Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή στο άλλο θέμα με τα ξεκλειδωματα δεν μου απαντησε κανείς, λεώ να ρωτησω κ εδω.

υπάρχει κάποιος ενημερωμενος και ευκολος τρόπος για ξεκλειδωμα για να παίζει voLTE (λογω VODAFONE) & 5G? 

επίσης, επειδή δεν ασχολούμαι με android, κάπου διάβασα ότι αν rootάρω τη συσκευη, μετα θα έχω θεμα με εφαρμογές τραπεζών, cosmote tv κ.α. ξέρει κανείς αν ισχύει η αν ειναι ραδιο αρβυλα?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Άψογη η τελευταία beta 14 εδώ και τρεις μέρες που την δουλεύω. Για όποιον την φοβάται, δεν υπάρχει λόγος. Από την άλλη βέβαια, σε λίγες μέρες θα την έχουμε σε stable.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk



Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία beta απ'όταν κυκλοφόρησε. Πολλή σταθερή, πολύ καλή ποιότητα μπαταρίας (για beta), ίσως και καλύτερη από τη σταθερή 13, αλλά την εναλλαγή εφαρμογών ακόμα δεν την έχουν φτιάξει! 

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλους αλλά μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: μπαινω στο tiktok πχ, αντιγράφω ένα σύνδεσμο έχοντας ήδη ανοίξει το viber, πατάω να ξαναγυρίσω στο viber και η οθόνη είναι να σα μην αποκρίνεται. Μπορώ να κάνω δλδ τις εφαρμογές αριστερά δεξία, αλλά δεν μπορώ να μπω σε μια εφαρμογή κι αν πατάω την τελευταία ανοικτή (δλδ να ξαναγυρίσω στο tiktok) μου ανοίγει το viber που προσπαθούσα πριν. Σκεφτείτε τώρα να θέλετε να κάνετε δουλειά μεταξύ εφαρμογών και να σας το κάνει συνεχεια αυτό. Με τη λειτουργία σαν iPhone, στην 13, 8/10 φορές το έκανε, με τα κανονικά πλήκτρα Android, εξαλείφθηκε σε 3/10, αλλά υπάρχει. Υπάρχει, όμως, και στην 14.

Επίσης, χωρίς να θέλω να ξεκινήσω κόντρες/vs κτλ και χωρίς hate, επειδή προέρχομαι από χρόνια χρήσης iPhone, το συγκεκριμένο τι κατηγορίας είναι στο Android? Βλέπω στο YT ότι το συγκρίνουν με το απλό το iPhone 13 και λένε ότι το κερδίζει μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά προερχόμενος από iPhone 12 Pro Max, δεν μπορώ να καταλαβω από πού βγαίνει αυτό το συμπέρασμα. Οι φωτο, ειδικά οι πρωινές, βγαίνουν ωραίες αλλά όχι σε επιπεδο 13 (γιατί το έχει η δικιά μου) και ειδικά στο ζουμ χάνουν πολύ. Για instagram, δεν το συζητώ καν, η ίδια κατάσταση που είχα αφήσει το 18 - πρέπει να βγάζω από την κάμερα κι ύστερα να τις ανέβαζω. 

Έχει διαφορά στην κάμερα η πλήρης αναλογία από την περικοπή? χαμηλώνει τα mpx?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με τους συνδέσμους το έχω συναντήσει κι εγώ. Απλά επειδή κι εγώ στο Viber το βλέπω να γίνεται, μπορεί να είναι και θέμα της εφαρμογής. Σου συμβαίνει κάπου αλλού; Γιατί σε μένα δεν γίνεται σε Google Chat (πρώην Hangouts) ή Messenger. Όσες φορές το έχω δει, το έχω δει στο Viber.

Για φωτογραφίες διαφωνώ. Σε σύγκριση με το 13 pro/max πώς το λένε αυτό, είχα δει μεγάλη διαφορά, ειδικά σε βραδινές σε ταξίδι με παρέα. Το έλεγε κι ο χρήστης του iPhone. Σε βίντεο υστερούσε ναι.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/9/2023 at 12:11 ΜΜ, Sotnem said:

Αυτό που λες με τους συνδέσμους το έχω συναντήσει κι εγώ. Απλά επειδή κι εγώ στο Viber το βλέπω να γίνεται, μπορεί να είναι και θέμα της εφαρμογής. Σου συμβαίνει κάπου αλλού; Γιατί σε μένα δεν γίνεται σε Google Chat (πρώην Hangouts) ή Messenger. Όσες φορές το έχω δει, το έχω δει στο Viber.

