Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η αναβάθμιση είναι ειδικά για W800 της Ο2 Αγγλίας ( σαν την Vodafone),

αφού γράφει "O2 specific firmware".

 

 

K750 / W800 Firmware Overview

 

Each firmware revision listed below contains the fixes listed against that revision plus the fixes of all the firmwares below that entry.

 

R1NA005

- Released on SEUS for the W800 on 15/10/05.

- Improved battery life over R1N035

- Fixes for low-tonal audio issues

- Fixes for Bluetooth audio issues

 

Το δκό μου W800 απο χτές το πρωί εχει τη R1NA005 και εχω TIM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

K750 / W800 Firmware Overview

 

Each firmware revision listed below contains the fixes listed against that revision plus the fixes of all the firmwares below that entry.

 

R1NA005

- Released on SEUS for the W800 on 15/10/05.

- Improved battery life over R1N035

- Fixes for low-tonal audio issues

- Fixes for Bluetooth audio issues

 

Το δκό μου W800 απο χτές το πρωί εχει τη R1NA005 και εχω TIM.

 

Σε παρακαλώ πες μου πότε ακριβώς έκανες αυτή την αναβάθμιση,γιατί εγώ από χθες το μεσημέρι πού είδα το ποστ σου προσπάθησα (και σήμερα που είδα το νέο σου ποστ πάλι δοκίμασα) και μου γράφει ότι η συσκευή μου είναι ήδη αναβαθμισμένη (έχω βέβαια την R1N035) .Μήπως η SE απέσυρε προς το παρόν

αυτή την αναβάθμιση;Αν έχεις την καλωσύνη γράψε μας όλα όσα εμφανίζει

το τηλέφωνο σου όταν μπεις στο κρυφό μενού.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που αναφέρεις, εκτός από την κάρτα είναι ακριβώς τα ίδια και στα δυο κινητά.

Δεν είναι υποχρεωτικό να το πάρει live ακόμα και αν είναι συνδρομητής vodafone. Εκτός αν το πάρει από vodafone shop.

Λαθος!Η Βονταφον σε υποχρεωνει ,εφοσον εχεις κανει το λαθος να ενεργοποιησεις την συνδεση σου σε καταστημά της, να παρεις κινητό με επιδότηση ΜΟΝΟ απο δικά της καταστήματα!Τα κινητα που εχει η Βονταφον ειναι κατα 70% με βονταφον μενου πραγμα που σημαινει οτι το κινητο χάνει καποιες απο της δυνατοτητες του όπςω που χου το να βαλεις mp3 αν ηχο κλησης!

Για την ωρα το w800 δεν εχει υποστεί αλλαγές αλλα δυστηχως το βρισκεις πολύ δυσκολα στα καταστηματα της Βονταφον!

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πες μου πότε ακριβώς έκανες αυτή την αναβάθμιση,γιατί εγώ από χθες το μεσημέρι πού είδα το ποστ σου προσπάθησα (και σήμερα που είδα το νέο σου ποστ πάλι δοκίμασα) και μου γράφει ότι η συσκευή μου είναι ήδη αναβαθμισμένη (έχω βέβαια την R1N035) .Μήπως η SE απέσυρε προς το παρόν

αυτή την αναβάθμιση;Αν έχεις την καλωσύνη γράψε μας όλα όσα εμφανίζει

το τηλέφωνο σου όταν μπεις στο κρυφό μενού.Ευχαριστώ πολύ.

ναι ρε παιδια κ μενα το ιδιο μ λεει εχετε καμια ιδεα για το τι πρεπει να κανομε ?

????

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στην εξυπηρέτηση πελατων πήρα και τους ειπα σε ποια συγκεκριμένα καταστήματα πηγα και ειπαν οτι δεν το έχουν!Ετσι αυτοι μουείπαν να πάω σε συγκεκριμένο καταστημα που το έιχε και αν έλεγε το καταστημα οτι δεν το ειχε να τους επερνα τηλέφωνο!

Καντο αλλα φρόντισε να κρατισεις το όνομα του υπαλλήλου της εξυπηρέτησης πελατων ωστε αν δεν βρεις το κινητο να έχεις το πάτημα την επόμενη φορά που θα πάρεις!Δεν ειναι όλοι τοσο εξυπηρετικοί!!!

 

