Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, challenge143 said:

Στην raw φωτογραφία προϋποθέτει να ξέρεις να κάνεις edit το οποίο είναι και χρονοβόρο αλλά βγάζει αρκετά καλά αποτελέσματα για τα λεφτά που κοστίζει 

Τεχνικά μιλάω πάντα, προφανώς και για κάποιον που ξέρει. Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο πέρα από το open και δεν ξέρω τι παίζει με το gcam. Μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα από raw στο open είναι ΠΟΛΥ ανώτερα από το app της Samsung και αναρωτιέμαι αν το gcam ή κάποιο άλλο αξίζει τον κόπο. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 minutes ago, johngamer said:

Τεχνικά μιλάω πάντα, προφανώς και για κάποιον που ξέρει. Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο πέρα από το open και δεν ξέρω τι παίζει με το gcam. Μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα από raw στο open είναι ΠΟΛΥ ανώτερα από το app της Samsung και αναρωτιέμαι αν το gcam ή κάποιο άλλο αξίζει τον κόπο. 

Ε μάλλον αξίζει πιο πολύ μια gcam. Αλλιώς θα κατεβάζαμε όλοι μια open camera και θα ήμασταν εντάξει. Δεν θα μπαίναμε σε περιπέτειες με xml και Telegramm.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, johngamer said:

Τεχνικά μιλάω πάντα, προφανώς και για κάποιον που ξέρει. Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο πέρα από το open και δεν ξέρω τι παίζει με το gcam. Μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα από raw στο open είναι ΠΟΛΥ ανώτερα από το app της Samsung και αναρωτιέμαι αν το gcam ή κάποιο άλλο αξίζει τον κόπο. 

εχει βαλει ο Αντρεας παραπανω οδηγο για GCAM με καταπληκτικα αποτελεσματα  

https://myphone.gr/forum/topic/190162/?do=findComment&comment=7165964

IMG_20230507_122815_Day 52874521975_2e5c534626_o

 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία αποτελέσματα δεν λέω. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν είναι καλύτερα από τα raw, όχι τα jpeg που τραβάει πχ το Open Camera. Αν κάνει δηλαδή κάτι παραπάνω από ότι το να τροποποιεί διαφορετικά ή πιο επιθετικά την raw εικόνα. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, johngamer said:

Πολύ ωραία αποτελέσματα δεν λέω. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν είναι καλύτερα από τα raw, όχι τα jpeg που τραβάει πχ το Open Camera. Αν κάνει δηλαδή κάτι παραπάνω από ότι το να τροποποιεί διαφορετικά ή πιο επιθετικά την raw εικόνα. 

Κατάλαβα τι ακριβώς ζητάς.  Πιστεύω ότι δεν θα το βρεις σε gcam αυτό.  Το κινητό αυτό δεν είναι και ότι καλύτερο στο φωτογραφικό κομμάτι, ΑΛΛΆ με την gcam του Αντρέα και με τον τρόπο που το χειριζεσαι εσει σε raw λήψη είναι το top που μπορεί να δώσει το κινητό σε ικανοποιητικα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρχικά με το πρόγραμμα της samsung ήμουν κάπως απογοητευμένος, υπερβολικό sharpening, κακό hdr κάνει την εικόνα πολύ flat. Το open camera έχει ένα λέει camera2api και είπα μήπως υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να έχει κάτι διαφορετικό για τον τρόπο που τραβάει raw, γιατί δεν να τραβήξει 64mp στην κύρια κάμερα οπότε σκέφτομαι ότι δεν είναι ακριβώς raw. Αλλά μέχρι τώρα με καλό editing οι εικόνες είναι πάρα πολύ καλές! 

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 1:48 ΜΜ, Antretng said:

Έτοιμη και η νεα gcam για νυχτερινές ή indoor. 

