Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 23/6/2023 at 3:30 ΜΜ, taliban said:

Προσωπικά είμαι εδώ και χρόνια με dnsforge.de απόλυτα ικανοποιημένος 

 

23 ώρες πριν, evris2013 said:

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Μόνο στο παιχνίδι που παίζω το βάζω στο αυτόματο για να μου δίνει μπόνους μετά τη διαφήμιση. 

Να σας ρωτήσω παίδες; Στις ρυθμίσεις, στο πεδίο "προσωπικό dns", πληκτρολογείς ----> dnsforge.de ----> OK

και είναι εντάξει; ή χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

16 minutes ago, green dragon said:

 

Να σας ρωτήσω παίδες; Στις ρυθμίσεις, στο πεδίο "προσωπικό dns", πληκτρολογείς ----> dnsforge.de ----> OK

και είναι εντάξει; ή χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις ακόμη;

Ναι έτσι ακριβώς.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. 

Επανέρχομαι στο θέμα της οθόνης,  που μου κάνει κατά διαστήματα κάτι σαν φλας και επίσης βγάζει που και που ένα σαν μωσαϊκό.  Αυτά τα παρατηρώ κυρίως όταν είμαι σε κλήση. 

Την συσκευή την έχω περίπου 4 μήνες και έχω υπόλοιπο εγγύησης 20 μήνες. 

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να το πάω τώρα για service στην αντιπροσωπεία η να το αφήσω μερικούς μήνες ακόμη, ώστε να εκμεταλλευτώ αργότερα μια καινούργια μπαταρία;

Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα,  αλλά μήπως κάποια στιγμή πάθει ολικό black out και με αφήσει στα κρύα του λουτρού;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, green dragon said:

Καλησπέρα φίλοι μου. 

Επανέρχομαι στο θέμα της οθόνης,  που μου κάνει κατά διαστήματα κάτι σαν φλας και επίσης βγάζει που και που ένα σαν μωσαϊκό.  Αυτά τα παρατηρώ κυρίως όταν είμαι σε κλήση. 

Την συσκευή την έχω περίπου 4 μήνες και έχω υπόλοιπο εγγύησης 20 μήνες. 

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να το πάω τώρα για service στην αντιπροσωπεία η να το αφήσω μερικούς μήνες ακόμη, ώστε να εκμεταλλευτώ αργότερα μια καινούργια μπαταρία;

Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα,  αλλά μήπως κάποια στιγμή πάθει ολικό black out και με αφήσει στα κρύα του λουτρού;

Να το πας πριν σ' αφήσει στα κρύα του λουτρού! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, green dragon said:

Καλησπέρα φίλοι μου. 

Επανέρχομαι στο θέμα της οθόνης,  που μου κάνει κατά διαστήματα κάτι σαν φλας και επίσης βγάζει που και που ένα σαν μωσαϊκό.  Αυτά τα παρατηρώ κυρίως όταν είμαι σε κλήση. 

Την συσκευή την έχω περίπου 4 μήνες και έχω υπόλοιπο εγγύησης 20 μήνες. 

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να το πάω τώρα για service στην αντιπροσωπεία η να το αφήσω μερικούς μήνες ακόμη, ώστε να εκμεταλλευτώ αργότερα μια καινούργια μπαταρία;

Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα,  αλλά μήπως κάποια στιγμή πάθει ολικό black out και με αφήσει στα κρύα του λουτρού;

Κι εγώ για αργότερα το αφήνω οπότε θα κονομησω νέα οθόνη και μπαταρία. 

Αν και εμένα πλέον το κάνει πάρα πολύ σπάνια 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο στο Google, διάβασα ότι αν απενεργοποιήσω την "προσαρμόσιμη φωτεινότητα" στις ρυθμίσεις, μπορεί να λυθεί το πρόβλημα. 

