Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που επισημαίνει ο macovet είναι η νέα προσφορά, που είναι φτηνότερη από την προηγούμενη και περιλαμβάνει όλα όσα μου πρότειναν την προηγούμενη βδομάδα από προωθητική εταιρεία, εκτός από το δωρεάν τέλος ενεργοποίησης.

 

Σαν προσφορά είναι πολύ καλή και το αν θέλει κάποιος να δεσμευτεί για 24 μήνες ή λιγότερο είναι άλλο θέμα που θα αποφασίσει με πολλά άλλα δεδομένα.

 

Πάντως, σε καμία περίπτωση δεν είναι ΒΛΑΚΕΙΑ, όπως τη χαρακτηρίζεις

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η δυνατοτητα υπαναχωρησης αν κατι δεν παιζει καλα, νομιζω 14 μερες δεν ειναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και -οπως εγραψα και πιο πανω- προσοχη στο αστερακι! Η τιμη δεν ειναι 20 αλλα 22,5 τον μηνα αν δεν εχεις συμβολαιο κινητου! (τον 2ρο χρονο γινεται 22,5). Αρχισε και η wind τις π#@%τιες αλλα οτε!

Link to comment
Share on other sites

Οι 24 μηνες ειναι πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα για καποιον που δεν τον νοιαζει το vdsl και παιζει καλα η wind στην περιοχη του τα 20 ευρω ειναι πραγματικα τσαμπα. Βαζει και ενα f2g και με 30 ευρω (20 + 10 π.χ που θα βαζεις στο καρτοκινητο) εχεις της παναγιας τα ματια σε σταθερο/κινητο
Link to comment
Share on other sites

Οι 24 μηνες ειναι πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα για καποιον που δεν τον νοιαζει το vdsl και παιζει καλα η wind στην περιοχη του τα 20 ευρω ειναι πραγματικα τσαμπα. Βαζει και ενα f2g και με 30 ευρω (20 + 10 π.χ που θα βαζεις στο καρτοκινητο) εχεις της παναγιας τα ματια σε σταθερο/κινητο

24μήνο όποιος κάνει με wind είναι σαν υπογράφει μόνιμο μπελα με το τεχνικό τμήμα στη wind . αποσυνδέσεις συνέχεια χωρίς σταθερότητα γραμμής και όσο για το κινητό υπάρχουν κάτι ωραία 5λέπτα που δεν έχει καθόλου δίκτυο h wind .

Link to comment
Share on other sites

24μήνο όποιος κάνει με wind είναι σαν υπογράφει μόνιμο μπελα με το τεχνικό τμήμα στη wind . αποσυνδέσεις συνέχεια χωρίς σταθερότητα γραμμής και όσο για το κινητό υπάρχουν κάτι ωραία 5λέπτα που δεν έχει καθόλου δίκτυο h wind .

 

Αυτα που λες ειναι γενικοτητες. Μπορει να τα αντιμετωπιζουν καποιοι, οπως σε ολες τις εταιρειες, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κανονας. Εγω π.χ μπορει να εχω λιιιγο μειωμενη ταχυτητα στο download σε σχεση με ΟΤΕ αλλα δεν εχω κανενα αλλο προβλημα, ουτε σε κινητο ουτε στο σταθερο. Και απο τιμη σε σχεση με ΟΤΕ/cosmote δεν υπαρχει συγκριση...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

νέα προσφορά για double play*

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

*προσοχή στα αστεράκια!

 

32 ευρώ ???ούτε ο οτε δεν είναι τόσο ακριβός ρε παιδιά . η wind έχει αυξήσει πολύ τις τιμές τις

Link to comment
Share on other sites

Που είδες τα 32€;

Η προσφορά λέει 20€ και, αν δεν έχεις συμβόλαιο, 25€ το 2ο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Που είδες τα 32€;

Η προσφορά λέει 20€ και, αν δεν έχεις συμβόλαιο, 25€ το 2ο χρόνο

 

Είναι 32€ για 1 χρόνο συμβόλαιο και 20€ για 2ετες

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά η συζήτηση γίνεται για τη συγκεκριμένη προσφορά με δέσμευση 24 μηνών και μερικοί αντιδρούν γι' αυτή τη δέσμευση.

Για τον 1 χρόνο υπάρχουν πολλές άλλες προτάσεις τόσο από την Wind όσο και από άλλους παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά η συζήτηση γίνεται για τη συγκεκριμένη προσφορά με δέσμευση 24 μηνών και μερικοί αντιδρούν γι' αυτή τη δέσμευση.

Για τον 1 χρόνο υπάρχουν πολλές άλλες προτάσεις τόσο από την Wind όσο και από άλλους παρόχους.

 

όλες οι εταιρείες παροχής υπηρεσιών σταθερού και ίντερνετ κάνουν 12 μήνα συμβόλαια . αυτό είναι και το μέτρο σύγκρισης . όποιος θέλει να κάνει 12μήνο συμβόλαιο στη wind πάει πολύ ακριβά

Link to comment
Share on other sites

Οι αφορισμοί αυτού του τύπου δεν οδηγούν σε σωστή συζήτηση.