Υπενθυμίζω, για τους καινούργιους, για να μην σας πετάξει το μποτ, πρώτα μπαίνετε εδώ https://t.me/hellasmobiles , κάνετε join, πατάτε το κουμπί που σας βγάζει στο μήνυμα καλωσορίσματος και μετά βρίσκετε τον οδηγό της gcam εδώ https://t.me/hellasmobiles/135376

Οι παλιοί που έχουν κάνει τη διαδικασία προφανώς πάνε απευθείας στο λινκ του οδηγού.

Απο εδω κατεβάζουμε?

Gcam (βάλτε πακέτο AWEME)

Αλλά ποια έκδοση ανδρεα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με τις φωτογραφίε, αν και δεν είναι το ζητούμενο μου από το κινητό...

Έχω παρατηρήσει ότι το κόκκινο χρώμα ενός αντικειμένου λόγου χάρη, δεν έχει την ίδια χρωματική απόδοση στη φωτογραφία (οθόνη) από την πραγματικότητα. Είναι αρκετά πιο ξεπλυμενο. Αυτό διορθώνεται με κάποιο τρόπο; Έχω δοκιμάσει με stock k gcam του Ανδρέα. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apogee said:

Καλημέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με τις φωτογραφίε, αν και δεν είναι το ζητούμενο μου από το κινητό...

Έχω παρατηρήσει ότι το κόκκινο χρώμα ενός αντικειμένου λόγου χάρη, δεν έχει την ίδια χρωματική απόδοση στη φωτογραφία (οθόνη) από την πραγματικότητα. Είναι αρκετά πιο ξεπλυμενο. Αυτό διορθώνεται με κάποιο τρόπο; Έχω δοκιμάσει με stock k gcam του Ανδρέα. 

Την οθόνη σου πως την έχεις ρυθμίσει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apogee said:

Καλημέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με τις φωτογραφίε, αν και δεν είναι το ζητούμενο μου από το κινητό...

Έχω παρατηρήσει ότι το κόκκινο χρώμα ενός αντικειμένου λόγου χάρη, δεν έχει την ίδια χρωματική απόδοση στη φωτογραφία (οθόνη) από την πραγματικότητα. Είναι αρκετά πιο ξεπλυμενο. Αυτό διορθώνεται με κάποιο τρόπο; Έχω δοκιμάσει με stock k gcam του Ανδρέα. 

Για να βλέπεις παντού τα ίδια χρώματα, πρέπει να είναι όλες μέθοδοι απεικόνισης σωστά βαθμονομημένες (ακόμη και εκτυπωτές!).
Στην προκειμένη περίπτωση χρειάζεσαι σωστό χρωματικό προφίλ στην οθόνη του υπολογιστή.
Ακόμη και να το κάνεις όμως, εάν η οθόνη έχει μικρό εύρος χρώματος, δεν θα δεις ποτέ τα ίδια χρώματα που βλέπεις σε μία οθόνη με μεγαλύτερο εύρος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apogee said:

Καλημέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με τις φωτογραφίε, αν και δεν είναι το ζητούμενο μου από το κινητό...

Έχω παρατηρήσει ότι το κόκκινο χρώμα ενός αντικειμένου λόγου χάρη, δεν έχει την ίδια χρωματική απόδοση στη φωτογραφία (οθόνη) από την πραγματικότητα. Είναι αρκετά πιο ξεπλυμενο. Αυτό διορθώνεται με κάποιο τρόπο; Έχω δοκιμάσει με stock k gcam του Ανδρέα. 

Με τη gcam τα κάνεις όπως θες τα χρώματα 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 

Πρώτα απ' όλα να διευκρινίσω ότι συγκρίνω την πραγματικότητα με την οθόνη του κινητού μου. Η οθόνη και σε έντονη και σε φυσική ρύθμιση (χρησιμοποιώ την έντονη και δεν έχω ρυθμίσει ξεχωριστά τα χρώματα) έχει σταθερά διαφορά. Και εξηγώ: έχω έναν κατακόκκινο αναπτήρα. Σε όλες τις φωτό φαίνεται αρκετά πιο ανοικτοχρωμος από την πραγματικότητα ( πάντα στην οθόνη μου) και γενικά όλα είναι πιο φωτεινά θα έλεγα. Δοκιμασ με gcam διαφορετικές φωτεινότητες κατά τη λήψη, το ιδιο. Επίσης δεν βρίσκω κάπου ρυθμίσεις για χρώματα στην gcam.

