Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, JimBlack said:

Ήσουν ξεκάθαρος. 😃 

Με προβληματίζει λίγο ο επεξεργαστής για τα θέματα υπερθέρμανσης που έχει.

Στις κάμερες είναι όντως τόσο μεγάλη η διαφορά; Υπάρχουν άλλες διαφορές που δεν τις έχω προσέξει;

καμια υπερθεμανση

εδω η realme εχει κανει πιστευω την καλυτερη δουλεια πανω σε αυτο το θεμα

μπορουν να πουν και οι υπολοιποι τη γνωμη τους

Link to comment
Share on other sites

Και εγω βλεπω λιγο παραπανω ζεστη την πλατη, σε σχεση με το oppo.

Βεβαια αλλο sd765G και αλλο sd888. Ισως φταιει και το υλικο της πλατης για αυτη την αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με τις ηχητικές ειδοποιήσεις έχετε παιδιά;
Αν ναι ποιες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, geokat1291 said:

Θέμα με τις ηχητικές ειδοποιήσεις έχετε παιδιά;
Αν ναι ποιες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τι θεμα εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

τι θεμα εχεις ?
Τελικά με δύο επανεκκινησεις και βελτιστοποιησεις έχω ξανά ηχητικές ειδοποιήσεις. Έκλεισα και την χρήση στο υπόβαθρο για fb, insta, Twitter, messenger.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες Πλαίσιο και Media - Public (Θεσσαλονίκη) μήπως και το βρω για να το πιάσω λίγο να το δουλέψω αλλά καμία τύχη. Θα δοκιμάσω και στα Public στο Cosmos μήπως είμαι πιο τυχερός. Βασικά θέλω να δω τι είναι αυτή η paper υφή που λέει ότι έχει αλλά και την οθόνη, ηχεία κτλ.

Γενικά υπάρχουν κάποια γνωστά bugs που να έχει το κινητό; Π.χ. προβλήματα με οθόνη, ήχο, ειδοποιήσεις, κτλ.;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ κάτοχος εδώ και 10 μέρες, πήρα το μαύρο 12/256. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με τα gestures, Μερικές φορές όταν κάνω swipe προς τα πάνω για να πάω στην αρχική οθόνη αυτό με πηγαίνει στην επόμενη/προηγούμενη εφαρμογή λες και κάνω swipe δεξία/αριστερά.

Σήμερα παρέλαβα και τοποθέτησα το παρακάτω tempered glass αφού αφαίρεσα πρώτα την εργοστασιακή μεμβράνη.
Το προτίμησα γιατί έχει εργαλείο που σε βοηθά στην τοποθέτηση. Αν και σε 1 σχόλιο έλεγε ότι δεν κάνει για το GT 2 και ότι η τρύπα της κάμερας είναι στραβά, εμένα μπήκε τέλεια, ίσως να έβαλε με λάθος προσανατολισμό το εργαλείο τοποθέτησης.

Μετά την τοποθέτηση το δαχτυλικό δεν το αναγνώριζε καθόλου. Πήγα και το αφαίρεσα, και το ξαναπρόσθεσα. Είχα 2-3 αποτυχίες και κάποια παραπάνω δυσκολία στην αρχική διαδικασία αναγνώρισης αλλά από κει και μετά δουλεύει όπως πριν στο ξεκλείδωμα.

https://www.amazon.de/-/en/Ibywind-Screen-Protectors-Protective-Install/dp/B09P1D8DTD/ref=sr_1_4?crid=8FHPDEIJI235&keywords=ibywind+realme+gt2&qid=1660680329&sprefix=ibywind+realme+gt+2%2Caps%2C123&sr=8-4

https://youtu.be/4mJdp6ype88

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η εμπειρία σας μέχρι στιγμής με το συγκεκριμένο κινητό πως είναι;

