Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, alex_1982 said:

Καινούρια έκδοση χωρίς bug δεν γίνεται. Έχει να κάνει με το ON/OFF του Bluetooth. Αν βάλω το κινητό σε λειτουργία πτήσης με ενεργό το Bluetooth, όταν κλείσω τη λειτουργία πτήσης, το Bluetooth αργεί πολύ να ανοίξει. Επίσης δοκιμάζοντας να κλείσω και να ανοίξω ξανά το Bluetooth είτε αργεί πολύ να ενεργοποιηθεί ή ακόμα και restart στη συσκευή μου έχει κάνει.

Χοντρά bugs, όχι αμελητέα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω ετσι θα το παω με την 5.0 μεχρι να παρω νεο τηλεφωνο 

Ουτε στις εφαρμογες του playstore δεν κανω update εφοσον δουλευουν καλα  😄

Οπότε ενημερώσεις ασφαλειας δεν υπαρχει καποιος τροπος να βαλεις?

Οχι ότι με νοιάζει και πολυ βεβαια 

Τις καρτες για online συναλλαγες τις εχω κλειδωμένες απο τις εφαρμογές τους 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση και δύο φορές μέχρι στιγμής, κάποιες εφαρμογές χάνουν την σύνδεση με διαδίκτυο (π.χ. mail clients όπως Aqua και Gmail αλλά και παιχνίδια όπως το Uno) και άλλες την διατηρούν (π.χ. Facebook) σε ό,τι δίκτυο και να συνδεθώ, 5g (mobile) ή WiFi... 😵 

Με ένα restart παίζουν όλα. 🙄

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ειναι καινουργιο bug με το Bluetooth?Σας ανοιγει κανονικα στα δικα σας ή με την δευτερη τριτη?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billmes1981 said:

Παιδια αυτο ειναι καινουργιο bug με το Bluetooth?Σας ανοιγει κανονικα στα δικα σας ή με την δευτερη τριτη?

Στο δικό μου κανένα θέμα με την πρώτη 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με την πρώτη άνοιξε και συνδέθηκε κατευθείαν Bluetooth ακουστικά jbl.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το εκανα reset.Πατησα να ανοιξει και εκανε restart το τηλεφωνο μονο του..Πρεπει να εκαναν μαλακια στο service..θα το ξανα στειλω.9 μηνες το χω το τηλεφωνο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, billmes1981 said:

Παιδια μολις το εκανα reset.Πατησα να ανοιξει και εκανε restart το τηλεφωνο μονο του..Πρεπει να εκαναν μαλακια στο service..θα το ξανα στειλω.9 μηνες το χω το τηλεφωνο

Κι εγώ το έχω περίπου 10 μήνες και έκανε επανεκκίνηση μόνο του μετά την τελευταία αναβάθμιση.....δεν είχε κάνει ποτέ ξανά επανεκκίνηση μόνο του. 

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε τελικα μετα απο το reset..

Τα εχω δει ολα με το τηλεφωνο αυτο 😄

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billmes1981 said:

Παιδια μολις το εκανα reset.Πατησα να ανοιξει και εκανε restart το τηλεφωνο μονο του..Πρεπει να εκαναν μαλακια στο service..θα το ξανα στειλω.9 μηνες το χω το τηλεφωνο

Και σε εμένα το έκανε. Είπαμε, κάθε νέα ενημέρωση κάτι θα χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχουν κανει κατι στο σερβις υπαρχει ενα προβλημα με την ενημερωση συστηματος google play και προκαλει  restart. Για να σταματησει αυτο μπαινει καποιος recovery mode κανει wipe  cache partition και στη συνεχεια ποιο κατω παταει και κανει repair apps .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχει έρθει ακόμα σε εμάς με Cosmote επίσης προφανώς σταμάτησαν την αναβάθμιση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sgatzo said:

Για να μην έχει έρθει ακόμα σε εμάς με Cosmote επίσης προφανώς σταμάτησαν την αναβάθμιση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε μας με Cosmote αργεί καμιά βδομάδα πάνω κάτω ως συνήθως. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2023 at 10:08 ΠΜ, sotosok said:

Με άλλη κάρτα έχεις δοκιμάσει; 

Επανέρχομαι με την εντελώς τρελή περίπτωσή μου:

Αρχικά, πήρα καινούργια sim cosmote για τον αριθμό μου, για να αποκλείσω τη μία πιθανή αιτία.

Και η νέα sim (όπως και η παλιά) παίζει κανονικά σε άλλα τηλέφωνα, ενώ άλλες sim παίζουν κανονικά στο δικό μου!!!  

Δεν παίζει όμως στο δικό μου, σε κανένα slot!! Εχω δηλαδή data και sms, αλλά μόλις κάνω κλήση, χάνει το δίκτυο. Είναι σαν το τηλέφωνο να έχει μπλοκάρει τον αριθμό μου και μόνο. Δοκίμασα και άλλους dialer (πχ google), το ίδιο

Δοκίμασα να βάλω 2 sim και έπαιξε!!! (sim1 το δικό μου, sim2 το άλλο), μόνο όμως όταν έχω ενεργοποιημένο στη δική  μου το 5G. Πάνω εμφανίζει τότε: 5g - μπάρες - VoLTE2 - μπάρες  (Σημειώνω οτι στις ρυθμίσεις sim για την κάρτα μου, δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου, μόνο το δίκτυο που έχει εγγραφεί. Στην άλλη sim φαίνεται κανονικά)

Έχοντας έμπνευση, αφαίρεσα τη 2η sim και τοποθέτησα την παλιά-ακυρωμένη και έπαιξε πάλι!! Αυτό κράτησε όσο ένα restart. 

