Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα γιατί μπήκε ένα καφέ πλαίσιο στη δεύτερη οθόνη μετά την αρχική και δεν ξέρω πως να το αφαιρέσω; 

Screenshot_20231208_151006_One UI Home.jpg

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 ώρες πριν, NikosChandolias said:

Εγώ πάντως μέχρι στιγμής παρατηρώ εξαιρετική ανταπόκριση πλέον του κινητού. Έχει γίνει σαφέστατη βελτίωση στην ταχύτητα. Η κατανάλωση φαίνεται όντως ελαφρώς αυξημένη αλλά πιστεύω ότι μέσα στις επόμενες ημέρες θα επανέλθει στα προηγούμενα επίπεδα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Όντως το κινητό είναι πολύ γρήγορο και smooth. Γεγονός είναι ότι λειτουργεί στα 10gb Ram (6+4) από προεπιλογή. Αυτό φαίνεται αν πας ρυθμίσεις-φροντίδα συσκευής-μνήμη-Ram plus. Είναι ήδη ρυθμισμένο στην μεσαία επιλογή (4gb). Διαθέσιμες επιλογές είναι: 2gb ή 4gb ή 6gb Ram επιπλέον των βασικών 6gb.

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Αααα τι ωραια παει με την 6 ,  σφαιρα , λαδι ωραια Sammy λες και ειναι το A53s που δεν εβγαλες ποτε μπραβο  !!!

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ εγώ περίμενα στο απλό Α52 πώς κ πώς να δώ στην οθόνη "διαθεσιμη ενημέρωση" και τον αριθμό 6.0 βλεπω ξαφνικά one ui 5.1 και απλά μια ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου...😵💫Τζάμπα η χαρά..οπότε εμείς οι απλοί 4gάκιδες δεν θα την πάρουμε καθόλου ή απλά θα αργήσει;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Αααα τι ωραια παει με την 6 ,  σφαιρα , λαδι ωραια Sammy λες και ειναι το A53s που δεν εβγαλες ποτε μπραβο  !!!

Στοιχίζουν οι snap και θα πέσει έξω το μαγαζί, τώρα γιατί την  χρησιμοποιεί μόνο για το s23 καί  s24 ultra και όχι για άλλα μοντέλα είναι ντροπή της και δείχνει ότι είναι κακή εταιρεία. ( πέρυσι πανηγύριζε για την συμφωνία της με την qualcomm ).

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, boymanos said:

Στοιχίζουν οι snap και θα πέσει έξω το μαγαζί, τώρα γιατί την  χρησιμοποιεί μόνο για το s23 καί  s24 ultra και όχι για άλλα μοντέλα είναι ντροπή της και δείχνει ότι είναι κακή εταιρεία. ( πέρυσι πανηγύριζε για την συμφωνία της με την qualcomm ).

Εξαρτάται στο τι συμφώνησαν.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evris2013 said:

Εξαρτάται στο τι συμφώνησαν.  

Εγώ προσωπικά άλλαξα μπαταρία πριν ένα μήνα στο Α52s και χάρηκα που το android 14 απογείωσε το κινητό σε συνδυασμό με τον snap θα το κρατήσω όσο αντέξει, exynos ποτέ πλέον.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Εγώ προσωπικά άλλαξα μπαταρία πριν ένα μήνα στο Α52s και χάρηκα που το android 14 απογείωσε το κινητό σε συνδυασμό με τον snap θα το κρατήσω όσο αντέξει, exynos ποτέ πλέον.

Πόσο σου βγήκε η μπαταρία, σε περίπτωση που χρειαστώ κάποια στιγμή; 

Το τελευταίο με Snap της σειράς Α5x είναι η συσκευή μας. Από τα Α2x και κάτω βάζουν Snap τώρα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, evris2013 said:

Πόσο σου βγήκε η μπαταρία, σε περίπτωση που χρειαστώ κάποια στιγμή; 

Το τελευταίο με Snap της σειράς Α5x είναι η συσκευή μας. Από τα Α2x και κάτω βάζουν Snap τώρα. 

Ενα μηνα πριν ληξη η εγγυηση στη smartec πληρωσα 26 ευρω και μου αλλαξαν δωρεαν και τον κονεκτορα στη θυρα φορτισης καθοσον ειχε προβλημα συμφωνα με τον ελεγχο του κινητου που κανουν και μου εδωσαν τυπωμενο και τον διαγνωστικο ελεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν είναι και τόσο ακριβή. Παλιά που άλλαζες μπαταρία μόνος σου και είχαν και πολύ λιγότερα mAh πλήρωνες 30-33€ θυμάμαι. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Α δεν είναι και τόσο ακριβή. Παλιά που άλλαζες μπαταρία μόνος σου και είχαν και πολύ λιγότερα mAh πλήρωνες 30-33€ θυμάμαι. 