Κοιτάζω λίγο και προς Realme 9 Pro+ και για λιγότερα χρήματα και λόγο κάμερας αλλά με προβληματίζει λίγο ο Dimensity που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η εμπειρία σας μέχρι στιγμής με το συγκεκριμένο κινητό πως είναι;
Κοιτάζω λίγο και προς Realme 9 Pro+ και για λιγότερα χρήματα και λόγο κάμερας αλλά με προβληματίζει λίγο ο Dimensity που έχει.
Θα προτιμούσα το 9 pro+ πάρα τον άθλιο 888.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, JimBlack said:

Γενικά η εμπειρία σας μέχρι στιγμής με το συγκεκριμένο κινητό πως είναι;

Κοιτάζω λίγο και προς Realme 9 Pro+ και για λιγότερα χρήματα και λόγο κάμερας αλλά με προβληματίζει λίγο ο Dimensity που έχει.

σε επεξεργαστη μεγαλη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, chios said:
6 ώρες πριν, JimBlack said:
Γενικά η εμπειρία σας μέχρι στιγμής με το συγκεκριμένο κινητό πως είναι;
Κοιτάζω λίγο και προς Realme 9 Pro+ και για λιγότερα χρήματα και λόγο κάμερας αλλά με προβληματίζει λίγο ο Dimensity που έχει.

Θα προτιμούσα το 9 pro+ πάρα τον άθλιο 888.

γιατι αθλιος ο 888 ?

Link to comment
Share on other sites

Υπερθερμάνσεις, κακή μπαταρία τουλάχιστον στα περισσότερα τηλέφωνα που τον φοράνε. Από την άλλη διαβάζοντας αυτά είναι λίγο ρίσκο και το pro+.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Υπερθερμάνσεις, κακή μπαταρία τουλάχιστον στα περισσότερα τηλέφωνα που τον φοράνε. Από την άλλη διαβάζοντας αυτά είναι λίγο ρίσκο και το pro+.

Καμία υπερθέρμανση στο συγκεκριμένο κινητό και με πολύ καλή διαχείριση 🔋 θα έλεγα.

 

Μιλάω εκ πείρας.... προερχόμενος από :

Poco F3

Realme GT Neo 2

Realme GT2 Pro 

Xisomi 12x

 

 

 

 

 

 

 

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, JimBlack said:

Γενικά η εμπειρία σας μέχρι στιγμής με το συγκεκριμένο κινητό πως είναι;

Κοιτάζω λίγο και προς Realme 9 Pro+ και για λιγότερα χρήματα και λόγο κάμερας αλλά με προβληματίζει λίγο ο Dimensity που έχει.

Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής είναι άριστη.Πολυ ωραία οθόνη,δε μασάει πουθενά,δεν ζεσταίνεται καθόλου και έχει πολύ καλή διαχείριση 🔋.

Δεν είχα ποτέ το 9 pro+ αλλά μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το GT2 αξίζει και το τελευταίο σεντσι που θα διαθέσεις.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Κατοχος της συσκευής περίπου μία εβδομάδας προερχόμενος από xiaomi 11t pro κ έχω παρατηρήσει τα εξής: Ζεσταίνεται με το παραμικρό κ η μπαταρία τελειώνει υπερβολικά γρήγορα Όλα αυτά σε σύγκριση με το 11t pro που είχα.Επισγς πάνω από 45fps στο Fortnite δεν βγάζει που το 11t pro το έπαιζε σε όλα full 60fps σταθερά.Επισης άλλο ένα όταν κλείσω την συσκευή η την κάνω επανεκκίνηση χάνονται οι επαφές κ πρέπει να ξανακάνω εισαγωγή το αρχείο με τις επαφές κ εγκατάσταση στην συσκευή.Τι να φταίει με όλα αυτά τα περίεργα που μου συμβαίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Κατοχος της συσκευής περίπου μία εβδομάδας προερχόμενος από xiaomi 11t pro κ έχω παρατηρήσει τα εξής: Ζεσταίνεται με το παραμικρό κ η μπαταρία τελειώνει υπερβολικά γρήγορα Όλα αυτά σε σύγκριση με το 11t pro που είχα.Επισγς πάνω από 45fps στο Fortnite δεν βγάζει που το 11t pro το έπαιζε σε όλα full 60fps σταθερά.Επισης άλλο ένα όταν κλείσω την συσκευή η την κάνω επανεκκίνηση χάνονται οι επαφές κ πρέπει να ξανακάνω εισαγωγή το αρχείο με τις επαφές κ εγκατάσταση στην συσκευή.Τι να φταίει με όλα αυτά τα περίεργα που μου συμβαίνουν?
Για τις επαφές κάτι παίζει με τον λογαριασμό google ίσως δεν έχουν συγχρονίσει σωστά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό ζεσταίνεται και δεν έχει καμία σχέση με το gt master Edition στο θέμα αυτό.

