Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, s_wind said:

Δουλευουν κανονικα τα παραπανω που δειχνει ο φιλος οταν ειναι σβηστη η οθονη ετσι μου ερχονται οταν μου στελνουν μνμ πχ. απο το fb .Πρεπει να διαλεξεις καποιο απο τα παραπανω για να το δεις και συ να γινεται αλλιως ειναι default στην λειτουργια "κανενα" .Εγω εχω το εφε  eclipse .

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα ότι όταν το επιλέγω για να το δω πως θα λειτουργεί δεν μου το δείχνει .ότι κ να πατήσω κανένα εφέ δε  μου δείχνει 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση σας δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα; Εμένα μετα την αναβάθμιση η αυτόματη φωτεινότητα τέρμα σκοτάδι να είναι κάτω απο την μεση δεν πέφτει.

Link to comment
Share on other sites

https://youtube.com/shorts/VfA0-eBz_bA?feature=share

 

Just now, challenge143 said:

Σας παραθέτω το παρακάτω θέμα.  Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.  Σε όλους σας δουλεύει σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, challenge143 said:

https://youtube.com/shorts/VfA0-eBz_bA?feature=share

 

Σας παραθέτω το παρακάτω θέμα.  Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.  Σε όλους σας δουλεύει σωστά; 

Σε μένα δουλεύουν μια χαρά. 

Μάλλον δεν την γλυτώνεις την επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων και το στήσιμο από την αρχή,  πφφ μεγάλος μπελάς 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dimitrisarta said:

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση σας δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα; Εμένα μετα την αναβάθμιση η αυτόματη φωτεινότητα τέρμα σκοτάδι να είναι κάτω απο την μεση δεν πέφτει.

Υπάρχει μία εφαρμογή συστήματος με όνομα "Brightness BNR". Κάνεις force stop και clear cache για να μηδενίσει η λειτουργία της αυτόματης φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, challenge143 said:

https://youtube.com/shorts/VfA0-eBz_bA?feature=share

 

Σας παραθέτω το παρακάτω θέμα.  Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.  Σε όλους σας δουλεύει σωστά; 

Και σε εμένα μια χαρά λειτουργεί,απλά δεν είχα ενεργοποιήσει τα εφέ ως τώρα για να ξέρω αν όντως λειτουργεί σωστά κατά την χρήση.

Είμαι με android 11,κανένα σημάδι ενημέρωσης σε 12 για την ώρα..άσχετο:)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο θέμα με το flickering στην οθόνη κατά την κλήση. Δεν είναι κάτι που δημιουργεί πρόβλημα αλλά γιατί να το κάνει? Έλπιζώ με κάποιο update να διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, coolnetgr said:

Υπάρχει μία εφαρμογή συστήματος με όνομα "Brightness BNR". Κάνεις force stop και clear cache για να μηδενίσει η λειτουργία της αυτόματης φωτεινότητας.

Άψογα, τώρα δουλεύει μια χαρά. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimitrisarta said:

Άψογα, τώρα δουλεύει μια χαρά. Σε ευχαριστώ.

Καλησπέρα μπορείς να μου δείξεις έναν οδηγό πως το κάνεις αυτό γιατί έχω και εγώ αυτό το θεμα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Petrinio13 said:

Καλησπέρα μπορείς να μου δείξεις έναν οδηγό πως το κάνεις αυτό γιατί έχω και εγώ αυτό το θεμα

Από πριν απενεργοποίησε την αυτόματη επιλογή φωτεινοτητας, μετά πας ρυθμίσεις - εφαρμογές-και εκεί που λέει οι εφαρμογές σας, δεξιά εχει επιλογή ταξινομησεις, το πατάς και μετα επελέγης να εμφανιστούν εφαρμογές συστήματος - οκ - βρίσκεις την εφαρμογή συστήματος με όνομα "Brightness BNR"  κάνεις εκει μεσα κάνεις επιβολή διακοπής και εκκαθάριση cache.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, κάτοχος και εγώ της συσκευής εδώ και ένα μήνα.

