Jump to content

Huawei Watch GT 3


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Κάτοχος του gt 3 pro. 2 μήνες το έχω και ποτέ δεν έχω βγαλει πάνω από 9 μέρες. Ανοιχτά έχω πάντα το true sleep και τη μέτρηση παλμών..

Λογικά ίσως κάνεις αρκετή χρήση όπως εγώ κ με ενεργοβορα Face 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η συνεχής μέτρηση παλμών πάντως καταναλώνει και αυτή. Αν την έχεις στο έξυπνο (νομιζω) σκανάρει ανα 10λεπτο;η κάτι τέτοιο και καταλαβαίνει οτι αυξάνονται πχ τα βήματα γρηγορότερα οπότε αν κάνεις άθληση μπορεί να ξεκινήσει να μετράει συνεχώς. Δεν τα έχω δοκιμάσει πάντως. Η λέξη άθληση δεν είναι κάτι που με χαρακτηρίζει

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση.  Έχει βάλει κανείς σε κινητό της Huawei  να παίξει με mod watch faces.  Του έδειξα του κουνιαδου μου τι έχω κατεβάσει κ έπαθε σοκ. Κ πήγαμε να το εγκαταστήσω στο κινητό του ,αφού εννοείται ότι είχαμε κάνει απεγκατασταση την μαμά εφαρμογή αλλά τίποτα...κ δεν έχει κ δεύτερη συσκευή για να το φτιάξει.  Καμία ιδέα; Α έχουμε κ τις άγνωστες πηγές ενεργοποιήσει αλλά τίποτα.  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά ερώτηση.  Έχει βάλει κανείς σε κινητό της Huawei  να παίξει με mod watch faces.  Του έδειξα του κουνιαδου μου τι έχω κατεβάσει κ έπαθε σοκ. Κ πήγαμε να το εγκαταστήσω στο κινητό του ,αφού εννοείται ότι είχαμε κάνει απεγκατασταση την μαμά εφαρμογή αλλά τίποτα...κ δεν έχει κ δεύτερη συσκευή για να το φτιάξει.  Καμία ιδέα; Α έχουμε κ τις άγνωστες πηγές ενεργοποιήσει αλλά τίποτα.  

Δεν μπορείς να το βάλεις σε huawei γιατί έχουν τα Huawei Mobile Services (HMS) και δεν μπορείς να τα βγάλεις... μόνο αν κάνεις root.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι κάτι δεν πάει καλά με την δική μου συσκευή πάντως. Αν το βγάλω απο το χέρι μου και το βάλω μετά δεν μου δονάει στις ειδοποιήσεις (έχω βγάλει τον ήχο) και χρειάζεται επανεκκίνηση. Μου το έχει κάνει 2 φορές σε 3 διαφορετικές ημέρες και ανησυχώ. Η λύση που έχω βρει ειναι τουλάχιστον να το κάνω μια επανεκκίνηση το πρωι πριν το φορέσω (συνήθως το αφήνω ανοιχτό και απλά δεν το φοράω στον ύπνο) και μέσα στην ημέρα μετά δεν το κάνει. Αν δεν το κάνω restart υπάρχει περίπτωση να το κάνει όπως επίσης να μη μου εμφανίζει τις γρήγορες απαντήσεις αν μου έρθει ειδοποίηση!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mivechris said:

Νομίζω οτι κάτι δεν πάει καλά με την δική μου συσκευή πάντως. Αν το βγάλω απο το χέρι μου και το βάλω μετά δεν μου δονάει στις ειδοποιήσεις (έχω βγάλει τον ήχο) και χρειάζεται επανεκκίνηση. Μου το έχει κάνει 2 φορές σε 3 διαφορετικές ημέρες και ανησυχώ. Η λύση που έχω βρει ειναι τουλάχιστον να το κάνω μια επανεκκίνηση το πρωι πριν το φορέσω (συνήθως το αφήνω ανοιχτό και απλά δεν το φοράω στον ύπνο) και μέσα στην ημέρα μετά δεν το κάνει. Αν δεν το κάνω restart υπάρχει περίπτωση να το κάνει όπως επίσης να μη μου εμφανίζει τις γρήγορες απαντήσεις αν μου έρθει ειδοποίηση!

