Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Μια ερώτηση, έχω εγγραφή κλήσεων αλλά μόνο στην εφαρμογή τηλεφώνου της Samsung όχι στην Google, μου αρέσει πιο πολύ η εφαρμογή της Google ξέρετε αν μπορεί να έχει και εκεί; ή είναι κάποιος περιορισμός της Google ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια απορία, αν απενεργοποιήσω την δεύτερη sim, είναι σαν να την έχω αφαιρέσει; Από άποψη κατανάλωσης μπαταρίας ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τη στιγμή που δεν λαμβάνει σημα είναι σαν να μην υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2024 at 10:13 ΠΜ, chios said:

Μια ερώτηση, έχω εγγραφή κλήσεων αλλά μόνο στην εφαρμογή τηλεφώνου της Samsung όχι στην Google, μου αρέσει πιο πολύ η εφαρμογή της Google ξέρετε αν μπορεί να έχει και εκεί; ή είναι κάποιος περιορισμός της Google ;

Που, πως, πότε???? Στην samsung ξέρω αν αλλάξεις csc αλλά στην google???? 

Link to comment
Share on other sites

Που, πως, πότε???? Στην samsung ξέρω αν αλλάξεις csc αλλά στην google???? 
Αυτό ρωτάω στην Google δεν έχει εγγραφεί, όταν χρησιμοποιώ τον dialer της Samsung έχει.
Το κινητό δεν είναι ευρωπαϊκό από Ασία είναι με τον Snapdragon.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Browser της προκοπής ποιον προτείνετε; Χρησιμοποιώ τον edge και της Samsung αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η άχρηστη πληροφορία της ημέρας:

Σχετικά με το lagαρισμα κατά την εναλλαγή των πρόσφατων εφαρμογών.... δεν εμφανίζεται όταν η ανάλυση της οθόνης είναι στο FHD+, το κάνει μόνο στο QHD+

Link to comment
Share on other sites

Που και παλι η QWHD+ αναλυση ειναι για να το πουλανε πιο ακριβα. Οσο και να προσπαθω εγω διαφορα δεν βλεπω απο την FHD+...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GMF80 said:

Που και παλι η QWHD+ αναλυση ειναι για να το πουλανε πιο ακριβα. Οσο και να προσπαθω εγω διαφορα δεν βλεπω απο την FHD+...

Εγώ βλέπω διαφορά πάντως...όχι πως με ενοχλεί αλλά μιας και το ανέφερες...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Εγώ βλέπω διαφορά πάντως...όχι πως με ενοχλεί αλλά μιας και το ανέφερες...

Αμεσως οταν κανω την αλλαγη κατι διακρινω. Αλλα μετα σε κανονικη χρηση τιποτα απολυτως 

Και κατι που ανακαλυψα προσφατα και βοηθαει στην μπαταρια. Μεσω good guardians στην εφαρμογη battery guardian εχει επιλογη να βαζεις σε 60hz refresh rates σε οποια εφαρμογη θελεις. Εβαλα σε viber και messenger που τα χρησιμοποιω αρκετα και μου ειναι τελειως αδιαφορο ποσο smooth θα σκρολαρω εκει ...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και κάτι άλλο παράδοξο... το lagαρισμα εξαφανίζεται εντελώς και με την ανάλυση της οθόνης στο QHD+, αρκεί να είναι η λειτουργία της στο "Έντονη".

🙄

Link to comment
Share on other sites

Ισως για αυτο δεν ξερω τι λαγκαρισμα εννοεις. Στο "εντονη" το ειχα παντα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GMF80 said:

Ισως για αυτο δεν ξερω τι λαγκαρισμα εννοεις. Στο "εντονη" το ειχα παντα.

Άρα γι' αυτό δεν παρατήρησες κάτι...

έχεις βρει τη χρυσή τομή με τα RGB? Αν δε σου κάνει κόπο στείλε μου ένα screenshot με τις ρυθμίσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

Παντα ετσι τα ειχα σε Samsung. Μου αρεσουν τα εντονα χρωματα και σε dark mode νομιζω τα κανει πιο ρεαλιστικα... Αλλα ειναι θεμα γουστου η ρυθμιση πιστευω...

