Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω κάτι... Γιατί δε βλέπω πουθενά το παρακάτω wallpaper; (iPhone 13 Pro, iOS 16.0.3 αν αυτά έχουν κάποια σημασία)

Screenshot 2022-10-20 at 1.01.14 PM.png

Edited by soiramk
Παρακαλώ σβήστε το μνμ

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν χαϊδεύουμε καμία apple 
Τι προβλήματα έχει δηλαδή και το λες έτσι και κάποιος μπορεί να νομίζει ότι ο άνθρωπος έχει στα χέρια του μια άχρηστη συσκευή; 
Η μπαταρία θα στρώσει. Πάντα το νέο iOS θέλει ένα δυο μήνες για να έρθει στα ίσια του 
Αυτο ισχύει εδώ και 10 τελευταία χρόνια δεν είναι η πρώτη φορά 
Εχουν υπάρξει και πολύ χειρότερες χρονιές 
Να είχε πρόβλημα η μητρική να λέγαμε ναι έδωσε 1500€ και έχει μια ελαττωματική συσκευή αλλά τώρα δεν είναι αυτό το πρόβλημα 
Θελει απλά λίγο υπομονή όσοι αναβάθμισαν και όσοι έχουν συσκευές με iOS 16 
Εγω τυχαία λες έμεινα με iOS 15?

Εσυ ρε Τάσο δεν έχεις το 14 ούτε το 13, είναι δυνατόν να αναφέρομαι σε σένα;
Το παιδί έχει αναφέρει πολύ κακή αυτονομία από την στιγμή που έχει πάρει την συσκευή και σε κάθε update.
Εσυ λες για το iOS. Στο σπίτι αυτή τη στιγμή υπάρχει 11PM, 12PM, 13PM και όλα έχουν άψογη αυτονομία όπως και πριν σε κάθε έκδοση της 16.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos523 said:


Εσυ ρε Τάσο δεν έχεις το 14 ούτε το 13, είναι δυνατόν να αναφέρομαι σε σένα;
Το παιδί έχει αναφέρει πολύ κακή αυτονομία από την στιγμή που έχει πάρει την συσκευή και σε κάθε update.
Εσυ λες για το iOS. Στο σπίτι αυτή τη στιγμή υπάρχει 11PM, 12PM, 13PM και όλα έχουν άψογη αυτονομία όπως και πριν σε κάθε έκδοση της 16.

δεν είπα ότι αναφέρθηκες σε εμενα

κάθε τηλέφωνο είναι διαφορετικό άσχετα εάν φοραει την ίδια έκδοση λογισμικού 

επηρεάζεται όμως η κάθε συσκευή διαφορετικά εάν το λογισμικό ακόμα δεν έχει φτάσει σε επίπεδο λειτουργίας απροβλημάτιστο 

ότι έχεις στο σπίτι 3 συσκευές παλαιότερες με iOS 16 δεν λέει τίποτα σε κανέναν. τα 14αρια έχουν άλλη μητρική που περιέχει άλλον επεξεργαστή δηλαδή άλλους drivers, αλλο τσιπ για τα δικτυα και γενικα ειναι ενα αλλο τηλεφωνο. στα δικα σου μπορει να δουλευει σωστα το λογισμικο αλλα στα 14αρια να μην δουλευει. και το αντιστροφο μπορει να συμβαινει.

επίσης από όταν ανοίξεις την συσκευή μέχρι να την στήσεις και να την φέρεις στα μέτρα σου έχεις κάνει δεκάδες αλλαγές στο λογισμικό άρα όλα αυτά μπορεί να επηρεάζουν την λειτουργία εάν κάτι δεν είναι γραμμένο σωστα

τέλος πάντων η συσκευή του δεν έχει πρόβλημα σαν συσκευή, κάτι τρέχει απλά με το λογισμικό αυτό είναι ολο

ναι δεν είναι και το πιο ωραίο να έχεις δώσει τόσα λεφτά και να μην έχεις το αποτέλεσμα που περιμένεις αλλά αυτό μπορεί στην προκειμένη περίπτωση να λυθεί μόνο με αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών τρίτων προγραμματιστών άρα με υπομονή. τίποτα άλλο 

