Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η αναβάθμιση του Google messages app το οποίο προσπαθεί σιγά σιγά να φάει από το Viber/Whatsapp και όμοια. Δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ είδα αυτήν την αλλαγή στα εικονίδια των ΜΝΜ και στις επαφές, εδώ και κάποιες μέρες.

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά η μπραταρια πέφτει πολύ γρήγορα μετά την ενημέρωση.... Και το security patch δε βλέπω να το άλλαξε και πολύ... Το έχετε παρατηρήσει και εσείς? Συγκριτικά με την 11 στην ίδια χρήση

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, enduras1 said:

Μόλις ήρθε κ σε εμένα.

Την βάζουμε κανονικά σωστά?

Screenshot_2022-11-10-03-31-56-86_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.thumb.jpg.411a26c9c05ece3094e7ccfa48adc15f.jpg

Βαλτην λες και κανει τιποτα χαχα

Τουλαχιστον βαζουν τα security patches, κατι ειναι και αυτο φαινεται να ξυπνησαν επιτελους

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 8:30 ΠΜ, kostasQuattro said:

Πάντως ρε παιδιά η μπραταρια πέφτει πολύ γρήγορα μετά την ενημέρωση.... Και το security patch δε βλέπω να το άλλαξε και πολύ... Το έχετε παρατηρήσει και εσείς? Συγκριτικά με την 11 στην ίδια χρήση

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το δικό μου Nord 2 CE Lite αγορασμενο πολύ πρόσφατα ήταν με την android 12. Άμεσα με το πρώτο άνοιγμα έκανε μια πολύ μεγάλη ενημέρωση. Πριν 4-5 μερες έκανε τη δεύτερη ενημέρωση του με 323 ΜΒ (για θέματα ασφάλειας έλεγε). Σαν έκδοση τώρα εμφανίζει την CPH 2409 -11-A13. 

Δεν ειδα καμμια διαφορά στο θεμα μπαταριας μετα την τελευταια ενημερωση (security update ) To ιδιο μου κραταει οσο και πριν.

Γενικα δεν ειδα καμμια διαφορα σε τιποτε ορατο. Βεβαια τα security θεματα δεν θα τα δεις αν δεν εισαι πολυ γνωστης και να ξερεις τι ψαχνεις και πως να το δεις. 

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Υπάρχει τρόπος στο android 12 που έχει το Nord CE 2 να δηλώσεις νούμερα τηλεφώνου (να τα πληκτρολογήσεις δλδ) που θα αποκλειστούν από κλήσεις ? 

Προσπαθώ να το βρω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τίποτε. Μάλλον μου ξεφεύγει. Εκτός αν είναι μέσα σε κάποια εφαρμογη και δεν το ξερω. Ξέρει κανείς κάτι ?

Ευχαριστώ για οποία απάντηση.

 

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ το βρήκα. Μπροστά μου ήταν και δεν το έβλεπα.

 

 

Edited by hal9000dp
hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παρουμε 13 πριν το νεο ετος;
Χθες ηρθε στη σειρα 8..
Από την μία θέλω να πιστεύω ότι θα έρθει νωρίς μπας και διορθωθούν ότι bug άφησε η 12.... Από την άλλη πιστεύω τα nord τα έχουν πολύ παρακατιανα στην εταιρεία και δε ξέρω γιατί... Θα δείξει τι να πω

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την μία θέλω να πιστεύω ότι θα έρθει νωρίς μπας και διορθωθούν ότι bug άφησε η 12.... Από την άλλη πιστεύω τα nord τα έχουν πολύ παρακατιανα στην εταιρεία και δε ξέρω γιατί... Θα δείξει τι να πω

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι να έρθει μέχρι τέλος του χρόνου.. Τον Δεκέμβρη κλείνω ένα χρόνο με την συσκευή.. Nord 2 5G κ είμαι υπέρ ευχαριστημένος .. Δηλαδή στα χρήματα του για μένα είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγει.. Σφαίρα καμερα (ειδικά την νύχτα) φοβερή πάρα πολύ καλή οθόνη γρήγορη φόρτιση ποιότητα κατασκευής κ το UI που μου αρέσει περισσότερο από όλα στα android.. Βέβαια γούστα είναι αυτά..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος λύση να ενεργοποιηθεί το volte-vowifi σε δίκτυο που δεν το κάνει αυτόματα η rom; Πχ σε Xiaomi πατάς ένα κρυφό κωδικό και βγάζει τη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθει μέχρι τέλος του χρόνου.. Τον Δεκέμβρη κλείνω ένα χρόνο με την συσκευή.. Nord 2 5G κ είμαι υπέρ ευχαριστημένος .. Δηλαδή στα χρήματα του για μένα είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγει.. Σφαίρα καμερα (ειδικά την νύχτα) φοβερή πάρα πολύ καλή οθόνη γρήγορη φόρτιση ποιότητα κατασκευής κ το UI που μου αρέσει περισσότερο από όλα στα android.. Βέβαια γούστα είναι αυτά..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει... Αυτές τις βλακειες να μην είχε μετά την 12 και θα ήταν όλα τέλεια

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει βρει κάποιος λύση να ενεργοποιηθεί το volte-vowifi σε δίκτυο που δεν το κάνει αυτόματα η rom; Πχ σε Xiaomi πατάς ένα κρυφό κωδικό και βγάζει τη επιλογή.
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό... Τι ακριβώς κάνει αυτό?