Δεν ειμαι φανατικός της φωτογραφίας και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με ρυθμίσεις και τέτοια, οπότε δεν ξέρω αν είναι έτσι και σας τρώω τον χρόνο τσάμπα. Το παρατήρησα εχθές και απλά ήθελα να ξέρω αν κάτι είναι λάθος.  

 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apogee said:

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 

Πρώτα απ' όλα να διευκρινίσω ότι συγκρίνω την πραγματικότητα με την οθόνη του κινητού μου. Η οθόνη και σε έντονη και σε φυσική ρύθμιση (χρησιμοποιώ την έντονη και δεν έχω ρυθμίσει ξεχωριστά τα χρώματα) έχει σταθερά διαφορά. Και εξηγώ: έχω έναν κατακόκκινο αναπτήρα. Σε όλες τις φωτό φαίνεται αρκετά πιο ανοικτοχρωμος από την πραγματικότητα ( πάντα στην οθόνη μου) και γενικά όλα είναι πιο φωτεινά θα έλεγα. Δοκιμασ με gcam διαφορετικές φωτεινότητες κατά τη λήψη, το ιδιο. Επίσης δεν βρίσκω κάπου ρυθμίσεις για χρώματα στην gcam.

Δεν ειμαι φανατικός της φωτογραφίας και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με ρυθμίσεις και τέτοια, οπότε δεν ξέρω αν είναι έτσι και σας τρώω τον χρόνο τσάμπα. Το παρατήρησα εχθές και απλά ήθελα να ξέρω αν κάτι είναι λάθος.  

 

Μήπως έχει θέμα η κάμερα; Δηλαδή και τις φωτογραφίες από άλλους πάλι ανοιχτόχρωμες τις δείχνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, apogee said:

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 

Πρώτα απ' όλα να διευκρινίσω ότι συγκρίνω την πραγματικότητα με την οθόνη του κινητού μου. Η οθόνη και σε έντονη και σε φυσική ρύθμιση (χρησιμοποιώ την έντονη και δεν έχω ρυθμίσει ξεχωριστά τα χρώματα) έχει σταθερά διαφορά. Και εξηγώ: έχω έναν κατακόκκινο αναπτήρα. Σε όλες τις φωτό φαίνεται αρκετά πιο ανοικτοχρωμος από την πραγματικότητα ( πάντα στην οθόνη μου) και γενικά όλα είναι πιο φωτεινά θα έλεγα. Δοκιμασ με gcam διαφορετικές φωτεινότητες κατά τη λήψη, το ιδιο. Επίσης δεν βρίσκω κάπου ρυθμίσεις για χρώματα στην gcam.

Δεν ειμαι φανατικός της φωτογραφίας και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με ρυθμίσεις και τέτοια, οπότε δεν ξέρω αν είναι έτσι και σας τρώω τον χρόνο τσάμπα. Το παρατήρησα εχθές και απλά ήθελα να ξέρω αν κάτι είναι λάθος.  

 

Στην στοκ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για τα χρώματα. Στην gcam πρέπει αυξησεις saturation αν θες πιο έντονα χρώματα ανάλογα με την gcam που έχεις στο κατάλληλο μενού. Αν βγάζεις νύχτα με φως μπορεί να θέλει να ανοίξεις το awb και να ρυθμίσεις σε ψυχρό θερμό κλπ. Νύχτα με φώτα θα δεις μεγάλες διαφορές σε αυτό. 

