Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και που λέτε... 

Ήρθε η αναβάθμιση με το patch Απριλίου,σήμερα, για cosmote και πλέον μου έχει συνέχεια στην status/notifications bar το εικονίδιο του voLTE. Wifi calling είναι κλειστό, πάντως.

Στις ρυθμίσεις επίσης όταν κάνω search για wi-fi calling ή VoLTE ,δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα. Μόνο στις επιλογές του calling app (phone) ,έχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του wi-fi calling. Τι έγινε εδώ πέρα? Ξεκινήσαμε το innovation??! 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, djtron said:

...και που λέτε... 

Ήρθε η αναβάθμιση με το patch Απριλίου,σήμερα, για cosmote και πλέον μου έχει συνέχεια στην status/notifications bar το εικονίδιο του voLTE. Wifi calling είναι κλειστό, πάντως.

Στις ρυθμίσεις επίσης όταν κάνω search για wi-fi calling ή VoLTE ,δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα. Μόνο στις επιλογές του calling app (phone) ,έχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του wi-fi calling. Τι έγινε εδώ πέρα? Ξεκινήσαμε το innovation??! 🤣

Στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχεις κλειστό το Volte ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, taliban said:

Στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχεις κλειστό το Volte ?

Αυτό εξηγώ. Η ρύθμιση δεν υπάρχει πλέον στην καρτέλα δίκτυα, connections κτλ. Μόνο στο calling app ,υπάρχει η δυνατότητα επιλογής wi-fi calling. VoLTE, έτσι κι αλλιώς δεν βρίσκω πουθενά,με αναζήτηση στις ρυθμίσεις.

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, djtron said:

...και που λέτε... 

Ήρθε η αναβάθμιση με το patch Απριλίου,σήμερα, για cosmote και πλέον μου έχει συνέχεια στην status/notifications bar το εικονίδιο του voLTE. Wifi calling είναι κλειστό, πάντως.

Στις ρυθμίσεις επίσης όταν κάνω search για wi-fi calling ή VoLTE ,δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα. Μόνο στις επιλογές του calling app (phone) ,έχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του wi-fi calling. Τι έγινε εδώ πέρα? Ξεκινήσαμε το innovation??! 🤣

Έκανα την αναβάθμιση και το τσέκαρα. Και σε εμένα πλέον δεν υπάρχει η ενεργοποίηση απενεργοποίηση volte στις ρυθμίσεις ενώ στο status bar είναι μόνιμα ενεργοποιημένο το volte.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό νέο . . . .. .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στη κάρτα SIM της COSMOTE χάθηκε η επιλογή για VoLTE (είναι μόνιμα ενεργοποιημένο). Σε αυτή της NOVA συνεχίζει να υπάρχει κανονικά η επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του VoLTE calls.

Link to comment
Share on other sites

Aρα δεν είναι η συγκεκριμένη αναβάθμιση μόνο security patch ..... τι μέγεθος είχε το αρχείο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό Α52 (4G) μετά το security patch Απριλίου υπάρχει κανονικά η επιλογή VoLTE στα δίκτια όπως υπήρχε και πρίν κανονικά. Δέν έχει αλλάξει κάτι. Με cosmote πάντα..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djtron said:

398mb. Κάτι έχoυν κάνει under the hood, για το crc με cosmote

εχω την εντύπωση ότι τα s/p είναι γύρω στα 240/250 mb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει μέχρι στιγμής. Με Cosmote rom είμαι. Να δω αν θα εξαφανιστούν κι εμένα τα διακοπτάκια του VoLte και WiFi calling μετά το update! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και θα είναι εξ ορισμού ενεργό; Στο δικό μου cosmote a52s πάντως δεν ήρθε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, sgatzo said:

