Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πιο φτηνη αν εχεις να προπληρωσεις ολο τον χρονο και οσο για τον ειδικο συγνωμη αλλα... Η μονη περιπτωση που η φορθνετ εχει βγει καλη ειναι στην επαρχια σε χωριο που χρησιμοποιει λιγος κοσμος το ιντερνετ. Σε πολεις και διπλα σε αυτες απλα δεν υπαρχει ποιοτητα δικτυου
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά κάποιοι έχετε βαλθεί να κάνετε το μαύρο άσπρο!Η Wind ΔΕΝ είναι η πιο φθηνή!Είναι από τις πιο φθηνές ΕΚΤΟΣ αν βγάλει μια στο τόσο καμιά Online προσφορά!Παραδείγματα σας έδωσαν τα παιδιά!

 

Όσον αφορά το νέους και τους παλιούς συνδρομητές....δεν ισχύει αυτό που λέει ο manthes!Μάλιστα από προσωπική εμπειρία (για την ακρίβεια εγώ είχα προτείνει στην κοπέλα μου Wind όπως και στους δύο κολλητούς μου αλλά μετά την λήξη του συμβολαίου τους μίλησα εγώ μαζί τους για την επαναδιαπραγμάτευση) από τους 3 ΜΟΝΟ στον ένα κολλητό μου έκαναν λίγο καλύτερη προσφορά γιατί είχε ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην WIND και ταυτόχρονα έκανε κάποιες καλές εκατοστάρες στο κινητό του!!!!Στους άλλους δύο, ο ένας είχε και αυτός κινητό αλλά επειδή ΔΕΝ ξέφευγε από το πάγιο δεν του έκαναν το παραμικρό όπως και με την κοπέλα μου!Το γέλιο είναι ότι μου έδιναν ανανέωση συμβολαίου με ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ λεφτά από πέρσι και προσπαθούσαν να μου το πασάρουν ως ΠΡΟΣΦΟΡΑ, και στα δύο νούμερα!!!

 

Για την Forthnet....έχω ξαναγράψει.....έχει άθλια εξυπηρέτηση τηλεφώνου (έχει τύχει να περιμένω και 50 ΛΕΠΤΑ!!!!) αλλά μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα σε ΔΥΟ γραμμές!Από το 2006 μια φορά Παρασκευή πάνω σε εργασίες έκοψαν κάποιο καλώδιο και δεν είχα τηλέφωνο (αλλά ίντερνετ κανονικά!) και την Τρίτη ήταν ready!Και άλλη μια πριν λίγο καιρό που στο πατρικό μου βάλαμε το πιλοτικό FTTH και κάποια στιγμή πάνω στην μεταβίβαση της γραμμής στην καινούρια πλατφόρμα μείναμε χωρίς ίντερνετ για 2 μέρες!Όσον αφορά τις επιδόσεις.....καλό συγχρονισμό και αν συγχρονίζεις με 14-15mbps και κατεβάζεις από torrents (που η ταχύτητα δεν είναι ότι καλύτερο) με 1.5mb/s.....εγώ το θεωρώ καλή επίδοση!Μην μιλήσω για το FTTH που δεν κωλώνει πουθενά!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Στο σταθερο για το οποιο και μιλαμε, 2 χρονιες στην σειρα μου εκαναν 20% εκπτωση, το ιδιο και σε 2η σταθερη γραμμη που εχω.

Στο κινητο ομως φετος δεν επαιξε καλη προσφορα και τους την εκανα και απο συμβολαιο το γυρισα σε καρτα.

Για να μην νομιζουν οτι τρωμε κουτοχορτο.

Ομως στο σταθερο πιανω καλυτερη ταχυτητα απο οτι σε Forthnet που ειχα πριν και πλεον με Vdsl πεταει!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Στο σταθερο για το οποιο και μιλαμε, 2 χρονιες στην σειρα μου εκαναν 20% εκπτωση, το ιδιο και σε 2η σταθερη γραμμη που εχω.

Στο κινητο ομως φετος δεν επαιξε καλη προσφορα και τους την εκανα και απο συμβολαιο το γυρισα σε καρτα.

Για να μην νομιζουν οτι τρωμε κουτοχορτο.