Για φωτογραφίες διαφωνώ. Σε σύγκριση με το 13 pro/max πώς το λένε αυτό, είχα δει μεγάλη διαφορά, ειδικά σε βραδινές σε ταξίδι με παρέα. Το έλεγε κι ο χρήστης του iPhone. Σε βίντεο υστερούσε ναι.

 

Καταρχάς, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είχες κάνει quote και τελείως τυχαία είδα την απάντησή σου.

Δεν ξέρω, εδώ & ένα μήνα που το έχω, η εναλλαγή εφαρμογών είναι πολύ δυσλειτουργική - αυτό με τα link μου το κάνει και σε άλλες εφαρμογές. Επίσης, έχω παρατηρήσει εφαρμογές κυριολεκτικά να εξαφανίζονται. Πχ ανοίγω instagram, messenger, tiktok , γυρνάω από tiktok να στείλω σύνδεσμο στο messenger κι έχει εξαφανιστεί! Πατάω το messenger από τη λίστα εφαρμογών και με πετάει κατευθείαν στη συνομιλία που ήμουν που σημαίνει ότι δεν κράσαρε η εφαρμογή ή κάτι, απλά εξαφανίστηκε!

Κι άλλο ένα θέμα είναι το εξής: από το iPhone είχα συνδρομή στο YouTube Premium και το έχω και στο Pixel. Όμως εδώ μου κάνει τη ζωή δύσκολη γιατί ενώ παραμένει η μουσική/βίντεο στο background όταν κλείνω το κινητό ή μπαίνω σ'άλλη εφαρμογή, παραμένει και στο background ακόμα κι όταν κλείνω την εφαρμογή με το "διαγραφή όλων" ή όταν σέρνω την μπάρα της μουσικής προς τα δεξία. Ποια η λειτουργικότητα του background αν πρέπει κάθε φορά να πατάω pause και να το σέρνω ή να πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να σταματησει να παίζει? 

Έχω ψιλοαπογοητευτεί με την επιλογή μου να γυρίσω σε Android, αρκετά bugs. 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ParafronGR said:

Καταρχάς, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είχες κάνει quote και τελείως τυχαία είδα την απάντησή σου.

Δεν ξέρω, εδώ & ένα μήνα που το έχω, η εναλλαγή εφαρμογών είναι πολύ δυσλειτουργική - αυτό με τα link μου το κάνει και σε άλλες εφαρμογές. Επίσης, έχω παρατηρήσει εφαρμογές κυριολεκτικά να εξαφανίζονται. Πχ ανοίγω instagram, messenger, tiktok , γυρνάω από tiktok να στείλω σύνδεσμο στο messenger κι έχει εξαφανιστεί! Πατάω το messenger από τη λίστα εφαρμογών και με πετάει κατευθείαν στη συνομιλία που ήμουν που σημαίνει ότι δεν κράσαρε η εφαρμογή ή κάτι, απλά εξαφανίστηκε!

Κι άλλο ένα θέμα είναι το εξής: από το iPhone είχα συνδρομή στο YouTube Premium και το έχω και στο Pixel. Όμως εδώ μου κάνει τη ζωή δύσκολη γιατί ενώ παραμένει η μουσική/βίντεο στο background όταν κλείνω το κινητό ή μπαίνω σ'άλλη εφαρμογή, παραμένει και στο background ακόμα κι όταν κλείνω την εφαρμογή με το "διαγραφή όλων" ή όταν σέρνω την μπάρα της μουσικής προς τα δεξία. Ποια η λειτουργικότητα του background αν πρέπει κάθε φορά να πατάω pause και να το σέρνω ή να πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να σταματησει να παίζει? 

Έχω ψιλοαπογοητευτεί με την επιλογή μου να γυρίσω σε Android, αρκετά bugs. 

Γιατί πατάς "διαγραφή όλων"; Δεν χρειάζεται να τις κλείνεις τις εφαρμογές. Δεν θα σου τελειώσει η RAM ή κάτι άλλο. Μην το κάνεις αυτό. Μόνο δυσλειτουργία θα προκαλέσει, ούτε μπαταρία θα σου γλιτώσει. Το αντίθετο.