υπήρχαν χρονιές που είχαμε συσκευές που δεν άνοιγαν και έκαναν επανεκκινήσεις, η δεν μπορούσες να κανείς κλήσεις, η αλλά προβλήματα γενικά που κάνουν την συσκευή σχεδόν άχρηστη. όλα αυτά με υπομονή διορθώθηκαν 

Αν εσύ και ο καθένας δεν έχει υπομονή και θεωρεί ότι έδωσε ένα σεβαστό ποσό και θέλει όλα να δουλεύουν άψογα τότε ή δεν αναβαθμίσεις από τους πρώτους ή δεν παίρνεις μια ολοκαίνουργια συσκευή που μόλις εμφανίστηκε στην αγορα

αυτός είναι κανόνας και πρέπει όλοι μας να τον γνωρίζουμε και να βαδίζουμε σύμφωνα με αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν είπα ότι αναφέρθηκες σε εμενα
κάθε τηλέφωνο είναι διαφορετικό άσχετα εάν φοραει την ίδια έκδοση λογισμικού 
επηρεάζεται όμως η κάθε συσκευή διαφορετικά εάν το λογισμικό ακόμα δεν έχει φτάσει σε επίπεδο λειτουργίας απροβλημάτιστο 
ότι έχεις στο σπίτι 3 συσκευές παλαιότερες με iOS 16 δεν λέει τίποτα σε κανέναν. τα 14αρια έχουν άλλη μητρική που περιέχει άλλον επεξεργαστή δηλαδή άλλους drivers, αλλο τσιπ για τα δικτυα και γενικα ειναι ενα αλλο τηλεφωνο. στα δικα σου μπορει να δουλευει σωστα το λογισμικο αλλα στα 14αρια να μην δουλευει. και το αντιστροφο μπορει να συμβαινει.
επίσης από όταν ανοίξεις την συσκευή μέχρι να την στήσεις και να την φέρεις στα μέτρα σου έχεις κάνει δεκάδες αλλαγές στο λογισμικό άρα όλα αυτά μπορεί να επηρεάζουν την λειτουργία εάν κάτι δεν είναι γραμμένο σωστα
τέλος πάντων η συσκευή του δεν έχει πρόβλημα σαν συσκευή, κάτι τρέχει απλά με το λογισμικό αυτό είναι ολο
ναι δεν είναι και το πιο ωραίο να έχεις δώσει τόσα λεφτά και να μην έχεις το αποτέλεσμα που περιμένεις αλλά αυτό μπορεί στην προκειμένη περίπτωση να λυθεί μόνο με αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών τρίτων προγραμματιστών άρα με υπομονή. τίποτα άλλο 
υπήρχαν χρονιές που είχαμε συσκευές που δεν άνοιγαν και έκαναν επανεκκινήσεις, η δεν μπορούσες να κανείς κλήσεις, η αλλά προβλήματα γενικά που κάνουν την συσκευή σχεδόν άχρηστη. όλα αυτά με υπομονή διορθώθηκαν 
Αν εσύ και ο καθένας δεν έχει υπομονή και θεωρεί ότι έδωσε ένα σεβαστό ποσό και θέλει όλα να δουλεύουν άψογα τότε ή δεν αναβαθμίσεις από τους πρώτους ή δεν παίρνεις μια ολοκαίνουργια συσκευή που μόλις εμφανίστηκε στην αγορα
αυτός είναι κανόνας και πρέπει όλοι μας να τον γνωρίζουμε και να βαδίζουμε σύμφωνα με αυτό 


Μα αυτό ακριβώς λέω, όχι κάτι άλλο.
Δεν φταίει το iOS, δεν είναι αναμενόμενο, απλά η συσκευή έχει πολλά θέματα και πάρα πολλοί τα κάνουν γαργάρα.
Προφανώς θα στρώσει κάποια στιγμή, σε ένα μήνα, σε ένα χρόνο, αλλά εδώ και 1-1μιση μήνα που κυκλοφορεί κάθε αναβάθμιση που πήρε έχει θέμα.
Είναι δυνατόν τώρα το 14 pro να βγάζει λιγότερο SOT από το 11 pro και να βλέπεις κάθε χρόνο ότι «η αυτονομία είναι λίγο καλύτερη» από τους περισσότερους τον πρώτο καιρό; Θα είχαμε φτάσει τις 5 μέρες αυτονομία αντί για 5 ώρες SOT..