Ομως στο σταθερο πιανω καλυτερη ταχυτητα απο οτι σε Forthnet που ειχα πριν και πλεον με Vdsl πεταει!!

 

Άλλο VDSL και άλλο ADSL!Γιατί αν το πάμε έτσι εγώ με FTTH (150mbps download/50mbps upload) όχι απλά πετάω....έχω φτάσει στην σελήνη! :p

 

Αυτά που έγραψα τα είχα αναφέρει και παλιότερα!Επίσης το 20% το έκαναν και σε μας αλλά αυτό στην ουσία έβγαινε ΠΑΛΙ πιο ακριβό απ'ότι ήταν το προηγούμενο!Αν αυτό εσύ το θεωρείς προσφορά τότε πάω πάσο!

 

Επίσης...να σου πω ένα παράδειγμα!Η προσφορά της Wind για DOUBLE PLAY sta 25€ είναι για 24 μήνες αλλιώς πάει στα 30€!Η αντίστοιχη στην Forthnet πάει στα 29.90€ για 12 μήνες (αντί για 300' προς κινητά έχει 720') ή 24.90€ για χρέωση κινητών με αστική κλήση!Το ξαναλέω....12 μήνες!Άρα κάποιος εύκολα καταλαβαίνει τι συμφέρει περισσότερο!Στις ανανεώσεις ποτέ δεν είχα πρόβλημα!Πάντα έβρισκαν τρόπο να ρίχνουν αρκετά την τιμή!Ακόμα και σε προσφορές που και καλά ήταν για καινούριους!

 

Όσον αφορά τις ταχύτητες....πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο (απόσταση,πόσοι είναι στο ίδιο ΚΑΦΑΟ κ.α.) και το βασικό είναι η ΠΕΡΙΟΧΗ!Εγώ στην Νέα Σμύρνη γενικά δεν έχω ακούσει προβλήματα με οποιαδήποτε εταιρεία ΕΚΤΟΣ από την Άνω Νέα Σμύρνη που εκεί ακούγονται διάφορα θέματα με ΟΛΟΥΣ τους παρόχους κατά διαστήματα!

 

Όσον αφορά τις ταχύτητες σου ξαναείπα.....διάβασε με τι κατέβαζα όταν είχα ADSL!Δεν θα έλεγα ότι είναι άσχημο!

 

Υ.Γ.:Φυσικά όπως κατάλαβες δεν έγραψα καν την προσφορά του πιλοτικού που πληρώνουμε 29.90€ για πάντα με τα εξής χαρακτηριστικά:

-Απεριόριστα σταθερά/υπεραστικά

-720' προς κινητά

-150/50mbps

-Δωρεάν εξοπλισμός και εγκατάσταση

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 16 ευρω που ειχα παγιο με κατέβασαν στα 13,20 τον μηνα. Δεν ξερω αν δινουν και αλλου τετοιες τιμες σε παλιους συνδρομητές.

Βεβαια ισχυει οτι για να σου σου δώσουν σε τετοια τιμη θα πρεπει με την συμπληρωση του ετους να κανεις αιτηση σε αλλον παροχο

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 16 ευρω που ειχα παγιο με κατέβασαν στα 13,20 τον μηνα. Δεν ξερω αν δινουν και αλλου τετοιες τιμες σε παλιους συνδρομητές.

Βεβαια ισχυει οτι για να σου σου δώσουν σε τετοια τιμη θα πρεπει με την συμπληρωση του ετους να κανεις αιτηση σε αλλον παροχο

 

1.Μιλάς ΜΟΝΟ για κινητή! :wacko:

2.Λες ότι πρέπει να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο για να έχεις μια αξιοπρεπή προσφορά όπως η δική σου των.....2.80€! :wacko: Ενημερωτικά η αδερφή μου και η κοπέλα μου με Cosmote συμβόλαιο Απεριόριστα 15 αντί για 17.50€ πληρώνουν.....13.50€!4€ και χωρίς να είναι ταυτόχρονα σε π.χ. ΟΤΕ ή χωρίς να κάνουν αίτηση φορητότητας! ;)

3.Και σου ξαναλέω.....υπάρχουν πολύ καλύτερες προσφορές γενικά και ΔΕΝ είναι μόνο η Forthnet που τις έχει...!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες την κινητη;

