Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, nikos523 said:

Η Microsoft έχει παρατήσει το swift key στην τύχη του εδώ και χρόνια. Επίσης πρόσφατα ανακοίνωσε ότι σταματάει να το υποστηρίζει.

Σίγουρα το apple πληκτρολόγιο φαίνεται περίεργο στην αρχή αν δεν έχεις εμπειρία με iPhone αλλά συνηθίζεται όπως όλα.

Αυτό ακριβώς, η συγκεκριμένη εταιρεία βέβαια έχει αποδείξει διαχρονικά ότι έχει την τεχνογνωσία να καταστρέφει όλα τα προϊόντα και τις εφαρμογές της.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

47 minutes ago, nikos523 said:

Η Microsoft έχει παρατήσει το swift key στην τύχη του εδώ και χρόνια. Επίσης πρόσφατα ανακοίνωσε ότι σταματάει να το υποστηρίζει.

Σίγουρα το apple πληκτρολόγιο φαίνεται περίεργο στην αρχή αν δεν έχεις εμπειρία με iPhone αλλά συνηθίζεται όπως όλα.

Δυστυχώς το SwiftKey ήταν το καλύτερο για μένα αλλά η Microsoft αποφάσισε να το σταματήσει από το ios 😡😡

Εγώ θα το χρησιμοποιώ βέβαια μέχρι να σταματήσει να λειτουργεί εντελώς.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos523 said:

Η Microsoft έχει παρατήσει το swift key στην τύχη του εδώ και χρόνια. Επίσης πρόσφατα ανακοίνωσε ότι σταματάει να το υποστηρίζει.

Σίγουρα το apple πληκτρολόγιο φαίνεται περίεργο στην αρχή αν δεν έχεις εμπειρία με iPhone αλλά συνηθίζεται όπως όλα.

η δύναμη της συνήθειας είναι αυτή που μας δημιουργεί το προβλημα

εγώ με το μαμά apple γράφω με κλειστά ματια

οποίο άλλο δεν ξέρω ούτε που είναι το abc...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πράγμα που μου λείπει από το android είναι το swipe to write,σύρωντας δηλαδή να δημιουργείς λέξεις και προτάσεις.Στα αγγλικά υπάρχει στο iOS keyboard,απλά ελπίζω ότι θα το φέρουν κάποια στιγμή στο ελληνικό πληκτρολόγιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, όσο αφορά το SwiftKey....
 

https://www.macrumors.com/2022/11/19/swifkey-back-on-the-app-store/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chocbhed_6630 said:

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, όσο αφορά το SwiftKey....
 

https://www.macrumors.com/2022/11/19/swifkey-back-on-the-app-store/

Όντως το ξαναβάλανε στο store. Αυτή η microsoft για τα πανηγίρια πάντα!

 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα πολλά που με παραξένεψαν στο 13 pro max και για πρώτη φορά σε ios, προερχόμενος από το S22 plus, ήταν η έλλειψη αναφοράς παράδοσης σε SMS, για όποτε απαντώ σε SMS, γιατί σπάνια στέλνω από μόνος μου. Αντικατέστησα το *0# στην αρχή του μηνύματος με το ΜΝΜ. Όποτε λοιπόν στέλνω μήνυμα γράφω ΜΝΜ βγαίνει το πιο πάνω και μου έρχεται κανονικά η αναφορά. Το *0# ισχύει για SIM Cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spyrdano said:

Ένα από τα πολλά που με παραξένεψαν στο 13 pro max και για πρώτη φορά σε ios, προερχόμενος από το S22 plus, ήταν η έλλειψη αναφοράς παράδοσης σε SMS, για όποτε απαντώ σε SMS, γιατί σπάνια στέλνω από μόνος μου. Αντικατέστησα το *0# στην αρχή του μηνύματος με το ΜΝΜ. Όποτε λοιπόν στέλνω μήνυμα γράφω ΜΝΜ βγαίνει το πιο πάνω και μου έρχεται κανονικά η αναφορά. Το *0# ισχύει για SIM Cosmote. 

Υπάρχουν ακόμα αυτά τα SMS?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tasos19s said:

Υπάρχουν ακόμα αυτά τα SMS?

Βεβαίως και υπάρχουν και βεβαίως υπάρχουν άνθρωποι που τα χρησιμοποιούν και βεβαίως λειτουργούν και σε συνθήκες παντελούς έλλειψης δεδομένων, πολύ σημαντικό αυτό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Βεβαίως και υπάρχουν και βεβαίως υπάρχουν άνθρωποι που τα χρησιμοποιούν και βεβαίως λειτουργούν και σε συνθήκες παντελούς έλλειψης δεδομένων, πολύ σημαντικό αυτό.