Anyway, να το χαρούν όσοι το πήρανε και εύχομαι να φτιάξει η κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos523 said:

 


Μα αυτό ακριβώς λέω, όχι κάτι άλλο.
Δεν φταίει το iOS, δεν είναι αναμενόμενο, απλά η συσκευή έχει πολλά θέματα και πάρα πολλοί τα κάνουν γαργάρα.
Προφανώς θα στρώσει κάποια στιγμή, σε ένα μήνα, σε ένα χρόνο, αλλά εδώ και 1-1μιση μήνα που κυκλοφορεί κάθε αναβάθμιση που πήρε έχει θέμα.
Είναι δυνατόν τώρα το 14 pro να βγάζει λιγότερο SOT από το 11 pro και να βλέπεις κάθε χρόνο ότι «η αυτονομία είναι λίγο καλύτερη» από τους περισσότερους τον πρώτο καιρό; Θα είχαμε φτάσει τις 5 μέρες αυτονομία αντί για 5 ώρες SOT..

Anyway, να το χαρούν όσοι το πήρανε και εύχομαι να φτιάξει η κατάσταση.

 

Πως λες αυτό ακριβώς αλλά λες εντελώς το αντίθετο;

Τελικα κατά την κρίση σου η συσκευή έχει πρόβλημα; Φταίει η μητρική ή το λογισμικό;

Πρεπει να κάνει αντικατάσταση συσκευής ή να περιμένει να διορθωθεί το πρόβλημα με νέα update? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Πως λες αυτό ακριβώς αλλά λες εντελώς το αντίθετο;

Τελικα κατά την κρίση σου η συσκευή έχει πρόβλημα; Φταίει η μητρική ή το λογισμικό;

Πρεπει να κάνει αντικατάσταση συσκευής ή να περιμένει να διορθωθεί το πρόβλημα με νέα update? 

Σου εξηγεί ότι είναι θέμα λογισμικού όχι συσκευής. Απλά το λογισμικό κάθεται διαφορετικά σε καθε hardware.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, koutsis said:

Σου εξηγεί ότι είναι θέμα λογισμικού όχι συσκευής. Απλά το λογισμικό κάθεται διαφορετικά σε καθε hardware.

κατα τα λεγόμενα του εγώ αλλά και όλοι οι άλλοι καταλαβαίνουμε ότι κάποιος έδωσε 1500 ευρώ και έχει μια συσκευή με πρόβλημα. αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάει την συσκευή στο service είτε για να πάρει νέα συσκευή είτε για να πάρει ανακατασκευασμενη

αυτό σημαίνει έχει πρόβλημα μια συσκευη

 

Εσύ καταλαβαίνεις ότι ο κάτοχος που ανέφερε ότι δεν μπορεί να βγάλει πάνω από 5 ώρες sot πρεπει να προβει σε αυτην την ενεργεια? 

 

Πριν 2 μήνες ένας συνάδελφος πήρε iPhone 11 από Κωτσόβολο 

Φαγώθηκε από την πρώτη μέρα έχει πρόβλημα η συσκευή τι ήθελα και το πήρα, δεν κρατάει καθόλου η μπαταρία, παίρνω τηλέφωνα και κλείνει μονο του.

Τον λέω φέρε σπίτι να το φτιάξω.

Όχι.

Πάει στο κατάστημα κάνει φασαρία του λένε αν είναι να το στείλουμε στο service

Πάει η συσκευή Αθήνα, γυριζει, του λένε δεν έχει πρόβλημα η συσκευή.

Το παίρνει πίσω, έρχεται στην δουλειά μου λέει άσε που έμπλεξα και δεν με δίνουν καινούργια συσκευή και τζάμπα λεφτά έδωσα.

