Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αδερφέ.

Σαφώς το 10Pro είναι καλύτερο, λίγο ακριβότερο μεν, το 10Τ όμως από την άλλη έχει νεώτερο λογισμικό. (EDIT: Το μπέρδεψα με το 8pro και το 8T).

 

Αν βρισκόμουν στη θέση σου θα επέλεγα το 10Pro.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 10pro Global Version (EU) 12/256GB στα 525.41€ και το 8/128GB στα 455.41€ τελική τιμή με έξοδα μεταφοράς από AliExpress κατάστημα Γαλλίας.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το one plus 10 pro και θα ήθελα να μου πείτε διότι μου λείπουν αυτές οι 2 λειτουργίες από το παλιό μου κινητό αν μπορώ να κάνω κάτι.

Όταν με καλούν και κάνω απόρριψη κλήσης τότε στο εικονίδιο δεν μου εμφανίζεται καποια τέλεια και όταν μπω στις κλείσεις δεν είναι και τόσο ευδιάκριτο ότι έχω απορρίψει το τηλ με αποτέλεσμα να ξεχνάω κλήσεις.

Ένα άλλο που δεν μου αρέσει είναι ότι όταν έχω αναπάντητη αυτή είναι για λίγο χρονικό διάστημα στην aod και μετά πρέπει να ενεργοποιήσω τι τηλ για να την δω όπως και τα μνμ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι μόνιμα ενεργή όταν έχω κάτι αδιαβαστο και όταν δεν έχω να είναι πάντα κλειστή;

Έτσι δούλευε το Samsung note 10 που είχα και με βολευε

Link to comment
Share on other sites

Στο Oxygen updater μου ήρθε εμένα.

NE2213_13.1.0.580(EX01)

2023-06-19

This update improves system security and fixes an issue that affects ringtones.

System
  • Integrates the June 2023 Android security patch to enhance system security
  • Improves system stability
  • Fixes an issue where ringtones set for specific contacts do not work in certain scenarios

Camera
  • Exclusive Hasselblad watermark is now presented in a way that is both attractive and useful
  • Fixes a stutter issue that might occur when you browse your photos

Apps
  • Fixes an issue that might cause Calendar to crash when an event is added

1,02 GB

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω, πως με την ενημερωση αυτην η μπαταρια βελτιωθηκε αρκετα, σ' εμενα τουλαχιστον. Το AOD παραμενει να εχει θεματα με τις ρυθμισεις που εχω με τις ειδοποιησεις. Πχ ενω εχω να μην εμφανιζεται ειδοποιηση σε καποιες εφαρμογες στην οθονη, παρα μονο στην status bar, αυτο που τις εμφανιζει, οπως και αν κλεισεις τον ακριανο φωτισμο, κλεινει και ο διακοπτης για τις ενημερωσεις. Επισης, ακομα και αλλαγη εμφανισης της ωρας κτλ να κανω, μετα απο ρεσταρτ αλλαζουν ολα μονα τους. Δεν ξερω αν φταιει η ενημερωση η θελει καμια επαναφορα να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού (OxyzemOS 13.1 ΝΕ2213_13.1.0.580(ΕΧ01) Official version) το γράμμα Θ εμφανίζεται παντού λάθος, δηλαδή η οριζόντια γραμμή φαίνεται πάνω από το Ο)

Έχει κάνεις το ίδιο πρόβλημα ? Πως και αν μπορώ να το λύσω ? 

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει γραμματοσειρά ; Δοκίμασε αν υπάρχει να βάλεις την roboto και κάνε επανεκκίνηση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, φτιάχτηκε.

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου !

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προχθές ήρθε μήνυμα από NOVA ότι η υπηρεσία wifi calling είναι πλέον διαθέσιμη.

Εχω κάνει όλες τις ενέργειες σωστά και μου έχει έρθει μήνυμα οτι είναι ενεργoποιημένο.

Για κάποιο λόγο όμως δεν είναι ορατή η επιλογή στο menu.

Εχω την τελευταία έκδοση .

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως θέλει  καινούργια sim?

Σας ευχαριστώ

Screenshot_2023-07-07-12-28-05-54_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.thumb.jpg.415e60ab8092b19d43abe9448779015d.jpg

InkedScreenshot_2023-07-07-12-20-16-59_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2023 at 3:36 ΠΜ, terkos2 said:

Το 10pro Global Version (EU) 12/256GB στα 525.41€ και το 8/128GB στα 455.41€ τελική τιμή με έξοδα μεταφοράς από AliExpress κατάστημα Γαλλίας.