Προχτές πέρασα την αναβάθμιση σε 12 και έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία.

Έπιανα περίπου 6 ώρες sot στο 10% πριν και τώρα...

1421305311_Screenshot_20220126-091653_Devicecare.thumb.jpg.37835639ae33bfb0e13c49c2971dfc0b.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dimitrisarta said:

Από πριν απενεργοποίησε την αυτόματη επιλογή φωτεινοτητας, μετά πας ρυθμίσεις - εφαρμογές-και εκεί που λέει οι εφαρμογές σας, δεξιά εχει επιλογή ταξινομησεις, το πατάς και μετα επελέγης να εμφανιστούν εφαρμογές συστήματος - οκ - βρίσκεις την εφαρμογή συστήματος με όνομα "Brightness BNR"  κάνεις εκει μεσα κάνεις επιβολή διακοπής και εκκαθάριση cache.

Λες να υπάρχει κάτι παρόμοιο κ στις ειδοποιήσεις για να δουλέψουν σωστά τα εφέ; 

Link to comment
Share on other sites

Edit παιδιά βρήκα τελικά τι φταίει. Σε όλες μου τις συσκευές μπαίνω επιλογές προγραμματιστη και αφαιρώ την κλιμάκωση κ τα animation το ίδιο είχα κάνει και στο s21u κ σκεφτόμουν μετά την καθαρή εγκατάσταση στο s21 τι δεν πείραξα γιατί έχει περίπου το ίδιο μενού.  Της το έβαλα τελικά 0.5 κλίμακα κ όλα δουλεύουν σωστά.  Πάντως αν τα αφαιρείς το κινητό γίνεται ποιο κοφτό ποιο ακαριαίο.  (Ευτυχώς που το βρήκα γιατί οι γυναίκες δεν έχουν καθαρή εγκατάσταση κ hard reset, εγκατάσταση πάνω στην εγκατάσταση παίζει.. 😁)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, challenge143 said:

Edit παιδιά βρήκα τελικά τι φταίει. Σε όλες μου τις συσκευές μπαίνω επιλογές προγραμματιστη και αφαιρώ την κλιμάκωση κ τα animation το ίδιο είχα κάνει και στο s21u κ σκεφτόμουν μετά την καθαρή εγκατάσταση στο s21 τι δεν πείραξα γιατί έχει περίπου το ίδιο μενού.  Της το έβαλα τελικά 0.5 κλίμακα κ όλα δουλεύουν σωστά.  Πάντως αν τα αφαιρείς το κινητό γίνεται ποιο κοφτό ποιο ακαριαίο.  (Ευτυχώς που το βρήκα γιατί οι γυναίκες δεν έχουν καθαρή εγκατάσταση κ hard reset, εγκατάσταση πάνω στην εγκατάσταση παίζει.. 😁)

Ώστε έτσι εξηγείται..κι εγώ τα πειράζω τα συγκεκριμένα,αλλά τα έχω στο 0.5 και γι'αυτό μου δουλεύουν όπως σου είπα και χτες.

Οπότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Petrinio13 said:

Καλησπέρα μπορείς να μου δείξεις έναν οδηγό πως το κάνεις αυτό γιατί έχω και εγώ αυτό το θεμα

Σου παραθέτω βιντεάκι με τον τρόπο που το φαντάζομαι εγώ,μιας και δεν το έχω πειράξει γιατί δεν έχω θέμα.

Απλά ακολούθησε λίγο τα βήματα που σου αναφέρει ο φίλος πιο πριν με την απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας,και μετά λογικά η διαδικασία είναι όπως τη βλέπεις στο βίντεο.

Για ευνοητους λόγους εγώ δεν επιλέγω την εκκαθάριση cache και την επιβολή διακοπής,επειδή όπως ανέφερα,δουλεύει χωρίς θέμα,οπότε δεν ρισκάρω να το πειράξω.