Το πρόβλημα σου ειναι μέρα ή νύχτα? 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, adi32 said:

Στην στοκ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για τα χρώματα. Στην gcam πρέπει αυξησεις saturation αν θες πιο έντονα χρώματα ανάλογα με την gcam που έχεις στο κατάλληλο μενού. Αν βγάζεις νύχτα με φως μπορεί να θέλει να ανοίξεις το awb και να ρυθμίσεις σε ψυχρό θερμό κλπ. Νύχτα με φώτα θα δεις μεγάλες διαφορές σε αυτό. 

Το πρόβλημα σου ειναι μέρα ή νύχτα? 

Όπως έγραψα και πριν, σε όλες τις συνθήκες είναι πιο ανοιχτόχρωμα όλα σε σχέση με το πραγματικό. Μιλάω για φωτό σε κοντινά πλάνα όπου είναι πιο εύκολο να συγκρίνω. Σε μακρινές πχ  δεν είχα παρατηρήσει κάτι.

Άρχισα να πειραματίζομαι με τις ρυθμίσεις στη gcam. Δεν είχα ακουμπήσει οτιδήποτε εκει. Ε

Ευχαριστώ adi32 και evris θα το δω  γιατί όντως αλλάζει η  απόδοση του χρώματος. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, apogee said:

Όπως έγραψα και πριν, σε όλες τις συνθήκες είναι πιο ανοιχτόχρωμα όλα σε σχέση με το πραγματικό. Μιλάω για φωτό σε κοντινά πλάνα όπου είναι πιο εύκολο να συγκρίνω. Σε μακρινές πχ  δεν είχα παρατηρήσει κάτι.

Άρχισα να πειραματίζομαι με τις ρυθμίσεις στη gcam. Δεν είχα ακουμπήσει οτιδήποτε εκει. Ε

Ευχαριστώ adi32 και evris θα το δω  γιατί όντως αλλάζει η  απόδοση του χρώματος. 

Κατέβασε τα έτοιμα xml που έχει δώσει ο Αντρέας και μπορείς να τροποποιήσεις κάποια λίγα που χρειάζεσαι. 

Αν δε βάλεις το σωστό xml με τις σωστές ρυθμίσεις η gcam από μόνη της δεν κάνει σχεδόν τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, apogee said:

Όπως έγραψα και πριν, σε όλες τις συνθήκες είναι πιο ανοιχτόχρωμα όλα σε σχέση με το πραγματικό. Μιλάω για φωτό σε κοντινά πλάνα όπου είναι πιο εύκολο να συγκρίνω. Σε μακρινές πχ  δεν είχα παρατηρήσει κάτι.

Άρχισα να πειραματίζομαι με τις ρυθμίσεις στη gcam. Δεν είχα ακουμπήσει οτιδήποτε εκει. Ε

Ευχαριστώ adi32 και evris θα το δω  γιατί όντως αλλάζει η  απόδοση του χρώματος. 

Στα κοντινα ειναι λογικο να ειναι πιο "ανοιχτοχρωμα" με το ημερησιο xml. Στα κοντινά δεν έχεις ούτε ουρανό ούτε ήλιο. Οπότε ειναι πιο σκοτεινές σκηνές από οτι ενα ημερήσιο τοπίο. Οπότε, με το στήσιμό μου, θα σου βγαινουν λιγο πιο φωτεινές από ότι θα ήθελες.

Το τέλειο exposure δύσκολα θα το έχεις. Αν ας πούμε φτιάξεις τα κοντινά θα χαλάσεις τα τοπία. Εκει, λοιπόν, μπαίνει και ο παραγοντας ζωγράφος. Κάνεις ταπ και κατεβαζεις τη μπάρα της φωτεινότητας. Έτσι θα σου βγουν πιο σκουρα. 