Οχι σε σημείο poco mtk οχι τόσο ενοχλητικά αλλα δεν ειναι και κρύο ...

Είναι τούμπανο με απολαυστική οθόνη κάτω από τον ήλιο και με άριστη κάμερα αλλα και πάλι για πλάκα μπορείς να δεις να ριχνει frames σε 4k 60fps h265 recording μια καλοκαιρινή μερα στο λεπτό επάνω, χωρίς να εχεις κάνει καμία χρήση τα τελευταία 10 λεπτα αν τρέχει πχ και μια εφαρμογή gps παράλληλα.

Τουλάχιστον δεν κλείνει την κάμερα όπως τα poco mtk.

ξαναλέω άριστη οθόνη, άριστη κάμερα.

λιγότερα σκουπίδια σε σχέση πχ με Xiaomi αλλά με κακό interface και λειτουργίες που λείπουν.

αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα.

Καλός ήχος αλλα το ένα ηχείο ειναι μικρότερο σε ένταση απο το αλλο με αποτέλεσμα να θέλει αξιοσημείωτη ρύθμιση απο το balance.

αν μπαίνεις αμαξι και ακούς με Bluetooth υπάρχει θέμα... πρέπει ξα ρυθμίζεις πάλι το balance...

επειδή πήραμε ενα κινητό δεν θα το βαφτίσουμε τέλειο..

 

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, chios said:

Υπερθερμάνσεις, κακή μπαταρία τουλάχιστον στα περισσότερα τηλέφωνα που τον φοράνε. Από την άλλη διαβάζοντας αυτά είναι λίγο ρίσκο και το pro+.

επειδι ειχα και το παλιο GT και το GT2 σε πληροφορω καμια υπερθεμανση σε σχεση με αλλα κινητα με 888 πανω οσο για τη μπαταρια αν βγαλεις απο μεσα καποια συγκεκριμενη εφαρμογη θα δεις να ανεβαινει το sot πανω απο 7,5 - 8 ωρες πραγμα που δε θα βρεις σε αλλο κινητο με 888

13 ώρες πριν, tcouxtra said:

Καλησπέρα παίδες.Κατοχος της συσκευής περίπου μία εβδομάδας προερχόμενος από xiaomi 11t pro κ έχω παρατηρήσει τα εξής: Ζεσταίνεται με το παραμικρό κ η μπαταρία τελειώνει υπερβολικά γρήγορα Όλα αυτά σε σύγκριση με το 11t pro που είχα.Επισγς πάνω από 45fps στο Fortnite δεν βγάζει που το 11t pro το έπαιζε σε όλα full 60fps σταθερά.Επισης άλλο ένα όταν κλείσω την συσκευή η την κάνω επανεκκίνηση χάνονται οι επαφές κ πρέπει να ξανακάνω εισαγωγή το αρχείο με τις επαφές κ εγκατάσταση στην συσκευή.Τι να φταίει με όλα αυτά τα περίεργα που μου συμβαίνουν?

