Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

38 minutes ago, nasosvasedis said:

Προφανώς πρέπει εφόσον την ανοίξεις μετά να την κάνεις αναγκαστική διακοπή, αλλιώς βρίσκει τρόπο να είναι ανοιχτή και να καταναλώνει.

Στα άλλα νέα... Δεν είναι καιρός για νέα ενημέρωση; Ειδικά αυτό το πρόβλημα με τον ήχο και τα βίντεο είναι πάρα πολύ ενοχλητικό, που πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να κάνεις επανεκκίνηση τη συσκευή για να φτιάξει.

Οχι. Αν χρειαστεί να μπω στην εφαρμογή αφού βγω μπαίνει πάλι σε πλήρη αδράνεια χωρίς να κάνω τίποτα 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

43 minutes ago, nasosvasedis said:

Προφανώς πρέπει εφόσον την ανοίξεις μετά να την κάνεις αναγκαστική διακοπή, αλλιώς βρίσκει τρόπο να είναι ανοιχτή και να καταναλώνει.

Στα άλλα νέα... Δεν είναι καιρός για νέα ενημέρωση; Ειδικά αυτό το πρόβλημα με τον ήχο και τα βίντεο είναι πάρα πολύ ενοχλητικό, που πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να κάνεις επανεκκίνηση τη συσκευή για να φτιάξει.

1. Από την ημέρα που την αδρανοποίησα δεν έχει εμφανιστεί στις καταναλώσεις εκτός και αν τη δουλέψω για αρκετό χρονικό διάστημα. 

2. Αυτό με τον ήχο πρώτη φορά το ακούω.

 

11 minutes ago, costsa41 said:

χαχαχα δεν το ήξερα. Καλά ο μαστρο- Μήτσος δημιουργεί τις αναβαθμίσεις; Να δω τι θα φτιάξουν και πότε. Ελπίζω με το update Απριλίου. Καλά και γιατί δεν το έχουν όλα δεν το είδα να το αναφέρει κάποιος άλλος εδώ ή μου διέφυγε; 

Μήπως είναι κάτι άλλο άσχετο με την αναβάθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, costsa41 said:

Τι έπαθαν ο ήχος και το βίντεο; 

Εμένα άρχισε να γίνεται μόνο μετά την τελευταία ενημέρωση πάντως. Τώρα, τι να πω. Επίσης η εφαρμογή της Πειραιώς και εμένα δεν Εμφανιζόταν, τώρα δεν έχω ιδέα τι συνέβη χτες. 

Εν Τω μεταξύ προσπαθώ να συνηθίσω το Samsung keyboard αντί για το Gboard και δυσκολεύομαι ιδιαίτερα. Μόνο και μόνο επειδή μου αρέσουν οι παραπάνω λειτουργίες που σου δίνει με το Spen.

P. S: περισσότερα εδώ για το θέμα με τον ήχο. https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/s22-ultra-πρόβλημα-με-το-συγχρονισμό-ήχου-και-εικόνας/td-p/5094966

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μάλλον από τους τυχερούς...
Το παράπονό μου από τη συσκευή είναι ότι έχει λίγο χειρότερο σήμα από την προηγούμενη (S9) που είχα. Και φυσικά η μπαταρία η οποία με την χρήση που κάνω φτάνει γύρω στο 15% στο τέλος της ημέρας.
Κατά τα άλλα το GPS δουλεύει κανονικά, ειδοποιήσεις για χαμένες κλήσεις δεν μου έρχονται, glitch της οθόνης δεν μου έχει κάνει ποτέ και γενικώς όλα λειτουργούν κανονικά. Απολαμβάνω την υπέροχη οθόνη τη χρηστικότητα του s-pen που ήταν και ο λόγος που το αγόρασα και την απίστευτη φωτογραφική μηχανή με το ατελείωτο zoom...
Δεν έβαλα τζαμι μπροστά αλλά από το amazon αγόρασα ζελατίνα η οποία έχει απίστευτη εφαρμογή. Το pen και το δάχτυλο γλιστράνε κανονικά και το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει σαν να μην υπάρχει ζελατίνα.

