Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το τηλεφωνο για τον μεσο χρηστη θα δουλευει αψογα για πολλα χρονια ακομα....

Για τον σφαιρατο σμουθατο που ρολαρει πανω κατω ολη μερα μηπως δει κανα μιλισεκοντ καθυστερηση πιθανον αποτελει σαβουρα πλεον...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ την πήρα την συσκευή κατα λαθος θα κρατούσα το Note 20 ultra που ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος και μια χαρά σμουθατο ήτανε!

Απλά ο φίλος μου το είχε πάρει και δεν μπόρεσε να συνηθίσει το αντροιντ και έτσι το πήρα και θεωρώ ότι η συσκευή είναι πάρα πολύ καλή και σμουθατη!

Και προσωπικά είχα ταυτόχρονα note 20 ultra και iphone 12pro max και δεν μου άρεσε καθόλου το iphone (είχα δοκιμάσει να κρατήσω το iphone 6 όταν ήταν στης δόξες του και απλά δεν μπορούσα με τίποτα. Το ίδιο συναίσθημα μου άφησε και το 12προ μαχ!

Δεν λέω ότι είναι κακό τηλέφωνο έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Είχα υποψίες ότι το θέμα με τις χαμένες κλήσεις ήταν το 2g, σήμερα το επιβεβαίωσα. 500 μέτρα από το μέγαρο του ΟΤΕ, με κάρτα cosmote, με φουλ σήμα σε 2g αλλά χωρίς να υπάρχει σηματάκι ότι έχει internet, δεν μπορούσα να κάνω κλήση καθώς έβγαινε μήνυμα "not registered on network".

Μπήκα στις ρυθμίσεις και επιβεβαίωσα ότι όντως ήταν σε δίκτυο cosmote το κινητό. Άλλωστε είχε φουλ σήμα.

Κατάφερα να κάνω κλήση μόνο όταν ενεργοποίησα 4g.

Αυτή η ιστορία έχει ξεκινήσει από τον Δεκέμβριο, πιο πριν δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα σε 2g λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, hurin said:

Είχα υποψίες ότι το θέμα με τις χαμένες κλήσεις ήταν το 2g, σήμερα το επιβεβαίωσα. 500 μέτρα από το μέγαρο του ΟΤΕ, με κάρτα cosmote, με φουλ σήμα σε 2g αλλά χωρίς να υπάρχει σηματάκι ότι έχει internet, δεν μπορούσα να κάνω κλήση καθώς έβγαινε μήνυμα "not registered on network".

Μπήκα στις ρυθμίσεις και επιβεβαίωσα ότι όντως ήταν σε δίκτυο cosmote το κινητό. Άλλωστε είχε φουλ σήμα.

Κατάφερα να κάνω κλήση μόνο όταν ενεργοποίησα 4g.

Αυτή η ιστορία έχει ξεκινήσει από τον Δεκέμβριο, πιο πριν δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα σε 2g λειτουργία.

Σε 2g κανονικά έπρεπε να έβγαζες γραμμή και να μίλαγες. Μήπως δεν είχες ενεργοποιήσει το 2g ή κάτι τέτοιο. Χθες ακριβώς το μεσημέρι ήμουν στον διπλανό δρόμο του μεγάρου και μίλαγα κανονικά.(όχι με samsung αλλά δεν έχει σημασία)

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο για τον μεσο χρηστη θα δουλευει αψογα για πολλα χρονια ακομα....
Για τον σφαιρατο σμουθατο που ρολαρει πανω κατω ολη μερα μηπως δει κανα μιλισεκοντ καθυστερηση πιθανον αποτελει σαβουρα πλεον...
Όταν έχεις σκάσει τόσα λεφτά απαιτείς να μην υπάρχει ούτε μιλισεκοντ

Σταματήστε επιτέλους να δικαιολογείτε το οτιδήποτε στην συσκευή...να είστε ακριβοδίκαιοι

Προσωπικά το ίδιο απαιτώ και από τη δικιά μου συσκευή πόσο περισσότερο στην πανάκριβη ναυαρχίδα της samsung
sent from my S21 FE 8/256





Link to comment
Share on other sites

 Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος.... Ελπιζω σε αλλα πιο σημαντικα θεματα να δινετε την αντιστοιχη σημασια....

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GMF80 said:

 Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος.... Ελπιζω σε αλλα πιο σημαντικα θεματα να δινετε την αντιστοιχη σημασια....

αν είχανε-με πιο σημαντικά θέματα δεν θα μπαίναμε εδώ μέσα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hurin said:

Είχα υποψίες ότι το θέμα με τις χαμένες κλήσεις ήταν το 2g, σήμερα το επιβεβαίωσα. 500 μέτρα από το μέγαρο του ΟΤΕ, με κάρτα cosmote, με φουλ σήμα σε 2g αλλά χωρίς να υπάρχει σηματάκι ότι έχει internet, δεν μπορούσα να κάνω κλήση καθώς έβγαινε μήνυμα "not registered on network".

Μπήκα στις ρυθμίσεις και επιβεβαίωσα ότι όντως ήταν σε δίκτυο cosmote το κινητό. Άλλωστε είχε φουλ σήμα.

Κατάφερα να κάνω κλήση μόνο όταν ενεργοποίησα 4g.

Αυτή η ιστορία έχει ξεκινήσει από τον Δεκέμβριο, πιο πριν δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα σε 2g λειτουργία.

