Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο το σημερινο!!!!

Απιστευτη η ατακα στο τελος και η φατσα του πρωθυπουργου.....!!!:lol: :lol:

 

Και ειχαμε παλι το νταλια-αλεξης εντονα...!;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να θυμηθώ τι μου άρεσε από το επεισόδιο. Πάντως ήταν αρκετά καλό. Είχε εξέλιξη, όχι βέβαια και τραγική. Αλλά σε γενικές γραμμές ήταν καλό. Βλεπόταν. Την επόμενη εβδομάδα τι παίζει;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα η "μαχη" εχει μπει στην τελικη ευθεια, εχει τρελη εξελιξη!!!

 

 

 

Ρε παιδια, οταν ο Φωτης εψαχνε το σπιτι της αδερφης της Ελευθεριας, αφου ειπαν τα παντα για την Αμαλια, το ακουσατε που βγηκε η φωνη της Αμαλιας και λεει "πρωτα στριβεις δεξια και μετα αριστερα"; Τοτε γιατι πηγε ευθεια;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το "στριψε πρωτα δεξια και μετα αριστερα" δεν το ακουσαν; Η φωνη ακουγοταν καθαρα και φαινοταν οτι δεν ηταν απο το τραγουδι...
Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι θυμάμαι έλεγε "κοίτα πρώτα δεξιά και μετά αρίστερά", όχι "στρίψε πρώτα δεξιά και μετά αριστερά"

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμη που ηταν αναποφασιστος ακουστηκε ΕΥΘΕΙΑ ΕΥΘΕΙΑ απο το τραγουδι.

 

Επισης μαθαμε οτι η γιαγια της Αμαλιας υπηρχε και ειχε και μια αδερφη.Αλλά η Αμαλια δεν ηταν εγγονη της.Επισης κανενας δεν θυμοταν το "Αντωνοπουλου".

 

Λογικα στα επομενα επεισοδια θα μαθουμε χρησιμα πραγματα για την Αμαλια.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το επεισόδιο!

 

Όλη η αναμονή και οι επαναλήψεις και η γκρίνια, προσωπικά για μένα έσβησαν, με την τελευταία 5λεπτη σεκάνς: από εκεί που η Ντάλια πετάγεται όταν μιλάνε στον πρωθυπουργό, μέχρι τη θανατηφόρα ατάκα στο τέλος - όταν είπε το ΚΑΤΣΕ μ' αυτό το ύφος, έπεσα από τον καναπέ! Θεϊκό! :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Childe Roland to the Dark Tower came...

Link to comment
Share on other sites

den 3erw an prose3ate re paidia ti skini pou dinoun ta paidia sto tzoumani ta stoixeia gia ton pempto dolofono...kapoios tous parakolou8ouse...an den itan oi kakoi(pou profanws den itan) poios itan? i amalia?mesa apo aftokinito tous koitouse

 

Το πρόσεξα και εγώ. Το πιο προφανές είναι να είναι οι δύο τύποι που τους παρακολουθούν. Προσωπικά όμως εγώ πιστεύω ότι ήταν ο άντρας της αδερφής της Ελευθερίας Κάτι περίεργο έχει ο τύπος και δεν μου αρέσει... Βέβαια μπορεί να είναι και "ψαρωτικό" το υφάκι που τον έβαλε ο Καπ. να έχει, μπας και μας μπερδέψει..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία 5 λεπτά ήταν καθηλωτικά !!!

και φυσικά, σολάρισε η Ντάλια-Σμαράγδα Καρύδη ...

το ψυχρό-σνομπέ-επιτακτικό "ΚΑΤΣΕ" ο ιδανικός επιλογος επεισοδίου και συνάμα ένα αγωνιώδες cliffhanger ...;)

 

να πω ότι ο σύζυγος της αδερφής της Ελευθερίας (Γ.Κοτανίδης) μου φαίνεται ΚΑΡΓΑ υποπτος (μη σας πω ότι τον θεωρώ ΑΥΤΟΝ τον 5ο της παρέας ... άλλωστε λέγεται Χρήστος ...Χρηστάκης ...Τάκης...!!!)

