Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κ καλώς ήρθα στην παρέα σας. Ευτυχής πρώην κάτοχος pocophone f1 το οποίο δουλεύει ακόμα απροβληματιστα εδω κ 4 χρόνια. Παρέλαβα το realme gt2 πριν 10 μέρες κ τώρα αξιοθηκα να το ανοίξω! Παιδιά δεν έκανε εκκίνηση με τπτ, το έβαλα στην φόρτιση όπου είδα ότι είχε 13% μπαταρία κ το έκανα εκκίνηση ενώ ήταν στην φόρτιση. Αν έχει λίγη μπαταρία όπως το έστειλαν από το εργοστάσιο δεν ανοίγει? Πάντως φαίνεται πολύ πολύ ωραίο τηλέφωνο και πιστεύω θα είναι άξιος αντικατάστασης του poco 

Χαζή ερώτηση αλλά πως κλείνει η κάνει επανεκκίνηση ρε παιδιά? Κρατάω το power button αλλά τπτ. Αν κρατήσω power button και volume up δεν με βγάζει σε μενού επιλογής απενεργοποιησης/επανεκκίνησης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kostasthess_82 said:

Χαζή ερώτηση αλλά πως κλείνει η κάνει επανεκκίνηση ρε παιδιά? Κρατάω το power button αλλά τπτ. Αν κρατήσω power button και volume up δεν με βγάζει σε μενού επιλογής απενεργοποιησης/επανεκκίνησης

Power button και το volume up παρατεταμένα για απευθείας επανεκκίνηση. Όταν σβήσει περιμένεις να αισθανθείς την δόμηση και αφήνεις τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arinos said:

Power button και το volume up παρατεταμένα για απευθείας επανεκκίνηση. Όταν σβήσει περιμένεις να αισθανθείς την δόμηση και αφήνεις τα κουμπιά.

Ευχαριστώ πολύ. Για να κλείσει εντελώς? Γιατί με το power button δεν κλείνει 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kostasthess_82 said:

Ευχαριστώ πολύ. Για να κλείσει εντελώς? Γιατί με το power button δεν κλείνει 

Παρατεταμένα μόνο του το power button και από το μενού που θα σου βγάλει κάνεις απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Arinos said:

Παρατεταμένα μόνο του το power button και από το μενού που θα σου βγάλει κάνεις απενεργοποίηση.

Ευχαριστώ και πάλι αλλά κρατάω το power button για ένα λεπτό περίπου κ δεν κάνει απολύτως τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 διαφορετικά realme που έχουμε στο σπίτι γίνεται με στιγμιαίο ταυτόχρονα πάτημα power και volume+

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Για την ενημέρωση κ των καινούργιων χρηστών.... Power button και volume up παρατεταμένα γίνεται απενεργοποιηση τηλεφώνου. Κλείνει η οθόνη και γίνεται απενεργοποιηση εκτός και αν συνεχίσεις να πατάς power button και volume up μέχρι να νιώσεις δόνηση, τότε κάνει επανεκκίνηση, τλχ αυτό ισχύει στο δικό μου 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostasthess_82 said:

Ευχαριστώ και πάλι αλλά κρατάω το power button για ένα λεπτό περίπου κ δεν κάνει απολύτως τίποτα 

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις > Κουμπί λειτουργίας > Πατήστε παρατεταμένα το κουμπί λειτουργίας > Μενού λειτουργίας

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 3:35 ΠΜ, panospc said:

Δεν έχω προλάβει να κάνω κανονική χρήση τον τελευταίο καιρό ώστε να συγκρίνω μπαταρία, και ούτε πρόκειται μιας και μόλις τώρα μου ήρθε ειδοποίηση για Android 13 (Χωρίς VPN).

Changelog:

