Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ένας απλός καταναλωτής εκτός φόρουμ δεν θα καταλάβει τη διαφορά μεταξύ Exynos και Snap. Είτε πάρει το A53 είτε το A52s θα του φανεί το ίδιο. Εκεί ποντάρουν στη Samsung. Δεν έχουν κριτήριο τον επεξεργαστή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα συμφωνήσω μαζί σου στο ότι ο καθένας βιώνει τα δικά του πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόλις τελειώσει η υποστήριξη εγώ θα περάσω Los 20 και όσο πάει!Καινούργια μπαταρια οθόνη και πλακετα(!) SD card αδιάβροχο μπόμπα είναι!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Shinig said:

Πάντως μόλις τελειώσει η υποστήριξη εγώ θα περάσω Los 20 και όσο πάει!Καινούργια μπαταρια οθόνη και πλακετα(!) SD card αδιάβροχο μπόμπα είναι!!

Τι είναι το Los 20 που έγραψες; εννοείς S20 μήπως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το marketing με τους επεξεργαστές έχει κάνει πολύ καλή δουλειά, συμφέρει κάθε εταιρεία να είσαι φαν και να σε έχει πάντα σε αναμονή για κάτι νέο με τον επεξεργαστή που σε έχει βολέψει και έχεις δουλέψει, το καλύτερο το βρήκα πρόσφατα στο Α54 χωρίς κολλήματα και χιόνια στην οθόνη χώρις αλλαγή τελικά σε μισό τηλέφωνο, το δικό μου Α52 δεν παρουσίασε ποτέ θέμα με αυτά αλλά ήταν η εξαίρεση και το δουλεύω αδιάκοπα μέχρι και σήμερα δεν παύει όμως το Α54 να πάει λίγο πιο σβέλτα σε όλα του και ας μην έχει sb 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, evris2013 said:

Τι είναι το Los 20 που έγραψες; εννοείς S20 μήπως;

Lineage Os είναι λογισμικό android το οποίο είναι καθαρό android 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

Lineage Os είναι λογισμικό android το οποίο είναι καθαρό android 

Αυτό πως το περνάς σε Samsung; Ποιές συσκευές έχουν καθαρό Android; Να υποθέσω τα Pixel, όπως είχαν τα Nexus παλιά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

Lineage Os είναι λογισμικό android το οποίο είναι καθαρό android 

Θα μας δώσεις και ένα link που το έχεις βρεί?

Link to comment
Share on other sites

https://wiki.lineageos.org/devices/a52sxq/

Ίσως ορισμένοι δεν έχετε ακούσει την μηχανή αναζήτησης Google.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, green dragon said:

Το A52s αποδεικνύεται συσκευάρα φίλοι μου. Το πήρα το Νοέμβριο του 2022 και θεραπεύτηκα από τη μανία της αλλαγής συσκευής κάθε 6 μήνες😃😃

Δύο μήνες πριν λήξει η εγγύηση θα το πάω smartec για το γνωστό θέμα της οθόνης. Με καινούργια μπαταρία και οθόνη θα το κρατήσω όσο πάει. 

Αν δεν το έχεις το γνωστό θέμα, πως θα το αποδείξεις; 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, chios said:

https://wiki.lineageos.org/devices/a52sxq/

Ίσως ορισμένοι δεν έχετε ακούσει την μηχανή αναζήτησης Google.

Τη μηχανή αναζήτησης την ξέρουμε. Το τι θα ψάξουμε δεν ξέρουμε. Μη τα θεωρείς όλα δεδομένα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γιατί το έταξα μια καλαμπουρι ποιο πολύ να περνάει η ώρα όμορφα με συζήτηση κ να λέμε τις εμπειρίες μας ,λόγο ότι αναφέρθηκε το 52 με το 21 για το σήμα.(4g κ τα δυο) Ελπίζω να φαίνονται οι φωτογραφίες καθαρές γιατί ήμουν βιαστικος με κακή συσκευή τραβηγμένη. Καλή συνέχεια. Κ να περνάμε ωραία χωρίς να είμαστε fan boys της κάθε εταιρείας. Α ξέχασα να σας πω ότι ο sd με πρόδωσε κ στο htc12 😁

IMG-ab65eaf7437a753a3ed7fcf2030816f8-V.jpg

20240130_200130.jpg

20240130_200111.jpg

IMG_20240130_193419.jpg

IMG_20240130_193419_1.jpg

IMG_20240130_193348.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, evris2013 said:

Ως φέτος τον Σεπτέμβριο θα έχουμε Security Patches νομίζω. Μετά βλέπουμε...

