Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, SkenaDena said:

Σημερα απο τις 5 το πρωί μεχρι τωρα είχα 1:30 ωρα SOT με 8 ωρες wifi (και κακό σημα) και μετα 4g , τωρα είμαι με 82% μπαταρία. Η υγεία της μπαταρίας μου που ''φοβουνται'' όλοι δεν επεσε (Το κινητο αγοράστηκε 1η Αυγουστου. Κατα τα αλλα δεν βλεπω ουτε κατι νεο με την ενημέρωση αλλα ουτε και κατι που να με κάνει να μετανιώσω που την πέρασα. 

Σαν πολύ καλά μου φαίνονται τα ποσοστά που αναφέρεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σαν πολύ καλά μου φαίνονται τα ποσοστά που αναφέρεις 

0877e96fe4d84b46e16a92daa58d05ee.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SkenaDena said:


0877e96fe4d84b46e16a92daa58d05ee.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν μας δείχνει και τίποτα αυτό το διάγραμμα 

Καλύτερο είναι αυτό των 24 ωρών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας δείχνει και τίποτα αυτό το διάγραμμα 
Καλύτερο είναι αυτό των 24 ωρών 

Μα αυτό των 24αρων ωρών σου εμφανίζει και το sot που είναι και πριν τις 24 ώρες γι αυτό έστειλα αυτό. Εν το μεταξύ όταν στο είπα είχα βάλει το κινητό για φόρτιση όποτε ανέβηκε κατά 5% το ποσοστό από αυτό που ανέφερα πριν 08d739f0d24e3154b75295d9441710bb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SkenaDena said:


Μα αυτό των 24αρων ωρών σου εμφανίζει και το sot που είναι και πριν τις 24 ώρες γι αυτό έστειλα αυτό. Εν το μεταξύ όταν στο είπα είχα βάλει το κινητό για φόρτιση όποτε ανέβηκε κατά 5% το ποσοστό από αυτό που ανέφερα πριν 08d739f0d24e3154b75295d9441710bb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εντάξει μια χαρά φαίνονται τα ποσοστά σου δεν υπάρχει κάτι παραπάνω να πούμε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7d374480962809f1c2152abf36124a45.jpg

Πιο καθαρά στατιστικά μπαταρίας :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SkenaDena said:

7d374480962809f1c2152abf36124a45.jpg

Πιο καθαρά στατιστικά μπαταρίας 🙂


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο καθαρά είναι 24ων ωρών

Καιε φορά που πέφτει 80% το φορτίζεις; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Τα πιο καθαρά είναι 24ων ωρών

Καιε φορά που πέφτει 80% το φορτίζεις; 

Όχι, το φορτίζω καθε απογευμα αποφευγωντας όσο μπορω να μένει όλο το βράδυ στο ρευμα (αν και το εχω κανει κ αυτο) 

Όσο μπαταρία κ αν εχει το απογευμα μπαινει στην πριζα για να παει φουλ να μην εχω το αγχος την επομενη ημερα πως δεν θα μου φτασει

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το φορτίζω καθε απογευμα αποφευγωντας όσο μπορω να μένει όλο το βράδυ στο ρευμα (αν και το εχω κανει κ αυτο) 
Όσο μπαταρία κ αν εχει το απογευμα μπαινει στην πριζα για να παει φουλ να μην εχω το αγχος την επομενη ημερα πως δεν θα μου φτασει

Πάντως και το βράδυ να το βάλεις θα έχεις μπαταρία για την επόμενη μέρα μείον τα ψυχαναγκαστικά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SkenaDena said:

Όχι, το φορτίζω καθε απογευμα αποφευγωντας όσο μπορω να μένει όλο το βράδυ στο ρευμα (αν και το εχω κανει κ αυτο) 

Όσο μπαταρία κ αν εχει το απογευμα μπαινει στην πριζα για να παει φουλ να μην εχω το αγχος την επομενη ημερα πως δεν θα μου φτασει

άμα το βάλεις δυο τρεις φορές την νύχτα να φορτίσει, θα μάθει την συνήθεια σου αυτή, θα φορτίζει παρά πολύ αργά μέχρι το πρωί που ξυπνάς και είναι περίπου το ίδιο πράγμα αντί να σκέφτεσαι όχι τώρα να το φορτίσω όχι μην το αφήσω πολλές ωρες