Λεω από την αρχή σε είπα η συσκευή σου δεν έχει πρόβλημα, φέρε να το κάνω μια επαναφορά από το iTunes και θα είναι εντάξει.

Όχι επιμένει έχει πρόβλημα 

Τον δίνω ένα ποσό, λέω φέρε την συσκευή και το κουτί και το αγοράζω εγω

Μου φέρνει την συσκευή, πάω σπίτι κάνω μια εγκατάσταση το iOS από την αρχή, βάζω την κάρτα μου μέσα το δουλεύω 3-4 μέρες και ως δια μαγείας όλα άψογα.

 

Στην τελική το πούλησα 50 ευρώ παραπάνω από όσο το πήρα και ησυχάσαμε ολοι

 

Εάν κάποιος έχει μια τέτοια συσκευή με πρόβλημα πολύ ευχαρίστως την αγοράζω 100 ευρώ κάτω από την τιμή που κάνει σαν μεταχειρισμένη. Πολύ ευχαρίστως...

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites


κατα τα λεγόμενα του εγώ αλλά και όλοι οι άλλοι καταλαβαίνουμε ότι κάποιος έδωσε 1500 ευρώ και έχει μια συσκευή με πρόβλημα. αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάει την συσκευή στο service είτε για να πάρει νέα συσκευή είτε για να πάρει ανακατασκευασμενη
αυτό σημαίνει έχει πρόβλημα μια συσκευη
 
Εσύ καταλαβαίνεις ότι ο κάτοχος που ανέφερε ότι δεν μπορεί να βγάλει πάνω από 5 ώρες sot πρεπει να προβει σε αυτην την ενεργεια? 
 
Πριν 2 μήνες ένας συνάδελφος πήρε iPhone 11 από Κωτσόβολο 
Φαγώθηκε από την πρώτη μέρα έχει πρόβλημα η συσκευή τι ήθελα και το πήρα, δεν κρατάει καθόλου η μπαταρία, παίρνω τηλέφωνα και κλείνει μονο του.
Τον λέω φέρε σπίτι να το φτιάξω.
Όχι.
Πάει στο κατάστημα κάνει φασαρία του λένε αν είναι να το στείλουμε στο service
Πάει η συσκευή Αθήνα, γυριζει, του λένε δεν έχει πρόβλημα η συσκευή.
Το παίρνει πίσω, έρχεται στην δουλειά μου λέει άσε που έμπλεξα και δεν με δίνουν καινούργια συσκευή και τζάμπα λεφτά έδωσα.
Λεω από την αρχή σε είπα η συσκευή σου δεν έχει πρόβλημα, φέρε να το κάνω μια επαναφορά από το iTunes και θα είναι εντάξει.
Όχι επιμένει έχει πρόβλημα 
Τον δίνω ένα ποσό, λέω φέρε την συσκευή και το κουτί και το αγοράζω εγω
Μου φέρνει την συσκευή, πάω σπίτι κάνω μια εγκατάσταση το iOS από την αρχή, βάζω την κάρτα μου μέσα το δουλεύω 3-4 μέρες και ως δια μαγείας όλα άψογα.
 
Στην τελική το πούλησα 50 ευρώ παραπάνω από όσο το πήρα και ησυχάσαμε ολοι
 
Εάν κάποιος έχει μια τέτοια συσκευή με πρόβλημα πολύ ευχαρίστως την αγοράζω 100 ευρώ κάτω από την τιμή που κάνει σαν μεταχειρισμένη. Πολύ ευχαρίστως...
 