Όταν λες να στείλεις λινκ πώς το εννοείς; Δεν χρησιμοποιώ tik-tok και δεν έχω ιδέα για την εφαρμογή. Αλλά εννοείς ότι κάνεις share μέσω της εφαρμογής και βγαίνει από κάτω το μενού με διάφορες εφαρμογές για να επιλέξεις ή κάνεις κάτι copy και μετά πηγαίνεις manually να το στείλεις κάπου αλλού;

Προσωπικά δεν έχω θέμα. Αν πάω σε μια σελίδα στο Firefox, θα κάνω share από πάνω δεξιά και εκεί θα βγει το μενού. Αντίστοιχα γίνεται και στον Chrome. Σου βγάζει ένα μενού με εφαρμογές, ενώ πάνω πάνω έχει και τις πιο συχνές σου συνομιλίες. Οπότε μπορείς να στείλεις απευθείας στον Μήτσο ή τη γυναίκα σου ή αλλιώς να μπεις στην εφαρμογή και θα έχει τη λίστα με τις συνομιλίες. Το ίδιο και σε άλλες εφαρμογές. Ένα post στο Ιnstagram, τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και share από εκεί. Μια φωτογραφία στο Viber, το ίδιο. Βγαίνει ένα μενού με συνομιλίες και εφαρμογές. Στο Twitter σε ένα ποστ πας στο εικονίδιο share και μετά κάνεις αντιγραφή link ή απευθείας διαλέγεις εφαρμογή και το στέλνεις.  Είναι τρομερά βολικό και αν εξαιρέσω αυτό το θεματάκι με το Viber πριν κανέναν μήνα, δεν είχα θέμα.

Μήπως δεν κάνεις αυτό, αλλά κάνεις copy το link, μετά ψάχνεις την εφαρμογή να τη βρεις και να το στείλεις; Αν το κάνεις αυτό είναι τζάμπα κόπος.

Επίσης για φωτό ένας πολύ εύκολος τρόπος είναι να κάνει swipe προς τα πάνω και μετά να επιλέξεις τη φωτογραφία και σου βγαίνει context menu Lens-Copy-Share-Save. Λειτουργεί στις περισσότερες περιπτώσεις. Οπότε στέλνεις τη φωτό ως αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Sotnem said:

Γιατί πατάς "διαγραφή όλων"; Δεν χρειάζεται να τις κλείνεις τις εφαρμογές. Δεν θα σου τελειώσει η RAM ή κάτι άλλο. Μην το κάνεις αυτό. Μόνο δυσλειτουργία θα προκαλέσει, ούτε μπαταρία θα σου γλιτώσει. Το αντίθετο.

Όταν λες να στείλεις λινκ πώς το εννοείς; Δεν χρησιμοποιώ tik-tok και δεν έχω ιδέα για την εφαρμογή. Αλλά εννοείς ότι κάνεις share μέσω της εφαρμογής και βγαίνει από κάτω το μενού με διάφορες εφαρμογές για να επιλέξεις ή κάνεις κάτι copy και μετά πηγαίνεις manually να το στείλεις κάπου αλλού;

Προσωπικά δεν έχω θέμα. Αν πάω σε μια σελίδα στο Firefox, θα κάνω share από πάνω δεξιά και εκεί θα βγει το μενού. Αντίστοιχα γίνεται και στον Chrome. Σου βγάζει ένα μενού με εφαρμογές, ενώ πάνω πάνω έχει και τις πιο συχνές σου συνομιλίες. Οπότε μπορείς να στείλεις απευθείας στον Μήτσο ή τη γυναίκα σου ή αλλιώς να μπεις στην εφαρμογή και θα έχει τη λίστα με τις συνομιλίες. Το ίδιο και σε άλλες εφαρμογές. Ένα post στο Ιnstagram, τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και share από εκεί. Μια φωτογραφία στο Viber, το ίδιο. Βγαίνει ένα μενού με συνομιλίες και εφαρμογές. Στο Twitter σε ένα ποστ πας στο εικονίδιο share και μετά κάνεις αντιγραφή link ή απευθείας διαλέγεις εφαρμογή και το στέλνεις.  Είναι τρομερά βολικό και αν εξαιρέσω αυτό το θεματάκι με το Viber πριν κανέναν μήνα, δεν είχα θέμα.

Μήπως δεν κάνεις αυτό, αλλά κάνεις copy το link, μετά ψάχνεις την εφαρμογή να τη βρεις και να το στείλεις; Αν το κάνεις αυτό είναι τζάμπα κόπος.

