Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω το εξής: οι μεταφορείς ήρθαν για να μετακινήσουν τα έπιπλα της Αμαλίας, δεν ήταν συννενοημένοι να μεταφέρουν τους άλλους σε κουτιά. Πώς συμφώνησαν να κάνουν κάτι τόσο παράξενο; Ακόμα και αν πήραν τηλέφωνο την Αμαλία και τους είπε να το κάνουν, γιατί να την ακούσουν; Ούτε η Ντάλια μπορούσε να βγει για να αγοράσει την εταιρεία ή κάτι τέτοιο...:confused:

 

Ίσως να είναι κάτι προφανές και μετά να μουτζώνομαι, αλλά όσο και να το σκέφτομαι δεν έχω βρει μέχρι τώρα εξήγηση.

 

Να πω επίσης οτι μετά από 3 εβδομάδες κενό, αντί να αδημονώ για το επεισόδιο, αντίθετα δε με πολυένοιαζε αν δεν το έβλεπα...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κι εγω κατι...:worry:

Ο μαυροντυμενος ψηλος πως και δεν θυμηθηκε την κορη της Θεοπουλας με τον αντρα της, αφου τους ειχε δει στο καφε που τους ειχαν στειλει οι 5 στην Λαρισα (ή Λαμια) τοτε που εβαζαν καμερες στο σπιτι τους? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω το εξής: οι μεταφορείς ήρθαν για να μετακινήσουν τα έπιπλα της Αμαλίας, δεν ήταν συννενοημένοι να μεταφέρουν τους άλλους σε κουτιά. Πώς συμφώνησαν να κάνουν κάτι τόσο παράξενο; Ακόμα και αν πήραν τηλέφωνο την Αμαλία και τους είπε να το κάνουν, γιατί να την ακούσουν; Ούτε η Ντάλια μπορούσε να βγει για να αγοράσει την εταιρεία ή κάτι τέτοιο...:confused:
Και'γω είχα την απορία αυτή, αλλά δεν πολυασχολήθηκα τελικά. Μπορεί να τους είπαν «μας κυνηγάνε κάτι κακοί να μας σκοτώσουν, σώστε μας».

 

Το ζήτημα είναι ότι η κοιλιά του 2ου κύκλου συνεχίζει ακάθεκτη... :(

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο με τη Γαρυφαλλια το σκεφτηκα κι εγω...Αλλα εσεις θυμαστε καθε φορα που πατε για καφε ποιος καθεται οχι απλα διπλα σας αλλα και σε ολο το υπολοιπο μαγαζι;...εγω τουλαχιστον οχι...

 

οσο για το επεισοδιο ηταν λιγο αργο σε εξελιξη και με καποιες σκηνες μεγαλυτερες σε διαρκεια απότι επρεπε αλλα ειχε αρκετες δοσεις γελιου + οτι βρηκαν την αδερφη της Ελευθεριας μαζι με το αρχειο αλλα και ειδαμε την Ελευθερια σε φωτογραφια και δεν ειχε καμια σχεση με την Αμαλια...

 

+++ ΄΄Εθελοτυφλεις εθελοτυφλεις...΄΄

Link to comment
Share on other sites

:O

Όντως, το άλλο γκρουπ κακών είχε κάνει την απαγωγή, αφού εκείνοι είχαν ταυτοποιήσει το όνομα του Σπύρου (κάτι με δίπλωμα θυμάμαι). Εντύπωση μου προκαλεί πάντως, που δεν έδωσαν πλήρη αναφορά στον Παυρινό.

Όσο για την Αμαλία, προφανώς εξ αιτίας της γλύτωσαν. Αλλά δεν ήταν όπως παλιά, η τελευταία, ουρανοκατέβατη λύση. Το ότι θα πάνε οι μεταφορείς ήταν γνωστό και κανονισμένο, οι 5 (3+2) απλά το εκμεταλεύτηκαν.

Τέλος πάντων, καλοκαίριασε πλέον. Θα τελειώσει κι αυτό, και θα το δούμε σε μερικές επαναλήψεις να το χωνέψουμε.

:lol:

 

Δεν είχαν δώσει πλήρη αναφορά στον Παυρινό επειδή είχαν ανακαλύψει πως μια από τους 5 είναι η Ντάλια και θα τους έδινε (ο κακός) τα στοιχεία του Παυρινού αν τον πλήρωναν. Ουσιαστικά πήγε να την φέρει στον Παυρινό τότε, γι' αυτό δεν του έδωσε κανένα στοιχείο.

 

Η Αμαλία της περισσότερες φορές δικαιολογεί την παρουσία της με κάτι σαν το χθεσινό. Δεν είναι η πρώτη φορά που έγινε (στο τρένο είχε χωρίσει, με το σπίτι τους σημείωσε την εφημερίδα, ντυμένη Κρητικοπούλα είχε μαχαίρι μαζί της στην αποθήκη και άλλα τέτοια).

