Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε μόνο του το update και αφού έλεγε σταθερή έκδοση την εγκατέστησα.Άντε να δούμε...

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, skydiver said:

Κατέβασε μόνο του το update και αφού έλεγε σταθερή έκδοση την εγκατέστησα.Άντε να δούμε...

εμάς που είχαμε περάσει την beta μας την ονόμασε αυτόματα επίσημη..εγώ απογοητευτεί πάντως με την ενημέρωση, πριν ήταν μια χαρά τώρα το νιώθω να έχει γίνει πιο αργό και το πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα τεράστιο. μακάρι να βγάλουν σύντομα ενημέρωση που να λύνει τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδια ακομα κρατάω και δεν την έχω περάσει..οποιος εβαλε την -και καλα- stable ας μας πει αν  είναι νορμαλ ή απλά μιλάμε για μετονομασία μόνο..

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε η beta έκδοση 16 Ιανουαρίου μετά έγινε από μόνη της επίσημη. Δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα .Περιμένω να ακούσω εντυπώσεις και μετά θα την εγκαταστήσω. Για όλους τους φίλους που έχουν πει ότι είδαν διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας εγώ από φόρτιση σε φόρτιση βλέπω αισθητές διαφορές κατανάλωσης. Παίζει μεγάλη σημασία τι εφαρμογές δουλεύουν στο παρασκήνιο. Πρόσφατα εγκατέστησα μία εφαρμογή για παρακολούθηση κάμερας IP και χωρίς να κάνω ιδιαίτερη χρήση αυξήθηκε η κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

μην την βάλετε ακόμα, είναι η ίδια έκδοση απλώς από beta ονομάστηκε μόνη της επίσημη δεν έχει αλλάξει τίποτα. με την προηγούμενη δεν είχα κανένα παράπονο (μόνο με την φωτεινότητα το βράδυ που έπεφτε υπερβολικά πολυ, αλλά το βράδυ την έβαζα χειροκίνητη και την μερα αυτόματη και ήμουν εντάξει) τώρα το κινητό το νιώθω και λίγο πιο αργό από ότι ήταν και αυτό φαίνεται στο ότι για να ανοίξει κάποιες εφαρμογές που παλιά τις άνοιγε αμέσως τώρα για λίγα δευτερόλεπτα τις φορτώνει. επίσης έχω παρατηρήσει και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, όχι πολύ αλλά υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sio123 said:

μην την βάλετε ακόμα, είναι η ίδια έκδοση απλώς από beta ονομάστηκε μόνη της επίσημη δεν έχει αλλάξει τίποτα. με την προηγούμενη δεν είχα κανένα παράπονο (μόνο με την φωτεινότητα το βράδυ που έπεφτε υπερβολικά πολυ, αλλά το βράδυ την έβαζα χειροκίνητη και την μερα αυτόματη και ήμουν εντάξει) τώρα το κινητό το νιώθω και λίγο πιο αργό από ότι ήταν και αυτό φαίνεται στο ότι για να ανοίξει κάποιες εφαρμογές που παλιά τις άνοιγε αμέσως τώρα για λίγα δευτερόλεπτα τις φορτώνει. επίσης έχω παρατηρήσει και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, όχι πολύ αλλά υπάρχει.

Αν και πολύ νωρίς , όντως η φωτεινότητα τα ίδια χάλια. Ισχύει αυτό με τις εφαρμογές αν και μάλλον το κάνανε για πιο smooth εμπειρία. Για μπαταρία δεν έχω άποψη.

Μου άρεσε που έκαναν μεγάλα τα εικονίδια wifi & data

 

Screenshot_2023-02-03-14-36-19-51_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα ποτέ δεν ήταν καλή, φαντάζομαι φταίει το threshold που ρυθμίζουν στο λογισμικό. Επίσης η μέγιστη φωτεινότητα δεν έχει αλλάξει, θα τολμούσα να πω πως ίσως έχει γίνει και καλύτερη αν το βάζεις στις μεγάλες σκάλες ως το μαξ. Αλλάζει λογαριθμικά απ' τα 3/4 και πάνω, δηλαδή κάτω απ' τον ήλιο στο μαξ βλέπεις άνετα. Ουσιαστικά μέσα σε κλειστό χώρο το έχω στο 70% της μπάρας. Δεν έχει νόημα για μένα να έχουν τόσες σκάλες στο κάτω μέρος της μπάρας. Απ' το 70 έως το 100 είναι πολύ δυνατό.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει πρόβλημα με την ταχύτητα βασικά γιατί από τις επιλογές προγραμματιστή κλείνω πάντα τα animation στο 0.

Μπαταρία ναι χάλασε αλλά όχι τίποτα  το τραγικο.

Φωτεινότητα την έχω βάλει μη αυτόματα και τελείωσα γιατί όντως σπάει νεύρα. 

Κάτι άλλο δεν έχω βρει, λάθος η μετονομασία της beta σε stable χωρίς να φτιάχνουν έστω κ αυτά τα μικρά θέματα.

Η realme δεν έχει δείξει δείγματα μέχρι στιγμής ότι δεν στέλνει αναβαθμίσεις ή δεν διορθώνει τα λάθη της. Ας περιμένουμε κάνα μήνα μήπως στείλει κάνα μικρό update.