Επίσης για φωτό ένας πολύ εύκολος τρόπος είναι να κάνει swipe προς τα πάνω και μετά να επιλέξεις τη φωτογραφία και σου βγαίνει context menu Lens-Copy-Share-Save. Λειτουργεί στις περισσότερες περιπτώσεις. Οπότε στέλνεις τη φωτό ως αρχείο.

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Λοιπόν, για το YouTube Music/YouTube, την εφαρμογή την κλείνω με swipe up καθαρά λόγω συνήθειας στο iPhone που κάνεις αυτή την κίνηση για να κλείσεις όποια εφαρμογή τρέχει - δεν έχει να κάνει με εξοικονόμηση μπαταρίας, απλά όταν ακουω πχ μουσική και θέλω να το κλείσω, μου βγαίζει πιο "φυσικά" να κάνω προς τα πάνω για να κλείσει ή να πατήσω "διαγραφή όλων". Κι η αλήθεια είναι ότι με ενοχλεί γιατί ενώ βλέπω ότι κάνοντας προς τα πάνω το Instagram πχ κι όλες οι άλλες εφαρμογές κλείνουν, το YT Music πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να το κλείνω ή να πατάω παύση και να το σέρνω προς τα δεξια για να φύγει (γιατί δεν μ'αρέσει να το έχω μέσα στη μέση). Ειδικά αυτό που το YouTube παίζει στο background ενώ σέρνω τον player δεξία για να φύγει είναι εκνευριστικό, αλλά οκ. 

Αυτό που μου κάνει στο TikTok κυρίως με το Viber είναι το εξής: μπαίνω μέσα και πατάω share και αντιγράφω το σύνδεσμο από ένα βίντεο όπως κάνεις πχ στο YouTube. Όταν πάω, λοιπόν, κι ανοίγω την καρτέλα με τις εφαρμογές για να ξαναγυρίσω στο Viber, αυτό έχει εξαφανιστεί τελείως! Και δεν είναι ότι κρασάρει η εφαρμογή γιατί αν ανοίξω το Viber από την καρτέλα με τις εφαρμογές, θα μου ανοίξει κατευθείαν τη συνομιλία που είχα που σημαίνει ότι κάπου εξαφανίστηκε. 

Επίσης, για τις φωτογραφίες, τί προτείνεις ώστε να έχω την καλύτερη ανάλυση: να το έχω με "πλήρης αναλογία" ή περικοπή? Η περικοπή (επειδή γεμίζει το Instagram και άλλες εφαρμογές) χανει πολύ?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Λοιπόν, για το YouTube Music/YouTube, την εφαρμογή την κλείνω με swipe up καθαρά λόγω συνήθειας στο iPhone που κάνεις αυτή την κίνηση για να κλείσεις όποια εφαρμογή τρέχει - δεν έχει να κάνει με εξοικονόμηση μπαταρίας, απλά όταν ακουω πχ μουσική και θέλω να το κλείσω, μου βγαίζει πιο "φυσικά" να κάνω προς τα πάνω για να κλείσει ή να πατήσω "διαγραφή όλων". Κι η αλήθεια είναι ότι με ενοχλεί γιατί ενώ βλέπω ότι κάνοντας προς τα πάνω το Instagram πχ κι όλες οι άλλες εφαρμογές κλείνουν, το YT Music πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να το κλείνω ή να πατάω παύση και να το σέρνω προς τα δεξια για να φύγει (γιατί δεν μ'αρέσει να το έχω μέσα στη μέση). Ειδικά αυτό που το YouTube παίζει στο background ενώ σέρνω τον player δεξία για να φύγει είναι εκνευριστικό, αλλά οκ. 

Αυτό που μου κάνει στο TikTok κυρίως με το Viber είναι το εξής: μπαίνω μέσα και πατάω share και αντιγράφω το σύνδεσμο από ένα βίντεο όπως κάνεις πχ στο YouTube. Όταν πάω, λοιπόν, κι ανοίγω την καρτέλα με τις εφαρμογές για να ξαναγυρίσω στο Viber, αυτό έχει εξαφανιστεί τελείως! Και δεν είναι ότι κρασάρει η εφαρμογή γιατί αν ανοίξω το Viber από την καρτέλα με τις εφαρμογές, θα μου ανοίξει κατευθείαν τη συνομιλία που είχα που σημαίνει ότι κάπου εξαφανίστηκε. 

Επίσης, για τις φωτογραφίες, τί προτείνεις ώστε να έχω την καλύτερη ανάλυση: να το έχω με "πλήρης αναλογία" ή περικοπή? Η περικοπή (επειδή γεμίζει το Instagram και άλλες εφαρμογές) χανει πολύ?