μπορεις να μου δώσεις link?

Επίσης είναι αυτό το κατάστημα αξιόπιστο για αγορά?

https://www.jmctech.gr/product/oneplus-10-pro-5g-dual-sim-12gb-ram-256gb-volcanic-black-eu/?ref=bestprice.gr

Edited by kinezos69
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefteris724 said:

Καλησπέρα,

Προχθές ήρθε μήνυμα από NOVA ότι η υπηρεσία wifi calling είναι πλέον διαθέσιμη.

Εχω κάνει όλες τις ενέργειες σωστά και μου έχει έρθει μήνυμα οτι είναι ενεργoποιημένο.

Για κάποιο λόγο όμως δεν είναι ορατή η επιλογή στο menu.

Εχω την τελευταία έκδοση .

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως θέλει  καινούργια sim?

Σας ευχαριστώ

Screenshot_2023-07-07-12-28-05-54_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.thumb.jpg.415e60ab8092b19d43abe9448779015d.jpg

InkedScreenshot_2023-07-07-12-20-16-59_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Δεν γραφουν κατι στο site τους ο,τι ειναι συμβατο το 10 pro. Οταν στελνεις μηνυμα απο το 10 pro δηλαδη για ενεργοποιηση σου λεει ειναι ηδη ενεργοποιημενη;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostis2001 said:

Παιδιά στα 589 αξίζει?

Αν μιλας για καινουργιο, ναι.

Αν μιλας για μτχρ. οχι, γιατι καινουργιο στο σκρουτζ βγαινει 689. Αν το παρεις και χωρις φπα πας στα 555.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, FoT1s said:

Δεν γραφουν κατι στο site τους ο,τι ειναι συμβατο το 10 pro. Οταν στελνεις μηνυμα απο το 10 pro δηλαδη για ενεργοποιηση σου λεει ειναι ηδη ενεργοποιημενη;

Και σε μαγαζί και στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι δεν υπαρχει πρόβλημα συμβατότητας....

Screenshot_2023-07-07-17-48-25-96_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235(1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να δώσω το 10 pro και να πάρω το 11 pro αξίζει η μετάβαση;;;

Επίσης ιδανικά θα ήθελα το fold που λένε ότι θα βγει τον άλλο μήνα αλλά φοβάμαι να κάνω τόσο μεγάλο βήμα σε ένα κινητό που βγαίνει για πρώτη φορά από op.

Επίσης ξέρει κάποιος να μου πει αν πάρω από one plus κατευθείαν τι ισχύει με την απόδειξη;;

Διότι είμαι επαγγελματίας και γλυτώνω το ΦΠΑ εδώ Ελλάδα 

Επίσης αξίζει η μετάβαση από το 10 στο 11;

Από το 10 είμαι πολύ ευχαριστημένος το μόνο που με χαλάει λίγο είναι η μπαταρία.

Τι αξίζει να κάνει κανείς τελικά;;

Edited by pitbullakias
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.
Σκέφτομαι να δώσω το 10 pro και να πάρω το 11 pro αξίζει η μετάβαση;;;
Επίσης ιδανικά θα ήθελα το fold που λένε ότι θα βγει τον άλλο μήνα αλλά φοβάμαι να κάνω τόσο μεγάλο βήμα σε ένα κινητό που βγαίνει για πρώτη φορά από op.
Επίσης ξέρει κάποιος να μου πει αν πάρω από one plus κατευθείαν τι ισχύει με την απόδειξη;;
Διότι είμαι επαγγελματίας και γλυτώνω το ΦΠΑ εδώ Ελλάδα 
Επίσης αξίζει η μετάβαση από το 10 στο 11;
Από το 10 είμαι πολύ ευχαριστημένος το μόνο που με χαλάει λίγο είναι η μπαταρία.
Τι αξίζει να κάνει κανείς τελικά;;
Καλύτερα να μείνεις με το 10άρη.
Οι διαφορές είναι λίγο στην κάμερα και στην αυτονομία.
Χάνεις και την ασύρματη φόρτιση.
Στις ταχύτητες μην περιμένεις κάτι διαφορετικό από αυτό πού ήδη έχεις.
Το fold λογικα θα ναι καλό και μην φοβάσαι ότι και καλά θα είναι το πρώτο της κινητό σε στυλ fold.η oppo ήδη κυκλοφορεί κινητό fold με καλές κριτικές.
Επίσης μην ξεχνάς ότι σε κανένα τετράμηνο θα δούμε και το oneplus 12 με 8gen3 και επιστροφή της ασύρματης φόρτισης από οσο λένε.
Τώρα για το θέμα τιμολογίου.από oneplus δεν υποστηρίζεται αυτή η μέθοδο.
Μόνο amazon.
Σαφώς αν το πάρεις μέσα από oneplus ισχύει εγγύηση 2 ετών,οπως και από amazon.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ταξιδιωτης22 said:

Καλύτερα να μείνεις με το 10άρη.
Οι διαφορές είναι λίγο στην κάμερα και στην αυτονομία.

Καλησπέρα. Έχεις και τις δύο συσκευές; Σκέφτομαι το 11 αλλά και το 10προ και φοράει είναι φτηνότερο αλλά και γιατί έχει καλύτερο ζουμ. Από μια σύγκριση που είδα, ο κύριος φακός έχει μικρές διαφορές αλλά στο φακό ζουμ υπήρχε μεγάλη φορά όχι στο 2Χ και 3, 3Χ αντίστοιχα αλλά από κει και πάνω στο ψηφιακό ζουμ φαινόταν πιο καθαρά μου φαίνεται από το 10προ. 

Τι γνώμη έχεις πάνω σε αυτό ή κάποιος άλλος που έχει και τις δύο συσκευές;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Νέος κάτοχος 10 Pro, αναβάθμιση από απλό 1+ 8. Έκανα την πανεύκολη μεταφορά αρχείων από το ένα κινητό στο άλλο, όμως ο ήχος από το 10αρι είναι εξαιρετικά χαμηλός. Ίδια ακριβώς ringtones + notification sounds στην ιδια ένταση με πριν, ειναι η μερα με τη νύχτα. Παίζει κάτι με τα ηχεία του 10; Έχετε κι εσείς χαμηλή ένταση; Επίσης, έχω την εντύπωση ότι εξίσου χαμηλά είναι η ένταση και σε ακουστικά Bluetooth όταν μιλάω στη διάρκεια της οδήγησης, αλλά εκεί μπορεί να φταίνει διάφορα πράγματα. Κάποια ιδέα; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jonkyr said:

Γεια σας. Νέος κάτοχος 10 Pro, αναβάθμιση από απλό 1+ 8. Έκανα την πανεύκολη μεταφορά αρχείων από το ένα κινητό στο άλλο, όμως ο ήχος από το 10αρι είναι εξαιρετικά χαμηλός. Ίδια ακριβώς ringtones + notification sounds στην ιδια ένταση με πριν, ειναι η μερα με τη νύχτα. Παίζει κάτι με τα ηχεία του 10; Έχετε κι εσείς χαμηλή ένταση; Επίσης, έχω την εντύπωση ότι εξίσου χαμηλά είναι η ένταση και σε ακουστικά Bluetooth όταν μιλάω στη διάρκεια της οδήγησης, αλλά εκεί μπορεί να φταίνει διάφορα πράγματα. Κάποια ιδέα; Ευχαριστώ πολύ.

Από πού το πήρες και πόσο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Από πού το πήρες και πόσο;

Απο Αμαζον, με 420 ευρω περιπου. Τι σχεση εχει αυτο ομως;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jonkyr said:

Απο Αμαζον, με 420 ευρω περιπου. Τι σχεση εχει αυτο ομως;

Δεν έχει σχέση με αυτό που ρωτάς απλά είναι ένα από τα υποψήφια που με ενδιαφέρουν και ήθελα να.μαθω την τιμή. Σε ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη σε ενόχλησα. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ostvarivanje said:

Δεν έχει σχέση με αυτό που ρωτάς απλά είναι ένα από τα υποψήφια που με ενδιαφέρουν και ήθελα να.μαθω την τιμή. Σε ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη σε ενόχλησα. 

Χαχαχα οχι μωρε, τι να με ενοχλησες. Απλως μου εκανε εντυπωση 😄

Κινηταρα ειναι, αλλα διαβασα καπου οτι αυτο με τους ηχους που εχεις φτιαξει ΕΣΥ ειναι ενα default προβλημα. Με τους in phone ηχους δεν υπαρχει θεμα εντασης. Αν ξερει κανεις περισσοτερα, ας βοηθησει.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...