Αν με τα επικείμενα update βελτιωθεί λίγο η μπαταρία και το σήμα θα αισθάνομαι ότι έχω ένα κορυφαίο τηλέφωνο από το οποίο θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.661c090c0c532a4dae23970190f8777a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εφαρμογή της Πειραιώς, μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα. Κάποιες φορές κάνω συναλλαγές. Δεν κάνω συναλλαγές με NFC , στην μπαταρία το έχω Βελτιστοποιημένη και όχι Περιορισμένο, και δεν καταναλώνει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα οι φίλοι που έχουν 7+ ώρες SOT , να μας βοηθήσουν λίγο με τις ρυθμίσεις που έχουν , ιδιαίτερα στα location sharing.Δηλαδη σε ποιες εφαρμογές έχουν την τοποθεσία να επιτρέπεται πάντα και σε ποιες με την χρήση της εφαρμογής.Σε αυτές που επιτρέπεται έχουν την υψηλή ακρίβεια ενεργή?

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όντως ο Μαστρο Μήτσος φτιάχνει τις αναβαθμισεις. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό εδώ το bug? Μου το κανει μόνο μετά την τελευταία αναβάθμιση και δεν έχει διορθωθεί με wipe cache partition ούτε καν με το wipe cache του system ui. Προσωπικά δεν έχω καμία ελπίδα για επίλυση προβλημάτων με την επερχόμενη αναβαθμιση. Αναμένω μόνο επειδή μου το υπέδειξαν οι ίδιοι 

Screenshot_20220327-182049_One UI Home.jpg

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση που ίσως βοηθήσει όσους αντιμετωπίζουν το πρόβλημα του παγώματος.

99% του χρόνου χρησιμοποιώ το microsoft Launcher και δεν έχω πρόβλημα. Για να δοκιμάσω το γύρισα στο UI 4.1 και αντιμετώπισα 2 φορές μέσα σε τρεις μέρες freezing του κινητού αναγκάζοντας με σε restart. Μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά όλο αυτόν το καιρό με το Launcher της microsoft δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stsalkit said:

Μια παρατήρηση που ίσως βοηθήσει όσους αντιμετωπίζουν το πρόβλημα του παγώματος.

99% του χρόνου χρησιμοποιώ το microsoft Launcher και δεν έχω πρόβλημα. Για να δοκιμάσω το γύρισα στο UI 4.1 και αντιμετώπισα 2 φορές μέσα σε τρεις μέρες freezing του κινητού αναγκάζοντας με σε restart. Μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά όλο αυτόν το καιρό με το Launcher της microsoft δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

θα δοκιμάσω ίσως τον nova launcher prime. πάντως είναι τραγικό το να κάνει νερά το κινητό με τον επίσημο launcher της εταιρείας. άβυσσος η ψυχή των developers

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stsalkit said:

Μια παρατήρηση που ίσως βοηθήσει όσους αντιμετωπίζουν το πρόβλημα του παγώματος.

99% του χρόνου χρησιμοποιώ το microsoft Launcher και δεν έχω πρόβλημα. Για να δοκιμάσω το γύρισα στο UI 4.1 και αντιμετώπισα 2 φορές μέσα σε τρεις μέρες freezing του κινητού αναγκάζοντας με σε restart. Μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά όλο αυτόν το καιρό με το Launcher της microsoft δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

 

2 minutes ago, Dark_Lord said:

θα δοκιμάσω ίσως τον nova launcher prime. πάντως είναι τραγικό το να κάνει νερά το κινητό με τον επίσημο launcher της εταιρείας. άβυσσος η ψυχή των developers

Το S22 ultra to έχω ήδη 15 ημέρες. Τις τρεις πρώτες μέρες το δούλευα με το UI 4.1 (ήδη με την αναβάθμιση από την πρώτη στιγμή) δε μου έκανε το παραμικρό. Μετά έβαλα τον nova launcher prime επειδή τον χρησιμοποιώ χρόνια και με βολεύει και πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα. 

1 hour ago, Dark_Lord said:

Μάλλον όντως ο Μαστρο Μήτσος φτιάχνει τις αναβαθμισεις. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό εδώ το bug? Μου το κανει μόνο μετά την τελευταία αναβάθμιση και δεν έχει διορθωθεί με wipe cache partition ούτε καν με το wipe cache του system ui. Προσωπικά δεν έχω καμία ελπίδα για επίλυση προβλημάτων με την επερχόμενη αναβαθμιση. Αναμένω μόνο επειδή μου το υπέδειξαν οι ίδιοι 

Screenshot_20220327-182049_One UI Home.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Anlibafojo said:

 

Το S22 ultra to έχω ήδη 15 ημέρες. Τις τρεις πρώτες μέρες το δούλευα με το UI 4.1 (ήδη με την αναβάθμιση από την πρώτη στιγμή) δε μου έκανε το παραμικρό. Μετά έβαλα τον nova launcher prime επειδή τον χρησιμοποιώ χρόνια και με βολεύει και πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα. 