Κάτι δεν μας λες σωστά. Δεν γίνεται με 2g να μην μπορείς να πραγματοποιηθεί κλήση. Μήπως έχεις κάνει επίλογη κλήσης μέσο ίντερνετ; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Κάτι δεν μας λες σωστά. Δεν γίνεται με 2g να μην μπορείς να πραγματοποιηθεί κλήση. Μήπως έχεις κάνει επίλογη κλήσης μέσο ίντερνετ; 

 

Screenshot_20230301_173633_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος.... Ελπιζω σε αλλα πιο σημαντικα θεματα να δινετε την αντιστοιχη σημασια....
Προβλήματα έχει ο κόσμος δεν τα διαβάζεις? Ο κύριος ούτε τηλ μπορεί να πάρει και έχει χαμένες κλήσεις

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Προβλήματα έχει ο κόσμος δεν τα διαβάζεις? Ο κύριος ούτε τηλ μπορεί να πάρει και έχει χαμένες κλήσεις

sent from my S21 FE 8/256
 

Φίλε μου δηλαδή αν εκεί που είναι ο φίλος υπάρχει γενικά θέμα με το σήμα φταει η Samsung?

Εγώ δεν έχω καμία χαμένη κλίση πάντως. Φυσικά έχω βρεθεί σε σημείο που να μην έχω καν σήμα αλλά δεν είχε και κανένας άλλος!

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δηλαδή αν εκεί που είναι ο φίλος υπάρχει γενικά θέμα με το σήμα φταει η Samsung?
Εγώ δεν έχω καμία χαμένη κλίση πάντως. Φυσικά έχω βρεθεί σε σημείο που να μην έχω καν σήμα αλλά δεν είχε και κανένας άλλος!
 
Ξέρεις πόσοι μα πόσοι είχαν προβλήμα με την εν λόγω συσκευή και την κοσμοτε? Και εγώ Samsung έχω αλλά ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα πάρα μόνο ήθελα λίγο καλύτερη μπαταρία

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, thalassi said:

Εχετε παρατηρησει χειροτερη αποκριση στην οθονη, οταν το τηλεφωνο φορτιζει?

Όχι όλα είναι εντάξει 

HD ανάλυση.96 hz.wifi συνέχεια ανοιχτό. φωτεινοτητα αυτόματη 

Screenshot_20230303_034500_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:
6 ώρες πριν, Andreaszel said:
Όχι όλα είναι εντάξει 
HD ανάλυση.96 hz.wifi συνέχεια ανοιχτό. φωτεινοτητα αυτόματη 
1987014000_Screenshot_20230303_034500_Devicecare.thumb.jpg.55adaf057302cfee3b01503cf50c2883.jpg

άλλο ρώτησε νομίζω...

Ναι απάντησα. Είπα όχι όλα εντάξει 

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 2:37 ΜΜ, ddr2 said:

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης εχει μια επιλογη "αυτοματη ανανεωση εν κινησει" Υπηρχε αυτο?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι, δεν υπήρχε.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, thalassi said:

Εχετε παρατηρησει χειροτερη αποκριση στην οθονη, οταν το τηλεφωνο φορτιζει?

Χρησιμοποιεις τον original φορτιστη και καλωδιο?

Γινεται και σε κανονικη και σε πολυ γρηγορη φορτιση?

Εχω διαβασει για την υπαρξη του θεματος σε πολλες συσκευες ανα τα χρονια. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GMF80 said:

Χρησιμοποιεις τον original φορτιστη και καλωδιο?

Γινεται και σε κανονικη και σε πολυ γρηγορη φορτιση?

Εχω διαβασει για την υπαρξη του θεματος σε πολλες συσκευες ανα τα χρονια. 

Ναι χρησιμοποιω  original σε ολα...

Ναι το κανει και στην αργη φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα περιεργα που ειχα διαβασει ηταν σε καποιους οτι το προβλημα δεν υπαρχει με third party charger αλλα μονο με τον original.

Αλλοι το εχουν μονο στην πολυ γρηγορη φορτιση..

Εγω δεν το πολυχρησιμοποιω οταν φορτιζω αλλα δεν θυμαμαι να μου εχει τυχει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το πρόβλημα το είχε το s21 ultra της γυναίκας μου..όσο ήταν στο φορτιστή συμπεριφερόταν σαν συσκευή 50ευρου. Είχε διορθωθεί μετά από ενημέρωση λογισμικού. (Ασφαλείας όχι τίποτα μεγάλο).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τι στιγμή το έχω στην φόρτιση και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απόλυτος όλα δουλεύουν άψογα!

Ο φορτιστής είναι ο ίδιος της Samsung που είχα στο note 20 ultra το καλώδιο δεν είναι μαμα όμως!

Όποιος έχει τέτοια προβλήματα δοκιμάστε αμέσως άλλο καλώδιο και φορτιστή πιθανόν το πρόβλημα να είναι σε ένα από αυτα

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 6:59 ΜΜ, taxtax said:

Ευχάριστη εξέλιξη με την 5.1, επιτέλους:

- το 1ο και το 3ο έφτιαξαν.

- και το GPS μέχρι στιγμής δείχνει να έχει φτιάξει. Δουλεύει σωστά τώρα.

Δυστυχώς το GPS εξακολουθεί και με την 5.1 να χρειάζεται κάθε μερικές μέρες επανεκκίνηση για να δουλέψει σωστά.

Πέρα από αυτό δεν αντιμετωπίζω κάποιο άλλο εμφανές πρόβλημα με το S22U.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το GPS εξακολουθεί και με την 5.1 να χρειάζεται κάθε μερικές μέρες επανεκκίνηση για να δουλέψει σωστά.
Πέρα από αυτό δεν αντιμετωπίζω κάποιο άλλο εμφανές πρόβλημα με το S22U.
Τι πρόβλημα έχεις με το GPS?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...