Αρχικό Android 11 + 3 χρόνια ενημέρωση Android  = θα πάρει μέχρι Android 14 (One UI 6.0) τον Δεκέμβριο 2023

Κυκλοφορία αρχική Αύγουστος 2021 + 4 χρόνια ενημέρωση ασφαλείας = ενημέρωση ασφαλείας έως 08/2025

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, xalaros said:

Αρχικό Android 11 + 3 χρόνια ενημέρωση Android  = θα πάρει μέχρι Android 14 (One UI 6.0) τον Δεκέμβριο 2023

Κυκλοφορία αρχική Αύγουστος 2021 + 4 χρόνια ενημέρωση ασφαλείας = ενημέρωση ασφαλείας έως 08/2025

Λογικά θα πρέπει να πάρει και OneUI 6.1 με το Android 14. Όπως έγινε και με το Android 13, είχε πάρει 5.0 και 5.1 OneUI αργότερα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Shinig said:

Πάντως μόλις τελειώσει η υποστήριξη εγώ θα περάσω Los 20 και όσο πάει!Καινούργια μπαταρια οθόνη και πλακετα(!) SD card αδιάβροχο μπόμπα είναι!!

Γιατί αν μέινεις στο OneUI χωρίς υποστήριξη ποιο είναι το πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, johngamer said:

Γιατί αν μέινεις στο OneUI χωρίς υποστήριξη ποιο είναι το πρόβλημα; 

Κανενα προβλημα για μενα και καλυτερα να εχω την ησυχια μου οτι το κινητο θα παραμεινει ως εχει 

Ακομα και στις εφαρμογες του playstore που δουλευουν καλα  δεν κανω ενημερωση μεχρι να μου πουν οτι δεν γινεται να ανοιξουν αν δε γινει update

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adi32 said:

Κανενα προβλημα για μενα και καλυτερα να εχω την ησυχια μου οτι το κινητο θα παραμεινει ως εχει 

Ακομα και στις εφαρμογες του playstore που δουλευουν καλα  δεν κανω ενημερωση μεχρι να μου πουν οτι δεν γινεται να ανοιξουν αν δε γινει update

Από την μέρα που πήρα και μετά από 3 μεγάλες αναβαθμίσεις android δεν μπορώ να πω ότι έχει αλλάξει κάτι στο τι μου προσφέρει το κινητό...Ποιος ο λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια των πληροφοριών μου μόνο και μόνο για να έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό κτλ την στιγμή που δεν μου προσφέρει κάτι που να αξίζει τον κόπο...? Εκτός και αν είσαι προγραμματιστής και ξέρεις τι κάνεις και θέλεις παραμετροποίηση στο έπακρο κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, johngamer said:

Από την μέρα που πήρα και μετά από 3 μεγάλες αναβαθμίσεις android δεν μπορώ να πω ότι έχει αλλάξει κάτι στο τι μου προσφέρει το κινητό...Ποιος ο λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια των πληροφοριών μου μόνο και μόνο για να έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό κτλ την στιγμή που δεν μου προσφέρει κάτι που να αξίζει τον κόπο...? Εκτός και αν είσαι προγραμματιστής και ξέρεις τι κάνεις και θέλεις παραμετροποίηση στο έπακρο κτλ κτλ...

Ειμαι της αποψης οτι δουλευει καλα δεν το πειραζουμε 

Εχω χασει απειρες ωρες απο τη ζωη μου ειτε με κινητα ειτε με windows για να καταφερω να εχω αυτα που ειχα πριν απο αναβαθμισεις 

Πολλες φορες χανεις δυνατοτητες που τις χρειαζοσουν 

Και καλα στα windows πες τα περνας ολα παλι και απλα χανεις ωρες 

Στο κινητο δεν γινεται να επανελθεις 

 

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2024 at 7:11 ΠΜ, boymanos said:

Και να φανταστείς ότι ήρθε τυχαία στην ελλάδα μιάς και το s δείχνει κινέζικη αγορά, και τι σαπίλα φέρνουν στους ευρωπαίους, αλλά εκεί στην samsung φοβούνται τις πολλές πωλήσεις, μόλις δούν ότι ένα προιόν πουλάει την επόμενη χρονιά το θάβουν με exynos, δείτε Α53, Α54, S24 απλό και plus. Ας ελπίσουμε το 2025 να δούμε κάτι καλύτερο γιατί το Α52s έχει ακόμα πολλά ψωμιά να φάει.