 

εμένα μου το κάνει αποκλειστικά μετά το τελευταίο update γι αυτό και ρώτησα αν το έχουν παρατηρήσει άλλοι εδώ μέσα. στο samsung members το έχουν αναφέρει και άλλοι. ο nova με προβληματίζει μόνο σε σχέση με το spen

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Μάλλον όντως ο Μαστρο Μήτσος φτιάχνει τις αναβαθμισεις. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό εδώ το bug? Μου το κανει μόνο μετά την τελευταία αναβάθμιση και δεν έχει διορθωθεί με wipe cache partition ούτε καν με το wipe cache του system ui. Προσωπικά δεν έχω καμία ελπίδα για επίλυση προβλημάτων με την επερχόμενη αναβαθμιση. Αναμένω μόνο επειδή μου το υπέδειξαν οι ίδιοι 

Screenshot_20220327-182049_One UI Home.jpg

Παντως εδω και μια εβδομαδα που πουλησα το 22ultra  με κρυα καρδια εχω σοβαρο προβλημα στην εργασια και δεν ανεχτηκα το μεγεθος αλλα και την υπερβολικη προσοχη προστασιας μη μου παθει κατι   η συσκευη δεν μου εβγσλε ουτε ενα bug κυριολεκτικα πουθενα .

Βεβαια εγω εχω συγκεκριμενο στησιμο συσκευης και ισως να μη φαινεται κατι δεν σε αδικω για τα γραφομενα σου εισαι απολυτα πιστευτος και ευχομαι να βρεις ακρη .

Μην απογοητευεσαι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dark_Lord said:

εμένα μου το κάνει αποκλειστικά μετά το τελευταίο update γι αυτό και ρώτησα αν το έχουν παρατηρήσει άλλοι εδώ μέσα. στο samsung members το έχουν αναφέρει και άλλοι. ο nova με προβληματίζει μόνο σε σχέση με το spen

Έχει συμβεί και σε εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

Ε μετα καντε hard reset  να δειτε εαν διορθωθουν τα σφαλματα .

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_wind said:

Παντως εδω και μια εβδομαδα που πουλησα το 22ultra  με κρυα καρδια εχω σοβαρο προβλημα στην εργασια και δεν ανεχτηκα το μεγεθος αλλα και την υπερβολικη προσοχη προστασιας μη μου παθει κατι   η συσκευη δεν μου εβγσλε ουτε ενα bug κυριολεκτικα πουθενα .

Βεβαια εγω εχω συγκεκριμενο στησιμο συσκευης και ισως να μη φαινεται κατι δεν σε αδικω για τα γραφομενα σου εισαι απολυτα πιστευτος και ευχομαι να βρεις ακρη .

Μην απογοητευεσαι.

Γιατί το πούλησες τόσο νωρίς αν επιτρεπεις; μόνο λόγω μεγεθους; 

4 minutes ago, s_wind said:

Ε μετα καντε hard reset  να δειτε εαν διορθωθουν τα σφαλματα .

Hard reset χωρίς επαναφορά ρυθμισεων;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Ε μετα καντε hard reset  να δειτε εαν διορθωθουν τα σφαλματα .

Όχι δεν αντιμετωπίζω τόσο σοβαρά ζητήματα ώστε να κάνω hard reset. Θα περιμένω την ενημέρωση και είμαι σίγουρος ότι τα μικρά που υπάρχουν θα διορθώνουν. Πέρα από την κακή μπαταρία που έχω και έχω αποδεχτεί ότι θα έχω από κάθε Android ναυαρχίδα,  όλα τα άλλα είναι άκρως ικανοποιητικά και ωραία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dark_Lord said:

Γιατί το πούλησες τόσο νωρίς αν επιτρεπεις; μόνο λόγω μεγεθους; 

Κυριως λογο μεγεθους αλλα εκβιαζομαι στις εργασιες (κανω 2) να πεταω την συσκευη απο δω και απο κει ασε που πεφτει και ψιλο-κλεψιμο λογο συνωστισμου.

1 minute ago, nasosvasedis said:

Όχι δεν αντιμετωπίζω τόσο σοβαρά ζητήματα ώστε να κάνω hard reset. Θα περιμένω την ενημέρωση και είμαι σίγουρος ότι τα μικρά που υπάρχουν θα διορθώνουν. Πέρα από την κακή μπαταρία που έχω και έχω αποδεχτεί ότι θα έχω από κάθε Android ναυαρχίδα,  όλα τα άλλα είναι άκρως ικανοποιητικά και ωραία. 