 

επίσης ήταν πολύ χαριτωμένα τα ιντερλούδια με τις Ζουμπουλία-Μαρινέλα που τσιρίζανε σαν ερωτοχτυπημένες μαθητριούλες ...:D

 

γενικά ένα γεμάτο επεισόδιο που μας οδηγεί προς το αναπόφευκτο φινάλε ...πλέον δεν έχει τόσο χιούμορ, όσο αγωνία και περιπέτεια ... :rolleyes:

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσεξα και εγώ. Το πιο προφανές είναι να είναι οι δύο τύποι που τους παρακολουθούν. Προσωπικά όμως εγώ πιστεύω ότι ήταν ο άντρας της αδερφής της Ελευθερίας Κάτι περίεργο έχει ο τύπος και δεν μου αρέσει... Βέβαια μπορεί να είναι και "ψαρωτικό" το υφάκι που τον έβαλε ο Καπ. να έχει, μπας και μας μπερδέψει..

 

a afto me ton limioti einai e3isou pi8ano.

 

den 3erw alla pistevw pws aftos einai o pemptos kakos.i grammateas tou delikari otan tous elege gia to poios einai o pemptos sto simeio pou eipe oti ton elegan dimitri fanike pws den itan sigouri.

 

pw pw mpike i perilipsi paidia sto site tou mega.

 

Περιγραφή: Οι εξελίξεις ποτέ δεν περιμένουν. Κι όταν τα πράγματα πρέπει να τελειώσουν, τελειώνουν κι όχι πάντα με τον καλύτερο τρόπο. Η Ντάλια κάνει τη δυναμική αρχή με την επίσκεψή της στον πρωθυπουργό. Αυτόματα κινητοποιείται μια διαδικασία ανεύρεσης του πέμπτου υπόπτου που εικάζεται ότι είναι ο Δημήτρης Σαρρής. Ο πρωθυπουργός ματαιώνει το προγραμματισμένο ταξίδι του στην Αμερική και προσπαθεί να κάνει τις τελευταίες και μάλλον σπασμωδικές κινήσεις. Η Αγγέλα συλλαμβάνεται. Είναι η αρχή του τέλους...

 

 

o kapou milaei twra live sto mega kai exoume spoilers

 

 

8a ipar3ei 8anatos sto akrivws epomeno epeisodio leei.8a ginoun para polla.

episis eipe to e3is koulo.oti den 3erei leei posa epeisodia apomenoun!logika apomenoun 4...lete na mas ta meiwsoun?

:p
Link to comment
Share on other sites

το χθεσινο επεισοδιο ηταν αρκετα βαρετο!ολοι περιμενα με να γελασουμε αλλα ξενερωσαμε!αν εξαιρεσουμε καποιες καλες κ αστειες σκηνες θεωρω οτι ηταν ενα απο τα χειροτερα επεισοδια!ελπιζω τα επομενα να ειναι πιο ανεβασμενα!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από που μπορούμε να κατεβάσουμε τα τραγούδια της Αμαλίας; Ειδικά αυτό το "Με πιάνει μανία και φεύγω ευθεία...":p
Link to comment
Share on other sites

Στο limewire που έψαξα δεν τα έχει!! Μόνο το φιλί φιλί έχει.. Ίσως επειδή τα τραγούδια αυτά δεν ακούστηκαν ολόκληρα αλλά μιλούσαν ταυτόχρονα στο επεισόδιο και δεν μπορεί κανείς να τα γράψει. Σε αντίθεση με το φιλι φιλι πού είχαμε δει ολόκληρο το video clip... Ευχαριστώ πολύ πάντως..
Link to comment
Share on other sites

Να το και το επομενο:

 

Οι εξελίξεις ποτέ δεν περιμένουν. Κι όταν τα πράγματα πρέπει να τελειώσουν, τελειώνουν κι όχι πάντα με τον καλύτερο τρόπο. Η Ντάλια κάνει τη δυναμική αρχή με την επίσκεψή της στον πρωθυπουργό. Αυτόματα κινητοποιείται μια διαδικασία ανεύρεσης του πέμπτου υπόπτου που εικάζεται ότι είναι ο Δημήτρης Σαρρής. Ο πρωθυπουργός ματαιώνει το προγραμματισμένο ταξίδι του στην Αμερική και προσπαθεί να κάνει τις τελευταίες και μάλλον σπασμωδικές κινήσεις. Η Αγγέλα συλλαμβάνεται. Είναι η αρχή του τέλους...

