Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, adi32 said:

Εχει μετρησει κανεις sot 100-0 με και χωρις 120hz  σε σχεση με πριν?

Θα με κανετε να τη βαλω στο τελος

(εμενα τωρα με εξοικονομηση παει 50% 5 ωρες SOT)

Υπαρχει περιπτωση να λυθει το προβλημα με την οθονη που οταν εχω κακο σημα σε δεδομενα 4g και εξοικονομηση πεταει κατι ασχετα στιγμιαια ?

Μιλάς για το γνωστό θέμα στην οθόνη; Απαντήθηκε μόλις πριν θέλει να το πας service για αλλαγή στο μισό τηλέφωνο ουσιαστικά, για την μπαταρία να σου πω ότι εγώ δεν μετράω sot αναφέρομαι σε χρήση σε συνθήκες χαμηλού σήματος και με ίδιες διαδρομές καθημερινά 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 minutes ago, sotosok said:

Μιλάς για το γνωστό θέμα στην οθόνη; Απαντήθηκε μόλις πριν θέλει να το πας service για αλλαγή στο μισό τηλέφωνο

Εχει νοημα να το κανω αυτο ?

Η καλυτερα να το παω προς τη ληξη της εγγυησης?

(Εμενα πεταει στιγμιαια κατι σαν ενα ασπρο παραθυρακι)

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, adi32 said:

Εχει νοημα να το κανω αυτο ?

Η καλυτερα να το παω προς τη ληξη της εγγυησης?

Εάν θες ένα τηλέφωνο που έχεις πληρώσει να δουλεύει άρτια φυσικά και έχει νόημα, το πότε θα το πας είναι ανάλογα με το πόσο σε ενοχλεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sotosok said:

Εάν θες ένα τηλέφωνο που έχεις πληρώσει να δουλεύει άρτια φυσικά και έχει νόημα, το πότε θα το πας είναι ανάλογα με το πόσο σε ενοχλεί το πρόβλημα

το λεω με τον εννοια οτι .αφου δε με ενοχλει τοσο συχνα. αν με συμφερει καλυτερα να μου αλλαξουν οθονη και μπαταρια σε 1,5 χρονο μετα που θα εχουν ηδη καταπονηθει 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, adi32 said:

το λεω με τον εννοια οτι .αφου δε με ενοχλει τοσο συχνα. αν με συμφερει καλυτερα να μου αλλαξουν οθονη και μπαταρια σε 1,5 χρονο μετα που θα εχουν ηδη καταπονηθει 

Είναι σωστή η σκέψη σου, προσωπικά μόνο και μόνο που θα ήξερα ότι υπάρχει πρόβλημα θα το είχα πάει άσχετα με την εγγύηση 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει κάποια bugs με την 5.1.

Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνω το κινητό και ανοίγω μια εφαρμογή σαν να σκαλώνει και ξανακλειδώνει. Δεν έχω ενεργοποιημένη κάποια εξοικονόμηση ενέργειας.

Στις κλήσεις έχω βάλει ένα εντελώς μαύρο φόντο και όταν καλώ κάποιον για ένα δευτερόλεπτο εμφανίζεται γκρι φόντο και μετά αλλάζει στο μαύρο. Είναι κάτι που είχα παρατηρήσει και παλιότερα αλλά είχε διορθωθεί με την προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alex_1982 said:

Εγώ έχω παρατηρήσει κάποια bugs με την 5.1.

Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνω το κινητό και ανοίγω μια εφαρμογή σαν να σκαλώνει και ξανακλειδώνει. Δεν έχω ενεργοποιημένη κάποια εξοικονόμηση ενέργειας.

Στις κλήσεις έχω βάλει ένα εντελώς μαύρο φόντο και όταν καλώ κάποιον για ένα δευτερόλεπτο εμφανίζεται γκρι φόντο και μετά αλλάζει στο μαύρο. Είναι κάτι που είχα παρατηρήσει και παλιότερα αλλά είχε διορθωθεί με την προηγούμενη έκδοση.

Συμφωνω και γω σε αυτο που λες στο ξεκλειδωμα..βεβαια δεν το κανει παντα αλλα οποτε του καπνισει.Εγω παρατηρησα ακομα και κολλημα σε ανυποπτο χρονο οπως δουλευω το κινητο..

Πιστευω στο επομενο update να φτιαξουν...................

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, billmes1981 said:

Συμφωνω και γω σε αυτο που λες στο ξεκλειδωμα..βεβαια δεν το κανει παντα αλλα οποτε του καπνισει.Εγω παρατηρησα ακομα και κολλημα σε ανυποπτο χρονο οπως δουλευω το κινητο..

Πιστευω στο επομενο update να φτιαξουν...................