Φυσικά, όλες αυτές οι μικρές λεπτομέριες, επαφίονται και στο προσωπικό γούστο του καθενός. Απλα έχε υπόψιν ότι αν ρίξεις το exposure μονιμα τότε θα εχεις αφενώς πιο σκοτεινά τοπία και αφετέρου λιγότερη λεπτομέρια με παράλληλα υψηλότερο θόρυβο στα σκοτεινά. 

3 ώρες πριν, apogee said:

Πρώτα απ' όλα να διευκρινίσω ότι συγκρίνω την πραγματικότητα με την οθόνη του κινητού μου.

Μην το κάνεις αυτό. Δες τες σε καλιμπραρισμένη οθόνη υπολογιστή. 

Κινητό κάποια στιγμή θα αλλάξεις. Δεν ειναι καλή ιδέα να στήνεις βάσει οθόνης κινητού

5 ώρες πριν, minast said:

Για να βλέπεις παντού τα ίδια χρώματα, πρέπει να είναι όλες μέθοδοι απεικόνισης σωστά βαθμονομημένες (ακόμη και εκτυπωτές!).
Στην προκειμένη περίπτωση χρειάζεσαι σωστό χρωματικό προφίλ στην οθόνη του υπολογιστή.
Ακόμη και να το κάνεις όμως, εάν η οθόνη έχει μικρό εύρος χρώματος, δεν θα δεις ποτέ τα ίδια χρώματα που βλέπεις σε μία οθόνη με μεγαλύτερο εύρος.

Και να συμπληρώσω ότι δεν υπάρχει αισθητήρας που να πιάνει όλα τα χρώματα τέλεια. Έστω και λίγο color shift θα έχεις. Ειδικά όταν μπαίνει hdr. 

Αν και δεν είμαι σίγουρος αν το θέμα του ειναι αποκλειστικά χρώματα και όχι φωτεινότητα ή white balance που εύκολα εξαπατάται στα κοντινά.

Πάντως μέρα η στοκ είναι πολύ καλή. Αν ειναι στα γούστα του φίλου ας μείνει καλύτερα με αυτήν. Με τόσο έντονο tone maping που εχει το hdr + enhanced της gcam δύσκολα να έχει τα τέλεια χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχες φτιάξει έναν οδηγό για χρήση σε pro mode για την stock εφαρμογή καμερών στα τηλέφωνα. Αν έχεις όρεξη να το γράψεις πάλι και να γίνει pinned. Να το βάλεις και στην ομάδα στο telegram. Σας παρακολουθώ, δεν συμμετέχω, αλλά σας απολαμβάνω.  😃 😃 😃

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Το HDR κάνει κάτι διαφορετικό από το ρίχνει τα highlights και να ανεβάζει τις σκιές; Κάνει ας πούμε bracketing; Γιατί όταν το ενεργοποιώ σε λίγο μεγαλύτερα iso βλέπω artifacts ειδικά στις σκιές. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antretng said:

Μην το κάνεις αυτό. Δες τες σε καλιμπραρισμένη οθόνη υπολογιστή. 

Κινητό κάποια στιγμή θα αλλάξεις. Δεν ειναι καλή ιδέα να στήνεις βάσει οθόνης κινητού

Εμείς που έχουμε μόνο κινητό θα πρέπει σε κάθε νέα συσκευή να αλλάζουμε xml; 

1 ώρα πριν, apogee said:

Ευχαριστώ adi32 και evris θα το δω  γιατί όντως αλλάζει η  απόδοση του χρώματος. 

Αν όντως αλλάζει η απόδοση του χρώματος τότε δεν είναι η κάμερα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, katsiletra said:

Νομίζω είχες φτιάξει έναν οδηγό για χρήση σε pro mode για την stock εφαρμογή καμερών στα τηλέφωνα. Αν έχεις όρεξη να το γράψεις πάλι και να γίνει pinned. Να το βάλεις και στην ομάδα στο telegram. Σας παρακολουθώ, δεν συμμετέχω, αλλά σας απολαμβάνω.  😃 😃 😃

Οδηγό για τη στοκ κάμερα; Εννοείς τα shutter speeds και iso?