 

Κι από την άλλη ρε παιδιά, στη σειρά παίζει το μεταφυσικό κύριο ρόλο (μέχρι στον Παράδεισο έφτασαν οι 5) το πώς πειστήκαν οι μεταφορείς να τους μεταφέρουν είναι το θέμα; εδώ η Ντάλια την άλλη φορά αγόρασε το ταξί !!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορώ γιατί έφυγαν με την μεταφορική αφού θα μπορούσαν να κρύφτούν μέσα στο σπίτι, να έρθει ο ψηλός να ρωτήσει για τις γιαγιάδες και να φύγει και ύστερα να φύγουν οι υπόλοιποι...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι...:worry:

Ο μαυροντυμενος ψηλος πως και δεν θυμηθηκε την κορη της Θεοπουλας με τον αντρα της, αφου τους ειχε δει στο καφε που τους ειχαν στειλει οι 5 στην Λαρισα (ή Λαμια) τοτε που εβαζαν καμερες στο σπιτι τους? :blink:

 

Θα ηταν δυσκολο να την θυμηθει!τοτε ειχαν δωσει συναντηση με τους 5 σε μια καφετερια!τοσος κοσμος υπηρχε εκει!δεν θα μπορουσε να τους θυμαται!;)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To consept του να τηλεφωνησουν στην Αστυνομια?

 

'Η οτι ο Αλεξης να φωναξει 5 μπραβους να τους σαπισουν?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

το έχουν ανεβάσει πουθενά το χθεσινό επεισόδειο? στο veoh πάντως που κοίταξα δεν ήταν.. ξέρει κανείς?

 

to exei edw:

 

http://www.greektube.org/index.php?option=com_content&task=view&id=2187&Itemid=2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η αλήθεια είναι ότι περιμένα και εγώ πως και πως το νεο επεισόδιο ( μέχρι που ακύρωσα και έξοδο ) για να γελάσω αλλά το γέλιο έβγαινε δύσκολα. Παρόλο μου είμαι φαν της σειράς το τελευταίο επεισόδιο δεν ήταν το αναμενόμενο ( για εμένα ). Σίγουρα ο Καπουτζίδης κάνει υπέροχη δουλειά αλλά είναι λογικό να υπάρχουν και τέτοια επεισόδια. Ελπίζω μόνο να είναι και το τελευταίο

 

Υ.Γ. Είχα βρει ένα site στο οποίο μπορώ να κατεβάσω τα επεισόδια της σειράς αλλά ψάχνω να το ξαναβρω και δε το βρίσκω. Υπάρχει κάποιο να μου προτείνει κανείς? Θέλω να τα κατεβάζω σε video στον υπολογιστή μου. Το μόνο επεισόδιο που έχω χάσει και δεν κατάφερα ποτε να το δω ( παρόλο τις τόσες επαναλήψεις ) είναι το επεισόδιο με τη Θεοπούλα με την βόμβα στην αποθήκη.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Παρα αργοτερα!στα ποσα επεισοδια θα κλεισει η σειρα?δλδ μεσα ιουνιου σιγουρα?κριμα ρε @αμοτο δεν θα το προλαβαινω!εχω και τις εξετασεις!:(

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα από το site του mega, το τελευταίο διπλό επεισόδιο είναι προγραμματισμένο να παιχτεί την τελευταία Δευτέρα του Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

κ πολυ το τραβηξαν!μας τα ειχαν ...........με τις επαναληψεις!της δευτερας το επεισοδια ουτε που θυμομουν που ειχε σταματησει!αντε να γελασουμε λιγακι!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Mono i Amalia aksize sto teleutaio.... genika itan metrio...:)

 

Και συγκεκριμένα για μένα τα τραγούδια της Αμαλίας...Το "εθελοτυφλείς" ειδικά όλα τα λεφτά...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν και το καινούργιο τρέιλερ στο site του mega... Όπως φαίνεται θα καλοπερνάμε τώρα με κάθε εβδομάδα καινούργιο επεισόδιο..:)
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη το προσέξατε το τρέιλερ?

 

-Ποιος είναι?

-...ο πρωθυπουργός

-Δε θέλω δημόσιο υπάλληλο.

:lol: :lol: :lol: :lol: :p :lol: :lol: :lol:

ποιος άλλος... η Θεοπούλα...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη το προσέξατε το τρέιλερ?

 

-Ποιος είναι?

-...ο πρωθυπουργός

-Δε θέλω δημόσιο υπάλληλο.

:lol: :lol: :lol: :lol: :p :lol: :lol: :lol:

ποιος άλλος... η Θεοπούλα...

 

ναι..πολύ καλό.:p ελπίζω να είναι έτσι και το υπόλοιπο επεισόδιο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, την αλλη Δευτερα,ημερα του Αγιου Πνευματος, δεν εχει νεο επεισοδιο...Εχει ''πιο πολυ την Κυριακη''. Το ειπε σημερα ο Γρηγορης...Οποτε, αυτο περι ''καθε εβδομαδα νεο επεισοδιο",μαλλον δεν ισχυει απολυτα....

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγω Αγ. Πνεύματος το Mega επελεξε μια πιο ... εμπνευσμένη και ευφηή εκπομπή *ουγκχ* (not)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...