 

Πριν από 2 μήνες υπέγραψα συμβόλαιο, για ένα χρόνο, στην Wind για vdsl από KV, με 20+10€, και απολαμβάνω τις απίστευτες ταχύτητες της νέας σύνδεσης 50/5 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν θέμα με την 24μηνη δέσμευση πάντως η wind δίνει τις καλύτερες προσφορές...Η συγκεκριμένη θεωρώ ότι αξίζει και πολύ μάλιστα
Link to comment
Share on other sites

νέα προσφορά για double play*

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

*προσοχή στα αστεράκια!

 

Όντως εξαιρετική προσφορά, στα 20 το μήνα είναι τζάμπα για όλες αυτές τις παροχές

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5μιση χρόνια στο double play M, πριν λίγες μέρες τηλεφώνησα στο 13800 και ζήτησα να μεταφερθώ στο νέο πακέτο, με πληροφόρησαν ότι η καλύτερη τιμή που μπορούν να μου κάνουν είναι 28€ με διετή δέσμευση.

Δηλαδή στα δύο χρόνια θα πληρώσω 192€ παραπάνω από έναν νέο πελάτη για την ίδια υπηρεσία, ως επιβράβευση υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

νέα προσφορά για double play*

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

*προσοχή στα αστεράκια!

 

Αυτό που είδα εγώ στα αστεράκια είναι ότι αν το συνδυάσεις με καρτοκινητό F2G, κερδίζεις δώρο και επιπλέον 120 λεπτά χρόνο ομιλίας προς σταθερά και κινητά ;) Η προσφορά απλά δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5μιση χρόνια στο double play M, πριν λίγες μέρες τηλεφώνησα στο 13800 και ζήτησα να μεταφερθώ στο νέο πακέτο, με πληροφόρησαν ότι η καλύτερη τιμή που μπορούν να μου κάνουν είναι 28€ με διετή δέσμευση.

Δηλαδή στα δύο χρόνια θα πληρώσω 192€ παραπάνω από έναν νέο πελάτη για την ίδια υπηρεσία, ως επιβράβευση υποθέτω.

 

και σε μένα περίπου τα ίδια κάνανε και έφυγα από τη wind . στη wind το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα κερδίσουν νέους πελάτες . Τους παλιούς πελάτες τους γράφει . Μην περιμένεις ποτέ επιβράβευση από τη wind

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα περίπου τα ίδια κάνανε και έφυγα από τη wind . στη wind το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα κερδίσουν νέους πελάτες . Τους παλιούς πελάτες τους γράφει . Μην περιμένεις ποτέ επιβράβευση από τη wind

 

Μ' αρέσουν αυτού του είδους οι χαρακτηρισμοί, ειδικά, όταν αυτός που τους γράφει θέλει να πιστεύει ότι αυτή την πολιτική ακολουθεί ΜΟΝΟ ο συγκεκριμένος πάροχος και κανείς άλλος ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η wind δεν είναι η μόνη που ακολουθεί την πολιτική της απαξίωσης του παλιού συνδρομητή, όμως στον συγκεκριμένο τομέα είναι μακράν η κορυφαία, πραγματικά αξεπέραστη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, η wind δεν είναι η μόνη που ακολουθεί την πολιτική της απαξίωσης του παλιού συνδρομητή, όμως στον συγκεκριμένο τομέα είναι μακράν η κορυφαία, πραγματικά αξεπέραστη.

 

Για πες έναν που δεν το κάνει :p

Link to comment
Share on other sites

Για πες έναν που δεν το κάνει :p

 

Σε σχέση με την Wind σε αυτό το κομμάτι όλοι οι άλλοι είναι "Παναγίτσες"!!!!Μέχρι και ο πανάκριβος ΟΤΕ προσπαθεί να κάνει κάτι καλύτερο για τους παλιούς!!! :p;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως σε όλα τα πράγματα το "νεο" το φροντίζουν παραπάνω και το "παλίο" το θεωρούν δεδομένο...

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο και η wind το εκμεταλλεύεται αυτό . Πλέον δεν συμφέρει να είσαι παλιός συνδρομητής στη wind γιατί πληρώνεις πολύ ακριβά και δεν σου ρίχνουν τις τιμές καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις δίκιο και η wind το εκμεταλλεύεται αυτό . Πλέον δεν συμφέρει να είσαι παλιός συνδρομητής στη wind γιατί πληρώνεις πολύ ακριβά και δεν σου ρίχνουν τις τιμές καθόλου

 

απο δική μου εμπειρία, ολο και κάτι σου κάνουν, αν τους παζαρέψεις ;)

Link to comment
Share on other sites

απο δική μου εμπειρία, ολο και κάτι σου κάνουν, αν τους παζαρέψεις ;)

Όντως, αλλά ποτέ δεν σου ρίχνουν την τιμή κοντά σε αυτή που ισχύει για τις νέες συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...