Ίσως να χρειάζεται και μια επανεκκίνηση της συσκευής μετά τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Κάτοχος και εγώ του Α52s εδώ και 3 μήνες και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Μου ήρθε η αναβάθμιση για το Android 12. Εδώ θα ήθελα τη βοήθεια σας. 

Κάνουμε το update και μετά hard reset, με τις οδηγίες του φίλου s_wind; (τον οποίο ευχαριστώ για τις αναρτήσεις του, που με βοήθησαν πολύ στο γενικό στήσιμο της συσκευής).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, granazias said:

Σου παραθέτω βιντεάκι με τον τρόπο που το φαντάζομαι εγώ,μιας και δεν το έχω πειράξει γιατί δεν έχω θέμα.

Απλά ακολούθησε λίγο τα βήματα που σου αναφέρει ο φίλος πιο πριν με την απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας,και μετά λογικά η διαδικασία είναι όπως τη βλέπεις στο βίντεο.

Για ευνοητους λόγους εγώ δεν επιλέγω την εκκαθάριση cache και την επιβολή διακοπής,επειδή όπως ανέφερα,δουλεύει χωρίς θέμα,οπότε δεν ρισκάρω να το πειράξω.

Ίσως να χρειάζεται και μια επανεκκίνηση της συσκευής μετά τη διαδικασία.

Ευχαριστώ Εντάξει το έκανα λογικά τώρα δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..  μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος (από τις ρυθμίσεις προφανως) όταν έρχεται οποιαδήποτε ειδοποίηση στο κινητο να ανοίγει η οθόνη κλειδωματος; να μην είναι σβηστή δηλαδή στην AOD.. 

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση σε 12 νόμιζα ότι είχε κάποια μικρά bugs και έκανα καθαρή εγκατάσταση. όταν πάω όμως να αλλάξω στην οθόνη κλειδώματος τα 2 shortcuts κάτω αριστερά και κάτω δεξιά της οθόνης κρασαρει η εφαρμογή system ui! τι μπορώ να κάνω εκτός από άλλο ένα reset.!;; πάνω που το είχα ξανά στήσει το πρόσεξα!!! γμτ

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elenaki96 said:

Καλησπέρα παιδιά..  μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος (από τις ρυθμίσεις προφανως) όταν έρχεται οποιαδήποτε ειδοποίηση στο κινητο να ανοίγει η οθόνη κλειδωματος; να μην είναι σβηστή δηλαδή στην AOD.. 

Καλημέρα και εγώ το έχω ψάξει αυτό αρκετά άλλα δεν έχω βρει κάτι.Αν ξέρει κάποιος  συμφορουμιτης ας μας δώσει κάποια λυση

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει?

Αμα απενεργοποιησεις την Aod βαζοντας πιο κατω στις ειδοποιησεις "λεπτομεριες" στην οθονη κλειδωματος θα ερθουν εκτος αμα λετε κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει?
Αμα απενεργοποιησεις την Aod βαζοντας πιο κατω στις ειδοποιησεις "λεπτομεριες" στην οθονη κλειδωματος θα ερθουν εκτος αμα λετε κατι αλλο.
θέλουμε να ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη σε εισερχόμενες ειδοποιήσεις όπως γινόταν τόσα χρόνια σε όλα τα κινητά

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την ρύθμιση εννοείς κάτω κάτω;9ebda224f1821755ce578b9fd49a36ca.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Eγκατεστησε κανεις με ΟΤΑ το Android 12? Εντυπώσεις? Αλλαξε κατι προς το καλυτερο εστω και λίγο σε μπαταρία,οθόνη,φωτεινοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την ρύθμιση εννοείς κάτω κάτω;9ebda224f1821755ce578b9fd49a36ca.jpg
ναι. αυτή όμως η ρύθμιση εξαφανίστηκε εδώ και κάποιους μήνες από την Samsung!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...