  Reveal hidden contents

    • Προσθέτει χρώματα θέματος Aquamorphic Design για βελτιωμένη οπτική άνεση.
    • Εφαρμόζει τη φιλοσοφία Aquamorphic Design στις κινούμενες εικόνες, κάνοντάς τις φυσικές και ζωντανές.
    • Προσθέτει το ρολόι Shadow-Reflective, με σκιά που προσομοιώνει τον προσανατολισμό του ήλιου και της σελήνης.
    • Προσθέτει ένα γραφικό στοιχείο παγκόσμιου ρολογιού στην Αρχική οθόνη για την εμφάνιση της ώρας σε διαφορετικές ζώνες ώρας.
    • Πραγματοποιεί αναβάθμιση στην Quantum Animation Engine 4.0, με μια νέα λειτουργία αναγνώρισης συμπεριφοράς, η οποία αναγνωρίζει σύνθετες χειρονομίες και παρέχει βελτιστοποιημένες αλληλεπιδράσεις.
    • Βελτιστοποιεί τα στρώματα UI για μια σαφέστερη και καθαρότερη οπτική εμπειρία.
    • Εφαρμόζει φυσικές κινήσεις του πραγματικού κόσμου σε κινούμενες εικόνες, κάνοντάς τις να φαίνονται πιο φυσικές και διαισθητικές.
    • Προσαρμόζει διατάξεις "responsive" για να προσαρμόζεται σε διαφορετικά μεγέθη οθόνης, βελτιώνοντας την αναγνωσιμότητα.
    • Βελτιστοποιεί τον σχεδιασμό των γραφικών στοιχείων, διευκολύνοντας και επιταχύνοντας την εύρεση πληροφοριών.
    • Βελτιστοποιεί τις γραμματοσειρές για καλύτερη αναγνωσιμότητα.
    • Βελτιστοποιεί τα εικονίδια του συστήματος χρησιμοποιώντας τον πιο πρόσφατο χρωματικό συνδυασμό, καθιστώντας τα εικονίδια πιο εύκολα αναγνωρίσιμα.
    • Εμπλουτίζει και βελτιστοποιεί τις εικονογραφήσεις για τα χαρακτηριστικά, ενσωματώνοντας πολυπολιτισμικά και περιεκτικά στοιχεία.
Απόδοση
    • Προσθέτει τον Βοηθό συναντήσεων για να βελτιώσει την εμπειρία σύνδεσης και λήψης σημειώσεων σε συσκέψεις και εισάγει μια επιλογή που καθιστά τις ειδοποιήσεις πιο διακριτικές και λιγότερο ενοχλητικές.
    • Προσθέτει μεγάλους φακέλους στην Αρχική οθόνη. Μπορείτε πλέον να ανοίγετε μια εφαρμογή σε έναν διευρυμένο φάκελο με ένα μόνο πάτημα και να γυρίζετε τις σελίδες του φακέλου με μια σάρωση.
    • Προσθέτει έλεγχο της αναπαραγωγής πολυμέσων και βελτιστοποιεί την εμπειρία των Γρήγορων ρυθμίσεων.
    • Προσθέτει περισσότερα εργαλεία σήμανσης για την επεξεργασία στιγμιότυπων.
    • Προσθέτει υποστήριξη για την προσθήκη γραφικών στοιχείων στην Αρχική οθόνη, καθιστώντας την εμφάνιση πληροφοριών πιο εξατομικευμένη.
    • Προσθέτει εργαλειοθήκη στην πλαϊνή γραμμή. Μπορείτε να ανοίξετε ένα αιωρούμενο παράθυρο μέσα σε εφαρμογές για ομαλή λειτουργία.
    • Βελτιστοποιεί το Shelf. Σαρώνοντας προς τα κάτω στην Αρχική οθόνη θα εμφανιστεί το Shelf από προεπιλογή • Μπορείτε να αναζητήσετε περιεχόμενο διαδικτυακά και στη συσκευή σας.
Απρόσκοπτη διασύνδεση
    • Βελτιστοποιεί το Multi-Screen Connect. Μπορείτε να ανοίξετε πολλαπλές εφαρμογές για κινητές συσκευές σε έναν συνδεδεμένο υπολογιστή για αποτελεσματικό multitasking.
Εξατομίκευση
    • Προσθέτει Bitmoji για να προσφέρει περισσότερες κινούμενες εικόνες σε λειτουργία ''Εμφανίζεται πάντα''.
    • Προσθέτει Omoji για να μπορείτε να εκφραστείτε ελεύθερα με προσαρμοσμένα avatar.
    • Προσθέτει το AOD Insight, με διαθέσιμες πιο εξατομικευμένες ρυθμίσεις της λειτουργίας ''Εμφανίζεται πάντα''.
    • Βελτιστοποιεί τη λειτουργία ''Εμφανίζεται πάντα''. Σιλουέτα πορτρέτου, με περισσότερα διαθέσιμα εργαλεία σχεδίασης και χρώματα γραμμών.
Ασφάλεια και ιδιωτικότητα
    • Προσθέτει μια αυτόματη λειτουργία παραμόρφωσης pixel για στιγμιότυπα συνομιλίας • Το σύστημα μπορεί να αναγνωρίζει και να παραμορφώνει αυτόματα τα pixel στις εικόνες προφίλ και τα ονόματα που εμφανίζονται σε ένα στιγμιότυπο συνομιλίας για την προστασία του απορρήτου σας.
    • Προσθέτει τακτική εκκαθάριση των δεδομένων του πρόχειρου για την προστασία του απορρήτου.
    • Βελτιστοποιεί την Προσωπική θυρίδα • Το προηγμένο πρότυπο κρυπτογράφησης (AES) χρησιμοποιείται για την κρυπτογράφηση όλων των αρχείων, για αυξημένη ασφάλεια των προσωπικών αρχείων.
Υγεία και Digital Wellbeing
    • Όταν βρίσκεστε στον Χώρο για παιδιά, η εφαρμογή του προγράμματος περιήγησής σας μεταβαίνει αυτόματα στη Λειτουργία για παιδιά για να δημιουργήσετε έναν χώρο φιλικό προς τα παιδιά.
    • Προσθέτει στον Χώρο για παιδιά την Προστασία ματιών για την προστασία της όρασης των παιδιών.
Εμπειρία παιχνιδιού
    • Πραγματοποιεί αναβάθμιση στο HyperBoost GPA 4.0 για τη σταθεροποίηση του ρυθμού καρέ και την εξισορρόπηση της απόδοσης και της κατανάλωσης ενέργειας σε βασικά σενάρια.