Εγώ έχω πάψει να τα χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια 

Την αναφορά την έχω κλειστή ακόμα και στο viber να μην βλέπουν εάν είμαι μέσα, εάν διάβασα το μήνυμα αλλά και να μην βλέπω εγώ τα ίδια για τους άλλους 

Οτι βολεύει τον καθένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2022 at 3:31 ΜΜ, spyrdano said:

Ένα από τα πολλά που με παραξένεψαν στο 13 pro max και για πρώτη φορά σε ios, προερχόμενος από το S22 plus, ήταν η έλλειψη αναφοράς παράδοσης σε SMS, για όποτε απαντώ σε SMS, γιατί σπάνια στέλνω από μόνος μου. Αντικατέστησα το *0# στην αρχή του μηνύματος με το ΜΝΜ. Όποτε λοιπόν στέλνω μήνυμα γράφω ΜΝΜ βγαίνει το πιο πάνω και μου έρχεται κανονικά η αναφορά. Το *0# ισχύει για SIM Cosmote. 

Αυτό πρέπει να γραφτεί στην αρχή του κειμένου του μηνύματος για να σου έρθει ύστερα η αναφορά?

Απορώ τόσα χρόνια πως δεν έχει προσθέσει μια τόσο απλή λειτουργία η Apple!!

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vtag said:

Αυτό πρέπει να γραφτεί στην αρχή του κειμένου του μηνύματος για να σου έρθει ύστερα η αναφορά?

Απορώ τόσα χρόνια πως δεν έχει προσθέσει μια τόσο απλή λειτουργία η Apple!!

Για να χρησιμοποιείς iMessage και να έχει πιο εύκολα την επίβλεψη 

Περνανε από τους servers της εταιρείας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, vtag said:

Αυτό πρέπει να γραφτεί στην αρχή του κειμένου του μηνύματος για να σου έρθει ύστερα η αναφορά?

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα πολλά που με παραξένεψαν στο 13 pro max και για πρώτη φορά σε ios, προερχόμενος από το S22 plus, ήταν η έλλειψη αναφοράς παράδοσης σε SMS, για όποτε απαντώ σε SMS, γιατί σπάνια στέλνω από μόνος μου. Αντικατέστησα το *0# στην αρχή του μηνύματος με το ΜΝΜ. Όποτε λοιπόν στέλνω μήνυμα γράφω ΜΝΜ βγαίνει το πιο πάνω και μου έρχεται κανονικά η αναφορά. Το *0# ισχύει για SIM Cosmote. 

Δοκίμασα και τους 2 τρόπους σε Vodafone Sim , δεν κατάφερα να λάβω αναφορά παράδοσης … Το ΜΝΜ το έγραψα με ελληνικούς χαρακτήρες , φαντάζομαι έτσι είναι το σωστό ;

Edit : Στη Vodafone , για αναφορά παράδοσης , *# Κενό πριν το μήνυμα και έρχεται η αναφορά . Κάτι ειναι και αυτό .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, fagotistas said:


Δοκίμασα και τους 2 τρόπους σε Vodafone Sim , δεν κατάφερα να λάβω αναφορά παράδοσης … Το ΜΝΜ το έγραψα με ελληνικούς χαρακτήρες , φαντάζομαι έτσι είναι το σωστό ;

Edit : Στη Vodafone , για αναφορά παράδοσης , *# Κενό πριν το μήνυμα και έρχεται η αναφορά . Κάτι ειναι και αυτό .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ΜΝΜ αντικαθιστά απλά το *0# που πρέπει να μπει στην αρχή για να έρθει η σναφορά παράδοσης. Το έχω επιλέξει γιατί πληκτρολογείται πολύ ποο εύκολα από το *0#. Μπορεί να αντικατασταθεί και με οποιονδήποτε άλλον συνδυασμό γραμμάτων. Το *0# ισχύει μόνο για sim Cosmote. Γιατί όλα αυτά; Οι γνωστές εμμονές της Apple…

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, fagotistas said:


Δοκίμασα και τους 2 τρόπους σε Vodafone Sim , δεν κατάφερα να λάβω αναφορά παράδοσης … Το ΜΝΜ το έγραψα με ελληνικούς χαρακτήρες , φαντάζομαι έτσι είναι το σωστό ;

Edit : Στη Vodafone , για αναφορά παράδοσης , *# Κενό πριν το μήνυμα και έρχεται η αναφορά . Κάτι ειναι και αυτό .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν αφήνω κενό και μου έρχονται κανονικά αναφορές
Μήπως τύχει να χρειαστείς ένα χαρακτήρα παραπάνω 🤪

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξεκάθαρα θα μπορούσε να δώσει και σε εμάς με 13PMax AOD η Apple.