Εγώ απλά είπα ότι τα 14αρια έχουν θέματα και τα υπόλοιπα δεν έχουν, ενώ εσύ έλεγες ότι είναι το λειτουργικό. Προφανώς αναφέρομαι στο software εφόσον μιλάμε για αυτονόητα θέματα.
Μετά λες αυτό που είπα, ότι οι άλλες συσκευές δεν έχουν θέματα, ενώ εσυ ο ίδιος είπες ότι είναι το iOS 16 και εγώ είπα το αντίθετο.
Μετά αρχίζεις κάτι ιστορίες για συσκευές και ειρωνίες.
Τι εξυπνάδες μου λες τώρα για “χαλασμένες συσκευές” που θα κάνεις restore και θα πω «ΟΥΑΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΧΑΚΕΡ;;». Πραγματικά δεν καταλαβαίνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω ότι έχει γίνει κατανοητό το τι θέλει να πει ο καθένας, ας μην οδηγηθεί η συζήτηση επί προσωπικού μιας και πλέον δεν αφορά το παρόν θέμα.

Υπάρχει και το γενικό θέμα όπου μπορείτε να συζητήσετε τους προβληματισμούς σας, πολιτισμένα πάντα.

Ας επανέλθουμε λοιπόν…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα τελευταία αναγραφόμενα και έχω μπερδευτεί μιλάμε εδώ για το 13 ή για το 14;;

Χωρις να θέλω να προσβάλω ή να θίξω κάποιο μέλος θα παρακαλούσα να αρκεστούμε σε ενημέρωση περί της συσκευής του τίτλου γιατί όλα τα άλλα προσωπικά δεν….. 
Site τεχνολογίας / ενημέρωσης και αλληλοβοήθειας είναι όχι διαξιφισμών. 
Τέλος για να επανέλθουμε στο θέμα του 13 pro max προς ενημέρωση κράτησα το 14 pm για περίπου 4-5 μέρες η αυτονομία του δεν με κάλυψε vs του 13 και επιστροφή πάλι στο τίμιο 13pm. 
Το 14 απλά στο κουτί του και ντουλάπι. 😎

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και γιατί δεν το πουλάς;

είπε να είμαστε εντός θέματος 

μην ξεφεύγεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Tasos19s said:

είπε να είμαστε εντός θέματος 

μην ξεφεύγεις 

Σωστό και αυτό… ας πάμε παρακάτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα παρακαλώ την βοήθεια σας , όποιος γνωρίζει .

το θέμα είναι το εξής :

Εδώ και κανα δίμηνο πρόσθεσα esim Cosmote στο 13 pro max για data μόνο έχοντας κυρία κάρτα για κλήσεις Vodafone . 


Από την μέρα που έβαλα την esim και έχω ανοιχτά τα δεδομένα , την ώρα που κάνω κλήση έχω πολύ κακό σήμα με αποτέλεσμα οι συνομιλητές μου να μην με ακούν καθαρά .

Κατά τη διάρκεια της κλήσης μάλιστα η ένδειξη σήματος δείχνει ελάχιστο σήμα και για τις  2 γραμμές . Εάν κλείσω τα δεδομένα και κάνω κλήση το σήμα και η ποιότητα της κλήσης διορθώνονται. 
 

Επισης κατά την διάρκεια της κλήσης εάν έχω ανοιχτά τα δεδομένα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την περιήγηση μέσω browser στο internet κάτι που θυμάμαι ότι γινότανε όταν είχα μόνο την φυσική κάρτα της Vodafone και για τα δυο . 
 

Να σημειώσω ότι έχω μόνιμη επιλογή για 5g στα δεδομένα . 
 

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ; 
 

Ευχαριστώ. 
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mike288 said:

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα παρακαλώ την βοήθεια σας , όποιος γνωρίζει .

το θέμα είναι το εξής :

Εδώ και κανα δίμηνο πρόσθεσα esim Cosmote στο 13 pro max για data μόνο έχοντας κυρία κάρτα για κλήσεις Vodafone . 


Από την μέρα που έβαλα την esim και έχω ανοιχτά τα δεδομένα , την ώρα που κάνω κλήση έχω πολύ κακό σήμα με αποτέλεσμα οι συνομιλητές μου να μην με ακούν καθαρά .

Κατά τη διάρκεια της κλήσης μάλιστα η ένδειξη σήματος δείχνει ελάχιστο σήμα και για τις  2 γραμμές . Εάν κλείσω τα δεδομένα και κάνω κλήση το σήμα και η ποιότητα της κλήσης διορθώνονται. 
 