 

Oσο για το 3 επειδη τελευταια εχει τα θεματακια της ειλικρινα αν μπορεις να μου βρεις καποια που να μου δινει ιντερνετ+σταθερο σε χαμηλοτερη τιμη τοτε ναι θα εφευγα και ειδικα προς hol που ειναι και η μονη που δεν εχω δοκιμασει

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα γράφεις δεν διευκρινίζεις!!!Τι έχεις δηλαδή με 16€;

 

Όσον αφορά αυτό που μου ζήτησες πάλι δεν λες ακριβώς τι ζητάς.Για παράδειγμα το πιο απλό πρόγραμμα (τηλέφωνο και ίντερνετ):

-Forthnet=15€ με προπληρωμή

-Hol=15€

 

Ανάμεσα στις δύο το αρνητικό της Forthnet είναι ότι πρέπει να προπληρώσεις ενώ στην HOL με χαλάνε διάφορα σε επιδόσεις αλλά και το ότι αν δεν έχεις ρεύμα ΔΕΝ έχεις τηλέφωνο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα γράφεις δεν διευκρινίζεις!!!Τι έχεις δηλαδή με 16€;

 

Όσον αφορά αυτό που μου ζήτησες πάλι δεν λες ακριβώς τι ζητάς.Για παράδειγμα το πιο απλό πρόγραμμα (τηλέφωνο και ίντερνετ):

-Forthnet=15€ με προπληρωμή

-Hol=15€

 

Ανάμεσα στις δύο το αρνητικό της Forthnet είναι ότι πρέπει να προπληρώσεις ενώ στην HOL με χαλάνε διάφορα σε επιδόσεις αλλά και το ότι αν δεν έχεις ρεύμα ΔΕΝ έχεις τηλέφωνο!

στην HOL μια χαρα τηλεφωνο εχω οταν δεν εχει ρευμα.εσυ μαλλον εχεις μπερδεψει της ΒΟΝΤΑΦΟΝ το voip....
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα σε καινουριους η hol ειναι κατα ενα ευρω φτηνοτερη αλλα νομιζω πως σε υφισταμενους συνδρομητες οι τιμες που δινει η wind οταν ανανεωνεις ειναι πολυ καλυτερες . Τωρα για την φορθνετ που πρεπει να προπληρωσεις ειναι αλλη ιστορια (οποιος τα εχει και θελει να βρισκεται στο πιο αργο δικτυο απο ολους καλως να το κανει)

 

επιβεβαιώνω από την εμπειρία μου ως παλίος συνδρομητής, ότι δίνουν πολύ καλές τιμές στην ανανέωση...και όσο για την προπληρωμη στη forthnet, ευχαριστώ δεν θα πάρω...

Link to comment
Share on other sites

στην HOL μια χαρα τηλεφωνο εχω οταν δεν εχει ρευμα.εσυ μαλλον εχεις μπερδεψει της ΒΟΝΤΑΦΟΝ το voip....

 

Χμ....σε αυτό μπορεί να κάνω λάθος γιατί αν θυμάμαι καλά η HOL έπαιζε κυρίως μέσω VOIP! :)

 

13,20 για ιντερνετ και χρεωσιμα σταθερα.

 

ΟΚ. Άρα καλά έκανα και σου έγραψα τις πιο πάνω προσφορές! ;)

 

Για το πιο αργό δίκτυο....δεν θα το έλεγα!Στο ξαναλέω.....δες τι επιδόσεις έγραψα για τις γραμμές μου είτε ADSL είτε FTTH που απλά δεν υπάρχει συναγωνισμός!!!!