Ειδικά τώρα που στο 16.2 θα δώσει την επιλογή παραμετροποίησης του τι θα δείχνει η AOD μπορούσε να μας την δώσει και σε εμάς έστω και πετσοκομμενη, να δείχνει δηλαδή μόνο την ώρα και την ημερομηνία. 

Δεν μας την έδωσε καθαρά για θέμα marketing και όχι όπως λέει ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει η συσκευή επειδή δεν πάει μέχρι 1hz αλλά 10hz minimum. Εδώ έχουν AOD συσκευές android που δεν έχουν καν promotion display και παίζουν σταθερά στα 60hz!!

Κλασική Apple!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vtag said:

Πάντως ξεκάθαρα θα μπορούσε να δώσει και σε εμάς με 13PMax AOD η Apple.

Ειδικά τώρα που στο 16.2 θα δώσει την επιλογή παραμετροποίησης του τι θα δείχνει η AOD μπορούσε να μας την δώσει και σε εμάς έστω και πετσοκομμενη, να δείχνει δηλαδή μόνο την ώρα και την ημερομηνία. 

Δεν μας την έδωσε καθαρά για θέμα marketing και όχι όπως λέει ότι δεν μπορεί να το υποστηρίξει η συσκευή επειδή δεν πάει μέχρι 1hz αλλά 10hz minimum. Εδώ έχουν AOD συσκευές android που δεν έχουν καν promotion display και παίζουν σταθερά στα 60hz!!

Κλασική Apple!!

Ναι είπαν ότι δήθεν οι παλιότερες συσκευές δεν έχουν το κατάλληλο hardware αλλά κι εγώ επειδή ξέρω την νοοτροπία της apple πιστεύω ότι δεν έδωσε την δυνατότητα αυτή μόνο κσι μόνο για να πουλήσει παραπάνω συσκευές από τις νέες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16.1.2 online


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο μπαταρια? η προηγουμενη εκδοση ειχε θεματα... Επισης το θεμα με τα κουμπια της εντασης κατα την κληση εφτιαξε?

Freya
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, evi37 said:

Εντυπωσεις απο μπαταρια? η προηγουμενη εκδοση ειχε θεματα... Επισης το θεμα με τα κουμπια της εντασης κατα την κληση εφτιαξε?

Τι εντυπώσεις; Εχθές βγήκε η έκδοση η νέα ποτέ να προλάβει κάποιος να καταλάβει; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tasos19s said:

Τι εντυπώσεις; Εχθές βγήκε η έκδοση η νέα ποτέ να προλάβει κάποιος να καταλάβει; 

Εντάξει ντε, δε ζήτησα να απαντήσετε κι αμέσως!

Freya
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, evi37 said:

Εντάξει ντε, δε ζήτησα να απαντήσετε κι αμέσως!

Εδώ απαντάμε άμεσα είμαστε πολύ εξυπηρετικοί 

Οποτε θα περιμένεις 1-2 μέρες όσοι την πέρασαν θα μας πούνε εντυπώσεις γενικότερα όχι μόνο για την μπαταρία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Tasos19s said:

Εδώ απαντάμε άμεσα είμαστε πολύ εξυπηρετικοί 

Οποτε θα περιμένεις 1-2 μέρες όσοι την πέρασαν θα μας πούνε εντυπώσεις γενικότερα όχι μόνο για την μπαταρία 

Σημερα απο τις 5 το πρωί μεχρι τωρα είχα 1:30 ωρα SOT με 8 ωρες wifi (και κακό σημα) και μετα 4g , τωρα είμαι με 82% μπαταρία. Η υγεία της μπαταρίας μου που ''φοβουνται'' όλοι δεν επεσε (Το κινητο αγοράστηκε 1η Αυγουστου. Κατα τα αλλα δεν βλεπω ουτε κατι νεο με την ενημέρωση αλλα ουτε και κατι που να με κάνει να μετανιώσω που την πέρασα. 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...