Για να δείτε περισσότερα ή να συμμετάσχετε σε μια συζήτηση, επισκεφθείτε
https://c.realme.com
Όσα πρέπει να γνωρίζετε

    1. Με την ενημέρωση του συστήματος δεν θα διαγραφούν ούτε θα τροποποιηθούν τα δεδομένα σας. Πριν από την έναρξη της ενημέρωσης, συνιστάται για λόγους ασφάλειας να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των δεδομένων σας. Επίσης, φροντίστε να έχετε επαρκή χώρο για την ενημέρωση.
    2. Εάν αντιμετωπίσετε προβλήματα κατά τη χρήση της νέας έκδοσης, επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών μας.
    3. Το πακέτο ενημέρωσης θα διαγραφεί αφού εγκατασταθεί


 

IMG_20221201_031250.jpg

Μου ήρθε και εμένα σήμερα αυτή, χωρίς vpn, έχετε καθόλου εικόνα αν όλα δουλεύουν κανονικά; Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι δεν δούλευε το gpay, έτυχε να το χρησιμοποιήσετε καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω προσέξει στην 13 είναι ότι εάν έχεις την γλώσσα στα Ελληνικά, δεν σου δίνει επιλογή να αλλάξεις το πάχος της γραμματοσειράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μου ηρθε και μενα η 13.Δεν ξερω σε εσας.αλλα σε μενα η θεση του ρολογιου στη γραμμη εργασιων,ειναι τερμα αριστερα,πανω στον φακο της καμερας ,με αποτελεσμα να φαινονται οι μισοι αριθμοι του ρολογιου.Εχει γινει και σε σας αυτο?Αυτο εγινε μολις περαστηκε η 13

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, therion1985 said:

Καλημερα!μου ηρθε και μενα η 13.Δεν ξερω σε εσας.αλλα σε μενα η θεση του ρολογιου στη γραμμη εργασιων,ειναι τερμα αριστερα,πανω στον φακο της καμερας ,με αποτελεσμα να φαινονται οι μισοι αριθμοι του ρολογιου.Εχει γινει και σε σας αυτο?Αυτο εγινε μολις περαστηκε η 13

Πάνε settings - notification and status bar και βάλε το ρολόι να μην εμφανίζεται καθόλου

Από χθες έχω και εγώ android 13 χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι με ένα χέρι δεν μπορώ να μπω στο app drawer με απλό swipe up όπως παλιά και θέλει μεγαλύτερο swipe up. 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι διαφορές θα δούμε όταν το realme ui 3 γίνει 4 

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ από εχθές, μέχρι στιγμής όλα καλά, μπαταρία στα ίδια, ίσως είναι λίγο πιο smooth στα animation κλπ, γενικά κανένα παράπονο μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κανω την εξής ερώτηση αν και άσχετη με το θέμα (αν και κάτοχος του gt2) απλώς δεν ήξερα που να το γράψω. 

Είμαι συνδρομητής της cosmote. Μέσα στις επαφές μου μου εμφανίζονται σαν επαφές τα 11831,11888, φωνητική πύλη,calling tunes,beat box,τηλεφωνητής τα οποία και να τα διαγράψω μετά από λίγο ξαναεμφανίζονται. Μίλησα με την cosmote και έχουν άγνοια. Εννοείται ότι δεν είναι περασμένα στον Gmail  λογαριασμό μου.