η τεχνολογία αυτή λέγεται έξυπνη φόρτιση και είναι ενεργοποιημένη στην συσκευή σου απλά θέλει να κανείς το ίδιο μερικές μέρες για να το μάθει και να το κάνει μετά μόνο του 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

άμα το βάλεις δυο τρεις φορές την νύχτα να φορτίσει, θα μάθει την συνήθεια σου αυτή, θα φορτίζει παρά πολύ αργά μέχρι το πρωί που ξυπνάς και είναι περίπου το ίδιο πράγμα αντί να σκέφτεσαι όχι τώρα να το φορτίσω όχι μην το αφήσω πολλές ωρες

η τεχνολογία αυτή λέγεται έξυπνη φόρτιση και είναι ενεργοποιημένη στην συσκευή σου απλά θέλει να κανείς το ίδιο μερικές μέρες για να το μάθει και να το κάνει μετά μόνο του 

Δυστυχώς λογω δουλειας ( βαρδυα πρωινή ή απογευματινή ) δεν εχω παντα σταθερό πρόγραμμα που βρίσκομαι σπίτι μου κ συνεπως φορτίζω οποτε προτιμώ να το βαζω  τα απογευματα να φορτίζει όταν είμαι πρωινός και τα βραδυα οταν ειμαι απογευματινός.... 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SkenaDena said:

Δυστυχώς λογω δουλειας ( βαρδυα πρωινή ή απογευματινή ) δεν εχω παντα σταθερό πρόγραμμα που βρίσκομαι σπίτι μου κ συνεπως φορτίζω οποτε προτιμώ να το βαζω  τα απογευματα να φορτίζει όταν είμαι πρωινός και τα βραδυα οταν ειμαι απογευματινός.... 

από αυτά που συμπεράνω ότι όλες τις νύχτες κοιμάσαι σπίτι σου άρα έρχεσαι στα λόγια μας ότι μπορείς να το βάλεις να φορτίσει πριν κοιμηθείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι όταν αφαιρώ το 13PMax μου από τον φορτιστή μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακούγεται ένα πολύ σιγανό τσακ σαν να κουνιέται πχ κάτι από τους φακούς της κάμερας. Από τα ηχεία δεν είναι σίγουρα,και είναι πολύ κουλό. Βέβαια είναι ανεπαίσθητο και θα ακουστεί μόνο σε απόλυτα ήσυχο περιβάλλον. 

Παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα? Έχει νόημα να τρέχω για κάτι τέτοιο στο σέρβις το τηλέφωνο? 

Μήπως είναι κάποιο τσεκ που κάνει κάθε φορά μετά την φόρτιση για λόγους ασφαλείας?

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,όπως έχω ξαναγράψει είμαι νέοπας στο ios και θέλω βοήθεια.Στο android έιχα πληρωμένη εφάπαξ εφαρμογή το sygic για πλοήγηση αλλά στο ios δεν μεταφέρεται ο κωδικός μου και μου ζητάει απ την αρχή να την αγοράσω με συνδρομή κάθε χρόνο. Εχει να προτείνει κανείς δοκιμασμένη εφαρμογή αλλά χωρίς να χρειάζεται να πληρώνω κάθε χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vtag said:

Παρατηρώ ότι όταν αφαιρώ το 13PMax μου από τον φορτιστή μετά από λίγα δευτερόλεπτα ακούγεται ένα πολύ σιγανό τσακ σαν να κουνιέται πχ κάτι από τους φακούς της κάμερας. Από τα ηχεία δεν είναι σίγουρα,και είναι πολύ κουλό. Βέβαια είναι ανεπαίσθητο και θα ακουστεί μόνο σε απόλυτα ήσυχο περιβάλλον. 

Παίζει να είναι κάποιο πρόβλημα? Έχει νόημα να τρέχω για κάτι τέτοιο στο σέρβις το τηλέφωνο? 

Μήπως είναι κάποιο τσεκ που κάνει κάθε φορά μετά την φόρτιση για λόγους ασφαλείας?

