Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός, το hardware των συσκευών μένει πίσω και ο συνδυασμός ενημερώσεων λογισμικού και εφαρμογών που γίνονται όλο και πιο απαιτητικά, δημιουργεί πρόβλημα στην απόδοση. 

Βέβαια ένα μέρος ευθύνης φέρουν και οι εταιρίες καθώς όσο περνάει ο καιρός δεν δίνουν την πρέπουσα σημασία στην ποιότητα των ενημερώσεων - αναβαθμίσεων.

Αυτό είναι εμφανές σε low budget και mid range συσκευές και είναι δύσκολο έως αδύνατον να αποφευχθεί. Για flagships δεν έχω άποψη διότι ποτέ δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ισχυει αυτο απο την στιγμη που μια εταιρια δηλωνει οτι μια συσκευη θα δεχθει πχ.3-4 αναβαθμισεις λειτουργικου και 5 χρονια security patch η συσκευη θα λειτουργει μια χαρα. Και οσο για τους χακερ σιγα μην ασχολουνται αν ο Τασος ο ταξιτζης μιλαει με την Σουλα την κομμωτρια στο facebook αλλη δουλεια δεν εχει να κανει...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά,

όταν μιλάω με το κινητό και τελειώνει η κλήση τότε το απομακρύνω από αυτί μου για να πατήσω το κόκκινο κουμπί τερματισμού αλλά πάντα η οθόνη είναι πολύ σκοτεινή και δεν φαίνεται το κουμπί. Γιατί το κάνει αυτό, δεν έχει αισθητήρα να καταλαβαίνει ότι απομακρύνω το κινητό από το αυτί μου; Διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση για αρχή κ μετά δες αν την φωτεινότητα την έχεις στο αυτόματο κ τέλος δες αν επηρεάζει θήκη η προστασία οθόνης.  

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, parlapipas25 said:

Καλημέρα, ψάχνω να πάρω τζαμακι για το κινητό και σκέφτομαι για Spigen . Υπάρχει κάτι καλύτερο;

 

On 20/9/2023 at 10:22 ΜΜ, adi32 said:

Ήρθε σήμερα το νέο τζαμακι. 

Ποτέ δε με έχει απογοητεύσει. 

Μπαίνει πάντα τέλεια δεν κάνει δαχτυλιές και δε χαλάει με τον καιρό 

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protectorsamsung-galaxy-a52s-5g-3842653.html

δες αυτο και δε θα χασεις

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adi32 said:

 

δες αυτο και δε θα χασεις

και αυτό δες για πιο άμεση παραλαβή https://www.skroutz.gr/s/31587175/Ancus-Nano-Shield-Tempered-Glass-Galaxy-A52.html το έχω από τον Ιούλιο μετά από διάφορα tempered που έχω χρησιμοποιήσει και όλα μα όλα λίγο πολύ προβληματικά , και είναι το μοναδικό απροβλημάτιστο μέχρι στιγμής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καμμιά καλή μεμβράνη δοκιμασμένη που να καλύπτει όλη την επιφάνεια της οθόνης? ( δλδ να μην αφηνει μεγαλα κενα) ή την γνώμη σας για τις μεμβράνες της irepair αν έχει βάλει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, boymanos said:

Καλημέρα, καμμιά καλή μεμβράνη δοκιμασμένη που να καλύπτει όλη την επιφάνεια της οθόνης? ( δλδ να μην αφηνει μεγαλα κενα) ή την γνώμη σας για τις μεμβράνες της irepair αν έχει βάλει κάποιος.

Εγώ από irepair έχω βάλει σε 3 κινητά κ είναι άψογη η τοποθέτηση. Ότι μικρό εκδορές γίνουν εξαφανίζετε.  Το μόνο μελανό σημείο είναι ότι αφήνει δαχτυλιές εύκολα.  