Για δες στις ρυθμίσεις --> προσβασιμότητα? νομίζω έτσι το λέει στα ελληνικά 😅 έχει εκεί μια επιλογή που λέει να σου στέλνει ειδοποιήσεις μόνο αν το φοράς... αν το έχεις ανοιχτό κλείστο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, llib said:

Για δες στις ρυθμίσεις --> προσβασιμότητα? νομίζω έτσι το λέει στα ελληνικά 😅 έχει εκεί μια επιλογή που λέει να σου στέλνει ειδοποιήσεις μόνο αν το φοράς... αν το έχεις ανοιχτό κλείστο.

Αυτό το έχω έτσι κ αλλιώς, απλά δεν δονείται η συσκευή. Εμφανίζει κανονικά την ειδοποίηση αν σηκωσω το χέρι (ακούω τον ήχο του κινητού οτι πχ ηταν το viber) δεν δονείται το ρολόι αλλά αν κάνω κίνηση εμφανίζεται κανονικά το μήνυμα!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τι λες μου έχει τύχει και μένα... κάποιες φορές βέβαια συμβαίνει γιατί κάθομαι αρκετά και αυτο νομίζει ότι κοιμάμαι και κόβει την δόνηση όταν έρχονται ειδοποιήσεις... άλλες φορές απλα κολλάει και θελει restart. Βέβαια 2 φορές μόνο χρειάστηκε να το κάνω restart.

Link to comment
Share on other sites

καινουριος στο φόρουμ και εγώ.θέλω να ρωτήσω αυτό δουλευουν οι ανέπαφεςσ υναλλαγές η όχι;άν ναι με google pay ειναι;
Όχι δεν δουλεύουν. Και σίγουρα δεν θα δουλέψουν ποτέ με Google γιατί δεν τρέχει wear os το ρολόι. Αν και έχει συνεργασία η Huawei με την curve στα κινητά στα ρολόγια δεν έχει δώσει ανέπαφες πληρωμές.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το GT3 PRO έχει NFC και μετά τα σκέτα "Watch". Αλλά ναι δεν θα παίξει όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα υπέροχο Face για τα δικά μου γούστα που έχει αρκετές λεπτομέρειες πάνω στην οθόνη κ δουλεύουν απροβληματιστα.

IMG_20230606_185754.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το θέμα που είχα αναφέρει με το google maps να το στέλνει στο ρολόι παίζει σε κανέναν σωστά με την διαδρομή; ακόμα με το petal είμαι αλλά δεν το πάω καθόλου.  

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 1:27 ΜΜ, challenge143 said:

Παιδιά με το θέμα που είχα αναφέρει με το google maps να το στέλνει στο ρολόι παίζει σε κανέναν σωστά με την διαδρομή; ακόμα με το petal είμαι αλλά δεν το πάω καθόλου.  

Από ότι καταλαβαίνω κανένας δεν χρησιμοποιεί σαν GPS το ρολόι του πάνω σε μηχανή.  Μιας κ δεν υπάρχουν απαντήσεις βάζω ένα watch faces για την ημέρα αν κ πάλι η φωτογραφία την αδικεί σαν να μην καλύπτει όλο το ρολόι ,που στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι. ( δεν μπορώ να καταλάβω πως την αδικεί έτσι την φωτογραφία...)

20230615_200028.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μπαταρία 🔋 με την εξής διαπίστωση. Αν το βγάλεις από τη φόρτιση στο 100%, μέσα σε μία ώρα έχει πέσει στο 98 με μηδενική χρήση. Άρα το 100 είναι εικονικό. Αν το αφήσεις στη φόρτιση λίγο παραπάνω, από το 100 στο 99 πάει μετά από κάνα 3ωρο. 