Θα το δοκιμάσω και αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, green dragon said:

Ψάχνοντας λίγο στο Google, διάβασα ότι αν απενεργοποιήσω την "προσαρμόσιμη φωτεινότητα" στις ρυθμίσεις, μπορεί να λυθεί το πρόβλημα. 

Θα το δοκιμάσω και αυτό. 

Πάντως 9 μήνες που έχω τη συσκευή δεν με παρουσίασε τέτοιο θέμα ποτέ. Αν και την είχα από την αρχή απενεργοποιημένη την "προσαρμόσιμη φωτεινότητα". 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο στο Google, διάβασα ότι αν απενεργοποιήσω την "προσαρμόσιμη φωτεινότητα" στις ρυθμίσεις, μπορεί να λυθεί το πρόβλημα. 
Θα το δοκιμάσω και αυτό. 
Θα το δοκιμάσω κι εγώ και θα γράψω. Η Samsung στο τηλέφωνο έκανε το παγώνι και μου έλεγε ότι δεν είναι πρόβλημα σε παρτίδα και μου το κάνει λόγω κάποιας εφαρμογής...
Αν όντως είναι αυτό θα το κρατήσω έτσι και πριν τηλ λήξη της εγγύησης 4/24 θα το πάω να το φτιάξουν.
Μιλάμε σε ταξίδι την Κυριακή με ανοιχτό το Google map μου έσπασε τα νεύρα μόλις γυρνούσε σε edge

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sgatzo said:

Θα το δοκιμάσω κι εγώ και θα γράψω. Η Samsung στο τηλέφωνο έκανε το παγώνι και μου έλεγε ότι δεν είναι πρόβλημα σε παρτίδα και μου το κάνει λόγω κάποιας εφαρμογής...
Αν όντως είναι αυτό θα το κρατήσω έτσι και πριν τηλ λήξη της εγγύησης 4/24 θα το πάω να το φτιάξουν.
Μιλάμε σε ταξίδι την Κυριακή με ανοιχτό το Google map μου έσπασε τα νεύρα μόλις γυρνούσε σε edge

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε αυτό 

Screenshot_20230627_225959_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, green dragon said:

Καλησπέρα φίλοι μου. 

Επανέρχομαι στο θέμα της οθόνης,  που μου κάνει κατά διαστήματα κάτι σαν φλας και επίσης βγάζει που και που ένα σαν μωσαϊκό.  Αυτά τα παρατηρώ κυρίως όταν είμαι σε κλήση. 

Την συσκευή την έχω περίπου 4 μήνες και έχω υπόλοιπο εγγύησης 20 μήνες. 

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να το πάω τώρα για service στην αντιπροσωπεία η να το αφήσω μερικούς μήνες ακόμη, ώστε να εκμεταλλευτώ αργότερα μια καινούργια μπαταρία;

Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα,  αλλά μήπως κάποια στιγμή πάθει ολικό black out και με αφήσει στα κρύα του λουτρού;

Πριν την λήξη εννοείται θα το πας στην smarteck που γνωρίζουν το πρόβλημα δεν πρόκειται να σου φέρουν αντίρρηση κ δεν πρόκειται να σε αφήσει.  

Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση χρόνο και κάτι με το A52s, όλα μια χαρά ευχαριστημένος, αν και κάποια ψιλοκολληματάκια τα τρώει που και που... Έχω το 6/128... με ψιλο τρώει για αλλαγή...

Έλεγα για το Α54 8/256 αλλά το απέρριψα γιατί ας πούμε είναι ένα ελαφρώς βελτιωμένο Α52s με μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.

Τώρα σκέφτομαι για S23 ή S23+... για πείτε γνώμες... με τι συσκευή αξίζει να αλλάξεις το a52s (σε samsung πάντα).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnkarak said:

Ενάμιση χρόνο και κάτι με το A52s, όλα μια χαρά ευχαριστημένος, αν και κάποια ψιλοκολληματάκια τα τρώει που και που... Έχω το 6/128... με ψιλο τρώει για αλλαγή...