Και θα είναι εξ ορισμού ενεργό; Στο δικό μου cosmote a52s πάντως δεν ήρθε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ούτε στο δικό μου με Cosmote. Μάλλον θα το έχουν συνεχώς ενεργοποιημένο. Σε μας με Cosmote έχει και το WiFi calling SIM 1 κάτω από το VOLTE. Εξαφανίζετε κι αυτό ή μένει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν είναι μόνο ο διακόπτης του volte, είναι και το γεγονός πως δεν υπάρχει πλέον επιλογή δικτύου Μόνο 2G, 3G κλπ Σε κάρτα cosmote πάντα γιατί με nova υπάρχει κανονικά. Άρχισε και η Samsung τα κουλά της Xiaomi. Δλδ Σε κάθε αναβάθμιση πλέον, κάτι δίνει-διορθώνει αλλά χαλάει τουλάχιστον 5-6 σωστές λειτουργίες. 

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Andrgry said:

Καλησπέρα, δεν είναι μόνο ο διακόπτης του volte, είναι και το γεγονός πως δεν υπάρχει πλέον επιλογή δικτύου Μόνο 2G, 3G κλπ Σε κάρτα cosmote πάντα γιατί με nova υπάρχει κανονικά. Άρχισε και η Samsung τα κουλά της Xiaomi. Δλδ Σε κάθε αναβάθμιση πλέον, κάτι δίνει-διορθώνει αλλά χαλάει τουλάχιστον 5-6 σωστές λειτουργίες. 

Τι να την κάνεις την επιλογή μόνο 2g και μόνο 3g; Ειδικά το 3g δεν υπάρχει τώρα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, evris2013 said:

Τι να την κάνεις την επιλογή μόνο 2g και μόνο 3g; Ειδικά το 3g δεν υπάρχει τώρα. 

Τουλάχιστον εγώ την 2G την χρησιμοποιώ καθημερινά. Αλλάζω δίκτυο μόνο όταν θέλω να χρησιμοποιήσω δεδομένα. Έτσι δεν καταναλώνει γρήγορα την μπαταρία. Δεν κάνει αυτόματα searching για αυτόματη αλλαγή δικτύου, επομένως καταναλώνει λιγότερη ενέργεια όπως και εκπέμπει πολύ χαμηλότερη ακτινοβολία (όταν βρίσκεται στην επιλογή μόνο 2G).

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Andrgry said:

Τουλάχιστον εγώ την 2G την χρησιμοποιώ καθημερινά. Αλλάζω δίκτυο μόνο όταν θέλω να χρησιμοποιήσω δεδομένα. Έτσι δεν καταναλώνει γρήγορα την μπαταρία. Δεν κάνει αυτόματα searching για αυτόματη αλλαγή δικτύου, επομένως καταναλώνει λιγότερη ενέργεια όπως και εκπέμπει πολύ χαμηλότερη ακτινοβολία (όταν βρίσκεται στην επιλογή μόνο 2G).

Λίγοι θα είναι αυτοί που χρησιμοποιούν μόνο το 2G στον κόσμο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση απο το επισημο service αλλαγη μπαταριας-αλλαγη καλωδιοταινίας και αναβαθμιση λογισμικου

Το περιμενω αυριο

Αυτα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, evris2013 said:

Λίγοι θα είναι αυτοί που χρησιμοποιούν μόνο το 2G στον κόσμο. 

Δε νομίζω, τουλάχιστον εγω γνωρίζω αρκετούς. Επίσης, γιατί δεν ισχύει και για την Nova; κάτι άλλο παίζει. Προφανώς είναι κάποιο bug, το οποίο μάλλον θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Andrgry said:

Δε νομίζω, τουλάχιστον εγω γνωρίζω αρκετούς. Επίσης, γιατί δεν ισχύει και για την Nova; κάτι άλλο παίζει. Προφανώς είναι κάποιο bug, το οποίο μάλλον θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση. 

Μπορεί να μην είναι bug και να ξεφορτώνεται η samsung τις λειτουργίες επιλογης 2g η 3g μόνο από εταιρίες που λενε οτι κατάργησαν το 3g. Η nova νομίζω δεν το έχει καταργήσει τελείως απο το δίκτυο της και θα γίνει αυτο εντος του επόμενου μήνα αν θυμάμαι σωστά. Μακαρι να είναι bug πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...