Αν είναι εκτός 2ετούς εγγύησης θα είναι πιο ακριβή γιατί θα σε χρεώσουν και εργατικά.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, boymanos said:

Στοιχίζουν οι snap και θα πέσει έξω το μαγαζί, τώρα γιατί την  χρησιμοποιεί μόνο για το s23 καί  s24 ultra και όχι για άλλα μοντέλα είναι ντροπή της και δείχνει ότι είναι κακή εταιρεία. ( πέρυσι πανηγύριζε για την συμφωνία της με την qualcomm ).

Δεν θυμαμαι τοσα χρονια  συσκευη μετα απο ενα βουνο διαρκων αναβαθμισεων καθε μηνα ξαφνικα να δεχεται καινουργιο λειτουργικο και να πηγαινει καλυτερα απο αυτο που ηρθε την πρωτη φορα που ανοιγεις το κουτι . Μαλλον οι προγραμματιστες τωμ αναλογων τμηματων  εφαρμοσαν το ρητο "Η ζωη ειναι μικρη για ναναι θλιβερη"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Χθες εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατι είχα πρόβλημα με την μπαταρία.Μετα περάστηκε η 6.0.Σημερα παρατήρησα σε όλες τις κλήσεις που έκανα έχοντας ανοιχτή ακρόαση έναν περίεργο ήχο,ο οποίος δεν σταματούσε.Εκλεισα την ανοιχτή ακρόαση και σταμάτησε.Επισης όταν μιλούσα μετά από 1,5 περίπου λεπτό έπεφτε η κλήση.Το έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος?Θα διορθωθεί με καινούργια αναβάθμιση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2023 at 2:11 ΜΜ, pt2937 said:

Σωστός,μόνο που τα χρώματα είναι από προεπιλογή άτονα και επηρεάζουν και άλλα χρώματα στο τηλέφωνο.

 Παιδιά έχουμε λύση για αυτο ώστε να είναι μόνο στη γραμμή της μπάρας κύλισης και πουθενά αλλού? Μου λείπει το μπλε χρώμα που είχα..δεν θέλω αυτο το ασπρογκρι

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, christos_087 said:

 Παιδιά έχουμε λύση για αυτο ώστε να είναι μόνο στη γραμμή της μπάρας κύλισης και πουθενά αλλού? Μου λείπει το μπλε χρώμα που είχα..δεν θέλω αυτο το ασπρογκρι

 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites



Επισης όταν μιλούσα μετά από 1,5 περίπου λεπτό έπεφτε η κλήση.Το έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος?Θα διορθωθεί με καινούργια αναβάθμιση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Και σε μένα σήμερα σε μία κλήση κόπηκε 3 φορές. Στη συνέχεια δεν το έκανε ξανά αλλά θα το παρακολουθήσω και θα επανέλθω



Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έκανε κάτι άλλο που δεν το έκανε ποτέ με την 13. Έχασε την κάρτα σιμ 3 φορές σε 3 μέρες. Έστω και στιγμιαία. Την μία φορά χρειάστηκε επανεκκίνηση για να την δει.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Ωραία απλά θα ήθελα να είναι μόνο αυτό μπλε. Όλα τα άλλα άσπρα όπως στο 13 

1 hour ago, christos_087 said:

Ωραία απλά θα ήθελα να είναι μόνο αυτό μπλε. Όλα τα άλλα άσπρα όπως στο 13 

Ποιά ήταν άσπρα στο 13; ότι ενεργοποιούσες γινόταν μπλε. Αυτό γίνεται και τώρα. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο. 

 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν φαίνεται να γίνεται. Και πολύ καλά, κατά τη γνώμη μου. Αν σταματήσεις το volte, η μόνη επιλογή για να μιλήσεις είναι πλέον μέσω του αρχαίου δικτύου gsm. Με το αποτέλεσμα να είναι φυσικά να έχεις κλήση που και καθυστερεί να πραγματοποιηθεί και με πάρα πολύ χειρότερη ποιότητα ηχητικά. Γιατί να θες να το κλείσεις;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, esertas said:

Σε μένα έκανε κάτι άλλο που δεν το έκανε ποτέ με την 13. Έχασε την κάρτα σιμ 3 φορές σε 3 μέρες. Έστω και στιγμιαία. Την μία φορά χρειάστηκε επανεκκίνηση για να την δει.

Σε ανύποπτες στιγμές χάνω και εγώ την δεύτερη sim.
Τελικά βλέπω ότι δεν συμβαίνει μόνο σε εμένα...

 Θα το πάω στο service για να δω τι θα γίνει με αυτό το πρόβλημα που το είχα από την προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, koinos123 said:

Σε ανύποπτες στιγμές χάνω και εγώ την δεύτερη sim.
Τελικά βλέπω ότι δεν συμβαίνει μόνο σε εμένα...

 Θα το πάω στο service για να δω τι θα γίνει με αυτό το πρόβλημα που το είχα από την προηγούμενη έκδοση.

Πριν το πας για service κάνε μια αλλαγή στην sim σε περίπτωση που την έχεις πολύ καιρό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...