Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι και σε μενα λογικα το ιδιο εκαναν,χωρις να μου το πουν βεβαια.Τωρα ποτε θα βαρεθουν και θα ερθει ολο το μανικι.
Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μενα λογικα το ιδιο εκαναν,χωρις να μου το πουν βεβαια.Τωρα ποτε θα βαρεθουν και θα ερθει ολο το μανικι.

 

Περιμενω να δω τι τιμη θα μου πουν οταν με παρουν, γιατι την κοπελα τη ρωτησα επιτηδες και δευτερη φορα πριν κλησει το τηλ. και μου ειπε οτι η προσφορα που υπαρχει ειναι στα 19 ευρω. Για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιος τι ρουτερ δίνει στο vdsl και πιο να ζητήσω να μου στείλουν;

Περιμένω αύριο τηλέφωνο για προσφορά.

 

Αν και νομίζω ότι την καλύτερη τιμή θα την πάρω μόνο αν κάνω αίτημα φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιος τι ρουτερ δίνει στο vdsl και πιο να ζητήσω να μου στείλουν;

Περιμένω αύριο τηλέφωνο για προσφορά.

 

Αν και νομίζω ότι την καλύτερη τιμή θα την πάρω μόνο αν κάνω αίτημα φορητοτητας.

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/upostirixi-statheri-internet/all-routers/

Αυτά είναι όλα τα router που δίνει.

Εμένα μου έστειλε το ZTE H268N.

Δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ spaul.

Πριν κανα δύο χρόνια έδινε δοκιμαστικά το vdsl για 6 μήνες το είχα κάνει και έχω το zyxel κάπου πεταμένο.

Απλά διαβάζω διάφορα για τα ρουτερ και γι αυτό ρώτησα πιο θα μπορούσε να είναι το πιο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι αν θέλεις και τηλ τότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ΜΟΝΟ το δικό σου ρούτερ.Αναγκαστικά πρέπει να το γεφυρωσεις με το δικό τους γιατί αλλιώς δεν δουλεύει η τηλεφωνία που είναι πλέον voip

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα την Παρασκευή τηλέφωνο για να μου δώσουν προσφορά.

Δεν εμφανίστηκαν ποτέ μέχρι σήμερα.

Θα πάω να κάνω φορητοτητα.

Στον καινούριο παροχο να κάνω αίτηση σε κατάστημα ή τηλεφωνικά;

Ρωτάω γιατί σίγουρα μετά θα με πάρουν για προσφορά και δεν ξέρω τη παίζει με την ακύρωση μετά.

Πιο εύκολα γίνεται στο κατάστημα πού θα κάνω την αίτηση ή το ίδιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα την Παρασκευή τηλέφωνο για να μου δώσουν προσφορά.

Δεν εμφανίστηκαν ποτέ μέχρι σήμερα.

Θα πάω να κάνω φορητοτητα.

Στον καινούριο παροχο να κάνω αίτηση σε κατάστημα ή τηλεφωνικά;

Ρωτάω γιατί σίγουρα μετά θα με πάρουν για προσφορά και δεν ξέρω τη παίζει με την ακύρωση μετά.

Πιο εύκολα γίνεται στο κατάστημα πού θα κάνω την αίτηση ή το ίδιο είναι;

 

Αν την κανείς σε κατάστημα, ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ και δεν μπορεί να κάνει η wind (αν θελει) αντπροσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο GREGORY.

Το προχωράω τηλεφωνικά τότε και βλέπουμε

 

Τηλεφωνικά θα σου κάνει αντιπροσφορά η wind (εμένα μου πρότεινε 16€!!!!) αλλά επειδή η άλλη εταιρεία (θα περιμένει 14 μέρες και μετά θα στείλει το αίτημα στη wind για φορητότητα) θα σου ακυρώσει την αίτηση ακύρωσης θα βρεθείς στη μέση με τηλέφωνα εκατέρωθεν και δίλημμα.

Κινδυνεύεις αν μείνεις στη wind να σου ζητά η άλλη εταιρεία έξοδα πρόωρης διακοπής. Και εδώ η wind δε θα σε βοηθήσει σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικά θα σου κάνει αντιπροσφορά η wind (εμένα μου πρότεινε 16€!!!!) αλλά επειδή η άλλη εταιρεία (θα περιμένει 14 μέρες και μετά θα στείλει το αίτημα στη wind για φορητότητα) θα σου ακυρώσει την αίτηση ακύρωσης θα βρεθείς στη μέση με τηλέφωνα εκατέρωθεν και δίλημμα.

Κινδυνεύεις αν μείνεις στη wind να σου ζητά η άλλη εταιρεία έξοδα πρόωρης διακοπής. Και εδώ η wind δε θα σε βοηθήσει σε τίποτα.

 

Η λύση, ποια είναι ?

Τι προτείνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές τηλεφωνικά έκλεισα σε Voda και αύριο έρχεται το συμβόλαιο με courier.

Θα περιμένω την wind μετά.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής.

Αν την Παρασκευή υπογράψω και για οποιονδήποτε λόγο την Δευτέρα πάω σε κατάστημα και κάνω ακύρωση χωρίς να με έχουν πάρει για προσφορά από wind τότε γιατί να πληρώσω κάτι;

Υποτίθεται υπάρχουν οι 14 μέρες διορία.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές τηλεφωνικά έκλεισα σε Voda και αύριο έρχεται το συμβόλαιο με courier.