αν θες να δεις διαφορα στο sot της μπαταριας ελα στο fb στην ομαδα της realme και θα σου πω σε inbox η βρες με Giannis Gigantas και στειλε μου 

Link to comment
Share on other sites

Για τους ψυχαναγκαστικους των full face tempered glass να ενημερώσω ότι το nillkin ως ποιότητα δεν το συζητάμε είναι κλάσεις ανώτερο από τα υπόλοιπα όμως κρύβει χιλιοστά την οθόνη. Σήμερα λοιπόν και μετά από αρκετή έρευνα τοποθέτησα το nillkin για poco f4 ναι σωστά διαβάζετε 😂και έχει κάτσει τέλεια.

 

Δεν έχω δοκιμάσει όμως με την μαμισια θήκη εάν το ξερναει στις άκρες να ενημερώσω.

2 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

επειδι ειχα και το παλιο GT και το GT2 σε πληροφορω καμια υπερθεμανση σε σχεση με αλλα κινητα με 888 πανω οσο για τη μπαταρια αν βγαλεις απο μεσα καποια συγκεκριμενη εφαρμογη θα δεις να ανεβαινει το sot πανω απο 7,5 - 8 ωρες πραγμα που δε θα βρεις σε αλλο κινητο με 888

αν θες να δεις διαφορα στο sot της μπαταριας ελα στο fb στην ομαδα της realme και θα σου πω σε inbox η βρες με Giannis Gigantas και στειλε μου 

Δώσε ενημέρωση και σε μας επειδή δεν το χω με το Facebook 🤣

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Για τους ψυχαναγκαστικους των full face tempered glass να ενημερώσω ότι το nillkin ως ποιότητα δεν το συζητάμε είναι κλάσεις ανώτερο από τα υπόλοιπα όμως κρύβει χιλιοστά την οθόνη. Σήμερα λοιπόν και μετά από αρκετή έρευνα τοποθέτησα το nillkin για poco f4 ναι σωστά διαβάζετε 😂και έχει κάτσει τέλεια.

 

Δεν έχω δοκιμάσει όμως με την μαμισια θήκη εάν το ξερναει στις άκρες να ενημερώσω.

Δώσε ενημέρωση και σε μας επειδή δεν το χω με το Facebook 🤣

πρεπει για αρχη να πας ρυθμισεις και πανω πανω στο search να γρψεις γρηγορη συνδεση συσκευης η quock connect device και θα μπεις μεσα και θα πας τερμα κατω να κλησεις την εφαρμογη

το τσεκαρεις μετα απο 2-3 φορτισεις και αν δεις οτι δεν τοτε πρεπει να ξηλωσεις τελειως την εφαρμογη οπως εκανα και γω με το προγραμμα adb app control για να βρεις την ησυχια σου

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2022 at 2:45 ΜΜ, Tr3LaRaS said:

επειδι ειχα και το παλιο GT και το GT2 σε πληροφορω καμια υπερθεμανση σε σχεση με αλλα κινητα με 888 πανω οσο για τη μπαταρια αν βγαλεις απο μεσα καποια συγκεκριμενη εφαρμογη θα δεις να ανεβαινει το sot πανω απο 7,5 - 8 ωρες πραγμα που δε θα βρεις σε αλλο κινητο με 888

αν θες να δεις διαφορα στο sot της μπαταριας ελα στο fb στην ομαδα της realme και θα σου πω σε inbox η βρες με Giannis Gigantas και στειλε μου 

Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλα δεν έχω fb ούτε insta μόνο viber χρησιμοποιώ αν δε σου είναι κόπος στείλε μου ένα μύνημα εδώ.Κ πάλι σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tcouxtra said:

Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλα δεν έχω fb ούτε insta μόνο viber χρησιμοποιώ αν δε σου είναι κόπος στείλε μου ένα μύνημα εδώ.Κ πάλι σ' ευχαριστώ.

εχεις inbox

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...