Νταξει επειδη βλεπω την ψαχνεις εισαι λιγο υπερβολικος δηλαδη θελω να πω απο τοτε που βγηκε το A52s εχουν βγει αρκετες συσκευες και τις εχω παρει σχεδον ολες λογο μικροβιου.Φετος εχει βγαλει πολυ καλες συσκευες και η xiaomi στο λεω εγω που ημουν πολυ κατα.

Εφοσον υπαρχει εξελιξη καλο ειναι να την λεμε τωρα εχω στο σπιτι  και δοκιμαζω 4 συσκευες Galaxy A54 , xiaomi 13 pro plus , εχω ξαναπαρει S23 plus και σημερα μου ηρθε το poco x6 pro.Το δε poco  το ειχα απο φιλο πριν μερες και εμεινα αναυδος με τον επεξςργαστη που φοραει τον  dimensity 8300 ultra βγαλμενο απι τα σπλαχνα της TSMC χτυπαει εναμισι εκατομυριο στο ANTUTU μια μεγαλη  μεγαλη εξελιξη  κονταροχτυπιεται με τον snapdragon  8 gen 2 .

 

 

Τις επομενες μερες θα κανω διαφορες παρουσιασεις απο αυτα που περνανε απο τα χερια μου.

Εννοειται οτι το A52s παραμενει και το 2024 μια συγχρονη συσκευη που δουλευει πολυ καλα .

Και δω ενα δωρακι για ...οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...:classic_laugh:

Κωδικο για Poco x6 pro 5G στα 287 ευρω :classic_biggrin:

https://www.angroid.gr/αταξινόμητα/poco-x6-pro-tromero-mid-range-tilefono-poy-chara-mobile-gamer-molis-287-7e

Screenshot_20240201_184530_Samsung Internet.jpg

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2024 at 10:52 ΜΜ, boymanos said:

Πιστεύω ότι ο snap είναι πολύ καλύτερος και στο θέμα σήματος κινητής τηλεφωνίας.

Δε θα το έλεγα (εμπειρία χρήσης με S21 και S23)...

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα δυνατα και τα 2 μοντεμ του S21 και A52s με του s21 να εχει λιγο καλυτερο upload και download αλλα χειροτερο gps και λιγο χειροτερο οταν ειναι σε 5g  με αποτελεσμα ισως εκει να κανει μια μικρη διαφορα προς a52s.

Παιδες . . .

Ειμαστε βολτα με αμαξι κεντρο Αθηνα .

Εχουμε στο καθισμα του συνοδηγου galaxy s23 plus , galaxy A54, redmi 13 pro plus , poco x6 Pro.

Πηγαινουμε σε 3 συγκεκριμενα σημεια που υπαρχει παντα καταρρευση σηματος απο 5G  σε "Ε"...

1)Η πρωτη δοκιμη εγινε με συνεχως  αναμμενο το φωτισμο  οθονης  σε αναμονη στη κεντρικη οθονη...

Η δευτερη εγινε παιζοντας και στα 4 γνωστο μουσικο σταθμο...

Το καναμε 4 φορες δηλαδη δυο πηγαμε δυο ηρθαμε απο τα συγκεκριμενα σημεια που το σημα καταρεει σε "Ε"...

ΜΑΝΤΕΨΤΕ...

Exynos1380(a54)...Κατερρευσε...Δεν επανηλθε...

Snapdragon 8 gen 2(s23 plus) Κατερρευσε...δεν επανηλθε....

Dimensiry 7200  (redmi 13 pro plus) κατερρευσε επανηλθε μια φορα αλλα διεκοψε...

Dimensiry 8300 ultra (Poxo X6 Pro)...

ΔΕΝ ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ "Ε" ΜΕΣΑ ΕΠΑΙΖΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΝΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΘΑΝΑΝ ....ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΗΜΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΛΕΓΧΟΥΣ...

 

20240131_225756.jpg

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_nova said:

Ειναι αρκετα δυνατα και τα 2 μοντεμ του S21 και A52s με του s21 να εχει λιγο καλυτερο upload και download αλλα χειροτερο gps και λιγο χειροτερο οταν ειναι σε 5g  με αποτελεσμα ισως εκει να κανει μια μικρη διαφορα προς a52s.

Παιδες . . .

Ειμαστε βολτα με αμαξι κεντρο Αθηνα .