 

επιβεβαιώνω από την εμπειρία μου ως παλίος συνδρομητής, ότι δίνουν πολύ καλές τιμές στην ανανέωση...και όσο για την προπληρωμη στη forthnet, ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

Sorry φίλε μου αλλά από την δικιά μου εμπειρία και από αυτά που διαβάζω και σε άλλα site η κλασική προσφορά της ανανέωσης που κάνει η Wind είναι το 20% από την αρχική τιμή το οποίο αν το υπολογίσεις βγαίνει πιο ακριβά από την προσοφρά που υπήρχε όταν συνδέθηκες!Η Wind ΜΟΝΟ αν έχεις τα πάντα (σταθερό,ίντερνετ,κινητό) σε αυτούς μπορεί να σου κάνει κάτι καλύτερο!Μην πιάσουμε τώρα το θέμα "κάνε αίτηση φορητότητας για να τους πιάσουμε κώτσους"!Εγώ πιο πάνω ανέφερα κάποιες τιμές!Αν πιστεύεις ότι η Wind μπορεί να σου κάνει κάτι καλύτερο...πες το μου! ;)

 

Για την προπληρωμή που λες....εδώ πέρα όταν έλεγε κάποιος για τα 25€ της Wind με 24ΜΗΝΗ δέσμευση και λέγαμε ότι δεν είναι το ίδιο με την 12μηνη, το προσπερνάγαμε σαν κάτι ασήμαντο!Τώρα μιλάμε για προπληρωμή και το θάβουμε παρόλο που είναι το πιο φθηνό και με 12μηνη δέσμευση!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

H cyta έχει στάνταρ voip, η hol δίνει και voip και pots. Το αρνητικό της hol είναι το 11αρι margin που δίνει, το οποίο ρίχνει σημαντικά την ταχύτητα, ειδικά όταν η γραμμή σου είναι καλή.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της wind για ανανέωση είναι συνήθως λίγο πιο ακριβή από το πακέτο που πουλάει σε προσφορά για ένα χρόνο.

 

Αν δεν κάνεις φορητότητα ναι. Έκανα αίτηση προς HOL και μου έδωσε η wind για να μείνω απερ.σταθερα+ιντερνετ+2 ωρες κινητα 17€ :X

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις φορητότητα ναι. Έκανα αίτηση προς HOL και μου έδωσε η wind για να μείνω απερ.σταθερα+ιντερνετ+2 ωρες κινητα 17€ :X

 

Επρεπε να ζητησεις και νεο ρουτερ. Εγω το ειχα κανει και φυσικα το εδωσαν :p

Η πλακα ειναι πως οταν μετα ζητας απο την hol να ακυρωσουν την αιτηση σου προσφερουν τα ιδια. Περυσι τους ειχα πει οτι η wind μου δινει στα 12 ευρω συμβολαιο (ενα ευρω δηλαδη πιο κατω απο την πραγματικη προσφορα της wind) και η απαντηση ηταν στο δινουμε και εμεις αυτο. Θα το δεχομουν αλλα δεν μου χαριζαν το τελος ενεργοποιησης οποτε παρεμεινα στην wind

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της wind για ανανέωση είναι συνήθως λίγο πιο ακριβή από το πακέτο που πουλάει σε προσφορά για ένα χρόνο.

 

Αυτό λέω κι εγώ στα Posts μου!Για μένα είναι τραγική κίνηση για να κρατήσεις πελάτες! :mad:

 

H cyta έχει στάνταρ voip, η hol δίνει και voip και pots. Το αρνητικό της hol είναι το 11αρι margin που δίνει, το οποίο ρίχνει σημαντικά την ταχύτητα, ειδικά όταν η γραμμή σου είναι καλή.

 

Άρα καλά θυμόμουν κι εγώ! ;)

 

Αν δεν κάνεις φορητότητα ναι. Έκανα αίτηση προς HOL και μου έδωσε η wind για να μείνω απερ.σταθερα+ιντερνετ+2 ωρες κινητα 17€ :X

 

Επρεπε να ζητησεις και νεο ρουτερ. Εγω το ειχα κανει και φυσικα το εδωσαν :p

Η πλακα ειναι πως οταν μετα ζητας απο την hol να ακυρωσουν την αιτηση σου προσφερουν τα ιδια. Περυσι τους ειχα πει οτι η wind μου δινει στα 12 ευρω συμβολαιο (ενα ευρω δηλαδη πιο κατω απο την πραγματικη προσφορα της wind) και η απαντηση ηταν στο δινουμε και εμεις αυτο. Θα το δεχομουν αλλα δεν μου χαριζαν το τελος ενεργοποιησης οποτε παρεμεινα στην wind

 

Ρε παιδιά....ωραία τα λέτε όσον αφορά την φορητότητα αλλά αν είναι να εκβιάζουμε για τα αυτονόητα να πάνε να.....κουρευτούν!Ένας από τους λόγους που φοβάμαι την όλη φάση με την φορητότητα στην σταθερή είναι ότι έχουν γίνει πολλά μπερδέματα κατά καιρούς και δεν θέλω να μπλέξω!Στην κινητή είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως για να κάνεις τα παζάρια με την φορητότητα πρέπει να έχεις χρόνο και όρεξη.