Μετά από επανεκκίνηση το κάνει πάλι; 
Οχι δεν πρέπει να συμβαίνει αυτό σίγουρα 

Να το ψάξουμε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mparotsis said:

Καλησπέρα στην παρέα,όπως έχω ξαναγράψει είμαι νέοπας στο ios και θέλω βοήθεια.Στο android έιχα πληρωμένη εφάπαξ εφαρμογή το sygic για πλοήγηση αλλά στο ios δεν μεταφέρεται ο κωδικός μου και μου ζητάει απ την αρχή να την αγοράσω με συνδρομή κάθε χρόνο. Εχει να προτείνει κανείς δοκιμασμένη εφαρμογή αλλά χωρίς να χρειάζεται να πληρώνω κάθε χρόνο?

Χωρίς να είμαι σίγουρος φτιάξε έναν λογαριασμό στο sygic στο android και μετά να συνδεθείς στο sygic στο iPhone 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mparotsis said:

Καλησπέρα στην παρέα,όπως έχω ξαναγράψει είμαι νέοπας στο ios και θέλω βοήθεια.Στο android έιχα πληρωμένη εφάπαξ εφαρμογή το sygic για πλοήγηση αλλά στο ios δεν μεταφέρεται ο κωδικός μου και μου ζητάει απ την αρχή να την αγοράσω με συνδρομή κάθε χρόνο. Εχει να προτείνει κανείς δοκιμασμένη εφαρμογή αλλά χωρίς να χρειάζεται να πληρώνω κάθε χρόνο?

Το Google maps δεν σου κάνει; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pavlosdr said:

Χωρίς να είμαι σίγουρος φτιάξε έναν λογαριασμό στο sygic στο android και μετά να συνδεθείς στο sygic στο iPhone 

Here maps 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος φτιάξε έναν λογαριασμό στο sygic στο android και μετά να συνδεθείς στο sygic στο iPhone 

Μα έχω λογαριασμό στο Sygic απλώς δεν μεταφέρεται από το ένα λογισμικό στο άλλο. Στο Android πληρώνεις “μια και έξω” που το έχω κάνει ενώ στο iOS πρέπει να πληρώνεις κάθε χρόνο που δεν το θέλω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το Google maps δεν σου κάνει;  

Θέλω να έχω πλοήγηση χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ. Στα βουνά και στα λαγκάδια δεν έχεις πάντα σύνδεση στα δεδομένα ενώ αν έχεις εφαρμογή εκτός σύνδεσης είσαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, pavlosdr said:

Χωρίς να είμαι σίγουρος φτιάξε έναν λογαριασμό στο sygic στο android και μετά να συνδεθείς στο sygic στο iPhone 

Δε γίνεται αυτό. Η άδεια δεν μοιράζεται σε άλλη πλατφόρμα εκτός αυτής που αγοράστηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites


Θέλω να έχω πλοήγηση χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ. Στα βουνά και στα λαγκάδια δεν έχεις πάντα σύνδεση στα δεδομένα ενώ αν έχεις εφαρμογή εκτός σύνδεσης είσαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το google maps έχει επιλογή για offline χάρτες/πλοήγηση εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikos523 said:


Το google maps έχει επιλογή για offline χάρτες/πλοήγηση εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια.

Πρέπει όμως να κανείς επιλογή την περιοχή που θέλεις κσι να κανείς download 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikos523 said:


Το google maps έχει επιλογή για offline χάρτες/πλοήγηση εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια.

Οτι απάντησε και ο @Tasos19s από πάνω.Το ξέρω ότι γίνεται αυτό εδώ και πολλά χρόνια.Εγώ όμως θα φύγω από Κρήτη την άλλη εβδομαδα και θα φτάσω μέχρι Ορεστιάδα οδικώς.Ποιους χάρτες να κατεβάσω για να είμαι σίγουρος?😬

Edited by mparotsis
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mparotsis said:

Οτι απάντησε και ο @Tasos19s από πάνω.Το ξέρω ότι γίνεται αυτό εδώ και πολλά χρόνια.Εγώ όμως θα φύγω από Κρήτη την άλλη εβδομαδα και θα φτάσω μέχρι Ορεστιάδα οδικώς.Ποιους χάρτες να κατεβάσω για να είμαι σίγουρος?😬

Πρέπει να επιλέγεις όλη την Ελλάδα και ότι άλλο πιάσει 
Κατεβασε το here maps και εκεί κατεβάζεις οποία χώρα θέλεις 

Ωραια εφαρμογή με δωρεάν τους χάρτες για όλο τον κόσμο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...