Jump to content

Xiaomi 11T Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Κάποιος που να έχει εγκαταστήσει τη V13.0.9.0 global να μου πει αν μπορεί.

Έχοντας ενεργοποιημένο το auto-rotate, όταν είναι σε οριζόντια θέση (landscape) σε μια εφαρμογή (πχ browser ή maps) και κλειδώσει (lock) και ξεκλειδώσει το κινητό χωρίς να το μετακινήσει, παραμένει οριζόντια ή γυρίζει σε κάθετη θέση (portrait);

Εμένα γυρίζει πάντα σε κάθετη θέση μετά από ξεκλείδωμα και θέλει tilt για να επανέλθει. Δουλεύω το κινητό αρκετά σε stand οριζόντια στο γραφείο ή στο αυτοκίνητο και αυτό μου έχει σπάσει τα νεύρα, αν δεν το κάνει σε άλλον τότε να του κάνω ένα reset διαφορετικά, τι να κάνω, θα περιμένω μέχρι να το διορθώσει η Xiaomi γιατί στη V12.5 δεν το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 257
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το δοκίμασα μόλις με chrome και παραμένει στην οριζόντια θέση μετά το ξεκλείδωμα. 

Είμαι με την 13 version που έχεις και εσύ. 

Άβυσσος η ψυχή του Miui. 

Edited by tiniakos
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 10:13 ΜΜ, martyras said:

Καλησπέρα. Κάποιος που να έχει εγκαταστήσει τη V13.0.9.0 global να μου πει αν μπορεί.

Έχοντας ενεργοποιημένο το auto-rotate, όταν είναι σε οριζόντια θέση (landscape) σε μια εφαρμογή (πχ browser ή maps) και κλειδώσει (lock) και ξεκλειδώσει το κινητό χωρίς να το μετακινήσει, παραμένει οριζόντια ή γυρίζει σε κάθετη θέση (portrait);

Εμένα γυρίζει πάντα σε κάθετη θέση μετά από ξεκλείδωμα και θέλει tilt για να επανέλθει. Δουλεύω το κινητό αρκετά σε stand οριζόντια στο γραφείο ή στο αυτοκίνητο και αυτό μου έχει σπάσει τα νεύρα, αν δεν το κάνει σε άλλον τότε να του κάνω ένα reset διαφορετικά, τι να κάνω, θα περιμένω μέχρι να το διορθώσει η Xiaomi γιατί στη V12.5 δεν το έκανε.

Κ εμενα αν κλεισω οθονη (απο power button) ενω ειμαι στον chrome σε landscape mode, με το που ξεκλειδωνω ανοιγει σε portrait mode. 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κλειδωσεις το rotation οταν εισαι σε landscare mode κ μετα μολις το ανοιξεις θα δεις οτι δεν γυρναει σε portrait mode. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχοντας την V13.0.9.0.SKDEUXM περασμένη, έκανα factory reset και συνεχίζει να έχει πρόβλημα με το orientation. Ο σενσορας είναι εντάξει γιατί δουλεύει μια χαρά στις εφαρμογές οπότε είναι θέμα software της Xiaomi. Εν αναμονή για διόρθωση...

@Chrisk6 Ναι έχεις δίκιο δουλεύει με lock landscape εφόσον δεν φύγεις από την εφαρμογή που είσαι. Αν βγεις στο home ή ανοίξεις άλλη εφαρμογή που εμφανίζεται μόνο σε portrait (πχ instagram), πάει το ξεχνάει τελείως το orientation και θέλει πάλι κούνημα.

Γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο πρόβλημα με την V13.0.9.0 εκτός του ότι κάνα 2 φορές έχει σταματήσει να φορτίζει στο ~70% και βγάζοντας το καλώδιο και ξαναβαζοντας το συνεχίζει κανονικά. Ο φορτιστής που χρησιμοποιώ μαζί με το καλώδιο του είναι καινούριος Xiaomi 33W USB C και όχι ο 120W που έρχεται με το κινητό.

 

Edited by martyras
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή ελληνικό caller id?

https://www.greekcallerid.site/android-app

Λειτουργεί αυτόματη αναγνώριση με το 11T Pro?

(Ο προγραμματιστής φαίνεται να έχει κάποιες ιδιαίτερες οδηγίες για το miui. Τις έκανα αλλά πάλι δεν λειτουργεί)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η τιμή του σχεδόν διπλασιάστηκε πάλι ή μου φαίνεται;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, freddaras said:

Παιδιά η τιμή του σχεδόν διπλασιάστηκε πάλι ή μου φαίνεται;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οι τιμές της info quest είναι για γέλια και για κλάματα, την έχουν δει apple!

