Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, JimBlack said:

Άρα από αυτά που λέτε να υποθέσω ότι όντως ισχύει αυτό με τον ήχο κλήσης ε;

Είναι τόσο εκνευριστικό; Υποθέτω ότι θα το συνηθήσω και θα μπορέσω να ζήσω με αυτό αν είναι το μόνο ας πούμε "πρόβλημα".

Συγνώμη που δεν έχω απαντήσει αλλά εγώ επιμένω πως τέτοιο πρόβλημα δεν έχω, ίσως γιατί βάζω ήχους από  κάποια εφαρμογή και όχι από το ίδιο το κινητό. Η εφαρμογή λέγεται "μουσικοί ήχοι κλήσης".. Και έχει πάρα πολλά πιστέψτε με και θα μείνετε όλοι ικανοποιημένοι 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν να λαμβάνουν το Android 13 κάποια άτομα στην Ινδία.

Αυτό είναι το changelog:

Spoiler
Aquamorphic Design
• Adds Aquamorphic Design theme colors for enhanced visual comfort. 
• Applies the Aquamorphic Design philosophy to animations to make them natural and vivid. 
• Adds Shadow-Reflective Clock, with shadow simulating the orientation of the sun and moon. 
• Adds a Home screen world clock widget to show the time in different time zones. 
• Upgrades to Quantum Animation Engine 4.0, with a new behavior recognition feature, which recognizes complex gestures and provides optimized interactions. 
• Optimizes UI layers for clearer and neater visual experience. 
• Applies real-world physical motions to animations to make them look more natural and intuitive.
• Adapts responsive layouts to accommodate different screen sizes to improve readability.
• Optimizes the widget design to make information easier and quicker to find. 
• Optimizes fonts for better readability. 
• Optimizes system icons by using the latest color scheme to make the icons easier to recognize. 
• Enriches and optimizes illustrations for features by incorporating multicultural and inclusive elements. 
 
Efficiency
• Adds large folders to the Home screen. You can now open an app in an enlarged folder with just one tap and turn pages in the folder with a swipe.
• Adds media playback control, and optimizes the Quick Settings experience.
• Adds more markup tools for screenshot editing.
• Adds support for adding widgets to the Home screen, making information display more personalized.
• Adds Sidebar Toolbox. You can open floating window inside apps for smooth operation. • Optimizes Shelf. Swiping down on the Home screen will bring up Shelf by default 
• You can search content online and on your device. 
 
Seamless interconnection
• Optimizes Multi-Screen Connect. You can open multiple mobile apps on a connected PC for efficient multitasking.
 
Personalization
• Adds Bitmoji to offer more Always-On Display animations. 
• Adds Omoji to let you fully express yourself with customized avatars. 
• Adds Insight Always-On Display, with more personalized Always-On Display settings available.
• Optimizes Portrait Silhouette Always-On Display, with more drawing tools and line colors available.
 
Security & privacy
• Adds an automatic pixelation feature for chat screenshots 
• The system can identify and automatically pixelate profile pictures and display names in a chat screenshot to protect your privacy.
• Adds regular clearing of clipboard data for privacy protection.
• Optimizes Private Safe
• The Advanced Encryption Standard (AES) is used to encrypt all files for enhanced security of private files. 
 
Health & Digital wellbeing
• When in Kid Space, your browser app automatically switches to Kids mode to create a child-friendly space.
• Adds Eye comfort in Kid Space to protect children's vision. 
 
Gaming experience
• Upgrades to Hyper-Boost GPA 4.0 to stabilize the frame rate and balance the performance and power consumption in key scenarios.

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με την ευκαιρία του update. Από security patches έχει κάθε μήνα ή όποτε κάτσει; Ας πούμα τώρα που μιλάμε (τέλη Σεπτέμβρη) τι security patch έχετε;

Link to comment
Share on other sites

με κανένα τρόπο κάποιες εφαρμογές όπως Instagram δεν Παγώνουν.

ολα κλειστά και πάλι ξεκινάν.

υπάρχει κάπου η επιλογη οι εφαρμογές να μην ξεκινάνε απο άλλες εφαρμογές?

υπάρχει και δεν το βλέπω η υπήρχε και το κατάργησαν?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 11:26 ΜΜ, Tr3LaRaS said:

δλδ εσενα παιζει απο την αρχη φουλ ενταση ?

Καλησπέρα,και σε εμένα ο ήχος ξεκινάει σιγά και μετά αυξάνεται.

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 1:49 ΜΜ, badboy1981 said:

Καλησπέρα,και σε εμένα ο ήχος ξεκινάει σιγά και μετά αυξάνεται.

ετσι ειναι σε ολα τα Realme

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tr3LaRaS said:

ετσι ειναι σε ολα τα Realme

Νόμιζα ότι είχε κάποιο πρόβλημα, ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.το υι4 ποτέ θα το πάρουμε?ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, badboy1981 said:

Νόμιζα ότι είχε κάποιο πρόβλημα, ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.το υι4 ποτέ θα το πάρουμε?ξέρει κανείς?