Επισης κατά την διάρκεια της κλήσης εάν έχω ανοιχτά τα δεδομένα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την περιήγηση μέσω browser στο internet κάτι που θυμάμαι ότι γινότανε όταν είχα μόνο την φυσική κάρτα της Vodafone και για τα δυο . 
 

Να σημειώσω ότι έχω μόνιμη επιλογή για 5g στα δεδομένα . 
 

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ; 
 

Ευχαριστώ. 
 

1) τι έκδοση iOS είσαι?

2) χωρίς 5g δοκίμασες?

3) εάν έχεις ανενεργή της esim πως συμπεριφερεται η συσκευη στις κλησεις?

4) και σε άλλες περιοχές σου κάνει τα ίδια η μόνο πχ στο σπίτι ή στην δουλειά?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

1) τι έκδοση iOS είσαι?

2) χωρίς 5g δοκίμασες?

3) εάν έχεις ανενεργή της esim πως συμπεριφερεται η συσκευη στις κλησεις?

4) και σε άλλες περιοχές σου κάνει τα ίδια η μόνο πχ στο σπίτι ή στην δουλειά?

1) 15.7

2) όχι αλλά θα το κάνω για να δω αν φταίει αυτό 

3) πολύ καλύτερα 

4) οπουδήποτε είμαι κάνει το ίδιο πρόβλημα αν έχω ανοιχτή την esim 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mike288 said:

1) 15.7

2) όχι αλλά θα το κάνω για να δω αν φταίει αυτό 

3) πολύ καλύτερα 

4) οπουδήποτε είμαι κάνει το ίδιο πρόβλημα αν έχω ανοιχτή την esim 

με iOS 15.6 είχες αυτά τα θέματα? θυμάσαι? 

δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει esim και εχω καποια κενα στον τροπο λειτουργιας της οποτε δεν εχω και αποψη για κανα τρικ με το οποιο θα μπορεσεις να καταλαβεις περιπου απο τι δημιουργειται το προβλημα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

με iOS 15.6 είχες αυτά τα θέματα? θυμάσαι? 

δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει esim και εχω καποια κενα στον τροπο λειτουργιας της οποτε δεν εχω και αποψη για κανα τρικ με το οποιο θα μπορεσεις να καταλαβεις περιπου απο τι δημιουργειται το προβλημα 

 

Από τον Αύγουστο που έβαλα την esim έχω αυτά τα προβλήματα .  Αν είχαμε τότε 15.6 ναι και με αυτήν τα ίδια είχα . 
Στο  μεταξύ  ψάχνω στο internet να βρω κάποιον με αντίστοιχο θέμα αλλά δεν βλέπω κάτι . 
το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι ένας φίλος σε επώνυμη αλυσίδα τεχνολογίας που μου έβαλε  την esim με είχε προειδοποιήσει ότι είχε ακούσει και από άλλους πελάτες για τέτοια θέματα με πρόβλημα στο σήμα κατά την διάρκεια των κλήσεων με ανοιχτή την esim . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mike288 said:

Από τον Αύγουστο που έβαλα την esim έχω αυτά τα προβλήματα .  Αν είχαμε τότε 15.6 ναι και με αυτήν τα ίδια είχα . 
Στο  μεταξύ  ψάχνω στο internet να βρω κάποιον με αντίστοιχο θέμα αλλά δεν βλέπω κάτι . 
το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι ένας φίλος σε επώνυμη αλυσίδα τεχνολογίας που μου έβαλε  την esim με είχε προειδοποιήσει ότι είχε ακούσει και από άλλους πελάτες για τέτοια θέματα με πρόβλημα στο σήμα κατά την διάρκεια των κλήσεων με ανοιχτή την esim . 

κάποιος άλλος που γνωρίζει θα περιμένεις να σου απαντησει

μήπως να έπαιρνες την απόφαση κάποια στιγμη να κανείς επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αν δεν λυθεί να κανείς πλήρη επαναφορά της συσκευής?