Στο best price όμως έχει πέσει στα 370 ευρώ που θεωρώ πως είναι μια άψογη τιμή για το διαμαντάκι αυτό. (αναφέρομαι μάλιστα στην 256GB έκδοση που έχει τα ίδια λεφτά πλέον με την 128)! Βέβαια το "κακό" με τα EU κινητά από το best price είναι πως η εγγύηση είναι μέσω του καταστήματος. Θέλει και λίγο τύχη...
Αν βάλεις όμως στην τραμπάλα την τιμή (για παράδειγμα ο Κώτσος το έχει 700 ευρώ), τότε στα μισά λεφτά μπορείς και να διακινδυνέψεις την εγγύηση και να το πάρεις μισή τιμή σχεδόν.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ενδιαφερει η αγορα του συγκεκριμενου η του 11T.
Μπορει να μου πει καποιος τελικα τι γινεται με τις αναφορες που υπαρχουν σχετικα με το θεμα του ηχου απο το ηχειο ? ειναι τελικα προβληματικο η ειναι υπερβολη καποιων που δεν υπηρχε λογος να γινει αναφορα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έριξα μια παραγγελία στα 371 ευρώ, δε νομίζω να πάει πολύ παρακάτω...
Ίσα ίσα που το κόβω να πάει ψηλότερα με τις τιμές έτσι όπως πάνε!
Όπως και να έχει θεωρώ πως στα λεφτά αυτά είναι μια τίμια επιλογή. ( αναφέρομαι στην 256GB έκδοση / 11Τ pro )

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Οι τιμές της info quest είναι για γέλια και για κλάματα, την έχουν δει apple!

Στο best price όμως έχει πέσει στα 370 ευρώ που θεωρώ πως είναι μια άψογη τιμή για το διαμαντάκι αυτό. (αναφέρομαι μάλιστα στην 256GB έκδοση που έχει τα ίδια λεφτά πλέον με την 128)! Βέβαια το "κακό" με τα EU κινητά από το best price είναι πως η εγγύηση είναι μέσω του καταστήματος. Θέλει και λίγο τύχη...
Αν βάλεις όμως στην τραμπάλα την τιμή (για παράδειγμα ο Κώτσος το έχει 700 ευρώ), τότε στα μισά λεφτά μπορείς και να διακινδυνέψεις την εγγύηση και να το πάρεις μισή τιμή σχεδόν.

το θυμομουν σε πιο χαμηλη τιμη απο τα 370 σε μια φαση μπορει να κανω και λαθος! διαμαντακι οπως το ειπες ! θα ειναι το επομενο κινητο μου λογικα! θεωρεις οτι θα ανεβει η τιμη του και στο best price ? γιατι για περσινο μοντελο μιλαμε στην τελικη ! 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμη μία ερώτηση. το κινητό είναι αδιάβροχο; Γιατί δεν βγάζω άκρη εδώ.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, freddaras said:

Παιδιά ακόμη μία ερώτηση. το κινητό είναι αδιάβροχο; Γιατί δεν βγάζω άκρη εδώ.

ΔΕΝ είναι αδιάβροχο, ωστόσο έχει πιστοποίηση IP53 που σημαίνει ότι προστατεύεται ελαφρώς από νερό και σκόνη. Στον όρο IP53, ο αριθμός 5 δείχνει ότι είναι ως ένα σημείο προστατευμένο από την διείσδυση της σκόνης και το 3 δείχνει ότι αντέχει σε νερό το οποίο πέφτει σε μορφή σπρέι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hasiotis_john said:

ΔΕΝ είναι αδιάβροχο, ωστόσο έχει πιστοποίηση IP53 που σημαίνει ότι προστατεύεται ελαφρώς από νερό και σκόνη. Στον όρο IP53, ο αριθμός 5 δείχνει ότι είναι ως ένα σημείο προστατευμένο από την διείσδυση της σκόνης και το 3 δείχνει ότι αντέχει σε νερό το οποίο πέφτει σε μορφή σπρέι.

θα περιμενα απο ενα κινητο σε αυτη την τιμη να ειναι φουλ αδιαβροχο ! 

στα γρηγορα οσο ειδα τα αρνητικα για μενα 

δεν εχει καρτα σιμ 

δεν ειναι αδιάβροχο full (σε αυτη την τιμη θα επρεπε νομιζω) 

κατι αλλο δεν βρισκω ! 

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου, οπότε θα σας πω εντυπώσεις!
Πήρα και αυτή την θήκη που προστατεύει και τους φακούς ...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου, οπότε θα σας πω εντυπώσεις!
Πήρα και αυτή την θήκη που προστατεύει και τους φακούς ...
Περιμένουμε εντυπώσεις.. Και στην κάμερα και παντού :)

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου, οπότε θα σας πω εντυπώσεις!
Πήρα και αυτή την θήκη που προστατεύει και τους φακούς ...