Έλεγα για το Α54 8/256 αλλά το απέρριψα γιατί ας πούμε είναι ένα ελαφρώς βελτιωμένο Α52s με μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.

Τώρα σκέφτομαι για S23 ή S23+... για πείτε γνώμες... με τι συσκευή αξίζει να αλλάξεις το a52s (σε samsung πάντα).

S23+    γιατι σε λιγο καιρο δεν θα ξαναβρεις snapdragon στην samsung.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnkarak said:

Ενάμιση χρόνο και κάτι με το A52s, όλα μια χαρά ευχαριστημένος, αν και κάποια ψιλοκολληματάκια τα τρώει που και που... Έχω το 6/128... με ψιλο τρώει για αλλαγή...

Έλεγα για το Α54 8/256 αλλά το απέρριψα γιατί ας πούμε είναι ένα ελαφρώς βελτιωμένο Α52s με μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.

Τώρα σκέφτομαι για S23 ή S23+... για πείτε γνώμες... με τι συσκευή αξίζει να αλλάξεις το a52s (σε samsung πάντα).

Εγω που εχω και αλλες συσκευες αλλα εχω επισης δικο μου φιλο με καταστημα συσκευων και στην πρωινη εργασια  στον ομιλο που δουλευω εχω δεκαδες αλλες συσκευες να σε πληροφορησω  οτι και να παρεις δεν θα δεις καμια διαφορετικη εμπειρια χρησης παρα μονο στις καμερες σε λεπτομεριες Ολες οι συσκευες ειναι σαν ιδιες με μικρες διαφοροποιησεις εξωτερικα που μετα απο λιγες μερες δεν παιζει ρολο οταν τις βαζεις διπλα-διπλα χμμμ ψαχνεις να βρεις λεπτομεριες για ναχαμε να λεγαμε,ναχαμε να πουμε...Κρατα Α52s αλλο ενα χρονο μια και θα παρει android 14  και κοιτα εαν οι εταιριες στις καινουργιες κυκλοφοριες δωσουν κατι διαφορετικο κυριως στην μεσαια κατηγορια που αξιζει πλεον αλλα φετος εμεινε ψιλο-στασιμη (στην Ευρωπη γιατι σε ασιατικες χωρες η Σαμμυ εδωσε το κατι παραπανω στη μεσαια κατηγορια).Εδω Ευρωπη Α54 αλλα αλλου εστειλε το Μ54-F54 με τουμπανο μπαταρια αλλη καμερα και μεγαλη Οθονη σε σχεση με Α54.

Edit: Εαν θα πας σε αλλες εταιριες εχουνε καποιες βελτιωσεις αλλα δεν δινουν πανω απο δυο ενημερωσεις λειτουργικων μονο η samsung δινει 3-4 .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnkarak said:

Ενάμιση χρόνο και κάτι με το A52s, όλα μια χαρά ευχαριστημένος, αν και κάποια ψιλοκολληματάκια τα τρώει που και που... Έχω το 6/128... με ψιλο τρώει για αλλαγή...

Έλεγα για το Α54 8/256 αλλά το απέρριψα γιατί ας πούμε είναι ένα ελαφρώς βελτιωμένο Α52s με μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.

Τώρα σκέφτομαι για S23 ή S23+... για πείτε γνώμες... με τι συσκευή αξίζει να αλλάξεις το a52s (σε samsung πάντα).

Κι εγώ το S23 Ultra σκέφτομαι, αλλά για πολύ αργότερα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκιο τα παιδιά!Στα συν πριν λήξει η εγγύηση πας λες ότι η οθόνη κάνει τα κόλπα της και έχεις και καινούργια μπαταρία-οθόνη και αν θέλεις βάζεις και Los 20 που επίσημα το κινητό και είσαι για αλλά 2 χρόνια τουλάχιστον οκ!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σημαινει εχεις και "καινουργια μπαταρια" οταν πας στο σερβις?  Για δωστε μου λιγο τα φωτα σας