 

Φοβερες εξελιξεις και προς το παρον ειναι προγραμματισμενο για την Δευτερα που μας ερχεται!

 

Επισης,σημερα ο Καπουτζιδης σε ερωτηση αν θα πεθανει καποιος απο τους πεντε απαντησε:

"Οχι στο επομενο επεισοδιο"...

Link to comment
Share on other sites

να πω ότι ο σύζυγος της αδερφής της Ελευθερίας (Γ.Κοτανίδης) μου φαίνεται ΚΑΡΓΑ υποπτος (μη σας πω ότι τον θεωρώ ΑΥΤΟΝ τον 5ο της παρέας ... άλλωστε λέγεται Χρήστος ...Χρηστάκης ...Τάκης...!!!)

 

Σωστό!! Δεν το είχα σκευτεί έτσι για το όνομα..

 

επίσης ήταν πολύ χαριτωμένα τα ιντερλούδια με τις Ζουμπουλία-Μαρινέλα που τσιρίζανε σαν ερωτοχτυπημένες μαθητριούλες ...:D

 

Όλα τα λεφτά!! Από τις καλύτερες σκηνές!!

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φαινεται υποπτος ο ανδρας της ελευθεριας...θα δειξει..

Αυτο το επισοδειο μου αρεσε πολυ...ειδαμε και που αποσκοπουσε κατα καποιοτροπο ο καπουτζηδης με το γαμο της Μαρθας..και η κορυφαια ατακα της Νταλιας "Κατσε"...ολα τα λεφτα..

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πω πω η περιληψη ειναι πολυ ενδιαφερουσα!!!

 

 

Παντως, δεν ειναι μονο το "Τακης", ξερουμε οτι τον 5ο τον λεγανε Δημητρη στα σιγουρα, αρα αποκλειεται να ειναι ο αντρας της αδερφης της Ελευθεριας (ο γαμπρος της αρα ε; )..

 

 

 

 

Edit: Με το επομενο μαζι μενουν 5 επεισοδια!..

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φαινεται υποπτος ο ανδρας της ελευθεριας...θα δειξει..

Tης Κατερινας εννοεις μαλλον

 

 

Οχι ρε παιδια,αφου τον λενε Χρηστο τον εναν και Δημητρη τον αλλον.

Ασε που ετυχε να ειναι και αστυνομικος ο Δημητρης Σαρρης.

 

Επισης στο τελος τον εδειξε πολυ τρυφερο με τη γυναικα του,αρα δεν εβγαλε κακια.

 

Παντως μετα την τελευταια περιληψη περιμενουμε ολοι να γινει αυτο που ειχε πει καποτε ενας χρηστης!

 

Να κανει η Ζουμπουλια τατουαζ τα σχεδια της φυλακης και να παει να δραπετευσει με την Αγγελα!

 

Link to comment
Share on other sites

Edit: Με το επομενο μαζι μενουν 5 επεισοδια!..

οχι 5. τέσσερα;)

καλούτσικο το επεισοδιάκι. με έντονο το κλίμα "πλησιάζουμε στο τέλος". στα τοπ:η θεοπούλα που δε θέλει δημόσιο υπάλληλο κ το φλιπαρισμένο ύφος του πρωθυπουργού.

η ντάλια:πήγαινε εκεί που ήμουνα...από κεί που είχα φύγει...όταν εγώ ερχόμουνα..να δεις αν έρχομαι:lol: :lol:

είχε κ κάποια που δε μου άρεσαν αλλά οκ δε χαλάνε το συνολικό κλίμα που είναι φουλ στο σασπενς!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το χθεσινό επεισόδιο... Επιτέλους είδαμε και κάτι καλό και ειδικά οι σκηνές με τη Θεοπούλα και την Ντάλια ήταν κορυφαίες...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Tης Κατερινας εννοεις μαλλον

 

Ναι απλα ειδα το ακριβως απο πανω μηνυμα απο το δικο που μου ελεγε

"ο ανδρας της αδερφης της ελευθεριας" και μπερδευτικα :D

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...