Screenshot_20240120_141956_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεεεεννν ξερω αν συζητήθηκε πιο πάνω αλλά μεταξύ μας δεν βρίσκω και πολύ λογική την αγορά s24u αντί του δικού μας s22u. Για το ΑΙ λέγεται ότι μάλλον δεν θα πάρουμε όλα τα features του - αν πάρουμε κάποια αλλά και γι αυτά λέγεται ότι μετά το 25 θα τα πληρώνεις για να τα έχεις (νομιζω το λέει η ίδια η samsung), τώρα το κυκλωσε και ψάξε είναι της Google λέει οπότε θα έρθει με αναβάθμιση και σε εμάς (πιστεύω). Is it worth it λοιπόν??? (370€ ο pandas +100€ bonus απο samsung, άρα δίνουμε 1000€ για almost αναβάθμιση επεξεργαστή. Λέει?????. 

Screenshot_20240121_130513_Google.jpg

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο τον καθενα. Αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα παντως ΔΕΝ θα το εκανα. Μια χαρα με καλυπτει το S22U. Οπως και να εχει για 3η σερι χρονια η ιδια συσκευη θα ναι με λιγο ανωτερα specs. 

Τα περι ΑΙ με αφηνουν αδιαφορο προς το παρων.

Ποτε θα τα σκαγα? Αν ερχονταν το second coming του S7 Edge. Η καλυτερη συσκευη ever!

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

@alex61 η αγορά των καινούργιων ναυαρχίδας αξίζει μόνο όταν μες στον χρόνο που βγαίνει ,πουλάς την παλιά σου ναυαρχίδα κ με 200 - 250 τον χρόνο έχεις την καινούργια ναυαρχίδα στα χέρια σου. Αν κρατήσεις για παράδειγμα την συσκευή σου λέμε μια 5ετια σου βγαίνει 350 ο χρόνος ενώ με 200 ευρώ έχεις πάντα το " το καλύτερο " 

Link to comment
Share on other sites

Απλώς λέω ότι η samsung ΔΕΝ με έπεισε με το s24u ότι υπάρχει "τρομερή" διαφορά (δεν είμαι δα και κανένας φωτογράφος ή κινηματογραφιστης) μεταξύ s22u και s24u για να σκάσω έστω και το 1000ρικο. Παίδες, Αμερική έχουν τρομερές προσφορές για μαθητές, καθηγητές κ. α. Μαααλλλλοοοονννν θα περιμένω το s25u. Περίμενα κάτι καλύτερο κατι ίσως πιο εντυπωσιακό, λίγο μεγαλυτερη οθόνη, μεγαλύτερη ταχύτητα φόρτισης, κάτι ρε μαμωτο που να μου κάνει κλικ 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου άρεσε στο s24 είναι που έφυγε η edge οθόνη

κατά τα άλλα μια χαρά είναι το s22 ultra  μου 512g. 

Link to comment
Share on other sites

S22u,s23u,s24u μικρές διαφορές αφού πρόκειται για ναυαρχίδες της εκάστοτε χρονιάς. Είναι λογικό η πιο καινούργια να προσφέρει και κάτι καλύτερο. Πέρσι και φέτος με τις προωθητικές ενέργειες αξίζει η αγορά με προπαραγγελια όπου ουσιαστικά με δυο τρία κατοστάρικα μ.ο. όπως γράφτηκε παίρνεις πάντοτε τεχνολογία αιχμής και την τελευταία έκδοση όπου για θέματα αποκλειστικά τεχνολογίας μετράει. Προσωπικά το 22u είναι ελαφρώς πιο μαζεμένο απ'το 23u που έχω ενώ το 24αρι ουλτρα έχει γίνει ακόμη πιο πλατύ. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει η edge οθόνη, όμως η μεγαλύτερη φωτεινότητα σε κάθε περίπτωση από το παλιότερο στο νεότερο μοντέλο, οι θερμοκρασίες όπου στο 23u που δουλεύω είναι ανύπαρκτες δίνουν σίγουρα μπόνους σε κάθε περίπτωση στο νεότερο μοντέλο... αυτό δεν σημαίνει ότι τόσο το 22 όσο και το 23 δεν έχουν εξαιρετική απόδοση όμως σίγουρα το 24u είναι καλύτερο τηλέφωνο και σε αγοραστές όπου δεν δίνουν και τόσο σημασία στην οικονομική παράμετρο εννοείται ότι θα το επιλέξουν... απλά η γνώμη μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως με @konakis