Φιλε μου η ενημερωση το update  δηλαδη ειναι ενα μινι hard reset στην ουσια πολλα απο τα σφαλματα τα οποια θα διορθωθουν δεν θα ειναι λογο οτι τα διορθωσε η sammy  αλλα λογο καινουργιας ενημερωσης μπαινει ξανα ο  framework  του λειτουργικου .Εκει υπαρχουν τα σφαλματα σε ενα update  τα οποια για τυχαιο λογο δεν καθησαν σωστα ενα hard reset  ειναι φαρμακο.

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dark_Lord said:

ο nova με προβληματίζει μόνο σε σχέση με το spen

Ως προς τί; Μιαχαρά δουλεύει το s pen. 

Link to comment
Share on other sites

Προσφατο παραδειγμα:

Μετα απο ενημερωση εβλεπα youtube και στο 5λεπτο γυρνουσε μονη της η οθονη παντα σε ολα οσα ειδα και κατι αλλα μικρο-bug  με ενα  hard reset  εξαφανιστηκαν μια και στο hard reset  μπαινει απο την αρχη ξανα ο  framework  του λειτουργικου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Anlibafojo said:

Ως προς τί; Μιαχαρά δουλεύει το s pen. 

Δεν το έχω δοκιμάσει απλώς δεν ξέρω αν το integration και η λειτουργικότητα είναι τόσο άψογα όσο με τον stock launcher. Επίσης αν θυμάμαι καλά είχε καιρό να ενημερωθεί η εφαρμογή του nova launcher 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Δεν το έχω δοκιμάσει απλώς δεν ξέρω αν το integration και η λειτουργικότητα είναι τόσο άψογα όσο με τον stock launcher. Επίσης αν θυμάμαι καλά είχε καιρό να ενημερωθεί η εφαρμογή του nova launcher 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αλλά αφού τον έχεις κάνε μια δοκιμή δε χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Προσφατο παραδειγμα:

Μετα απο ενημερωση εβλεπα youtube και στο 5λεπτο γυρνουσε μονη της η οθονη παντα σε ολα οσα ειδα και κατι αλλα μικρο-bug  με ενα  hard reset  εξαφανιστηκαν μια και στο hard reset  μπαινει απο την αρχη ξανα ο  framework  του λειτουργικου.

Το hard reset είναι με το καλώδιο στον υπολογιστή κ τα κουμπιά που πατάς;η μπορούν να προβούν σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Δεν  Είναι τα ίδια αυτά;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, challenge143 said:

Το hard reset είναι με το καλώδιο στον υπολογιστή κ τα κουμπιά που πατάς;η μπορούν να προβούν σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Δεν  Είναι τα ίδια αυτά;

Κραταει καποια αρχεια η google ενω αμα μπεις σε recovery  mode ειναι ξαφνικο σοκ και δεν κραταει τιποτα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2022 at 8:45 ΠΜ, Dimitris_w said:

Διαμάντι από τα Lidl το s22 Ultra !!! Προσοχή 

Στην υποτιθέμενη ασφάλεια !!

https://youtube.com/shorts/GI2VsDQawLs?feature=share

https://youtube.com/shorts/bjdXEa-D7io?feature=share

Post από τα Lidl, είπα να μην απαντήσω αλλά δεν άντεξα... ρε φίλε έχεις ενεργοποιημένο το Smartlock, μάλλον δεν ξέρεις τι είναι Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλαράκια!Κάτοχος εδώ και 10 ημέρες νομίζω του S22 Ultra όπως προανέφερα και σε προηγούμενο ποστ.Εκτος από το μέγεθος του που λίγο στη δουλειά μου είναι δύσκολο όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια το ευχαριστιέμαι μια χαρά.Μονο το glitch στην οθονη κλειδωματος στο κινουμενο wallpaper της μαμας του.Κατα τ αλλα ολα τελεια ουτε κλησεις ουτε τιποτα αλλωστε ρε παιδια και πριν που ειχα το 13 pro κολληματακια ειχα glitch ειχα ορισμενες φορες αλλα οκ αυτα σιγα πια που αμεσως η συσκευη ειναι σαβουρα.Κορυφαια ειναι για μενα σε ολα της.Τωρα για τους υπολοιπους ευχομαι να στρωσει και να γινει κορυφη και για εκεινους.Απλα πειτε μου αν πρεπει να παω σμαρτεκ μονο για το wallpaper.Σας φιλω και να χαρειτε τις συσκευαρες σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...