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να τα διαγράψω μόνιμα;;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2022 at 4:43 ΜΜ, nobody4 said:

Καλησπέρα, ήθελα να κανω την εξής ερώτηση αν και άσχετη με το θέμα (αν και κάτοχος του gt2) απλώς δεν ήξερα που να το γράψω. 

Είμαι συνδρομητής της cosmote. Μέσα στις επαφές μου μου εμφανίζονται σαν επαφές τα 11831,11888, φωνητική πύλη,calling tunes,beat box,τηλεφωνητής τα οποία και να τα διαγράψω μετά από λίγο ξαναεμφανίζονται. Μίλησα με την cosmote και έχουν άγνοια. Εννοείται ότι δεν είναι περασμένα στον Gmail  λογαριασμό μου.

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να τα διαγράψω μόνιμα;;

Ευχαριστώ.

Χαχα κι εμένα στο 7pro. Αλλά δεν έδωσα πολύ σημασία απλώς μου είπε ότι δεν διαγράφονται και το άφησα. Ίσως να είναι έτσι οι καινούριες σιμ για να μην χάνεις τα συγκεκριμένα νούμερα;;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στις πληροφορίες τηλεφώνου μου δείχνει ότι έχω realme ui 3 όταν το πατάω για να δω αν έχω κάποια ενημέρωση μου λέει ότι έχω realme ui 4. 

Screenshot_2022-12-08-17-18-43-64_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Screenshot_2022-12-08-17-18-52-29_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο γράφει (realme 9 Pro) δεν το είχα προσέξει μάλλον λάθος έκαναν realme 3 είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήδη έχουμε realme ui 4 απλά για τυπικούς λόγους επειδή παρουσιάζεται επίσημα σήμερα, γράφουν 3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήδη έχουμε realme ui 4 απλά για τυπικούς λόγους επειδή παρουσιάζεται επίσημα σήμερα, γράφουν 3
Ναι μάλλον μας έδωσαν realme 4 από τα Lidl. Η λάθος είναι ή μια δοκιμαστική έκδοση του 4 .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:
3 ώρες πριν, empeiros said:
Νομίζω ότι ήδη έχουμε realme ui 4 απλά για τυπικούς λόγους επειδή παρουσιάζεται επίσημα σήμερα, γράφουν 3

Ναι μάλλον μας έδωσαν realme 4 από τα Lidl. Η λάθος είναι ή μια δοκιμαστική έκδοση του 4 .

Μπα πιστεύω ότι έχουμε την κανονική έκδοση απλά τη λένε τρια και όχι τέσσερα για τυπικούς λόγους. Μάλλον σε λίγο θα αλλάξει με update 

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Σκέφτομαι να πάρω το 12/256 και είδα ότι γράφετε για eu έκδοση και θέμα με την b20 στα μη eu version. 

Πως θα ξέρουμε την έκδοση? Το ζαχαρώνω στα 411€ από το yoost. Αν παίξει και αποφορολογηση θα είναι καλή τιμή αν και το μαγαζί δεν το ξέρω καλά. 

Καμία άποψη? 

Επίσης κοίταζα προς pixel 6 και oneplus nord 2T. Προφανώς δεν έχουν την ισχύ του αλλά με νοιάζει αρκετά και η κάμερα χωρίς να είμαι ειδήμων. Μπαταρία και volte επίσης δεν υποστηριζουν

Edited by panandreas
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, panandreas said:

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Σκέφτομαι να πάρω το 12/256 και είδα ότι γράφετε για eu έκδοση και θέμα με την b20 στα μη eu version. 

Πως θα ξέρουμε την έκδοση? Το ζαχαρώνω στα 411€ από το yoost. Αν παίξει και αποφορολογηση θα είναι καλή τιμή αν και το μαγαζί δεν το ξέρω καλά. 

Καμία άποψη? 

Επίσης κοίταζα προς pixel 6 και oneplus nord 2T. Προφανώς δεν έχουν την ισχύ του αλλά με νοιάζει αρκετά και η κάμερα χωρίς να είμαι ειδήμων. Μπαταρία και volte επίσης δεν υποστηριζουν

 , Από το OnePlus έχει καλύτερη κάμερα σίγουρα για τη βασική μιλάω πάντα. Για pixel ξέρω σίγουρα ότι έχει καλύτερη από το 6a . Για το κανονικό δεν γνωρίζω πιθανόν να είναι καλύτερο το pixel εκεί. Αλλά και πάλι μιλάμε για μικρές διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...