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, BEBAKOS said:

Καλησπέρα παιδια. Ξερετε θεσσαλονικη καποιον για να αλλαξω οθονη που εσπασε και να ειναι οικονομικά;

Κάνε και μια ερώτηση εδώ:

https://epaggelmaties.tsakbam.eu/kiniti_tilefonia/332274

Ήταν κατάστημα Nokia Care παλιά. Πιστεύω πως θα είναι φθηνότερος από κάποιο επίσημο Samsung service. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, green dragon said:

Ήρθε ενημέρωση 

 

Screenshot_20231011_160531_Software update.jpg

Screenshot_20231011_160541_Software update.jpg

Αααα πολύ νωρίς αυτό τον μήνα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, boymanos said:

Καλημέρα, καμμιά καλή μεμβράνη δοκιμασμένη που να καλύπτει όλη την επιφάνεια της οθόνης? ( δλδ να μην αφηνει μεγαλα κενα) ή την γνώμη σας για τις μεμβράνες της irepair αν έχει βάλει κάποιος.

Αν μιλάμε για τζαμάκια προστασίας, που να μην αφήνουν την παραμικρή δαχτυλιά, πας σε spiegen ή nillkin. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει στην αρχή του χρόνου από ενημερώσεις. 

Σε σχέση με τότε πως πάει το κινητό σε μπαταρία και αν έγινε πιο αργό? 

Τώρα η μπαταρία πέφτει 10% κάθε ώρα οθόνης 

Link to comment
Share on other sites

Αργό σίγουρα δεν έγινε ίσα ίσα που πάει πάρα πολύ καλά.  Τώρα για την μπαταρία..... δεν είναι και πολύ σίγουρο αυτό που θα σου πω, αν όχι τα ίδια μια μικρή πτώση ίσως κ υπάρχει. Αλλά είναι κ κινητό που δεν προσέχετε ούτε κλείνει ποτέ τα βράδια ούτε επανεκκίνηση  γίνονται ..... κ πάει λέγοντας... 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Αααα πολύ νωρίς αυτό τον μήνα!
Κι από 11 του μήνα έχει πάει 17 και ακόμα στα Cosmote...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Εισακούστηκες...
b7899c5da6786330a304b37467bab2e5.jpg

Για τα Cosmote όχι ακόμα. Σε Cosmote Rom δεν ήρθε. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένανε που έχω κοσμοτε συμβόλαιο ήρθε εδώ και μέρες, βέβαια το κινητό το πήρα από τα public

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, nikoseggo3 said:

Εμένανε που έχω κοσμοτε συμβόλαιο ήρθε εδώ και μέρες, βέβαια το κινητό το πήρα από τα public

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με Cosmote Rom είναι το δικό μου. Αργούν πιο πολύ. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εισακούστηκες...
b7899c5da6786330a304b37467bab2e5.jpg
Πράγματι, έπρεπε να θυμώσω για να έρθει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά οτι .... γράφετε από τις 9 του μήνα έχει έρθει σε εμένα Cosmote...πας έλεγχος για ενημέρωση και την κατεβάζεις, τώρα πως εμπλέκετε χρήστες Vodafon να μιλούν για Cosmote ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pt2937 said:

Πραγματικά οτι .... γράφετε από τις 9 του μήνα έχει έρθει σε εμένα Cosmote...πας έλεγχος για ενημέρωση και την κατεβάζεις, τώρα πως εμπλέκετε χρήστες Vodafon να μιλούν για Cosmote ..

Βασικά το θέμα δεν είναι ποιου παρόχου έχεις sim στην συσκευή 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pt2937 said:

Πραγματικά οτι .... γράφετε από τις 9 του μήνα έχει έρθει σε εμένα Cosmote...πας έλεγχος για ενημέρωση και την κατεβάζεις, τώρα πως εμπλέκετε χρήστες Vodafon να μιλούν για Cosmote ..

Εκτός της σύνδεσης παίζει ρόλο η ρομ. Αν έχεις ρομ της Cosmote αργεί.

Edit: Μόλις ήρθε και σε μένα. Το πρωί δεν υπήρχε. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...