Τους το ειπα να μου πουν σε ποια μαγαζια το εχουν...αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να παω εγω ο ιδιος στα καταστηματα και να ρωταω...και δεν εδωσα συνεχεια στην κουβεντα γιατι απο τα νευρα μου θα την εστελνα στο διαολο και θα εχανα το δικιο μου.... θα ξαναπροσπαθησω....αλλα με ποιο θρασος αυτην την φορα μιας και μου ειπες οτι σε εσενα ετσι εγινε η δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υποχρεωμενοι να σου πουνε!Πουλανε προιον!Αν δεν σου πουνε ποιο καταστημα το εχει διαθεσημο τοτε πες τους να σε συνδεσουν με την τμήμα παραπόνων και απειλησε τους οτι θελεις να κοψεις την συνδεση σου!Αυτοι θα συνδεσουν με καποιο τμημα!Το τμημα διατηρησης πελατων!!Εκει θα τα χωσεις κανονικα!Ξαναδοκιμασε παντως!Ειναι θμα υπαλληλου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σε λίγο καιρό θα έχω μια καλή αναβάθμιση από τη Vodafone και σκέφτομαι το W800i ή το K750i. Ξέρω ότι με εξαίρεση το σχεδιασμό τους και το walkman στυλ του πρώτου, τα τηλέφωνα είναι ίδια. Θα ήθελα όμως τη γνώμη σας για το ποιό από τα 2 να αγοράσω, καθώς είναι διαφορετικό να σου λένε και 2-3 σχετικοί άνθρωποι την άποψή τους. Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά να σας κάνω. Είδα πως λόγω κάποιου θέματος με το firmware η ποιότητα του video στο W800i δεν είναι τόσο καλή όσο στο Κ750i. Ισχύει ακόμη αυτό ή έχει λυθεί το θέμα με αναβάθμιση του firmware; Επίσης, ξέρετε αν το W800i μπαίνει στο Vodafone Live όπως και το άλλο; Μπορώ να πω ότι προσανατολίζομαι περισσότερο προς το W800i, αλλά διστάζω ακόμα, καθώς η προηγούμενη εμπειρία μου από τη Sony Ericsson (V800) ήταν λίγο... πικρή! Αυτή τη φορά ψάχνω ένα τηλέφωνο που να με εντυπωσιάσει από την πρώτη φορά. Αν προτιμήσω το Κ750i φοβάμαι πως, λόγω Vodafone θα το βρω μόνο branded, ε;

Οι απαντήσεις σας, αλλά και οποιαδήποτε άλλη σχετική πληροφορία πιστεύετε ότι θα μου είναι χρήσιμη, είναι ευπρόσδεκτες.

κοιτα μεγαλε αν θες κιν πουλ μουρ κ με δυνατοτητες πολυ καλες εως αριστες χτυπα το 800 αν παλι εισαι τυπος που το θελει για την δουλεια του δν θελει να κοιτανε κ να τον κρινουν απο το κιν παρε το 750 ωσο αφορα το θεμα του βιντεο στο 800 ναι ειναι αληθεια η ποιοτητα απο την μανα του ειναι αιχρη αλλα με την αναβαθμιση γινεται πολυ καλυτερη απο του 750 πραγμα το οποιο ειναι δοκιμασμενο (απο μενα φυσικα) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να συνδεσω το w800 σε θυρα USB σε ιντερνετ cafe για να περασω themes & mp3´s αναγνωριζει το κινητο αλλα απο το my computer

δεν το βλεπω σαν εξωτερικο σκληρο. Πρεπει καθε φορα που το συνδεω σε αλλο PC να εχω μαζι μου και το δισκακι του w800?

sorazal!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να συνδεσω το w800 σε θυρα USB σε ιντερνετ cafe για να περασω themes & mp3´s αναγνωριζει το κινητο αλλα απο το my computer

δεν το βλεπω σαν εξωτερικο σκληρο. Πρεπει καθε φορα που το συνδεω σε αλλο PC να εχω μαζι μου και το δισκακι του w800?

δυστηχως ναι .... την ειχα πατησει κ γω ετσι κ εμαθα :O

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: το W800i, άσχετα αν δεν είναι vodafone live συσκευή, αν του περάσεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις μπορεί να μπει στο vodafone live; Γιατί εφ΄ όσον μπορεί να μπει το K750i, λογικά θα μπορεί κι αυτό να μπει. Όποιος ξέρει με βεβαιότητα κάτι, ας μου πει. Επίσης, πέτυχα σε ένα site (στο Πλαίσιο νομίζω) ένα W800 χωρίς i στο μοντέλο. Υπάρχει και αυτό ή είναι απλά "τυπογραφικό" λάθος;
Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena problima...

otan "fortono" to kinito me to kalodio tis usb kai ftanei sta 50mb eleuthera arxizei kai mou sbinei arxeia... eno me to b.l. oxi... giati?

kaneis kamia idea?

eyxaristo... :(

kai kati allo... ores ores troei polles flasies sta kala kathoumena, giati auto? to kanei kai se allous?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: το W800i, άσχετα αν δεν είναι vodafone live συσκευή, αν του περάσεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις μπορεί να μπει στο vodafone live; Γιατί εφ΄ όσον μπορεί να μπει το K750i, λογικά θα μπορεί κι αυτό να μπει. Όποιος ξέρει με βεβαιότητα κάτι, ας μου πει. Επίσης, πέτυχα σε ένα site (στο Πλαίσιο νομίζω) ένα W800 χωρίς i στο μοντέλο. Υπάρχει και αυτό ή είναι απλά "τυπογραφικό" λάθος;

den tha mpainei me tipota sto vodafone live!

edo ego eixa to se z800i poy iparxei akribos idio alla se vodafone live ekdosi kai to z800i me oles tis rithmiseis poy to eixa kanei kai poy eixa parei stin eksipiretisi pelaton tipota den empaine!

ara to w800i poy den iparxei kai omoio toy se vodafone ekdosi den nomizo na mpainei!