ινδια λενε οτι μερικοι το εχουν παρει αλλα σε μαας θα παρουμε και την A21

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω υπομονή και αυτόν τον μήνα ακόμα να δω τα νέα κινητά που έχουν να βγάλουν οι εταιρίες και μετά μάλλον θα το πάρω.

Παλεύω μέσα μου ανάμεσα σε αυτό και το S21 FE αλλά λίγο η τιμή του, λίγο το γεγονός ότι δεν έχει φορτιστή και θήκη όπως το GT2 άρα επιπλέον κόστος, λίγο η μέτρια μπαταρία του με κάνουν να γέρνω πιο πολύ προς Realme.

Υπομονή λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω το realme gt2 και ενώ είναι συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού δεν μπορεί να κατεβάσει δεδομένα και φαίνεται σαν να έχει αποσυνδεθεί. Αν το αποσυνδεσω να και το ξανά συνδέσω λειτουργεί κανονικά για αρκετή ώρα και μετά πάλι τα ίδια. Έχω κάνει επαναφορά τις ρυθμίσεις έχω αλλάξει τα τελευταία νούμερα του ip αλλά πάλι το ίδιο. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Είναι το λογισμικό ή το υλικό? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vasilis vasilis said:

Γεια σας! Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω το realme gt2 και ενώ είναι συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού δεν μπορεί να κατεβάσει δεδομένα και φαίνεται σαν να έχει αποσυνδεθεί. Αν το αποσυνδεσω να και το ξανά συνδέσω λειτουργεί κανονικά για αρκετή ώρα και μετά πάλι τα ίδια. Έχω κάνει επαναφορά τις ρυθμίσεις έχω αλλάξει τα τελευταία νούμερα του ip αλλά πάλι το ίδιο. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Είναι το λογισμικό ή το υλικό? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Ίσως να είναι θέμα του router αν είναι από αυτά των παρόχων, έχει πολλές συσκευές συνδεδεμένες;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vasilis vasilis said:

Γεια σας! Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω το realme gt2 και ενώ είναι συνδεδεμένο στο WiFi του σπιτιού δεν μπορεί να κατεβάσει δεδομένα και φαίνεται σαν να έχει αποσυνδεθεί. Αν το αποσυνδεσω να και το ξανά συνδέσω λειτουργεί κανονικά για αρκετή ώρα και μετά πάλι τα ίδια. Έχω κάνει επαναφορά τις ρυθμίσεις έχω αλλάξει τα τελευταία νούμερα του ip αλλά πάλι το ίδιο. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Είναι το λογισμικό ή το υλικό? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

κανε εργοστασιακες δικτυου

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι του έδωσες άλλη ip, εννοείς να δώσεις ο ίδιος; Αντί να έχεις το DHCP;

Λειτουργούσε όταν το έκανες αυτό και μετά πάλι από μερικές ώρες σταμάτησε;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το dsn 1 όπου έβαλα αριθμό στο τέλος από 160 ως 250 και το dsn 2 τα έβαλα όλα 4. Όπως είδα σε ένα βίντεο,αλλά και πάλι έκανε το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

Μετα το gt neo 2 , πήγα στο gt2 .Ίδιες διαστάσεις , αλλά κατ εμέ τεράστια αναβάθμιση ειδικά στην κάμερα , κυρίως την νύχτα κ στο βίντεο .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bruno1977 said:

Μετα το gt neo 2 , πήγα στο gt2 .Ίδιες διαστάσεις , αλλά κατ εμέ τεράστια αναβάθμιση ειδικά στην κάμερα , κυρίως την νύχτα κ στο βίντεο .

πες τα γιατι μερικοι νομιζουν οτι ειναι πανω κατω τα ιδια κινητα

1 hour ago, drdedus said:

τι κινητό στην οθόνη και την βασική κάμερα δεν υπάρχει.

είναι πραγματικά κορυφή.

και με μια gcam απογειωνεται αν το ψαξεις

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

πες τα γιατι μερικοι νομιζουν οτι ειναι πανω κατω τα ιδια κινητα

και με μια gcam απογειωνεται αν το ψαξεις

Αντικειμενικά δεν έχουν σχέση τα κινητά.  Καλό χρυσό το Gt neo 2 , αλλά για αυτό που είναι το οποίο δεν έχει σχέση με το GT 2. Βασικός φακός και ois , εμένα προσωπικά με κάνουν να μη σκέφτομαι καν την google camera

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, greg2310 said:

Ειδικα σε προσωπα η gcam βγάζει πολυ καλύτερα 

Πιθανόν να το κάνει δεν το ξέρω, αλλά η κάμερα όπως είναι τώρα εμένα με καλύπτει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...