Δεν είναι λίγες οι φορές που διαβάζουμε για μεγάλες καθυστερήσεις, ακυρώσεις φορητότητας χωρίς αιτιολόγηση και να ζητάει ο προηγούμενος να τον πληρώσεις επειδή δεν μεταφέρθηκε εγκαίρως η γραμμή σου.

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν ειναι θεμα παζαριου ουτε χρονου. Απο την στιγμη που θα κανεις αιτηση φορητοτητας θα σε παρουν τηλ υποχρεωτικα για να ρωτησουν αν θες να προχωρησει το αιτημα. Τοτε σου κανουν και την προσφορα. Θες δεν θες θα σε καλεσουν κα θα στο προτεινουν. Στην τελικη αν για καποιο λογο δεν σου προτεινουν απλα θα πας εκει που ειχες διαλεξει.
Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν σου κανουν προσφορα ενω εχεις τελειωσει το συμβολαιο σου και περιμενουν να κανεις αιτηση φορητοτητας? διαστροφικο ειναι αυτο.δεν πανε καλα.αφου το ξερουν οτι μετα θα ξαναφυγεις.

 

υ.γ με παιρνει ο οτε αφου εχει ληξει το συμβολαιο μου και μου λεει εχουμε προσφορα την μεγαλυτερη ταχυτητα και μπλα πλα...και λεω ειμαι ελευθερος και θα παω σε αλλη εταιρεια γιατι μου δινουν τα ιδια με εσας (γουιντ) αλλα σε χαμηλοτερη τιμη.μου λεει δεν μπορω να κανω καλυτερη προσφορα,θα τα ξαναπουμε με καλυτερη αντιπροσφορα οταν κανετε αιτηση φορητοτητας??!!! ...καγκελο εγω...και λεω γιατι δεν μου την κανετε απο τωρα να τελιωνουμε αν με συμφερει? μα γιατι δεν μπορω τωρα...οτιναναι οι πολιτικες τους.ουσιαστικα σου λενε ασε μηπως το κοροιδο κατσει και κονομαμε πριν καταλαβει οτι υπαρχει και αλλου πορτοκαλια με πιο φθηνα πορτοκαλια και φυγει...και αμα καταλαβει τοτε οτι κονομησαμε ,κονομησαμε...

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν σου κανουν προσφορα ενω εχεις τελειωσει το συμβολαιο σου και περιμενουν να κανεις αιτηση φορητοτητας? διαστροφικο ειναι αυτο.δεν πανε καλα.αφου το ξερουν οτι μετα θα ξαναφυγεις.

 

υ.γ με παιρνει ο οτε αφου εχει ληξει το συμβολαιο μου και μου λεει εχουμε προσφορα την μεγαλυτερη ταχυτητα και μπλα πλα...και λεω ειμαι ελευθερος και θα παω σε αλλη εταιρεια γιατι μου δινουν τα ιδια με εσας (γουιντ) αλλα σε χαμηλοτερη τιμη.μου λεει δεν μπορω να κανω καλυτερη προσφορα,θα τα ξαναπουμε με καλυτερη αντιπροσφορα οταν κανετε αιτηση φορητοτητας??!!! ...καγκελο εγω...και λεω γιατι δεν μου την κανετε απο τωρα να τελιωνουμε αν με συμφερει? μα γιατι δεν μπορω τωρα...οτιναναι οι πολιτικες τους.ουσιαστικα σου λενε ασε μηπως το κοροιδο κατσει και κονομαμε πριν καταλαβει οτι υπαρχει και αλλου πορτοκαλια με πιο φθηνα πορτοκαλια και φυγει...και αμα καταλαβει τοτε οτι κονομησαμε ,κονομησαμε...