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το volte χρησιμοποιεί το 4g και για κλήσεις (αλλιώς το κινητό πέφτει σε 3g ή 2g που μπορεί να είναι χειρότερο σε σήμα και χάνεις το ίντερνετ προσωρινά κατά την διάρκεια της κλήσης) και το vowifi επιτρέπει να χρησιμοποιείς το δίκτυο κινητής μέσω wifi, ακόμα και χωρίς σήμα.

Ειλικρινά αν ήξερα ότι δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν πέρα από τα λίγα δίκτυα που αφήνει η one plus δεν θα το έπαιρνα το τηλ, ειδικά το vowifi είναι πολύ χρήσιμο για εμένα. Είχα δει κάτι οδηγούς που λέγανε πως μπορεί να ενεργοποιηθεί με πλάγιο τρόπο αλλά δε δουλεύουν στις πρόσφατες 11 και στην 12.

Εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν ξέρω.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Το volte χρησιμοποιεί το 4g και για κλήσεις (αλλιώς το κινητό πέφτει σε 3g ή 2g που μπορεί να είναι χειρότερο σε σήμα και χάνεις το ίντερνετ προσωρινά κατά την διάρκεια της κλήσης) και το vowifi επιτρέπει να χρησιμοποιείς το δίκτυο κινητής μέσω wifi, ακόμα και χωρίς σήμα.
Ειλικρινά αν ήξερα ότι δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν πέρα από τα λίγα δίκτυα που αφήνει η one plus δεν θα το έπαιρνα το τηλ, ειδικά το vowifi είναι πολύ χρήσιμο για εμένα. Είχα δει κάτι οδηγούς που λέγανε πως μπορεί να ενεργοποιηθεί με πλάγιο τρόπο αλλά δε δουλεύουν στις πρόσφατες 11 και στην 12.
Εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν ξέρω.
Ευχαριστώ για την εξήγηση.... Γιατί δε μπαίνεις στην live συνομιλία της oneplus στο σαιτ; αυτοί σίγουρα θα σου πούνε τον τρόπο αν γίνεται

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 2Τ το εχει δουλεψει κανενας, παιζει κανονικα 5G, volte vowifi?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας στο skroutz για φορτιστή supervooc 33 watt όπως αυτός που ήρθε με το Nord Ce 2 Lite μου βγάζει έναν στα 65watt με USB A. Tα παραπάνω watt  είναι οκ για τη γρήγορη φόρτιση η μπορεί να δημιουργήσει υπερφόρτωση? 

Από που μπορεί να αγοραστεί ο γνήσιος φορτιστής με USB A σε καλώδιο με USB C? 

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites




Από που μπορεί να αγοραστεί ο γνήσιος φορτιστής με USB A σε καλώδιο με USB C? 


https://www.oneplus.com/gr/product/oneplus-supervooc-65w-power-adapter-eu

Από την μαμά εταιρεία ίσως;;
Και μην σε απασχολεί ότι είναι παραπάνω watt το γράφει καθαρά ότι είναι συμβατός με το κινητό σου, εσένα θα τραβήξει όσα είναι το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μου εχει ερθει εδω και καιρο η ενημερωση για το android 12 στο NORD 2 που εχω, αλλα διαβαζοντας τα γραφομενα σας δεν την περασα περιμενωντας να λυθουν τα προβληματα "βρεφικης ηλικιας" που λενε ... εχει ερθει καποιο update σε σας που διορθωσε τα  μικροπροβληματα με τα δεδομενα κλπ?

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα την δεν πιστεύω ότι πρόκειται να έρθει ποτέ καλύτερη, μόνο ενημερώσεις ασφαλείας από εδώ και μπρος.

Όλη η ομάδα ανάπτυξης φαίνεται να ασχολείται με αναβαθμίσεις στη 13, αυτή τη στιγμή είναι το 2T στην beta και από νέο χρόνο θα πάρουμε σειρά και εμείς.

Αλλά και γενικά τώρα που τα λέμε η 12 δεν έχει προβλήματα που θα λέγαμε καλύτερα να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου nord ce 2 Lite ήρθε με τη 12 πανω. Το δουλεύω τώρα κοντά 1,5 μήνα δεν έχω Καμμια αβαρια η κόλλημα. Οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μη τη βάλεις τη 12. Αν περιμένεις τη 13... Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι που λέγανε οι παλιοί. 

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω θέμα εδώ και λίγες μέρες με την μπαταρία του κινητού. Στραγγίζει σαν νερό. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...