Gt 3 pro. Αν κάποιος έχει βρει προστασία οθόνης που πιάνει όλη την οθόνη ας με πει

Link to comment
Share on other sites

εμένα στο 98 μπορεί να πέσει στο 3ωρο-4ωρο και στο τέλος της ημέρας να έχω 92-90 πχ, συνήθως το φορτίζω το βράδυ για να είναι το πρωί έτοιμο βέβαια.

Απο εκει και πέρα, πλέον με την τελευταία ενημέρωση που έγινε πριν καιρό, η συσκευή έχει παραπάνω κατανάλωση όπως έχω αναφέρει!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ρολόι με όλα ανοιχτά κ  (ανάλογος Γενικά το τι χρήση κάνει ο καθένας) είναι στις 9 μέρες σε μένα που συνέχεια το σχαλιζω κ δεν το βγάζω ποτέ. Αν το δουλέψεις σαν ένα απλό ρολόι πιστεύω βγάζει παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω παρατηρήσει με το συγκεκριμένο watch faces 2 μέρες παραπάνω αυτονομία σίγουρα. Δεν είναι κ ενεργοβόρο το face ... έτσι συζήτηση να κάνουμε, σας δουλεύει σωστά το google maps στο ρολόι? Έχει ασχοληθεί κανείς καθόλου;  το petal δεν το μπορώ καθόλου. 

20230625_095320.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 30/7/2023 at 8:46 ΜΜ, challenge143 said:

1135983548_Screenshot_20230730_192031_HuaweiHealth.thumb.jpg.ffbf98c4897e338016a9cf06cc7b8eb5.jpg

Παιδιά αυτή είναι η τελευταία έκδοση που έχετε; 

ναι τούτη είναι.

 

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους που έχουν την συσκευή, εμένα πάντως η μπαταρία έχει πάρει την κάτω βόλτα σε σχέση με την αρχή. Το βγάζω το πρωί στις 7 με 100% και το απόγευμα κατά τις 6 έχω 92% χωρίς να έχω κάνει καμιά τρελή χρήση, μόνο τα βασικά (ειδοποιήσεις δηλαδή και μόνο δόνηση) Την συσκευή την έχω σχεδόν και 1,5 χρόνο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ναΐ ίσως να σου έχει πέσει λίγο η μπαταρία αλλά σιγά το πράγμα έτσι όπως το θέτεις μια εβδομάδα περίπου σου βγάζει. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, challenge143 said:

Ναΐ ίσως να σου έχει πέσει λίγο η μπαταρία αλλά σιγά το πράγμα έτσι όπως το θέτεις μια εβδομάδα περίπου σου βγάζει. 

οριακά ναι. Αλλα οκ πριν λήξει η εγγύηση θα το στείλω για μπαταρία.

Προσωπικά δεν το αφήνω να πέσει χαμηλά με την έννοια οτι δεν ξέρω πλεον αν θα με φτάσει οταν πχ λεει 32% το πρωί. Είχε τύχει μια μέρα να φτάσει και 20% σε διάστημα 12ωρών.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αν το στείλεις για μπαταρία πριν  την εγγύηση ενημέρωσε μας( κοστολογιο , αν στην αλλάξουν δωρεάν ή αν σου κάνουν θέματα ότι δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία. )  να γνωρίζουμε την αντιμετώπιση προς τον πελάτη. 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το στείλω πριν λήξει η εγγύηση (θα το πεθάνω τώρα στην χρήση ώστε να φαγωθεί). Εγγύηση έχω μέχρι τον Μάρτιο που θα μας έρθει οπότε θα έχει πέσει κ άλλο η χωρητικότητά της.

 

Πρόπερσι πάντως που είχα στείλει το πρώτο GT για αλλαγή μπαταρίας και το πάνω κουμπί που έμενε κολλημένο μου τα άλλαξαν όλα εντός εγγύησης (είχε υπόλοιπο εγγύησης η συσκευή)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση για την μπαταρία είναι 12 μήνες, το γράφει η κάρτα εγγύησης. Αν περάσουν και στην αλλάξουν δωρεάν αυτό είναι πολύ θετικό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...