Δοκίμασα στη συνέχεια το ίδιο με άλλες sim. Άλλες φορές έβλεπε τη sim μου στο slot και άλλες όχι. Όταν δε την έβλεπε, κάποιες φορές εμφανιζόταν και η επιλογή για 3G !!!

Αυτή τη στιγμή παίζει με τη νέα και την ακυρωμένη sim. Αποφεύγω βέβαια restart ή flight mode on/off.

Κάτι έγινε με τις 2 τελευταίες ενημερώσεις με την εφαρμογή του τηλεφώνου. Περίμενα δε οτι με factory reset θα επανέλθει στο στοκ android, αλλά όχι.

Εκτός απ το να περιμένω αναβάθμιση, ή να το στείλω στο service, σκέφτεστε κάτι άλλο?

Συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά το ποστ είναι ψυχική εκτόνωση 🙂 

Edited by amarg
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2023 at 2:00 ΜΜ, djtron said:

398mb. Κάτι έχoυν κάνει under the hood, για το crc με cosmote

Mόλις μου ήρθε και εμένα, 400,60 Mb το μέγεθος της .

Εdit 

και ναι εξαφανίστηκε η επιλογή on of στο 2ο slot που έχω cosmote sim

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια θέματα.  Γενικά στις μεγάλες αναβαθμίσεις προτείνω να την κάνετε μέσο smart switch.  ( amarg)  υπάρχει περίπτωση μέσο υπολογιστή να την ξανά περάσεις; μην τυχόν δεν έκατσε κάτι καλά; 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια θέματα.  Γενικά στις μεγάλες αναβαθμίσεις προτείνω να την κάνετε μέσο smart switch.  ( amarg)  υπάρχει περίπτωση μέσο υπολογιστή να την ξανά περάσεις; μην τυχόν δεν έκατσε κάτι καλά; 

Πώς όμως? Το λογισμικό δείχνει ενημερωμένο

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για μια αναβαθμιση που λετε.Για το security λετε του Απριλιου ή υπαρχει και αλλη μετα απο αυτη?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, billmes1981 said:

Διαβαζω για μια αναβαθμιση που λετε.Για το security λετε του Απριλιου ή υπαρχει και αλλη μετα απο αυτη?

Μια υπάρχει κάθε μήνα. Του Απριλίου φυσικά η οποία μόλις ήρθε και σε μένα στα 400,60MB. Σε λίγο θα την κατεβάσω κι εγώ να δω τι θα εξαφανίσει.

Πριν την ενημέρωση:

Screenshot_20230425_145218_Call settings.jpg

Μετά την ενημέρωση:

Screenshot_20230425_150849_Call settings.jpg

Έμεινε το WiFi calling της Cosmote και τα 

5G 4G 3G 2G (αυτόματη σύνδεση)

4G 3G 2G (αυτόματη σύνδεση)

Τα υπόλοιπα έφυγαν. Τα 2 τελευταία δεν μπόρεσα να βγάλω Screenshot γιατί τα εμφανίζει σε δεύτερη οθόνη και η δεύτερη οθόνη δεν κάθεται για Screenshot. 

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν σωστά. Ούτε το Bluetooth έχει θέμα ούτε επανεκκινήσεις κάνει η συσκευή. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Μια υπάρχει κάθε μήνα. Του Απριλίου φυσικά η οποία μόλις ήρθε και σε μένα στα 400,60MB. Σε λίγο θα την κατεβάσω κι εγώ να δω τι θα εξαφανίσει.

Πριν την ενημέρωση:

Screenshot_20230425_145218_Call settings.jpg

Μετά την ενημέρωση:

Screenshot_20230425_150849_Call settings.jpg

Έμεινε το WiFi calling της Cosmote και τα 

5G 4G 3G 2G (αυτόματη σύνδεση)

4G 3G 2G (αυτόματη σύνδεση)

Τα υπόλοιπα έφυγαν. Τα 2 τελευταία δεν μπόρεσα να βγάλω Screenshot γιατί τα εμφανίζει σε δεύτερη οθόνη και η δεύτερη οθόνη δεν κάθεται για Screenshot. 

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν σωστά. Ούτε το Bluetooth έχει θέμα ούτε επανεκκινήσεις κάνει η συσκευή. 

Ολα ενταξει και μενα εστρωσαν ολα.Μετα απο εκεινο που εκανα repair apps απο recover mode δεν ξανα κανε κατι.Οποτε τωρα παμε γερα για αλλα bugs 😄

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, evris2013 said:

Μια υπάρχει κάθε μήνα. Του Απριλίου φυσικά η οποία μόλις ήρθε και σε μένα στα 400,60MB. Σε λίγο θα την κατεβάσω κι εγώ να δω τι θα εξαφανίσει.

Πριν την ενημέρωση:

Screenshot_20230425_145218_Call settings.jpg

Μετά την ενημέρωση:

Screenshot_20230425_150849_Call settings.jpg

Έμεινε το WiFi calling της Cosmote και τα 

5G 4G 3G 2G (αυτόματη σύνδεση)

4G 3G 2G (αυτόματη σύνδεση)

Τα υπόλοιπα έφυγαν. Τα 2 τελευταία δεν μπόρεσα να βγάλω Screenshot γιατί τα εμφανίζει σε δεύτερη οθόνη και η δεύτερη οθόνη δεν κάθεται για Screenshot. 

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν σωστά. Ούτε το Bluetooth έχει θέμα ούτε επανεκκινήσεις κάνει η συσκευή. 

1970930781_Screenshot_20230425_183222_Callsettings.thumb.jpg.6dbaed1d05407e9150b42bb24cf98094.jpgΜετά την αναβάθμιση , δίκτυο Vodafone κινητό Cosmote.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikomas50 said:

Τι εννοείς δίκτυο Vodafone κινητό Cosmote; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...