Νομίζω κατάλαβα τι εννοείς για το πρώτο. Καταρχάς είναι θέμα συνήθειας όπως λες η κίνηση, συνεπώς δεν φταίει το κινητό ή το UI. Θα το συνηθίσεις λογικά. Για το δεύτερο που λες, αν κατάλαβα καλά εννοείς αυτό που παραμένει κάτω από τις ειδοποιήσεις στους players; Αν κατάλαβα καλά λοιπόν πήγαινε -> Settings - Sound & Vibration - Μedia - Pin Media Player και το απενεργοποιείς. Είναι για ευκολία, να εμφανίζεται ο εκάστοτε player κάτω από τα quick settings. Εμένα με βολεύει όταν ακούω μουσική οπότε το αφήνω, αλλά κάποιες φορές (π.χ. όταν μια σελίδα στον browser παίζει κάποιο βίντεο κτλ) είναι λίγο ενοχλητικό. Για δες, μήπως εννοείς αυτό.

Για το επόμενο που λες, δεν έχω TikTok αλλά νομίζω ότι το κάνεις λάθος (όπως θα λεγε κι ο Στιβ Τζομπς). Εκτός κι αν δεν έχει άλλη δυνατότητα το TikTok που δεν νομίζω. Αντί να αντιγράφεις τον σύνδεσμο δεν μπορείς να τον κάνεις share απευθείας;
Aν κατάλαβα καλά, κάνεις ό,τι ο τύπος στο βίντεο:
https://www.youtube.com/watch?v=_5yf-YoakTk

 

Αντί να κάνεις αυτό και να πατήσεις την αντιγραφή του λινκ και μετά να ανοίξεις την εφαρμογή, πατάς την εφαρμογή που θες από το μενού (φαίνονται και στο βίντεο), διαλέγεις το Viber και μετά το chat που θες να στείλεις.

Για τις φωτογραφίες full image χρησιμοποιώ πάντα. Αν χρειαστεί μια φωτογραφία να την κόψω, μπορώ να το κάνω manually.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι στο @ μπορεί να έπαθε ξαφνικά;

Μέχρι το πρωί λειτουργούσε κανονικά, από σήμερα το απόγευμα δεν περνάει πουθενά ούτε η payzy ούτε καμία άλλη κάρτα στο wallet, ελληνική κ ξένη 

 

Screenshot_20230922-184720~2.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τι στο @ μπορεί να έπαθε ξαφνικά;
Μέχρι το πρωί λειτουργούσε κανονικά, από σήμερα το απόγευμα δεν περνάει πουθενά ούτε η payzy ούτε καμία άλλη κάρτα στο wallet, ελληνική κ ξένη 
 
402090002_Screenshot_20230922-1847202.thumb.png.067d331209b614659b97e5e50ea7b83a.png
Μήπως είσαι με την QPR1 beta 1;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, baiosss said:

Μήπως είσαι με την QPR1 beta 1;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ναι, την προχθεσινή έχω. Είναι επιβεβαιωμενο bug?  Μπορώ να κάνω rollback στην 13?

Οχι τίποτε άλλο, αλλά πετάω σε λίγες μέρες και θα πρέπει να χρησιμοποιώ μόνο revolut 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την προχθεσινή έχω. Είναι επιβεβαιωμενο bug?  Μπορώ να κάνω rollback στην 13?
Οχι τίποτε άλλο, αλλά πετάω σε λίγες μέρες και θα πρέπει να χρησιμοποιώ μόνο revolut 
https://9to5google.com/2023/09/21/android-14-qpr1-beta-google-wallet/

Για να επιστρέψεις στην 13αρα, θα χρειαστεί wipe data. Με λίγα λόγια στήσιμο από την αρχή.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, baiosss said:

Τον ήπιαμε. Πάντως ενώ την πέρασα μόλις κυκλοφόρησε, σήμερα έσπασε για μένα, τελευταία πληρωμή έκανα το πρωί στις 8

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τον ήπιαμε. Πάντως ενώ την πέρασα μόλις κυκλοφόρησε, σήμερα έσπασε για μένα, τελευταία πληρωμή έκανα το πρωί στις 8
Λογικά σε επόμενο update της QPR beta θα φτιάξει. Η μπορεί να είναι side server η επίλυση του προβλήματος και να βγει fix χωρίς να χρειαστεί να περιμένεις update. Εγώ σήμερα την έβαλα κι ακόμα παίζει καλά το wallet. Θα δούμε από αύριο.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

Τον ήπιαμε. Πάντως ενώ την πέρασα μόλις κυκλοφόρησε, σήμερα έσπασε για μένα, τελευταία πληρωμή έκανα το πρωί στις 8

Κανε μια εκκαθάριση της εφαρμογής και ξανα δοκίμασε πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2023 at 11:08 ΜΜ, djivo said:

Κανε μια εκκαθάριση της εφαρμογής και ξανα δοκίμασε πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.. 

