ο παλιός εκτελεστής να μην είναι τόσο χαζός όσο παρουσιάζεται τώρα τελευταία αλλά να παρακολουθεί διακρίτικά τον νέο για να δει τι θα βρει και να συνειδητοποιήσει ότι επιχειρεί να προδόσει τον αρχικακό. Τότε θα επικοινωνήσει με τον αρχηγό, θα του το πει και θα αναλάβει να βγάλει απ'την μέση τον άπληστο εκτελεστή πρωτού μιλήσει, κερδίζοντας έτσι ξανά την εμπιστοσύνη του αρχικακού.

ΥΓ: Δεν ξέρω γιατί, αλλά με δεδομένο τον τρόπο που προσπάθησε να βγάλει από την μέση τους 5 στην αποθήκη, έχω την αίσθηση ότι το δέσιμο στις γραμμές του τρένου "ταιριάζει" πιο πολύ στο στύλ του παλιού κακού και όχι του νέου [ενώ έμαθε από τα λάθη του, δεν τους έδεσε με σκοινιά αλλά με αλυσίδες στις ράγες!] , οπότε πιστεύω ότι ο παλιός κακός θα είναι στο προσκήνιο για αρκετά επεισόδια ακόμα.

 

Μαλιστα ο Γρηγορης ειπε οτι αυτη τη στιγμη γυριζουν μια σκηνη με καποιον να βρισκεται σε ενα φερετρο και τους αλλους απο πανω.....

Πάντως και η σκηνή αυτή να έχει γυριστεί δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Μπορεί να πρόκειται από σκέψη που κάνει κάποιος

(μπορεί ο Σπύρος να αγωνιά για την Θεοπούλα και να φοβάται ότι θα την βρουν νεκρή)

έως όνειρο. Αν θυμάστε όταν είχε διαρρεύσει η σκηνή όπου όλοι φορούσαν περούκες σαν την Αγγέλα όλοι λέγανε "κανένα καινούργιο σχέδιο των 5 θα είναι" και ήταν όνειρο. Και γενικότερα τα συνηθίζει αυτά ("σκέψεις" για τα καλλιστεία-που βλέπαν τους γνωστούς τους ως υποψήφιους, Τίτλοι αρχής Macguyver με τους 5 ως πρωταγωνιστές, Μαρία της Σιωπής, κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...