To ίδιο κάνουν όλες οι εταιρείες, οπότε το γιατί μάλλον δεν έχει και πολύ σημασία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο κάνουν όλες οι εταιρείες, οπότε το γιατί μάλλον δεν έχει και πολύ σημασία.

 

Δεν ξέρω τι και πώς αλλά εγώ όσες φορές χρειάστηκε με Forthnet μου έκαναν καλές τιμές χωρίς να κάνω αίτηση φορητότητας!

 

Στην κινητή είναι αλλιώς τα πράγματα!Εκτός αν έχεις κάποιο υπάλληλο εμπιστοσύνης να πετύχει κάτι καλύτερο!Για παράδειγμά εγώ μέσω Cosmote 2 χρόνια τώρα πετυχαίνω αναλογικά πολύ καλές επιδοτήσεις σε σχέση με την αρχική!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν σου κανουν προσφορα ενω εχεις τελειωσει το συμβολαιο σου και περιμενουν να κανεις αιτηση φορητοτητας? διαστροφικο ειναι αυτο.δεν πανε καλα.αφου το ξερουν οτι μετα θα ξαναφυγεις.

 

υ.γ με παιρνει ο οτε αφου εχει ληξει το συμβολαιο μου και μου λεει εχουμε προσφορα την μεγαλυτερη ταχυτητα και μπλα πλα...και λεω ειμαι ελευθερος και θα παω σε αλλη εταιρεια γιατι μου δινουν τα ιδια με εσας (γουιντ) αλλα σε χαμηλοτερη τιμη.μου λεει δεν μπορω να κανω καλυτερη προσφορα,θα τα ξαναπουμε με καλυτερη αντιπροσφορα οταν κανετε αιτηση φορητοτητας??!!! ...καγκελο εγω...και λεω γιατι δεν μου την κανετε απο τωρα να τελιωνουμε αν με συμφερει? μα γιατι δεν μπορω τωρα...οτιναναι οι πολιτικες τους.ουσιαστικα σου λενε ασε μηπως το κοροιδο κατσει και κονομαμε πριν καταλαβει οτι υπαρχει και αλλου πορτοκαλια με πιο φθηνα πορτοκαλια και φυγει...και αμα καταλαβει τοτε οτι κονομησαμε ,κονομησαμε...

 

Γτ αν τσιμπήσεις και δεν το καταλάβεις θα πληρώνεις στη wind παραπάνω λεφτά στη wind χωρίς να το καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι και πώς αλλά εγώ όσες φορές χρειάστηκε με Forthnet μου έκαναν καλές τιμές χωρίς να κάνω αίτηση φορητότητας!

 

Στην κινητή είναι αλλιώς τα πράγματα!Εκτός αν έχεις κάποιο υπάλληλο εμπιστοσύνης να πετύχει κάτι καλύτερο!Για παράδειγμά εγώ μέσω Cosmote 2 χρόνια τώρα πετυχαίνω αναλογικά πολύ καλές επιδοτήσεις σε σχέση με την αρχική!

 

Στην forthnet πλέον δίνουν σταθερές τιμές, έχουν κόψει αυτά που κάνουν οι άλλοι με τιμές για ένα χρόνο και μετά να σε πηγαίνουν στα διπλά λεφτά και να πρέπει να σκέφτεσαι το τέλος ενεργοποίησης κλπ.

Νομίζω πρέπει να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι και να τελειώνει το τσίρκο με τις φορητότητες και της αηδίες που μόνο ταλαιπωρία προκαλούν.

Link to comment
Share on other sites

Μα πραγματικά, είναι μεγάλη βλακεία να σου έρχεται ο λογαριασμός, μόλις τελειώσει ο χρόνος και να βλέπεις ξαφνικά διπλή τιμή και να μην ξέρεις από πού σου ήρθε.

Και wind και hol πρέπει να το κόψουν αυτό. Ας παίρνουν τηλ να σου λένε να ανανεώσεις με δέσμευση ενός χρόνου για να μείνεις στην ίδιο τιμή, αν δεν μπορούν να αφήνουν την τιμή χωρίς δέσμευση. Αλλά όχι στα καλά καθούμενα να σου λένε: συγχαρητήρια μας πληρώνεις για ένα χρόνο, τώρα θα μας δίνεις τα διπλά...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...