μάλλον έφτιαξε. πήγα να αγοράσω με payzy αλλά δεν είχα φορτίσει και μου έβγαλε σφάλμα "απορρίπτεται" αντί για να το παραπάνω σφάλμα χθες. πένα.

Το θέμα, όμως, είναι ότι δεν περνάει την καρτα της εθνικής με τίποτα. Την κάνω add, φτάνω στο πεδίο που μου λέει ότι θα μου στέιλει η ΕΤΕ μήνυμα ή email, και δεν προχωράει - δεν λαμβάνω τίποτα. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω παρατήρησει εδώ και 2-3 μερες χωρίς να κατεβάσει κανένα update ώστε να πειραχτεί κάτι, ότι υπάρχει bug με την ένδειξη της μπαταρίας. Σε ανύποπτο χρόνο ξαφνικά δείχνει 0% και πρέπει να πέσει μια σκάλα για να δείξει το κανονικό, δλδ 78-0-76. 

Επίσης, διάβασα ότι βγήκε η official 14 και ήθελα να περάσω σ'αυτή και να βγάλω τη beta. Έκανα ακύρωση του beta πρόγραμματος από τη σελίδα της google, αλλά όταν πατάω "ενημέρωση συσκευής" γράφει ότι θα κάνει roll back στην 13 και θα τα χάσω όλα. Δεν πάμε κατευθείαν στην stable όπως γίνεται στο iOS? Πρέπει να βρω και να φλασάρω την official?

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κάτοχος pixel 6 με Android 14 qpr1 beta 2 που να του δουλεύει το 5g ?
Ή και Pixel 6 pro?

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στα 6αρια δεν έδωσε, αυτό έχω καταλάβει. Οι ρυθμίσεις για Vodafone είναι vodafone_gr-52000000001.15 ενώ στα 7αρια είναι vodafone_gr-52000000001.16 που δουλεύει το 5G . Αναμονή για update, αν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, xristos75 said:

Υπάρχει κάποιος κάτοχος pixel 6 με Android 14 qpr1 beta 2 που να του δουλεύει το 5g ?

Την πέρασα σε έναν φίλο με Pixel 6 Pro και Nova και δεν έχει ούτε 5G ούτε VoLTE από μόνο του. Δε θυμάμαι ποια έκδοση ρυθμίσεων κινητής έχει τώρα, θα το δω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, lykourgos said:

Την πέρασα σε έναν φίλο με Pixel 6 Pro και Nova και δεν έχει ούτε 5G ούτε VoLTE από μόνο του. Δε θυμάμαι ποια έκδοση ρυθμίσεων κινητής έχει τώρα, θα το δω αύριο.

Έχει ενεργοποιήσει στη γραμμή το 5g; Εμένα το έκαναν στο κατάστημα όταν άλλαξα εταιρία. Εγώ έχω 5g αλλά μιλάω για το pixel 7 Pro. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Έχει ενεργοποιήσει στη γραμμή το 5g; Εμένα το έκαναν στο κατάστημα όταν άλλαξα εταιρία. Εγώ έχω 5g αλλά μιλάω για το pixel 7 Pro. 

Θα τον ρωτήσω σήμερα. Αν δεν ξέρει, πως θα το δούμε; Μόνο στο κατάστημα γίνεται;

Update: Στο chat με την υποστήριξη του είπαν ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο στη γραμμή του.

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, lykourgos said:

Θα τον ρωτήσω σήμερα. Αν δεν ξέρει, πως θα το δούμε; Μόνο στο κατάστημα γίνεται;

Update: Στο chat με την υποστήριξη του είπαν ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο στη γραμμή του.

Ισως η μαμά google έδωσε μόνο στα 7αρια.Εγω με 7 Pro έχω μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ισως η μαμά google έδωσε μόνο στα 7αρια.Εγω με 7 Pro έχω μια χαρά. 
Με ποιον πάροχο είσαι? Ίσως έχει θέμα η Vodafone, γιατί ούτε στο δικό μου έχω 5G.

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...