Τέτοιος εισαι. Νιώθω violated 🤣

16 ώρες πριν, johngamer said:

Το HDR κάνει κάτι διαφορετικό από το ρίχνει τα highlights και να ανεβάζει τις σκιές; Κάνει ας πούμε bracketing; Γιατί όταν το ενεργοποιώ σε λίγο μεγαλύτερα iso βλέπω artifacts ειδικά στις σκιές. 

Στη gcam δεν ειναι το κλασσικό bracketing του hdr που κάποιες λήψεις ειναι με υπερεκθεση και κάποιες με υποέκθεση. Αντίθετα, είναι ολες με παρόμοια (υπο)εκθεση και μετα με επεξεργασία ανοίγει τις σκιες. Η λογική ειναι ότι μεσω stacking των πολλαπλών frames, με κάποια τεχνική τύπου median (έχει διάφορα merge αν δεις στις ρυθμίσεις), αφαιρεί το θόρυβο αρκετά πιο αποτελεσμαστικά.

Για αυτό κιόλας τα pixels εχουν γενικά τη τάση για υψηλότερο θόρυβο σε ημερήσιες με υψηλή αντίθεση σε σχέση με ανταγωνισμό.

16 ώρες πριν, evris2013 said:

Εμείς που έχουμε μόνο κινητό θα πρέπει σε κάθε νέα συσκευή να αλλάζουμε xml; 

Αν όντως αλλάζει η απόδοση του χρώματος τότε δεν είναι η κάμερα. 

Για να ειμαι ειλικρινής δεν ειμαι σιγουρος τι εννοείς.

Έχεις το κινητό; Νεα συσκευή; Κάπου σε χάνω 🙂 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antretng said:

Οδηγό για τη στοκ κάμερα; Εννοείς τα shutter speeds και iso?

Τέτοιος εισαι. Νιώθω violated 🤣

Στη gcam δεν ειναι το κλασσικό bracketing του hdr που κάποιες λήψεις ειναι με υπερεκθεση και κάποιες με υποέκθεση. Αντίθετα, είναι ολες με παρόμοια (υπο)εκθεση και μετα με επεξεργασία ανοίγει τις σκιες. Η λογική ειναι ότι μεσω stacking των πολλαπλών frames, με κάποια τεχνική τύπου median (έχει διάφορα merge αν δεις στις ρυθμίσεις), αφαιρεί το θόρυβο αρκετά πιο αποτελεσμαστικά.

Για αυτό κιόλας τα pixels εχουν γενικά τη τάση για υψηλότερο θόρυβο σε ημερήσιες με υψηλή αντίθεση σε σχέση με ανταγωνισμό.

Για να ειμαι ειλικρινής δεν ειμαι σιγουρος τι εννοείς.

Έχεις το κινητό; Νεα συσκευή; Κάπου σε χάνω 🙂 

Όχι, απλά δεν έχω pc/Laptop για να κάνω τη σύγκριση σε περίπτωση που αλλάξω συσκευή.

16 minutes ago, taliban said:

Πωπωωω τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ των τριών συσκευών!!! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, taliban said:

Μετρησες! Αυτές τις χρωματικές διαφορές εννοούσα. Ειδικά στο κόκκινο. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Οκ... Μετά από το βιντεάκι με την σύγκριση, θα δηλώσω όντως Proud Owner. Πάντως για τα κόκκινα κτλ που λέει ο φίλος, στην stock camera, μόνο με τον μπροστινό φακό,βλέπω ότι το δικό μας τα δείχνει κάπως φωτεινά-ξεβαμμενα. 

 

Υ.Γ: Να ενημερώσω ότι μετά από πέρασμα του τελευταίου firmware update μέσω Odin, η συσκευή ειναι bug free (επιτέλους). Ηρέμησα χωρίς να κάνω hard reset κτλ κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...