Ποια είναι η θήκη; 

Το τηλέφωνο σπέρνει θα το δεις. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, tiniakos said:

Ποια είναι η θήκη; 

Το τηλέφωνο σπέρνει θα το δεις. 

Κάνε κλικ στο "και αυτή" ...
Αλλά σου βάζω το λινκ και εδώ.., έχει συρόμενο πορτάκι στον φακό!
https://www.skroutz.gr/s/32206218/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Μαύρο-Xiaomi-11T-11T-Pro.html

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο σκληρή και ίσως με αυξημένο βάρος. 

Εμφανισιακά είναι αρκετά μέτρια μην πω άσχημη. 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. 

Τζαμάκι βάλατε, αν ποιο; 

Εγω έχω ακόμη τη μεμβράνη. 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου, οπότε θα σας πω εντυπώσεις!
Πήρα και αυτή την θήκη που προστατεύει και τους φακούς ...
Θα μας πεις εντυπώσεις τελικά;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια το κινητό. Είναι πάρα πολύ καλό σε όλα του. Έχω γράψει προηγουμένως την άποψη μου. 

Όσο αφορά την θήκη εγώ πήρα την Spigen rugged armour γιατί η nilkin με το πορτακι δεν με βόλεψε κ στο χέρι είναι πολύ πιο άβολη. Γούστα είναι αυτά βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, ευχαριστιέμαι την κινητάρα εδώ και 3 μέρες! Βέβαια πριν είχα άλλο ένα διαμαντάκι το mate 20 pro, οπότε δεν είναι ότι έπεσα από τα σύννεφα από την αλλαγή!
Μεγάλο, βαρύ κινητό, αντρικό για μεγάλα χέρια, πιάνεις ρε παιδί μου ένα εργαλείο σωστό ..
Άψογα υλικά κατασκευής, πραγματικά μπράβο στην Xiaomi για όλη την δουλειά που έριξε στο διαμαντάκι αυτό!
Μου φάνηκε στην αρχή περίεργο και είναι η πρώτη φορά που το βλέπω σε κινητό (και αλλάζω εδώ και χρόνια πολλά) που ή μπαταρία του στο αρχικό άνοιγμα (στο πρώτο) ήταν άδεια εντελώς, δεν άνοιγε καθόλου.
Βέβαια δεν είναι θέμα καθόλου η φόρτισή του παιδιά, πας για ένα χέσιμο και το έχεις φορτίσει μέχρι να τελειώσεις.
Πραγματικά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα, αν δεν το δεις με τα μάτια σου δεν το πιστεύεις.
Για την δική μου χρήση που το λιώνω με ΌΛΑ ανοιχτά, με φουλ φωτεινότητα, με ότι μπορείς να φανταστείς στο τέρμα μου κρατάει για πλάκα μια μέρα και περισσεύει και 30% κάπου!
Έχει πολύ καλή εμβέλεια wifi, έχει ΤΡΟΜΕΡΑ ηχεία, καλύτερα και από του υπολογιστή μου να φανταστείτε 😛
H οθόνη του πάρα πολύ καλή (ήταν αρκετά κίτρινη στην αρχή , εννοώ warm εντελώς και την έκανα από τις ρυθμίσεις cold προς το μπλε και έστρωσε για τα δικά μου μάτια φυσικά). Στον ήλιο κανένα θέμα εννοείται , βλέπεις πολύ καλά!

Φωτογραφίες άψογες την ημέρα, πραγματικά κοντράρουν και ναυαρχίδες που στοιχίζουν τα 2πλάσια / 3πλάσια λεφτά.
Οι βραδινές θα μπορούσαν και λίγο καλύτερες αλλά είμαι στο ψάξιμο ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει πολύ.

Το λειτουργικό πολύ όμορφο και γρήγορο σε όλα του, αλλά δεν μου έχει έρθει η 13 που λένε πως είναι (ακόμα) πιο σταθερή και γρήγορη, οπότε όταν μου έρθει με το καλό θα σας πω! (υπάρχει τρόπος να την πάρω γρηγορότερα ή να περιμένω?)
Γενικά είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος!

Η θήκη που σας είπα παραπάνω για τα δικά μου γούστα είναι τρομερή, φαίνεται πολύ αξιόπιστη στο να σου σώσει το κινητό σε πτώση. Βράχος και όμορφη, χωρίς να το μεγαλώνει τρελά! (είναι ΉΔΗ μεγάλο)
Στα 370 το αγοράζεις άμεσα, δεν το συζητάω...