Οποιος θελει να εχει την τελευταια τεχνολογια προφανως συμφερει να αλλαζει καθε χρονο. Οσο το κρατας τοσο χανει την αξια του. Εγω το πηρα αποφαση και το S22U ηταν η τελευταια τετοια αγορα που εκανα. Θα το κρατησω οσο παει και μετα θα στραφω στην VFM κατηγορια... 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, konakis said:

S22u,s23u,s24u μικρές διαφορές αφού πρόκειται για ναυαρχίδες της εκάστοτε χρονιάς. Είναι λογικό η πιο καινούργια να προσφέρει και κάτι καλύτερο. Πέρσι και φέτος με τις προωθητικές ενέργειες αξίζει η αγορά με προπαραγγελια όπου ουσιαστικά με δυο τρία κατοστάρικα μ.ο. όπως γράφτηκε παίρνεις πάντοτε τεχνολογία αιχμής και την τελευταία έκδοση όπου για θέματα αποκλειστικά τεχνολογίας μετράει. Προσωπικά το 22u είναι ελαφρώς πιο μαζεμένο απ'το 23u που έχω ενώ το 24αρι ουλτρα έχει γίνει ακόμη πιο πλατύ. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει η edge οθόνη, όμως η μεγαλύτερη φωτεινότητα σε κάθε περίπτωση από το παλιότερο στο νεότερο μοντέλο, οι θερμοκρασίες όπου στο 23u που δουλεύω είναι ανύπαρκτες δίνουν σίγουρα μπόνους σε κάθε περίπτωση στο νεότερο μοντέλο... αυτό δεν σημαίνει ότι τόσο το 22 όσο και το 23 δεν έχουν εξαιρετική απόδοση όμως σίγουρα το 24u είναι καλύτερο τηλέφωνο και σε αγοραστές όπου δεν δίνουν και τόσο σημασία στην οικονομική παράμετρο εννοείται ότι θα το επιλέξουν... απλά η γνώμη μου.

Ναι το πρόσεξα και εγώ ότι το s23 είναι ελάχιστα μεγαλύτερο.Προσωπικα μου αρέσουν τα μεγάλα τηλέφωνα και οι φλατ οθόνες.

Οι edge όπως και να το κάνεις είναι ποιο ευαίσθητες σε Πεσίματα 

10 minutes ago, GMF80 said:

Συμφωνω απολυτως με @konakis

Οποιος θελει να εχει την τελευταια τεχνολογια προφανως συμφερει να αλλαζει καθε χρονο. Οσο το κρατας τοσο χανει την αξια του. Εγω το πηρα αποφαση και το S22U ηταν η τελευταια τετοια αγορα που εκανα. Θα το κρατησω οσο παει και μετα θα στραφω στην VFM κατηγορια... 

Πριν πάρω το s22 είχα samsung note 4🤪 που ακόμα έκανε πράγματα που αλλά καινούρια δεν εκαναν φυσικά άρχισε να μην υποστηρίζει κάποιες εφαρμογές και άρχισε να κολλάει και είχε έρθει η ώρα για αλλαγή.

Το είχα από το 2016 .Πρώτη φορά κινητό με πενακι και έρωτας μετά δεν μπορούσα να πάω κάπου αλλού ήθελα πενακι.

Το πήρα με αποφορολόγηση τον Μάιο στα 1048 απο Κοτσωβολο και σε πιάνει εγκεφαλικό όταν φίλη πέτυχε πριν 2 μήνες από σκρουτζ με αποφορολογηση και προσφορά και πήρε s23 u 512 χωρητικότητα όπως εγώ στα 800 ευρώ 🫨.

 

 

Link to comment
Share on other sites

800 πηρα το S22U προπερσι (μεταχειρισμενο μιας βδομαδας, αγορασμενο με τιμολογιο απο Κωτσοβολο απο τον προηγουμενο κατοχο). Με πωληση του S20plus (το ειχα 2ετια) μου κοστισε στην ουσια καπου 500 ευρω.

Τωρα δεν θα το ξανακανα γιατι ηταν κουραστικη η ολη διαδικασια καθε χρονο (βαλε αγγελια, βρες τον καταλληλο αγοραστη)...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...