Θα περιμένω την wind μετά.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής.

Αν την Παρασκευή υπογράψω και για οποιονδήποτε λόγο την Δευτέρα πάω σε κατάστημα και κάνω ακύρωση χωρίς να με έχουν πάρει για προσφορά από wind τότε γιατί να πληρώσω κάτι;

Υποτίθεται υπάρχουν οι 14 μέρες διορία.

 

Διάβασε προσεκτικά το 7517. Αναφέρω σε ποια περίπτωση μπορεί να σου ζητηθεί να πληρώσεις. Όταν περάσουν οι 14 μέρες.

Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε κάτι πολύ καλά, ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η WIND ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

Αν στην μια περίπτωση υπογράψεις την αποποίηση υπαναχώρησης σε άμεσα η στην άλλη μετά τις 14 ημέρες.

Ετσι τα ξέρω εγώ μετά την αλλαγή του νόμου.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μού το έστειλαν και σε mail και δεν είναι τικαρισμενο το κουτάκι για την άμεση ενεργοποίηση οπότε πάμε στις 14 μέρες.

Ακόμα και την 13η μέρα να κάνω ακύρωση είμαι κομπλέ.

 

Το κατάλαβα και σάς ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχαία σε πάρει η wind πριν τις 14 ημέρες μπορείς να κάνεις πίσω, αν όμως περιμένει ( όπως ο ΟΤΕ ) να πάρει την φορητότητα στα χέρια της αυτό θα γίνει μετά τις 14 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΈΣ ημέρες, οπότε πίσω δεν έχει...

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα από χρονια χρησης OTE-COSMOTE Double Play εκανα την μεταβαση στην Wind.

Η αιτηση εγινε χθες και ελαβα sms για ημερομηνια ενεργοποιησης την 15-5-2019.

21 ευρω τελικη τιμη,μηδενικα τελη ενεργοποιησης,φορητοτητας κλπ, 24αρα γραμμη,απεριοριστα σταθερα,1500' Wind/Q, 300' Cosmote-Vodafone,Δωροεπιταγη 50 ευρω με την οποια αγορασα και ένα TP-Link router του εμποριου και απεφυγα αυτά του ιδιου του παροχου.

 

Εννοείται η Cosmote με πηρε αυθημερόν τηλεφωνο για αντιπροταση-αντιπροσφορα αλλα εφαγε ακυρο γιατι μια μερα πριν τους καλεσα εγω και μου λεγανε τιμες ακατέβατες. Αν και δωσανε καλη προσφορα,η λεπτομερια είναι ότι θα είναι 12μηνη ενώ στην Wind 24μηνη. Μετα από αυτά τα διαστήματα οι τιμες επανέρχονται στον τωρινο τιμοκαταλογο.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Public από οπου πηρα αυτην την προσφορα. Η προσφορα ετρεχε μεσω περιορισμένων κωδικων όπως μου ειπαν και προλαβα οριακα σε αυτό το κατάστημα. Αλλιως θα το ειχα στα 25 ευρω. Επαιξε ρολο ότι ερχομαι από Cosmote οποτε μαλλον διαφοροποιούνται καπως και οι προσφορες.
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Public από οπου πηρα αυτην την προσφορα. Η προσφορα ετρεχε μεσω περιορισμένων κωδικων όπως μου ειπαν και προλαβα οριακα σε αυτό το κατάστημα. Αλλιως θα το ειχα στα 25 ευρω. Επαιξε ρολο ότι ερχομαι από Cosmote οποτε μαλλον διαφοροποιούνται καπως και οι προσφορες.

Περίεργα πράγματα!

Εγώ, όταν έληξε το συμβόλαιο με την wind, πήγα σε κατάστημα vodafone και έκανα αίτηση. Με πήραν τηλέφωνο από την wind, αλλά όταν με ρώτησαν που έκανα την αίτηση και τους είπα σε ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, μου είπαν ότι ΔΕΝ επιτρέπεται να μου κάνουν ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα!

Εγώ, όταν έληξε το συμβόλαιο με την wind, πήγα σε κατάστημα vodafone και έκανα αίτηση. Με πήραν τηλέφωνο από την wind, αλλά όταν με ρώτησαν που έκανα την αίτηση και τους είπα σε ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, μου είπαν ότι ΔΕΝ επιτρέπεται να μου κάνουν ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ!

 

Δεν ξερανε που εκανα αιτηση και για ποιον παροχο (ετσι μου ειπαν τηλεφνικα). Ελαβαν αιτημα διακοπης και τοτε με πηραν τηλεφωνο από την Cosmote.

Το συμβολαιο τυπικα ληγει σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερανε που εκανα αιτηση και για ποιον παροχο (ετσι μου ειπαν τηλεφνικα). Ελαβαν αιτημα διακοπης και τοτε με πηραν τηλεφωνο από την Cosmote.

Το συμβολαιο τυπικα ληγει σημερα.

 

Περίεργος, είμαι να μάθω, τι θα γίνει τελικά, αν καταλαβαίνω ότι το θέμα έληξε.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα το θεμα εληξε γιατι απερριψα ξεκάθαρα την τηλεφωνικη αντιπροσφορά τους και λιγο αργοτερα ηρθε και το μηνυμα ενεργοποιησης από την Wind. Ισως παιζει ρολο αν κανεις αιτηση πριν ληξει το συμβολαιο.Υποθεσεις κανω…

 

Κωδικούς από την Wind και ρυθμισεις πως θα παρω?

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...