Link to comment
Share on other sites

'Iσως να έχει απαντηθεί αλλά δεν ακούγεται ήχος στα εισερχόμενα sms. Τι μπορεί να φταίει;

 

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GiO_K said:

Νέο update από σήμερα το μεσημέρι...

Αυτό είναι; Ή είναι το παλιό και πρέπει να το βάλω για να έρθει και το καινούργιο;

IMG_20230206_221133.jpg

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, steliosamos said:

Αυτό είναι; Ή είναι το παλιό και πρέπει να το βάλω για να έρθει και το καινούργιο;

IMG_20230206_221133.jpg

Όχι, δεν είναι αυτό, αυτό ειναι το προηγούμενο.

Το σημερινό είναι RMX3370_11_F.03 και αναφέρεται επίσης ως official version.

Επίσης το μέγεθός του δεν είχε σχέση με τα 5,03 GB που είχε το προηγούμενο. Ήταν κάπου κοντά στα 850 ΜΒ.

Πιθανότατα ναι, θα πρέπει να περάσεις αυτό του screenshot πρώτα, για να σου δώσει μετά το νεότερο.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GiO_K said:

Όχι, δεν είναι αυτό, αυτό ειναι το προηγούμενο.

Το σημερινό είναι RMX3370_11_F.03 και αναφέρεται επίσης ως official version.

Επίσης το μέγεθός του δεν είχε σχέση με τα 5,03 GB που είχε το προηγούμενο. Ήταν κάπου κοντά στα 850 ΜΒ.

Πιθανότατα ναι, θα πρέπει να περάσεις αυτό του screenshot πρώτα, για να σου δώσει μετά το νεότερο. 

αυτή είναι επόμενη ενημέρωση που έπρεπε να είναι η κανονική επισημη έκδοση, ούτε εμένα έχει έρθει κάτι, στο community της realme οι περισσότεροι έγραφαν ότι έχει προβλήματα και αυτή η έκδοση. όσοι την εγκαταστησατε είδατε καμία διαφορά ή να φτιάχνεται τουλάχιστον κάποιο από τα bugs που είχαν προκύψει?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sio1234 said:

αυτή είναι επόμενη ενημέρωση που έπρεπε να είναι η κανονική επισημη έκδοση, ούτε εμένα έχει έρθει κάτι, στο community της realme οι περισσότεροι έγραφαν ότι έχει προβλήματα και αυτή η έκδοση. όσοι την εγκαταστησατε είδατε καμία διαφορά ή να φτιάχνεται τουλάχιστον κάποιο από τα bugs που είχαν προκύψει?

Δεν το έψαξα ακόμα πολύ, πάντως σαν γενική αίσθηση στις λίγες ώρες που την έχω περασμένη μου φαίνεται ότι είναι κάπως πιο smooth από πριν. Τη φωτεινότητα που παραπονιόμασταν πάντως όλοι, δε φαίνεται να την άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GiO_K said:

Νέο update από σήμερα το μεσημέρι...

Με vpn σου ήρθε? 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν έχει έρθει καμία ενημέρωση......είμαι με beta που μετονομάστηκε σε stable....

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όταν εμφανίστηκε η beta του Android 13/UI 4.0, κάποιοι την "είδαμε" 3-4 μέρες μετά. 

Λογικά μέχρι την Παρασκευή θα εμφανιστεί κι αυτή.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2023 at 10:38 ΠΜ, GiO_K said:

Δεν το έψαξα ακόμα πολύ, πάντως σαν γενική αίσθηση στις λίγες ώρες που την έχω περασμένη μου φαίνεται ότι είναι κάπως πιο smooth από πριν. Τη φωτεινότητα που παραπονιόμασταν πάντως όλοι, δε φαίνεται να την άλλαξαν.

Ωχ μου φαίνεται μπλέξαμε με άχρηστους....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, elteo said:

Ωχ μου φαίνεται μπλέξαμε με άχρηστους.... 

ισχύει και η φωτεινοτητα δν βελτιωθηκε με την F.03 και πολλα κολλήματα(lag) το κινητο και αρχισαν κ οι θερμοκρασιες μολις το ζορισα λιγακι και αυτα μου θυμιζουν τα προ καψιμο πλακέτας...

μαλλον πρωτο το πρωτο μου και το τελευταίο κινητο της realme...παμε για motorola

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

μόλις την κατέβασα δεν την έχω περάσει ακόμα, αλλά και στο community της realme έλεγαν είναι το χειρότερο update. μου φαίνεται είναι μονόδρομος τα I phone πια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sio1234 said:

μόλις την κατέβασα δεν την έχω περάσει ακόμα, αλλά και στο community της realme έλεγαν είναι το χειρότερο update. μου φαίνεται είναι μονόδρομος τα I phone πια. 

Εννοείς χειρότερο από το F02 ή από τα προηγούμενα με Android 12?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Finwe said:

Εννοείς χειρότερο από το F02 ή από τα προηγούμενα με Android 12?

η F.02 ηδη ηταν χειροτερη σε καποια πράγματα απο την 12 και η F.03 ήρθε κ εδεσε κ τ εκανε ακομα χειροτερα...το μονο π μ αρεσει στην 13 ειναι τα γραφικά της μπαρας...

μπαταρια χειρότερη(αναμενόμενο)

φωτεινότητα(οτι ν ναι)

lagαρισματα που με την 12 δν ειχα

 

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κρατιόμαστε με νυχια και με δοντια στη 12 λοιπόν..

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...