δεν ξέρω όμως τι γίνεται με την esim εαν μπορεις να την κρατησεις για να μην τρεχεις ξανα σε καταστημα να την περασεις, και ισως και να χρεωθεις κιολας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

κάποιος άλλος που γνωρίζει θα περιμένεις να σου απαντησει

μήπως να έπαιρνες την απόφαση κάποια στιγμη να κανείς επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αν δεν λυθεί να κανείς πλήρη επαναφορά της συσκευής?

δεν ξέρω όμως τι γίνεται με την esim εαν μπορεις να την κρατησεις για να μην τρεχεις ξανα σε καταστημα να την περασεις, και ισως και να χρεωθεις κιολας 

Ναι ισχύει είναι λίγο μπέρδεμα με τις esim , δεν γνωρίζω και εγώ πολλά και όντως παίζει να χρεωθώ αν κάνω επαναφορά . 
 

προς το παρόν θα δοκιμάσω και το 4g όπως πρότεινες . 
 

σε ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mike288 said:

Ναι ισχύει είναι λίγο μπέρδεμα με τις esim , δεν γνωρίζω και εγώ πολλά και όντως παίζει να χρεωθώ αν κάνω επαναφορά . 
 

προς το παρόν θα δοκιμάσω και το 4g όπως πρότεινες . 
 

σε ευχαριστώ. 

αν δεν είχε χρέωση θα έβαζα κι εγώ έτσι για δοκιμή μια esim αλλα καθε φορα που αλλαζω κινητο δεν θελω να εξαρτωμαι απο καταστημα και να χρεωνομαι και 10 ευρω γιατι κινητο αλλαζω καθε 2-3 μηνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mike288 said:

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα παρακαλώ την βοήθεια σας , όποιος γνωρίζει .

το θέμα είναι το εξής :

Εδώ και κανα δίμηνο πρόσθεσα esim Cosmote στο 13 pro max για data μόνο έχοντας κυρία κάρτα για κλήσεις Vodafone ...

Από τον Φεβρουάριο που πήρα το 13PM έχω esim COSMOTE και φυσική sim Wind. Ένα χρόνο πιο πριν είχα το ίδιο σχήμα στο  11. Ομιλία για προσωπικά έχω την Wind, επαγγελματικά την cosmo, τα δεδομένα τα έχω σε cosmo και όταν τελειώνουν τα 3Gb του εταιρικού πακέτου γυρνάω σε Wind, σχεδόν πάντα σε 4G και σπάνια σε 5G.

Ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με κανέναν από τους παραπάνω συνδυασμούς. Το πρόβλημά σου δεν νομίζω ότι οφείλεται στην esim, νομίζω ότι φταίχτης είναι  η κάλυψη του 5G της Voda. Δοκίμασε με την Voda σε 4G και την Cosmo σε 5G.

Edited by dinosang
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dinosang said:

Από τον Φεβρουάριο που πήρα το 13PM έχω esim COSMOTE και φυσική sim Wind. Ένα χρόνο πιο πριν είχα το ίδιο σχήμα στο  11. Ομιλία για προσωπικά έχω την Wind, επαγγελματικά την cosmo, τα δεδομένα τα έχω σε cosmo και όταν τελειώνουν τα 3Gb του εταιρικού πακέτου γυρνάω σε Wind, σχεδόν πάντα σε 4G και σπάνια σε 5G.

Ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με κανέναν από τους παραπάνω συνδυασμούς. Το πρόβλημά σου δεν νομίζω ότι οφείλεται στην esim, νομίζω ότι φταίχτης είναι  η κάλυψη του 5G της Voda. Δοκίμασε με την Voda σε 4G και την Cosmo σε 5G.

Με δεδομένα κλειστά όμως της esim λέει ότι δεν έχει πρόβλημα στις κλήσεις που γίνονται από φυσική sim

Κάτι θα έχει παιχτεί με το λογισμικό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, mike288 said:

Να σημειώσω ότι έχω μόνιμη επιλογή για 5g στα δεδομένα . 

Νομίζω ότι αυτό φταίει. Βάλτο στο αυτόματο και πες μας πως δουλεύει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...