Link to comment
Share on other sites

Λαθος!Η Βονταφον σε υποχρεωνει ,εφοσον εχεις κανει το λαθος να ενεργοποιησεις την συνδεση σου σε καταστημά της, να παρεις κινητό με επιδότηση ΜΟΝΟ απο δικά της καταστήματα!Τα κινητα που εχει η Βονταφον ειναι κατα 70% με βονταφον μενου πραγμα που σημαινει οτι το κινητο χάνει καποιες απο της δυνατοτητες του όπςω που χου το να βαλεις mp3 αν ηχο κλησης!

Σου είπα, εκτός vodafone shop. Σε vodafone shop φυσικά και θα πάρεις το κ750 live.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μεγαλε αν θες κιν πουλ μουρ κ με δυνατοτητες πολυ καλες εως αριστες χτυπα το 800 αν παλι εισαι τυπος που το θελει για την δουλεια του δν θελει να κοιτανε κ να τον κρινουν απο το κιν παρε το 750 ωσο αφορα το θεμα του βιντεο στο 800 ναι ειναι αληθεια η ποιοτητα απο την μανα του ειναι αιχρη αλλα με την αναβαθμιση γινεται πολυ καλυτερη απο του 750 πραγμα το οποιο ειναι δοκιμασμενο (απο μενα φυσικα) :cool:

:shock: :shock: :shock: δηλαδή το ίδιο κινητό σε πορτοκαλί είναι πουλ μουρ ενω σε μαύρο περνάει απαρατήρητο; Επίσης η σύγκριση που έκανες στο βίντεο είχαν και τα 2 τηλέφωνα την R1N;

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ μια ερώτηση: με το handsfree επάνω ανάβει ένα σύμβολο με τετραγωνάκια(H/F) και δίπλα ένα με σύμβολο διαλόγου (από κινούμενα σχέδια) το οποίο μάλλον ενεργοποιεί την φωνητική κλήση.Το πρόβλημα είναι ότι προσπαθεί συνέχεια να πάρει μόνο του χωρίς να πατάω κάποιο κουμπί όπως π.χ. το κουμπί του Η/F ή κάποιο στο τηλέφωνο. Είναι κάποιο BUG ή κάτι ρύθμισα λάθος;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ μια ερώτηση: με το handsfree επάνω ανάβει ένα σύμβολο με τετραγωνάκια(H/F) και δίπλα ένα με σύμβολο διαλόγου (από κινούμενα σχέδια) το οποίο μάλλον ενεργοποιεί την φωνητική κλήση.Το πρόβλημα είναι ότι προσπαθεί συνέχεια να πάρει μόνο του χωρίς να πατάω κάποιο κουμπί όπως π.χ. το κουμπί του Η/F ή κάποιο στο τηλέφωνο. Είναι κάποιο BUG ή κάτι ρύθμισα λάθος;

 

Θα πας στις ρυθμισεις του τηλεφωνου σου και καπου θα βρεις τις επιλογες για το hands free οπου θα βγαλεις τη φωνητικη πληκτρολογηση. Δεν ειναι bug, θα σου απαντησει φανταζομαι καποιος αναλυτικα πως να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο κωδικός των ακουστικών που έχει μέσα η συσκευασία και που μπορούμε να τα αγοράσουμε ως έξτρα???
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει οντως τοσο μεγαλο προβλημα με την αγορα του w800i δεν το βρισκω πουθενα μεσω επιδοτησης απο cosmote εχω πληρωσει και περιμενω εδω και μια βδομαδακαι λενε οτι ειναι προβλημα της se

ποσο λετε να παρει μου ειπαν καμια 20αρια ισχυει????

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: :shock: δηλαδή το ίδιο κινητό σε πορτοκαλί είναι πουλ μουρ ενω σε μαύρο περνάει απαρατήρητο; Επίσης η σύγκριση που έκανες στο βίντεο είχαν και τα 2 τηλέφωνα την R1N;

κι ομως ναι το 750 περνα απαρατηρητο το βλεπω αυτο με ενα γνωστο μ π το εχει καθαρα κ μονο για την δουλεια του (αυτο δν σημαινει οτι δν χρησιμοποιει καμερα η mp3) ενω το 800 ειναι πολυ χτυπητο κ κανει μπαμ!! :cool: :cool: :cool: οσο για την εκδοση f/w του 750 δν ξερω θα σ απαντησω οταν το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο σχετικά με θήκη για το "W 800" αυθεντική ή γενικής χρήσεως; ευχαριστώ εκ των προτέρων, :cool:

 

Φίλε εγώ πήρα μια της body glove απο κατάστημα γερμανού στην καλλιθέα.Μόνο μια είχε μείνει..

Link to comment
Share on other sites

κι ομως ναι το 750 περνα απαρατηρητο...

symfono ki epauksano. edo stin ptolemaida 1 stous 5 exei 750, exei ginei soupa to kinito.... eno to 800 einai arketa spanio kai duseyreto...

Na fantasteite oti ego piga kai to pira apo kozani, edo den upirxe pouthena...

sorry gia to :offtopic:

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...