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σημαινει εχεις και "καινουργια μπαταρια" οταν πας στο σερβις?  Για δωστε μου λιγο τα φωτα σας
Τι άλλο θα μπορούσε να σημαίνει άραγε;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, chios said:
1 ώρα πριν, jimaska said:
Τι ακριβως σημαινει εχεις και "καινουργια μπαταρια" οταν πας στο σερβις?  Για δωστε μου λιγο τα φωτα σας

Τι άλλο θα μπορούσε να σημαίνει άραγε;

Ξερω γω εσυ θα μου πεις.  Το παλικαρι αναφερει προβλημα με την οθονη.  Η μπαταρια που κολλαει?

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimaska said:

Ξερω γω εσυ θα μου πεις.  Το παλικαρι αναφερει προβλημα με την οθονη.  Η μπαταρια που κολλαει?

Αν παρακολουθούσες θα είχες διαβάσει ότι αλλάζουν και μπαταρία μαζί με τα υπόλοιπα όταν υπάρχει αυτό το θέμα με την οθόνη στο τηλέφωνο..... Αν λέω εγώ τώρα και εσύ θα πεις είναι 200 σελίδες και μπλα μπλα κάνεις δεν διαβάζει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, jimaska said:

Ξερω γω εσυ θα μου πεις.  Το παλικαρι αναφερει προβλημα με την οθονη.  Η μπαταρια που κολλαει?

Αν η οθόνη σου παρουσιάζει κάποια μικροπροβλήματα ή ακόμη και αν ισχυριστείς στη smarter ότι έχει μικροπροβλήματα, το δέχονται αν είσαι εντός εγγύησης και αλλάζουν την οθόνη και μαζί τη μπαταρία. 

Επομένως φροντίζεις να το πας στο service 2-3 μήνες πριν λήξει η εγγύηση, ώστε με καινούργια οθόνη και μπαταρία να βγάλεις 1-2 χρόνια ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sotosok said:

Αν παρακολουθούσες θα είχες διαβάσει ότι αλλάζουν και μπαταρία μαζί με τα υπόλοιπα όταν υπάρχει αυτό το θέμα με την οθόνη στο τηλέφωνο..... Αν λέω εγώ τώρα και εσύ θα πεις είναι 200 σελίδες και μπλα μπλα κάνεις δεν διαβάζει τίποτα 

Πάνε κι εσύ 200 σελίδες πίσω να διαβάσεις και τα προηγούμενα αστειάκια που έγραψα! Τι λες;;;... Ή βαριέσαι μήπως;;;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sotosok said:

Αν παρακολουθούσες θα είχες διαβάσει ότι αλλάζουν και μπαταρία μαζί με τα υπόλοιπα όταν υπάρχει αυτό το θέμα με την οθόνη στο τηλέφωνο..... Αν λέω εγώ τώρα και εσύ θα πεις είναι 200 σελίδες και μπλα μπλα κάνεις δεν διαβάζει τίποτα 

Λογικα αυτο θα επρεπε να ειχε απαντησει και ο φιλος παραπανανω αλλα......Σε ευχαριστω για την απαντηση παντως.  Και οχι δεν το ηξερα.  Δεν εχω παρακολουθησει ολο το νημα. 

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, green dragon said:

Αν η οθόνη σου παρουσιάζει κάποια μικροπροβλήματα ή ακόμη και αν ισχυριστείς στη smarter ότι έχει μικροπροβλήματα, το δέχονται αν είσαι εντός εγγύησης και αλλάζουν την οθόνη και μαζί τη μπαταρία. 

Επομένως φροντίζεις να το πας στο service 2-3 μήνες πριν λήξει η εγγύηση, ώστε με καινούργια οθόνη και μπαταρία να βγάλεις 1-2 χρόνια ακόμη. 

κι αν η οθόνη σου είναι μια χαρά και πας για αλλαγή για να χεις νέα μπαταρία και σου βγει προβληματική η νέα οθόνη!?!? 😛 😛 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...