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείτε μάγκες. Όπως και η σειρά Mi 10 T που τα πήγε περίφημα, έτσι μαζί και η 11Τ παραμένουν οι προσιτές semi flagship συσκευές χωρίς να δώσει κάποιος ένα πολύ μεγάλο χρηματικό ποσό. Εγώ είμαι με Mi 11i 8/256 ουσιαστικά το ίδιο τηλέφωνο ελαφρώς πιο μαζεμένο κι ελαφρύτερο κατά πολύ ,με λίγο πιο φωτεινή οθόνη στα 1300 nits. Ειδικά με το MIUI 13 η συσκευή κάνει πλάκα σε πολύ πιο ακριβά τηλέφωνα με την σπιρτάδα αλλά κυρίως με την σταθερότητα της και το πόσο ομαλά λειτουργεί. Δεν έχει τα 5000mAh ούτε τα 120W φορτιστή που έχει το 11Τ. Να το χαρείτε και πάλι...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, ευχαριστιέμαι την κινητάρα εδώ και 3 μέρες! Βέβαια πριν είχα άλλο ένα διαμαντάκι το mate 20 pro, οπότε δεν είναι ότι έπεσα από τα σύννεφα από την αλλαγή!
Μεγάλο, βαρύ κινητό, αντρικό για μεγάλα χέρια, πιάνεις ρε παιδί μου ένα εργαλείο σωστό ..
Άψογα υλικά κατασκευής, πραγματικά μπράβο στην Xiaomi για όλη την δουλειά που έριξε στο διαμαντάκι αυτό!
Μου φάνηκε στην αρχή περίεργο και είναι η πρώτη φορά που το βλέπω σε κινητό (και αλλάζω εδώ και χρόνια πολλά) που ή μπαταρία του στο αρχικό άνοιγμα (στο πρώτο) ήταν άδεια εντελώς, δεν άνοιγε καθόλου.
Βέβαια δεν είναι θέμα καθόλου η φόρτισή του παιδιά, πας για ένα χέσιμο και το έχεις φορτίσει μέχρι να τελειώσεις.
Πραγματικά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα, αν δεν το δεις με τα μάτια σου δεν το πιστεύεις.
Για την δική μου χρήση που το λιώνω με ΌΛΑ ανοιχτά, με φουλ φωτεινότητα, με ότι μπορείς να φανταστείς στο τέρμα μου κρατάει για πλάκα μια μέρα και περισσεύει και 30% κάπου!
Έχει πολύ καλή εμβέλεια wifi, έχει ΤΡΟΜΕΡΑ ηχεία, καλύτερα και από του υπολογιστή μου να φανταστείτε
H οθόνη του πάρα πολύ καλή (ήταν αρκετά κίτρινη στην αρχή , εννοώ warm εντελώς και την έκανα από τις ρυθμίσεις cold προς το μπλε και έστρωσε για τα δικά μου μάτια φυσικά). Στον ήλιο κανένα θέμα εννοείται , βλέπεις πολύ καλά!
Φωτογραφίες άψογες την ημέρα, πραγματικά κοντράρουν και ναυαρχίδες που στοιχίζουν τα 2πλάσια / 3πλάσια λεφτά.
Οι βραδινές θα μπορούσαν και λίγο καλύτερες αλλά είμαι στο ψάξιμο ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει πολύ.
Το λειτουργικό πολύ όμορφο και γρήγορο σε όλα του, αλλά δεν μου έχει έρθει η 13 που λένε πως είναι (ακόμα) πιο σταθερή και γρήγορη, οπότε όταν μου έρθει με το καλό θα σας πω! (υπάρχει τρόπος να την πάρω γρηγορότερα ή να περιμένω?)
Γενικά είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος!
Η θήκη που σας είπα παραπάνω για τα δικά μου γούστα είναι τρομερή, φαίνεται πολύ αξιόπιστη στο να σου σώσει το κινητό σε πτώση. Βράχος και όμορφη, χωρίς να το μεγαλώνει τρελά! (είναι ΉΔΗ μεγάλο)
Στα 370 το αγοράζεις άμεσα, δεν το συζητάω...
Σε ευχαριστούμε.. Θα είναι μάλλον το επόμενο κινητό μου το έχω βάλει στο μάτι καιρό. Το μονο που με σταματάει είναι η κάρτα μνήμης και ίσως το γεγονός ότι σε αυτά τα λεφτά θα το περίμενα αδιάβροχο (έχω κόλλημα εδώ γενικώς). Μάλλον όμως θα το χτυπήσω.. Στο θέμα βίντεο της κάμερας έχετε να πείτε κάτι;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την 12.5.19.

Δεν έχει έρθει αναβάθμιση αλλα η μπαταρία βγάζει 9,5 ώρες οθόνη, οπότε ας ακομα κι αν έρθει μπορεί να μην τη βάλω και χαλάσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω καλη επιδοτηση και μαλλον θα ειναι το επομενο κινητο παιδια! ειδικα λογο επεξεργαστη νομιζω οτι αξιζει οσο τιποτα ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...