Εχουμε στο καθισμα του συνοδηγου galaxy s23 plus , galaxy A54, redmi 13 pro plus , poco x6 Pro.

Πηγαινουμε σε 3 συγκεκριμενα σημεια που υπαρχει παντα καταρρευση σηματος απο 5G  σε "Ε"...

1)Η πρωτη δοκιμη εγινε με συνεχως  αναμμενο το φωτισμο  οθονης  σε αναμονη στη κεντρικη οθονη...

Η δευτερη εγινε παιζοντας και στα 4 γνωστο μουσικο σταθμο...

Το καναμε 4 φορες δηλαδη δυο πηγαμε δυο ηρθαμε απο τα συγκεκριμενα σημεια που το σημα καταρεει σε "Ε"...

ΜΑΝΤΕΨΤΕ...

Exynos1380(a54)...Κατερρευσε...Δεν επανηλθε...

Snapdragon 8 gen 2(s23 plus) Κατερρευσε...δεν επανηλθε....

Dimensiry 7200  (redmi 13 pro plus) κατερρευσε επανηλθε μια φορα αλλα διεκοψε...

Dimensiry 8300 ultra (Poxo X6 Pro)...

ΔΕΝ ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ "Ε" ΜΕΣΑ ΕΠΑΙΖΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΝΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΘΑΝΑΝ ....ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΗΜΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΛΕΓΧΟΥΣ...

 

20240131_225756.jpg

S τα σχολια σου είναι απόλαυση..  κάνε ένα μικρό review για S23 plus που το έχεις κάμερα μπαταρία κλπ. Με Α52s ασχολείσαι πλεον ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, s_nova said:

Νταξει επειδη βλεπω την ψαχνεις εισαι λιγο υπερβολικος δηλαδη θελω να πω απο τοτε που βγηκε το A52s εχουν βγει αρκετες συσκευες και τις εχω παρει σχεδον ολες λογο μικροβιου.Φετος εχει βγαλει πολυ καλες συσκευες και η xiaomi στο λεω εγω που ημουν πολυ κατα.

Εφοσον υπαρχει εξελιξη καλο ειναι να την λεμε τωρα εχω στο σπιτι  και δοκιμαζω 4 συσκευες Galaxy A54 , xiaomi 13 pro plus , εχω ξαναπαρει S23 plus και σημερα μου ηρθε το poco x6 pro.Το δε poco  το ειχα απο φιλο πριν μερες και εμεινα αναυδος με τον επεξςργαστη που φοραει τον  dimensity 8300 ultra βγαλμενο απι τα σπλαχνα της TSMC χτυπαει εναμισι εκατομυριο στο ANTUTU μια μεγαλη  μεγαλη εξελιξη  κονταροχτυπιεται με τον snapdragon  8 gen 2 . Τις επομενες μερες θα κανω διαφορες παρουσιασεις απο αυτα που περνανε απο τα χερια μου.

Εννοειται οτι το A52s παραμενει και το 2024 μια συγχρονη συσκευη που δουλευει πολυ καλα .

Και δω ενα δωρακι για ...οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...:classic_laugh:

Κωδικο για Poco x6 pro 5G στα 287 ευρω :classic_biggrin:

https://www.angroid.gr/αταξινόμητα/poco-x6-pro-tromero-mid-range-tilefono-poy-chara-mobile-gamer-molis-287-7e

Κινέζικο;;;; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, evris2013 said:

Κινέζικο;;;; 

Ναι Αν εννοείς στο site με το κουπόνι.

Στο επίσημο κατάστημα είναι αρκετά ποιο ακριβό  αλλα...Με έως 3 χρόνια εγγύηση και δωρεάν αλλαγή μπαταρίας όλα τα χρόνια μέσα σε αυτή.

https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/Ολα-τα-Smartphones/smartphone-poco-x6-pro-5g-black-12-512gb.aspx

 

 

1 ώρα πριν, christos_087 said:

S τα σχολια σου είναι απόλαυση..  κάνε ένα μικρό review για S23 plus που το έχεις κάμερα μπαταρία κλπ. Με Α52s ασχολείσαι πλεον ?

Για review είναι παλιες συσκευές τι θες να μάθεις οι συσκευές είναι πολύ κοντά μεταξύ τους με διάφορες λίγο κάμερα λίγο μπαταρία  κάποιες άλλες λεπτομέρειες κτλ.Πιστεψε με δεν είναι άξιο λόγου είναι γνωστά τα περισσότερα οπότε....

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...