Σε αυτό που λέτε, επειδή το παρατήρησα και γω λίγο μετά την εγκατάσταση της 5.1, έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε! Είναι τώρα 3 μέρες και δεν το έχει ξανακάνει! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tassosmer said:

Σε αυτό που λέτε, επειδή το παρατήρησα και γω λίγο μετά την εγκατάσταση της 5.1, έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε! Είναι τώρα 3 μέρες και δεν το έχει ξανακάνει! 

Έχω κάνει 3-4 επανεκκινήσεις αλλά δεν λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Andrgry said:

Καλησπέρα, έχετε να προτείνετε κάποια καλή, μαλακή θήκη back cover σιλικόνης;  ευχαριστώ!!

Μια πολύ ωραία θήκη που έχω βολευτεί και διαθέτει ring στο πίσω μέρος.

https://www.e-shop.gr/forcell-silicone-ring-case-for-samsung-galaxy-a52-5g-a52-lte-4g-a52s-black-p-TEL.085323

Μπορείς να περάσεις το δάκτυλο στο ring για καλύτερο κράτημα και επίσης να  στηρίξεις τη συσκευή σε όποια επιφάνεια θέλεις, για άνετη παρακολούθηση.

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως μετά την ενημέρωση ακούω ειδοποιήσεις με τον χαρακτηριστικό ήχο (Spaceline) οι οποίες όμως είναι κενές. Δηλαδή ούτε στην aod δείχνει κάτι, ούτε κατεβάζοντας την κουρτίνα. Μου το έκανε 4-5 φορές μέχρι τώρα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

μετά την αναβάθμιση σε 5.1 τα notifications έχουν πλέον μόνο 1 χρώμα. Μέχρι πρότινος το μειλ είχε πχ κοκκινο και από άλλα προγράμματα ήταν πράσινο, μπλε κλπ.. Αυτό βοηθούσε να ξεχωρίζω τα σημαντικά με μια ματιά.. Έχει αλλάξει και σε εσας? Υπάρχει κάποια ρύθμιση να το επαναφέρω? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, userM said:

Καλημέρα

μετά την αναβάθμιση σε 5.1 τα notifications έχουν πλέον μόνο 1 χρώμα. Μέχρι πρότινος το μειλ είχε πχ κοκκινο και από άλλα προγράμματα ήταν πράσινο, μπλε κλπ.. Αυτό βοηθούσε να ξεχωρίζω τα σημαντικά με μια ματιά.. Έχει αλλάξει και σε εσας? Υπάρχει κάποια ρύθμιση να το επαναφέρω? 

Ποιό χρώμα δηλαδή; Εμένα Facebook, Messenger και Instagram έρχονται σε μπλε. Netflix και YouTube σε κόκκινο. Λευκό από τον Chrome κλπ. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, userM said:

ειναι ολα μπλε

Τα περισσότερα σε μπλε έρχονται. Δεν ξέρω αν έχει κάποια ρύθμιση το aod. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φαίνεται ότι το χρώμα εξαρτάται από την παλέτα χρωμάτων: Ρυθμίσεις -> Φόντο και στυλ -> Παλέτα χρωμάτων

και είναι ίδιο για όλες τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nplatis said:

Τώρα φαίνεται ότι το χρώμα εξαρτάται από την παλέτα χρωμάτων: Ρυθμίσεις -> Φόντο και στυλ -> Παλέτα χρωμάτων

ναι, απενεργοποιησα την παλετα και επανηλθαν

Link to comment
Share on other sites

Στην καμερα γινεται να μενει αναμενο το φλας οταν θελω να φωτιζω συνεχεια κατι για να το βγαλω?

Σε αλλα κινητα γινοταν

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nplatis said:

Τώρα φαίνεται ότι το χρώμα εξαρτάται από την παλέτα χρωμάτων: Ρυθμίσεις -> Φόντο και στυλ -> Παλέτα χρωμάτων

και είναι ίδιο για όλες τις ειδοποιήσεις.

Α ναι; Πριν πώς ήταν; 

13 minutes ago, adi32 said:

Στην καμερα γινεται να μενει αναμενο το φλας οταν θελω να φωτιζω συνεχεια κατι για να το βγαλω?

Σε αλλα κινητα γινοταν

Στο βίντεο γίνεται. Στη φωτογραφία δεν γίνεται. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, evris2013 said:

Α ναι; Πριν πώς ήταν; 

Στο βίντεο γίνεται. Στη φωτογραφία δεν γίνεται. 

Οκ βρήκα λύση με open camera 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, adi32 said:

Μπορείς να βγάλεις φώτο και να είναι αναμμένο συνέχεια το φλας 

Από μαμά κάμερα ή έξτρα εφαρμογή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...